Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון בגודל בינוני, חזק ועם בקרת שיוט אדפטיבית עד 170 אש"ח

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 1285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם. החלטתי שהגיע הזמן להתחדש.

סה"כ אני מחשיב את עצמי מבין בתחום, אבל תמיד טוב לשמוע עוד דעות. מקסימום יעזור לי לסדר את המחשבות בראש.

מצטער מראש על החפירה - פעם ראשונה שאני שוקל לקנות רכב חדש ועוד בסכום כזה, אז מקווה שתקבלו בהבנה :-).

קצת רקע - משפחה עם שני ילדים קטנים, נסועה של כ-15K ק"מ בשנה שמתחלקת בערך חצי-חצי עירוני/בין עירוני, מתכנן להחזיק את הרכב לטווח ארוך (אבל לך תדע). התקציב כבר נמתח בעקבות מה שנראה שזמין בשוק, אז עדיף לא למתוח עוד.

בינתיים הסתכלתי רק על רכבים חדשים, אבל פתוח למשומש טרי אם יותר מתאים לדרישות ובפחות כסף.

ברוח שרשור דומה בפורום הכללי, להלן פירוט הדרישות...

דרישות החובה:

1. ג'יפון - ישיבה גבוה, נוחות הושבת ילדים בכסאות בטיחות.

2. מערכות בטיחות מקוריות - כמינימום בלימה אוטונומית ותיקון סטיה מנתיב.

3. בקרת שיוט אדפטיבית.

4. חיישני גשם (נראה שממילא יש לכולם).

5. מתאים לאנשים גבוהים (בעיקר הגה ש"נשלף" רחוק מספיק).

6. פתחי מיזוג מאחור.

דרישות שניתן להתפשר עליהן, אבל מאוד לא רצוי:

1. בקרת שיוט שמתאימה לזחילה בפקקים.

2. מנוע נמרץ ורצוי מטורבת.

3. לא היברידית.

4. תיבה אוטומטית פלנטרית (נראה כדרישה מכשילה - נתפשר בלית ברירה).

5. כניסה והנעה ללא מפתח.

6. שליטה על המזגן דרך כפתורים פיזיים.

דברים שיהיה נחמד שיהיה:

1. מושב נהג חשמלי עם זכרונות (אם אין זכרונות אז עדיף לא חשמלי - אני ואשתי ננהג באוטו והכסא יזוז לעיתים קרובות).

2. תצוגת 360 מעלות (כנראה שאין בתקציב הזה), או חיישני חניה אחוריים+קדמיים מקוריים.

3. גלגל ספייר בגודל מלא.

אכתוב בהודעה נפרדת על הרכבים שחשבתי עליהם עד כה, כדי לא להעמיס...

עריכה אחרונה על ידי A_lex
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב, אז הרכבים שחשבתי עליהם בינתיים הם:

א. ספורטאז', גימור פרימיום - החסרונות: תיבה רובוטית, מושב נהג חשמלי ללא זכרונות, נדרשת בדיקה האם בקרת השיוט מתאימה לזחילת פקקים (מישהו יודע?).

ב. מאזדה CX-5, גימור קומפורט - החסרונות: מנוע אטמוספרי לא ממש חזק, מושב נהג חשמלי ללא זכרונות, גלגל ספייר קטן. הפרש של 4K מוסיף גג נפתח וג'אנט גדול יותר - מבחינתי שניהם מיותרים ואף מזיקים, אבל יש מצב שיהפכו את הרכב למבוקש יותר ביום המכירה ויחזירו את ה"השקעה" - מה דעתכם?

טרם ישבתי ברכב הזה - נראה איך הנוחות.

ג. קארוק, גימור סטייל - החסרונות: היבואן צ'מפיון (קראתי יותר מדי תלונות), תיבת DSG, אין מצב זחילה בפקק בבקרת השיוט, ההגה בקושי נשלף ונראה שהמושב די נמוך - לא היה לי נוח כל כך, אין מראה מתכהה אוטומטית. תמורת תוספת של 17K אפשר לקחת רמת גימור פרימיום שתוסיף בקרת שיוט בפקקים, מושב נהג חשמלי עם זכרונות, גג פנורמי נפתח, ואפילו בונוס של פתיחה חשמלית לתא המטען. אבל זה חורג מהתקציב ועדיין נשארים שאר החסרונות.

