Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת בעלות באדמת מנהל/קק"ל- מישהו מכיר את הנושא?

אביב
שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה היותר ספציפית היא לגבי בתים צמודי קרקע שבבעלות קק"ל. לפי אתר רמ"י לא ניתן להקנות בעלות אך ניתן לשלם כ- 4.5% משווי הקרקע תמורה "חכירה משודרגת" או זכויות הגלומות בבעלות. אני לא ממש מצליח להבין מה זה אומר, האם זה שווה את הכסף או לא. האם בהמשך יוסדר הנושא ויתאפשר לרכוש בעלות? יבקשו עוד כסף או שלא?

עו"ד אמר לי שגם בשטחים שבבעלות המנהל (לא קק"ל) בפועל הבעלות לא נרשמת בטאבו, אלא מקבלים מרמ"י אישור בעלות. האם כך הדבר?

אשמח להבהרות מצד מי שמכיר את הנושא לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום. זו השקעה לא קטנה וכדי להעריך שווי אתה צריך לדעת בדיוק מה אתה רוכש.

היום הרבה מגרשים של המנהל עוברים לטאבו עם הערה שאסור לך למכור למי שאינו אזרח ישראלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היותר ספציפית היא לגבי בתים צמודי קרקע שבבעלות קק"ל. לפי אתר רמ"י לא ניתן להקנות בעלות אך ניתן לשלם כ- 4.5% משווי הקרקע תמורה "חכירה משודרגת" או זכויות הגלומות בבעלות. אני לא ממש מצליח להבין מה זה אומר, האם זה שווה את הכסף או לא. האם בהמשך יוסדר הנושא ויתאפשר לרכוש בעלות? יבקשו עוד כסף או שלא?

עו"ד אמר לי שגם בשטחים שבבעלות המנהל (לא קק"ל) בפועל הבעלות לא נרשמת בטאבו, אלא מקבלים מרמ"י אישור בעלות. האם כך הדבר?

אשמח להבהרות מצד מי שמכיר את הנושא לעומק.

העו"ד לא דייק בדבריו.

תתייעץ עם עו"ד שבקי יותר בנושא.

כך למשל את ההודעה כאןhttps://land.gov.il/Pages/Tzover_Forms.aspx?LPF=Search&WebId=a46656d4-8850-49b3-aebd-68bd05f7f43d&ListID=678bad01-c0bd-4d79-a42f-48c8138d69cf&ItemID=3&FieldID=GovXMainTitle_GxS_Text

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קק"ל מחליפה כל הזמן קרקע עם רמ"י זה יכול לקחת שנים אבל לבסוף מתבצע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיקח עו"ד, זה יהיה ארוך ...

קח עסקן שמתמחה מול המנהל, לא חסרים כאלה.

עו"ד לקח אותי סיבוב ארוך ורכבת של שנתיים.

זה לא השתחרר עד שלקחתי עסקן פה בעיר (ראש העין).

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...