Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי בלנו - בעית גיר, הילוך OD לא משתלב.

OrenW
שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

סוזוקי בלנו 2002, גיר אוטומטי ארבע הילוכים 300,000 ק"מ.

אשמח להכוונה ולהצעות.

הסימפטומים התחילו כאשר המנוע חם במהירות שיוט הגיר התחיל להוריד באופן עצמאי הילוך מOD להילוך שלישי. הגיר נשאר בהילוך שלישי בטורים גבוהים ולסירגין היה חוזר להילוך רביעי, כאשר בדקתי ונורת OD OFF מכובה לאורך כל הדרך ומצב גיר בNORMAL.

לאחר-מכן התחילה תופעה שהרכב נכבה במהירות נמוכה וגם בתחילת נסיעה כאשר המנוע חם - שוב לא באופן קבוע.

לא נדלקה מנורת מנוע.

כמו-כן כמה פעמים שמתי-לב כי בנסיעה זוחלת הטורים גבוהים ובעזיבת הברקס הרכב כאילו "קופץ".

בעמידה אחרי נסיעה כאשר המנוע חם ובהילוך P הטורים עולים ל1100 סלד, וכאשר המאוורר נדלק הסולד יורד לטווח נורמלי של ~700 וכאשר המאוורר נכבה עולה חזרה.

כל התופעות התחילו בזמן האחרון ולא ונגררו מהעבר (למעט שסתום EGR תקול שהוחלף לאחרונה).

בדקתי:

1. החלפתי נוזל ממסרה לחדש - הנוזל הישן הוחלף לפי תוכנית הטיפולים לפני 60,000 ק"מ ויצא בהיר ללא ריח.

2. ניקיתי מצערת ומנוע צעדים ובדקתי תקינות של האחרון בחצי סוויץ.

3. בדקתי קודי שגיאה במחשב גיר - אין קודי שגיאה (לשמחתי ברכב זה אפשר לקבל קודי שגיאה ממחשב הגיר ע"י גי'מפור וספירת הבהובים של נורת OD OFF).

4. סנסור טמפ' מנוע, כאשר הוא מורכב ולא מפורק הראה התנגדות הגיונית, אבל הספרות יצרן מתייחסת לטמפ' ספציפית שבלי לפרק את הסנסור אני לא יכול לוודא.

5. צינורות ואקום בין הבוסטר לסעפת יניקה הוחלפו לחדשים לפני שנה.

תהיות:

1. האם חיישן טמפ' מנוע או חיישן טמפ' גיר תקולים יכול לגרום לתופעות האלו?

2. האם חיישן מהירות כניסה ויציאה מהגיר מזייפים יכולים לגרום לתופעה?

3. בספרות יצרן מצאתי את הטבלה הבאה שמראה שבמקרה וסולנואיד 2 מזייף הוא יכול להשפיע על הילוך ראשון ורביעי. האם במקרה זה לא מתקבל קוד תקלה במחשב גיר?

gear table.JPG

4. אני מניח שקפיצות מעמידה יכולות להיות קשורות לסלאנויד טורק TCC, אבל למה שיורגש רק בראשון ושוב האם לא בהכרח ירשם קוד תקלה במחשב גיר?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן שפתרתי את התקלה ע"י החלפת הסנסור טמפ' מנוע ובנתיים לאחר יותר מ100 ק"מ נסיעה נעלמו כל התופעות - חזר ההילוך הרביעי, אין בעיה עם ההילוך הראשון והטורים בעמידה יציבים על ~700 סל"ד.

יש גם מסקנה מכל התהליך - יש למדוד את תקינות הסנסור כפי שהיצרן דורש, ז"א לאורך כל טווח הטמפ' המקובל ולא להסתפק רק במדידת ההתנגדות כאשר הנוזל בטמפ' הסביבה +- כמו שביצעתי בהתחלה.

מכיוון שיש לי גישה לאמבט תרמי, טבלתי את הסנסור בנוזל בטמפ' ידוע, ומצאתי שהחל מטמפ' הגדולה מ40מעלות יש נתק, בעוד מדידת ההתנגדות בטמפ' נמוכה יותר היתה תקינה לגמרי. כאן סט המדידה וגם תוצאות המדידה (באדום) על מול ספרות היצרן:

bath.JPGCapture.JPG

עבור תנאים ביתיים, ניתן למדוד שתי נק' בכוס עם מים קרים מהברז ומים רותחים מהקומקום.

מיקום הסנסור הוא על בית התרמוסטט בכניסה למנוע:

location1.JPG

הסנסור הוחלף בתחליפי סיני זול (6$) כדוגמת זה:

https://www.aliexpress.com/item/32848989973.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5c6a4c4dM3ajHk

מק"ט סוזוקי:

13650-50G01

old_new.JPG

הזוי, אבל אם קונים את הדגם למעלה יש לקחת בחשבון הפרשי טולרנסים על הקונקטור החשמלי, אני הייתי צריך לגלף קצת מהפלסטיק של הקונקטור בכדי לא להכניס בכוח רב

מעניין שלאורך כל הבעיה לא זיהיתי שינוי במד טמפ' בלוח מכוונים. כיוון שזה הסנסור טמפ' מנוע היחיד ברכב והוא מחובר למחשב, אני מניח שברגע שיש נתק המחשב המשיך להוציא סיגנל קבוע ללוח. כמובן שבמקרה של התחממות מנוע הייתי עלול לפספס את זה.

כנראה גם שברגע שהמחשב הפסיק לקבל אות הגיוני מהסנסור התחילו כל התופעות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...