Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום מובילי דעה בלדיקו (בוש)

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפעמים אני יושב מול תיבת טקסט ריקה במשך דקות ארוכות כי אין לי מה להגיד, לעיתים נדירות זה קורה כי יש לי כל כך הרבה להגיד שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. הפעם הזו נכנסת במלוא העוצמה לקטגוריה השניה.

חברת בוש לא צריכה הקדמה, היא אמנם המשווקת של "כל כלי כלי", וגם של מכונות כביסה, תנורים וכו', אבל היא גם יצרנית Tier1 מהגדולות (אם לא הגדולה, יכול להיות שזה נאמר, לא זוכר) בעולם. קחו אוטו, כל אוטו, תפתחו את מכסה המנוע, תורידו את הגיר או סתם תציצו בין החישורים של הג'אנט והסיכוי שתמצאו הטבעה של Bosch יותר מהר ממה שלוקח לטסלה מודל S להגיע ל-100 קמ"ש (גם היא, אגב, מלאה בחלקים של בוש).

זו הייתה נקודת הפתיחה של יום מובילי הדעה הנוכחי. חברת לדיקו, המייצגת את בוש בישראל, הזמינה אותנו למטה שלה להדרכה קצרה, שיחה וסשן שאלות תשובות (שכהרגלנו בקודש התארך הרבה יותר מהמתוכנן) על מגוון נושאים רחב במיוחד. כי הרי בתור OEM ענקי, שחבר בקבוצה של עוד OEMים ענקיים, שיחדיו אחראים על פחות או יותר 80% מכל מה שנכנס לרכבים שאנחנו קונים, יש לה יד, הבנה ומקצועיות לדבר על פחות או יותר כל דבר שאיכשהו קשור למכוניות.

כמות הידע שהורעפה עלינו היום הייתה פשוט עצומה, עד עכשיו, כמעט 4 שעות אחרי שהתפזרנו, אני עדיין מסדר חלק מהדברים שנאמרו שם אצלי בראש. החל מהצגת טורבו ודיון על איך השבלול הקטן הזה השפיע על תעשיית הרכב העולמית, דרך תקני זיהום אוויר וכלה בשיחה על עתיד המנועים במכוניות שלנו והתחבורה באופן כללי (רמז, "חשמל הוא לא העתיד").

20200217_112303.jpg

אבל דבר אחד בלט מעל הכל, גם בעניין שלו עבורנו ועבורכם, וגם בהשפעה הענקית שיכולה להיות על כל אחד ואחד שקורא את הטקסט הזה עכשיו.

לדבר הזה קוראים Bosch Car Service, ועל קצה המזלג זו רשת מוסכים "מורשי בוש" שקיימת בחו"ל ובשנים האחרונות גם עושה את צעדיה הראשונים בארץ. כיום הרשת מונה 28 מוסכים ועד סוף החודש צפוים להצטרף שניים נוספים.

ולמה אני מספר לכם על קבוצה של מוסכים? או, שמח ששאלתם.

לדיקו היא היבואנית של בוש, ובוש היא היצרנית של חלק מאוד גדול מהחלקים שמורכבים אצלכם ברכב. מוסכים מטפלים ברכבים, אז למה לא לשלב בין כל הדברים האלה? הרשת הזו היא רשת של מוסכים שאינם בבעלותה של לדיקו, הם מוסכים עצמאיים לחלוטין, שהצליחו לעבור את "רף היושרה והמקצועיות" שקבעה לדיקו (עם השנים מוסכים מסוימים גם הוצאו מהרשת כי לא עמדו בסטנדרט) וקיבלו אישור לשאת את השם של בוש.

20200217_101713.jpg

אוקיי, אחלה. איך זה עוזר לנו?

החבר'ה בלדיקו מתחייבים למחירים זולים בלפחות 30-35% ממחירי מוסכי יבואן מורשים (למרות שאם תקראו את התגובות של המשתתפים היום, באחת מהן תראו נתון אפילו יותר מעניין) כאשר החלפים הם מה שנקרא "תואם מקור" (או OEM) שההבדל היחיד בינם לבין החלפים ה"מקוריים" הוא ההטבעה של הלוגו במקרה הטוב על החלק עצמו ובמקרה היותר נפוץ על האריזה בלבד.