ד. אטקה, גימור FR - החסרונות זהים לקארוק, פרט ל: יש מראה מתכהה וגג פנורמי נפתח, הגלגל ספייר קטן. בונוס - מערכת סיוע בחניה.

ה. 3008, פרימיום 1.2 - החסרונות: מנוע שלושה צילינדרים שגם חלש מהמתחרים (פרט למאזדה), שליטה על המזגן ממסך מגע, שמירת ערך מוטלת בספק. בונוס - חסכוני בדלק. ה1.6 יקרה מדי.

פיספתי משהו?

איזה רכב לדעתכם עדיף ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בהתלבטות דומה לשלך.

לאחר בחינת כל רכב אפשרי בסגמנט - על עלויותיו, יתרונותיו וחסרונותיו, מצאתי שהאטקה FR נותנת מקסימום תמורה למחיר והזמנתי אותה.

אני צפוי לקבל את הרכב ביומיים שלושה הקרובים (צ'מפיון משום מה ממתים את כל 14 ימי העסקים לאספקת הרכב, אפילו שהוא בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה על סיטרואן.

להעיף מבט על רנו קולאוס (עם תיבה רציפה), שברולט אקווינוקס (הוצגה מתיחת פנים), פורד קוגה (הוצג דור חדש שאלוהים יודע אם נזכה לראות) ואופל גרנלנד.

מצד שני, אם אתה חושש מסחירות ושמירת ערך של 3008, שכח מכל מה שכתבתי.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 במיוחד מבחינת סחירות ושמירת ערך, גם מאזדה CX5 מעולה.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008, פרימיום 1.2 - החסרונות: מנוע שלושה צילינדרים שגם חלש מהמתחרים (פרט למאזדה), שליטה על המזגן ממסך מגע, שמירת ערך מוטלת בספק

דווקא לא. ה3008 שומרת על ערכה יופי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בהתלבטות דומה והחלפתי 3008 דיזל בcx30 2.5 שנכנסת בתקציב.

היא מעט קטנה מ3008 אבל עדיין מספיק פרקטית להרכב המשפחתי שציינת.

המנוע חזק הגיר פלנטרי , מערכות הבטיחות והאבזור שם וכנראה שגם הסחירות תהיה לא רעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 תתאים מאוד.

הבעיה שמתומחרת יקר מאוד בארץ.

שמעתי שיש אצל היבואן מספר רכבים עם מנוע דיזל 1500 ברמת פרימיום 0 קילומטר מודל 2019 ב 166000 שקל.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי פיג'ו 3008 פשוט יקר מדי כרגע ועם כמה שהעיצוב מיוחד הוא לא מצדיק את זה ביחס למתחרות.

מאזדה CX-5 עונה על כל הדרישות למעט טורבו. רכב מאוד נעים ונוח, מאובזר טוב וסחיר.

לגבי בקרת שיוט בפקקים, ברכבים של פולקסווגן/סיאט/סקודה עם בקרת שיוט אדפטיבית ובלם יד חשמלי היא פעילה גם בפקקים ובעצירה מלאה וזינוק מחדש, אחרי עמידה של כמה שניות מחדשים פעולה בלחיצה על דוושת הגז או משיכה של המנוף. בקארוק פרימיום למיטב זכרוני יש יכולת מעקב אחרי הרכב מלפנים עם תמיכה בהיגוי עד 60 קמ"ש, באחרים מערכת לשמירה על נתיב הנסיעה מתחילה לפעול רק מעל 60 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הרכבים שחשבתי עליהם בינתיים הם:

א. ספורטאז', גימור פרימיום - החסרונות: תיבה רובוטית, מושב נהג חשמלי ללא זכרונות, נדרשת בדיקה האם בקרת השיוט מתאימה לזחילת פקקים (מישהו יודע?).

ב. מאזדה CX-5, גימור קומפורט - החסרונות: מנוע אטמוספרי לא ממש חזק, מושב נהג חשמלי ללא זכרונות, גלגל ספייר קטן. הפרש של 4K מוסיף גג נפתח וג'אנט גדול יותר - מבחינתי שניהם מיותרים ואף מזיקים, אבל יש מצב שיהפכו את הרכב למבוקש יותר ביום המכירה ויחזירו את ה"השקעה" - מה דעתכם?

טרם ישבתי ברכב הזה - נראה איך הנוחות.

