Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום מובילי דעה בלדיקו (בוש)

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למרות זאת, לאחר שהתנסיתי בקורס דיאגנוסטיקה שלהם והתרשמתי מהרמה המקצועית הסופר-גבוהה של האנשים הטכניים, אני כן חושב שחברת בוש נותנת גב חזק מאד למי שמבצע דיאגנוסטיקה למכוניות שמערכות הניהול שלהן מתוצרת בוש (ללא תלות ביצרן ספציפי).

בהמשך למני, בוש גם מפתחת ומספקת ציוד דיאגנוסטיקה לייצרנים שמשתמשים במערכות ניהול מנוע אחרות, לווא דווקא של בוש. לכן יש להם את הידע לבצע דיאגנוסטיקה מקצועית למגוון רחב מאוד של רכבים.

בעיות שאופייניות לדגם מסויים כניראה יתגלו מהר יותר על ידי אדם שמתעסק כל היום עם אותו הדגם. בעיות אקזוטיות יותר יתגלו על ידי אדם שיודע לבצע דיאגנוסטיקה מסודרת עם ציוד מתאים וספרות מקצועית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי דעתי מוסך שמטפל ומתמחה רק ביצרן/קונצרן אחד תמיד יהיה יותר איכותי ומקצועי ממוסך שמטפל בכול המותגים.

לדוגמא מבחינת הניסיון והידע של המכונאים.

או שאני טועה?

לא מסכים בכלל עם הטענה הזו.

אני מסכים עם טענה שנשמעת דומה, אבל שונה במהות:

מוסך שמטפל ומתמחה רק ביצרן/קונצרן אחד תמיד יהיה יותר איכותי ומקצועי מאשר אם היה מטפל בכל המותגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עכשיו אני כי ההוא הלך, עכשיו אני כי הייתי מוכרח..."

היה יום מרתק, ואישית הייתי יכול להישאר שם גם עוד ארבע שעות ולשמוע את ארז. איש מדהים.

אז ככה,

לדבריהם, מרכז ההדרכה של בוש בארץ הוא המרכז ה 35 שהוסמך בעולם על ידי בוש להדריך מטעם החברה. כיום יש יותר מ 35 מרכזי הדרכה, אבל במדינות מודרניות כמו בלגיה אין כזה מרכז מוסמך מטעם היצרן.

החברה לא מטפלת ולא מוכרת ללקוח הסופי למעט נורות (אוסרם) ומגבים. כל היתר - לא לצרכן הסופי מכל מיני סיבות הגיוניות.

כ 30 מוסכים ברשת המוסכים שהקימו, עם גישה מעניינת לתחום.

למרות שאנחנו מכירים את בוש כיצרן כלי עבודה ומוצרי מטבח - התחום האוטומוטיבי הוא החלק הגדול של פעילות הקונצרן בעולם.

היצרן מייצר הן לאספקה לקווי ייצור והן חלפי OEM.

בתחום ההיברידי, יש מספר מוסכים ברשת של Bosch car service שהוסמכו לשיפוץ סוללות היברידיות. יפה!

בתחום המצברים בוש מייצרת מצברי AGM ו EFB במפעל של...ג'ונסון קונטרול. למעשה בוש מחזיקה חלק גדול מהבעלות על המפעל.

בעוד שבשנת 1980 יצרן רכב היה מייצר כ 55% מחלקי הרכב וספקי משנה רק 45%, בשנת 2010 היחס עומד על 75% חלקים מרכב חדש על ידי ספקי משנה ורק 25% מחלקי הרכב החדש על ידי יצרן הרכב. בוש נמצאת בעולם של ספקי המשנה.

החלק האומנותי של המפגש היה לקראת הסוף כאשר הקשינו ושאלנו על רשת המוסכים. ארז טען שטיפול ברשת המוסכים בחסות שלהם, יתן תוצאה לא פחות מקצועית אבל משמעותית יותר זולה. שאלנו אם אפשר לאתגר אותם בזמן אמת. ארז קפץ על המציאה "תתקשר!" איש היח"צ שלו איבד כמה שנים.

הוצאתי את החשבונית האחרונה של הטיפול בספורטאז' של אישתי, שעלה קרוב ל 3000 ש"ח כולל הנחה על עבודה, כולל העברת טסט.

טלפון לאחד המוסכים שאני בחרתי, ענה לי מנהל המוסך, הסברתי מה אני רוצה לעשות "טיפול 75,000 וצלחות + רפידות קדמיות". הבחור חשב קלות, ביקש שלא אתפוס אותו במילה על השקל, ונתן מחיר של...1200 ש"ח כולל עבודה, לפני מע"מ. לחסוך לכם חשבון זה יוצא 1400 ש"ח. נעגל ל 1500 ש"ח.