המוסכים האלה עובדים תוך שמירה על סטנדרט שקבעו יצרני הרכב, ועושים שימוש בכלים זהים לאלו של יצרני הרכב (כי, כמו שאנחנו זוכרים, בוש הרי מייצרת את כל הכלים האלה).

ומה עם חלפים שאינם של בוש? שאלתי, כמו שאתם בטח תוהים גם לעצמכם.

"אותו דבר. לא משנה של מי החלק, אנחנו מתחייבים לאותו הפרש מול מחירי מוסך היבואן".

התשובה המשיכה במשפט שלדעתי מסכם בצורה נפלאה את היום הזה ואת אנשי לדיקו ואופיים. "ואתה יודע מה, אם זה לא יהיה ההפרש, אני בעצמי אחזיר לך את ההפרש".

האנשים שפגשנו היום, הן רגב - מנהל התקשורת השיווקית, והן ארז - מנהל מערך ההדרכה (ולתחושתי האדם שכנראה יודע יותר מכל אדם אחר על הפלנטה על תחום הרכב הישראלי), נעימים, צנועים, תכלסיים ברמות שאין למצוא ולא פחות מזה נותנים את התחושה הערטילאית הזו של "אפשר לסמוך עליהם". ולנו, שנמצאים תמיד בין בעלי הרכבים שבמשפחות ומעגלי החברים שלנו, אי אפשר להמעיט בערך של התחושה הזו כשמדברים על תחזוקה של הרכב שלנו.

אני אעביר את השרביט לשאר המובילים שהשתתפו במפגש היום, ולא כי אין לי יותר מה להגיד, אלא כי גם עכשיו, 600 מילים אחרי שהתחלתי, אני עדיין לא יודע מאיפה להתחיל. אז אם יש לכם שאלות, בבקשה. נשתדל לענות על כולן, ועל אלו שלא נוכל, נבקש מהחבר'ה של לדיקו לתת כתף (כי הם הציעו, אז אנחנו לוקחים).

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני זוכר לטובה את הקורס שעשינו לפני 7? שנים עם ארז בלדיקו במסגרת קארזפורום, על מערכות ניהול מנוע ממוחשבות.

וכל מה שיש לי לומר, שאני מצטער שלא הזמנתם אותי הפעם.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שיוצא לי במסגרת השתלמות חובה, האחרונה שבהן על מערכות היברידיות, לקבל סיקור/שיעור/הרצאה מארז מוספי, אני חוזר הביתה מופעם מכמות הידע שהבחור הזה אוצר בתוכו.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בלי להיות חוצפן, למה לא התאפשרה הזמנה לכלל חברי הפורום?, אם בוש מעוניינים להגדיל חשיפה, זה נראה דבר מתבקש.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשליפה מהמותן: מצברים, בלמים, מחשב ניהול מנוע, מחשב ניהול גיר, אקטואטור של טורבו, פילטרים.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו אחלה חוויה. את ארז פגשתי בקורס שעשיתי במסגרת הלימודים שלי ואני יכול להעיד שהבן אדם הוא מוקד ידע מדהים שגם יודע להעביר את הידע הזה בצורה שאתה מחכה ומצפה לשיעור הבא. שאפו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשליפה מהמותן: מצברים, בלמים, מחשב ניהול מנוע, מחשב ניהול גיר, אקטואטור של טורבו, פילטרים.
מוסיף: מערכות הזרקה, מערכות הצתה, מערכות דלק, מערכות טעינה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לא השתתפתי באירוע אבל בהחלט נשמע שהיה מעניין

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמכיר את לדיקו מקרוב, הן דרך הפורום, הן דרך פרוייקט פורמולה טכניון שהם תומכים בו בלב גדול (וכיס רחב!) - מחלקת הרכב בלדיקו מלאה באנשים מצויינים ואיכותיים מאד, למזלם, המוצרים שהם משווקים הם מעולים ולכן זה בהחלט מקל.