ג. קארוק, גימור סטייל - החסרונות: היבואן צ'מפיון (קראתי יותר מדי תלונות), תיבת DSG, אין מצב זחילה בפקק בבקרת השיוט, ההגה בקושי נשלף ונראה שהמושב די נמוך - לא היה לי נוח כל כך, אין מראה מתכהה אוטומטית. תמורת תוספת של 17K אפשר לקחת רמת גימור פרימיום שתוסיף בקרת שיוט בפקקים, מושב נהג חשמלי עם זכרונות, גג פנורמי נפתח, ואפילו בונוס של פתיחה חשמלית לתא המטען. אבל זה חורג מהתקציב ועדיין נשארים שאר החסרונות.

ד. אטקה, גימור FR - החסרונות זהים לקארוק, פרט ל: יש מראה מתכהה וגג פנורמי נפתח, הגלגל ספייר קטן. בונוס - מערכת סיוע בחניה.

ה. 3008, פרימיום 1.2 - החסרונות: מנוע שלושה צילינדרים שגם חלש מהמתחרים (פרט למאזדה), שליטה על המזגן ממסך מגע, שמירת ערך מוטלת בספק. בונוס - חסכוני בדלק. ה1.6 יקרה מדי.

פיספתי משהו?

איזה רכב לדעתכם עדיף ולמה?

לגבי השמירת ערך של ה3008 ,תפתח מחירון,אתה תהיה מופתע מאד,הרכב מבוקש מאד כיד שנייה וזה מתבטא ישירות במחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה שהייתי באותה התלבטות שלך, חשבת על הספורטאז'? תנסה להתייעץ בשלמה סיקסט, לנו מאוד עזרו. וואלה סוכן מקצועי שלא דחף כלום אלא דיבר דוגרי ונתן אחלה שירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ירידת הערך של ה-3008, בעיניי היא מוטלת בספק. לאו דווקא רעה, אלא פשוט מוטלת בספק. קשה לשפוט לפי מה שהיה עד כה כי הדגם חדש ולכן היה היצע נמוך שלו כיד שניה ובמקביל הוא היה תחת אחריות, מה שעזר למכור אותו. נראה מה יקרה בשנתיים הקרובות כשיותר רכבים יוצעו למכירה (ע"י כל אלו שמחליפים רכב כל שלוש שנים), ובמקביל הם כבר לא יהיו באחריות. עשיתי סקר דעת קהל קטן ולא מייצג (אך כנראה יותר מייצג מהפורום) וכולם אמרו "לא הייתי קונה פיג'ו"... מה לעשות רוב המדינה חייה בסטיגמות.

בכל אופן, כפי שכבר צויין המחירון שלהם גבוה. ובתקציב נכנסת רק גרסת ה-1.2 עם שלושת הצילינדרים.

דוד, אשמח לשמוע מה הטה את הכף אצלך לטובת האטקה FR. מה היו הפרמטרים הכי חשובים לך?

בנוסף, תוכל לאמת או לשלול את מה שכתב מייק לגבי בקרת השיוט (פועלת גם בזחילה בפקק) ?

אביעד, CX30 היא לא באמת ג'יפון ולא עונה על מימד הגובה המבוקש. הייתי שמח למנוע 2.5 ב-CX-5 לו הוא לא היה מתומחר יקר כל כך.

מייק, הנציג באולם של סקודה אמר שבקרת השיוט פעילה רק מ-30 קמ"ש. כששאלתי לגבי הפקקים הוא התחיל להתפתל וטען שהיא ממשיכה לפעול גם בפקק כל עוד נדרכה מעל 30 קמ"ש. בקארוק פרימיום (היקרה מדי) מצויין שיש traffic jam assist שאין בדגמים הפשוטים יותר. אתה טוען שהוא רק מוסיף את האפשרות לדרוך מתחת ל-30 קמ"ש ולשמור על נתיב בנוסף על בקרת השיוט הרגילה?

נועם, הספורטאז' ברשימה שלי. אם בקרת השיוט שלה אכן עובדת בזחילת פקקים היא תהיה אחת המועמדות המובילות.

מה קשורים שלמה סיקסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד, CX30 היא לא באמת ג'יפון ולא עונה על מימד הגובה המבוקש. הייתי שמח למנוע 2.5 ב-CX-5 לו הוא לא היה מתומחר יקר כל כך.

מה מגדיר מבחינתך "גי'פון"? מבחינתך קארוק/אטקה (גובה 1.60) הן כן ג'יפון לצורך העניין? כי הן דיי רחוקות מה1.67 מטר של הcx-5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...