בלי טובות, בלי חברים, בלי כלום.

זה היה השלב בו ארז הרביץ את תורתו "מי אתם חושבים מייצר את הצלחות, קיה? מי מייצר את הרפידות, קיה? מי מייצר את השמן, קיה?".

שורה תחתונה, ומבלי להאשים את המוסך המורשה שאני מאוד מכבד ומקבל ממנו שרות מצויין (אך יקר), הייתי יכול לחסוך בשקט, מעל 1000 ש"ח אם רק מערכת קארספורום היתה מקדימה את המפגש בחודש.

עוד שורה תחתונה - היה מפגש מרתק, מעניין, מלמד, מעשיר - ומהנה.

מבקש להודות לארז ולרגב מבוש-לדיקו על המאמץ והמשאבים, ממתין להזמנה הבאה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים בכלל עם הטענה הזו.

אני מסכים עם טענה שנשמעת דומה, אבל שונה במהות:

מוסך שמטפל ומתמחה רק ביצרן/קונצרן אחד תמיד יהיה יותר איכותי ומקצועי מאשר אם היה מטפל בכל המותגים.

אם הוא מתמחה ביצרן ספציפי בנוסף אז כן.

אבל למה למוסך לוותר על עבודות פשוטות כמו שמנים,פילטרים וברקסים?

נשמע יום מעניין,אם יהיה מקום אשמח להצטרף בפעם הבאה :)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, ותודה מיוחדת לדיסקו על הפירוט של הצעת הטיפול. סיכוי סביר מאוד שאתמחר/אתחר אותם בטיפול הבא לקקטוס אבל אני דיי בטוח שההפרש היחסי יהיה קטן ממה שציין דיסקו.

לי נראה שההפרש המשמעותי ביותר יהיה במחירי הבלמים.

אגב הניסיון שלי מול חשמלאי רכב עם הסמכה של לדיקו שלפני כשנה רציתי לרכוש ממנו מצבר רגיל סטנדרטי של בוש 45/50/52Ah - קיבלתי הצעה הזויה של 800 שקל. וניסיתי להסביר לו שאם הוא נותן הצעה סבירה אני מגיע אליו תוך רבע שעה - וגורנישט. ציטט לי את "מחיר המחירון" שכביכול עמד על קרוב לאלפייה.

מצבר זהה של וורטא, כחול, מפורסם באוטו דיפו במבצעים סביב 550.

בסוף רכשתי עצמאית סטארט אפ וזהו, כי מקום שמחזיק וורטא קרוב אלי לא מצאתי.

חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל דווקא מהסוף.

רגב, מנהל התקשורת, מסכם את היום ושואל אותנו אם יש לנו שאלות, טענות, מענות וכו'.

אמרתי לו שאענה לו על השאלה עם שאלה - "מתי הפעם הבאה?"

באמת שלדעתי זה הסיכום הטוב ביותר ליום הזה. נשארתי עם המון טעם לעוד, ולחבר'ה בלדיקו גם יש עוד המון מה לתת. כבר לא יכול לחכות.

ארז אדם מדהים. כמות הידע היא לא פחות ממשוגעת, הדרך בה הוא מעביר את הידע היא לא רק תכלס ומעניינת, אלא הוא ממש מכניס אותך פנימה, מושך אותך, אתה נשאב לתוך העולם הזה ולא רוצה לצאת ממנו. אתה רק יושב שם ופשוט נשאר עם פה פעור. באמת, מדהים.

חוץ מארז, נוכחתי לגלות שגם החברה עצמה היא לא דורסנית, וגם כאשר רצו להתחיל לייבא מותג שמנים כלשהו (לא חשפו לנו איזה, הנושא עדיין לא סגור במאת האחוזים להבנתי) וגילו שכבר יש לו נציגות בארץ, לא הלכו והשתלטו על הפעילות וגם לא פנו ליצרן השמנים על מנת לעקוף את הנציגות שקיימת בארץ (קטנה מאוד, פעילות של 2 אנשים, בקלות היו מעיפים אותם), אלא פנו לחבר'ה בארץ והגיעו איתם להסכמה בדרך של מו"מ מבלי לפגוע בפעילות שלהם (הם מתרכזים בתחום הצמ"ה, לדיקו יתרכזו בתחום הרכב שזה מלכתחילה מה שהם רצו).

זה ממשיך את דרך הפעולה שלהם בכל מה שקשור לרשת המוסכים - בוש קאר סרוויס, שכבר נגעו פה בדרך שבה הם פועלים.

איך אמר לי ארז? אני לא מחפש מקום יפה או רווחים מטורפים, אני מחפש אנשים. באמת שזו אמרה נדירה בחברות כאלה.