ממליץ לכל מי שצריך חלפים לרכב ומצא חלק של בוש, למפורדר (חלקי מתלה, הינע, תותבים, תושבות וכו') , אוסרם, ועוד חברות רבות אחרות שמיוצגות ע"י בוש בישראל לפנות ללדיקו במייל ולבקש מחיר, זה קרוב מאד מאד למחירי חו"ל, ופה מקבלים אחריות ו'כתובת'.

דוגמא אישית שלי היא חיישן למבדה (benor - הנה עוד חלק ברכב שלך שככל הנראה יש עליו לוגו של בוש) שעלה באיביי קצת פחות מ300 ש"ח ובלדיקו טיפה יותר מ300 - בעיני שווה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לכל מי שצריך חלפים לרכב ומצא חלק של בוש, למפורדר (חלקי מתלה, הינע, תותבים, תושבות וכו') , אוסרם, ועוד חברות רבות אחרות שמיוצגות ע"י בוש בישראל לפנות ללדיקו במייל ולבקש מחיר, זה קרוב מאד מאד למחירי חו"ל, ופה מקבלים אחריות ו'כתובת'.

לצערי הרב ארז ציין במפורש שחוץ מנורות ומגבים לדיקו לא מוכרת שום חלפים לפרטיים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיקו חברה מאד לא סטנדרטית בגישה שלה וזה מאד מרענן ללמוד על הפילוסופיה העסקית שלה - לפני כ-8 שנים לערך, השתתפתי בקורס מבוא לדיאגנוסטיקה שאורגן במסגרת הפורום (https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?440820-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%91%D7%91%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%9C-CarsForum-%D7%95-Bosch-%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%94-%D7%94%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%9D&highlight=%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1+%D7%93%D7%99%D7%90%D7%92%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94+%D7%91%D7%95%D7%A9) וזאת הייתה הפעם הראשונה שנחשפתי לחברת לדיקו, נציגת BOSCH בארץ ולתפקיד המרכזי שלה בהכשרת כוח אדם לתחום המכונאות בארץ. הקורס היה מאלף וכלל עבודה עצמית על המכונית הפרטית ומאד נהניתי ממנו. כבר אז המארחים שלנו דיברו על חזון שלהם, לפיו הצרכן הפרטי יוכל להגיע למוסך בלרשת מוסכי בוש קאר סרוויס (BCS) - רשת שחברת בוש תומכת בה במספר מדינות בעולם. הערך המוסף של רשת מוסכים כזאת, היא רמה מיקצועית גבוהה ברמה של מוסך ברשת היבואן, גישה לחלפים OEM (תואם יצרן), אחריות מקיפה על עבודה וכל זאת במחיר זול משמעותית מהמחיר ברשתות מוסכי היבואנים.

לא יצא לי להיתקל במוסך כזה מאז, ואתמול הבנתי למה - מסתבר שבמהלך 8 השנים האחרונות, לדיקו הסמיכה בסה"כ 28 מוסכים בכל רחבי הארץ. להבדיל מהרבה חברות עסקיות אשר רודפות אחר נתח שוק והגדלת מחזור המכירות, לדיקו היא "חיה" שונה - ראשית כל מוסך שמקבל את ההסמכה והרשות להיות מוסך ברשת בוש קאר סרוויס, עדיין נשאר עצמאי לחלוטין ולדיקו לא מנהלת אותו ולא מקבלת אחוז ממחזור המכירות. לדיקו מאפשרת תמורת סכום נמוך מאד (כ-2500 ש"ח בחודש) לקבל גישה למערכות המידע הטכניים של חברת בוש העולמית ובכך להבטיח ידע מקצועי ברמת מוסכי יבואן עבור מכוניות שלהן מערכות ניהול מנוע של חברת בוש. כמו כן, קבלת טמיכה טכנית של חברת לדיקו בכל בעיה. לדיקו גם מספקת אחריות על תקלות הנובעות מטיפול לא נכון במוסך הרשת (לדיקו לקחו אחריות על החלפת מנוע שבטיפול המצתים לא הורכבו לפי הוראות יצרן). עכשיו שימו לב לתנאים לפיהם מוסך זכאי להשתייך לרשת:

- יושר אישי ואישיות של בעל המוסך

- רמה מקצועית

- התנהלות מסחרית הוגנת

- חוסן פיננסי

פייר, מתי שמעתם על קריטריונים כאלו לקבלה לרשת מסחרית כלשהי (בעיקר שלושת הראשונים)?