דיברנו המון על רכבים חשמליים, בנזין, דיזל, מימן ומה לא. ארז הכיר את כל הרכבים, את כל הבעיות, כל היתרונות ובעצם, הכל.

כאשר התחלנו לדבר על רשת המוסכים, הוא אפילו הכיר את השמות שרשומים על כלי האבחון השונים במוסכים השונים.

"לך למוסך קיה, תראה את המחשב אבחון, כתוב עליו כך וכך (לא זוכר את השם), תסובב אותו, תסתכל מאחורה, מה כתוב? בוש".

וכך על כל רכב בארץ בערך, המשיך ונקב בשמות המכשירים המדויקים ו"תסובב אותם ותראה שרשום בוש".

מה שזה אומר בעצם זה שלמוסכים שלהם יש גישה לכל הכלים האלה.

מעבר לזה, לדיקו נותנת להם את כל המידע על הרכב, כי הרי בוש מייצרת כמות מאוד מכובדת מהרכיבים ברכבים האלה.

אחד החלקים החשובים בכל מה שקשור לרשת המוסכים, לדעתי, היה השאלה ששאלתי בנושא הגב שלדיקו נותנת לרשת המוסכים, מה זה אומר מבחינתי כצרכן קצה. ארז פשוט נתן לי דוגמה.

לקוח שטיפל ברכבו במוסך של בוש, המכונאי טעה במשהו שקשור למנוע, המנוע הלך.

ארז הגיע למקום, הבין מה קרה, ומיד אמר ללקוח שהם מחליפים לו מנוע על חשבונם.

זה בעצם הגב החשוב של לדיקו לרשת המוסכים, שכאמור לפני, לא נמצאים בכלל בבעלותם.

אז טעויות קורות אצל כולם, אבל הטיפול בטעות הזאת, במקרה הנ"ל, לדעתי יוצא מגדר הרגיל בארץ.

מלבד זאת, לטענת ארז, מוסכים של בוש גם סוגרים פלאגים עם ידית מומנט. אני מכיר רק מוסך יבואן אחד בארץ שמקפיד לעשות את זה, וזהו. לא מכיר עוד מוסכים שעושים את זה. לא מוסכי יבואן ולא מוסכים רגילים.

בקיצור, למזלי יש לי מוסך של בוש קרוב למקום עבודתי, אין לי ספק שאשתמש בשירות שלהם בעתיד.

בשבילי, להגיע לימי מובילים כאלה, זה אומר לקחת יום חופש מהעבודה. אני לא עושה את זה בקלות ראש ובוחר בקפידה לאיזה ימים אני מצטרף. אחרי היום הזה אין מאושר ממני שבחרתי להשתתף ביום הזה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל המילים הטובות על לדיקו שנהניתי להיות אצלם בזמנו.

הם לא עוזרים לי הרבה, אם הם לא מוכנים למכור לי כאדם פרטי.

וכשאני מגיע לחנות חלפים בארץ, הם אומרים לי שהם מעדיפים שאזמין חלפים מיבואנים אחרים כי לדיקו קשים.

אז מזמינים מחו"ל חלקים של בוש, כמעט כמו כל דבר אחר בארץ.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב הניסיון שלי מול חשמלאי רכב עם הסמכה של לדיקו שלפני כשנה רציתי לרכוש ממנו מצבר רגיל סטנדרטי של בוש 45/50/52Ah - קיבלתי הצעה הזויה של 800 שקל. וניסיתי להסביר לו שאם הוא נותן הצעה סבירה אני מגיע אליו תוך רבע שעה - וגורנישט. ציטט לי את "מחיר המחירון" שכביכול עמד על קרוב לאלפייה.

מצבר זהה של וורטא, כחול, מפורסם באוטו דיפו במבצעים סביב 550.

בסוף רכשתי עצמאית סטארט אפ וזהו, כי מקום שמחזיק וורטא קרוב אלי לא מצאתי.

חבל.

שאלנו את ארז גם על מחירי המצברים הגבוהים.

הוא טוען שאת ההנחות הגבוהות ביותר מקבלים המוסכים השייכים לרשת בוש קאר סרוויס, כך שגם בשביל מצבר הוא המליץ לפנות אליהם.

לטענתו היום גם מחירי המצברים התקרבו מאוד אל המתחרים.. שווה בדיקה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, לפי ארז - ג'ונסון קןנטרול מייצר את המצברים עבור בוש, זהו אותו יצרן שמייצר עבור וורטה. ההבדל העיקרי נוגע לנושא האחריות, לדיקו מפיצים מצברים עם 24 חודשי אחריות בלבד. וורטה לעומתם מפיצים מספר דגמים עם תקופות אחריות שונות (החל מ-12 חודש) כך שסביר להניח שמצבר סטארט-אפ (המותג הכי זול של וורטה) יהיה עדיין יותר זול מבוש.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר את מה שאמרו בטלרון - למצברי וורטה יש 24 חודשי אחריות, לסטארטאפ 12/18 חודשים.

זה כמובן מתבטא במחיר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בלי להיות חוצפן, למה לא התאפשרה הזמנה לכלל חברי הפורום?, אם בוש מעוניינים להגדיל חשיפה, זה נראה דבר מתבקש.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

יש פורום ויש תת פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בלי להיות חוצפן, למה לא התאפשרה הזמנה לכלל חברי הפורום?, אם בוש מעוניינים להגדיל חשיפה, זה נראה דבר מתבקש.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

חברי הפורום מאוד חשובים לנו ואנחנו לא יכולים בשום מצב ליצור סיטואציה בה חלילה חבר פורום מכלה את זמנו לריק על אירועים מיותרים וסתמיים. לשם כך המצאנו את קבוצת מובילי הדעה להם ממש לא אכפת לי לבזבז יום-יומיים על שטויות ולא אכפת לי כשהם מתלוננים. שיהיו סוג של "הטועמים של המלך". הם הולכים לאירועים הללו, בודקים האם הם טובים, ואם כן אנחנו מאפשרים גם לאנשים החשובים באמת להשתתף.

ובנימה רצינית יותר, הפורום הוא פלטרפומה פתוחה בה החברים אינם מסוננים. מובילי הדעה הם קבוצת "עילית" של אנשים שנבחרו ידנית ובצורה קפדנית - של אנשים שמבינים יותר מהגולש הממוצע, בעלי יכולת התבטאות גבוהה ועם היסטוריית השתתפות פעילה ומועילה בתוך הפורום, באירועים מחוצה לו, ובקידום ה"מסר" של הקהילה שלנו. כשאני יוצר קשר עם חברה כלשהי (או חברה כלשהי יוצרת איתי קשר) ועולה הרעיון של יום שכזה, אני צריך להתחייב ל"רמה" מסוימת של אנשים. חלק מהרעיון של יום שכזה הוא הפידבק שהמשתתפים נותנים לאחר מכן בשרשור הזה, ואני לא יכול להסתכן בלסמוך על אנשים שאני לא מכיר, או לא יודע אם יתבטאו בצורה נאותה.

יחד עם זאת, אחרי שעשינו כבר יום אחד, והיות ואני רואה שיש ביקוש גבוה מאוד, בקרוב נתחיל להניע יום נוסף שכזה ואולי אפילו משהו קצת יותר רציני ומקיף. אז יש למה לחכות.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההתמחות של המוסכים במותג מסויים - צריך הבין שאם בעבר המשמעות של התמחות ביצרן מסוים (או מורשה יבואן) היתה בעצם מעבר הכשרות ייעודיות של היצרן, וכן גישה לספרות טכנית של היצרן שלמוסך רגיל לא היתה גישה - היום (כמעט) כל המידע קיים באינטרנט, ולעיתים מוסך כללי יהיה עפם ראש פתוח יותר בחיפוש תקלה מאשר מוסך מתמחה שיתכן שיהיה שבוי בקונפספציה מסויימת.

אביא דוגמא מעולם המחשבים: בשבוע שעבר הגיע אליי לקוח עם מחשב גיימרים של יצרן מסוים מחשב ותיק בן 9 שנים, שאין לו ערך כלכלי - אבל הלקוח רוצה להמשיך ולהשתמש בו.

הלקוח הינו פנסיונר של החברה היבואנית, מנהל המעבדה בדק את המחשב ופסק שיש להחליף לוח אם, ומכיוון שהם לא מטפלים במחשבים בגיל מופלג שכזה - שלח את הלקוח לדרכו, והמליץ לו לרכוש מחשב חדש.

בנקודה הזאת הוא הגיע אלי ושאל אם יש מה לעשות. לא הבטחתי כלום, אבל הבטחתי לנסות...

התחלתי בחיפוש אחרי תקלות אופייניות לדגם, והסתבר שרוב התקלות נובעות מהתייבשות של המשחה הטרמית שאחראית על קירור המעבד. המחשב פורק לגורמים (בעזרת מדריכים מצולמים ביוטיוב) המשחה הטרמית חודשה, וראה זה פלא...המחשב עובד!

גם בתקלות נפוצות ברכב, אפשר למצוא חומר רב באינטרנט, ומכונאים שיש להם קשרים חולקים ידע אחד עם השני (ולמוסכים של בוש יש את הצוות המקצועי של לדיקו)

שורה תחתונה: התמחות חשובה, וצלעיתים עוזרת מאד, אבל פערי הידע הולכים ומצטמצמים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...