מי שלא עומד בתנאים הללו, מאבד את הזכות להשתייך לרשת (הם מבצעים בדיקות כל הזמן ולטענתם שני מוסכים הוצאו מהרשת). כל מוסך ברשת מקבל מחירים מיוחדים מלדיקו כדי להבטיח שעלות טיפולים ותיקונים יהיו לפחות 35% פחות מאותה עבודה (תוך שימוש בחלפים מקוריים ולא חליפיים זולים) ברשת מוסכי יבואני הרכב, כחלק מתפיסת עולם של הנגשת טיפול איכותי ברכב במחירים סבירים.

חבר פורום הפתיע את המארחים וביצע בדיקה ב-real-time כאשר ביצע שיחת טלפון לאחד ממוסכי הרשת לטובת השוואה לטיפול גדול שביצע במכוניתו ואשאיר לו את תיאור התוצאה...

סביר להניח שאין רכבים שאין בהם לפחות רכיב אחד של חברת בוש, אך חשוב להבהיר שלא כל המכוניות משתמשות במערכות ניהול מנוע של בוש - עבורם, אני לא בטוח שאיכות הדיאגנוסטיקה (להבדיל מאיכות עבודה) של מוסכי בוש תהיה דומה/עדיפה בהשוואה למוסך מקצועי ברשת היבואן. לדיקו הבהירו שאין הנחייה למוסכי הרשת להשתשמש אך ורק במכלולי חברת בוש (וכל שאר היצרנים שלדיקו משמשת נציגתם בארץ) והמוסכים מצופים להשתמש בחלקים המתאימים לכל רכב ורכב גם אם אותו חלק מיוצר ע"י דנסו, מגנטו-מרלי ואחרים.

לשאלתי האם המוסכים מעודכנים בתקני השמנים של יצרני הרכב השונים נעניתי בתשובה חיובית ואף הראו לנו קובץ עם פירוט של כל תקני השמנים עבור כל יצרן. אולם עבור רכבי PSA למשל, צויין בקובץ תקן לא מעודכן (PSA B712312) המתאים רק לחלק מהמנועים, כך שעדיין בעל רכב צריך לוודא בצורה עצמאית שמתמשים בתקן הנכון.

מעבר לכך, ארז מוספי (המנהל הטכני של חברת לדיקו) הפגין ידע עצום ועדכני בכל הקשור לטכנולוגיית אוטומוטיב - הסקירה שנתן הייתה מאלפת ומרתקת. הבחור בהחלט עונה להגדרה של אנציקלופדיה מהלכת.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי מוסך שמטפל ומתמחה רק ביצרן/קונצרן אחד תמיד יהיה יותר איכותי ומקצועי ממוסך שמטפל בכול המותגים.

לדוגמא מבחינת הניסיון והידע של המכונאים.

או שאני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזאת מסקנה גורפת, אם כי אני מסכים שמקצוען שמטפל רק ביצרן אחד (דוגמאות מצוינות הם רון עם התמחות ב-VAG ויוסי מ"גבע" עם התמחות ב-PSA) צובר המון נסיון והכרות עם בעיות טיפוסיות בצורה טובה יותר ממי שמטפל במספר יצרנים.

למרות זאת, לאחר שהתנסיתי בקורס דיאגנוסטיקה שלהם והתרשמתי מהרמה המקצועית הסופר-גבוהה של האנשים הטכניים, אני כן חושב שחברת בוש נותנת גב חזק מאד למי שמבצע דיאגנוסטיקה למכוניות שמערכות הניהול שלהן מתוצרת בוש (ללא תלות ביצרן ספציפי).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...