Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קילופי צבע ברכב שהולכים ומתרחבים

שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנה רכשתי את הרכב (סיוויק 2013) ולאחר כמה חודשים התחילו להופיע הקילופים האלה.

כשאני שוטף את האוטו (לא במנהרה, עוברים שם עם גרניק) וגם כשיורד גשם מספיק חזק הקילופים מתרחבים ומתרחבים.

באחד המקומות ניסיתי לתקן (עם צבע שחשבתי שמתאים, בפועל זה לא התאים אבל זה עצר את הקילופים במקום מסויים).

קניתי בינתיים לק צבע לפי קוד הצבע של הרכב (2 שכבות).

אשמח לקצת הכוונה איך אני מתקדם מפה, מצרף גם תמונות

ככה זה נראה בגג. החלק הבהיר זה חלק שחשוף כבר זמן מה, והחלק הכהה זה חלק ש"נחשף" אתמול במהלך השטיפה כתוצאה מהלחץ של הגרניק.

20200216_120506.jpg

קילוף נוסף שמתחיל להתהוות

20200216_120444.jpg

ו...מכאן הכל התחיל (מדובר בשני הצדדים של השמשה. מסתבר שזה פלסטיק שם ולא פח, לא ידעתי) בכל אופן זה ככה בשני הצדדים של השמשה

20200216_120442.jpg

אפשר לראות בחלק התחתון של הקילוף את החלק שצבעתי, ובחלק העליון את החלק החדש שגם הוא "נחשף" בשטיפה האחרונה (אתמול).

יש לציין שזה התחיל להתקלף גם בלי גשם ו/או שטיפה. יום אחד פשוט באתי וראיתי קילוף קטנטן. ניתן גם לקלף את זה עם האצבע, זה כאילו הצבע לא "דבוק" לרכב אלא כאילו עטפו את הרכב וברגע שיש פתח אחד קטנטן זה כדור שלג..

אשמח מאוד לעצות המומחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שהרכב עבר צביעה לא איכותית לאחר תאונה / פגם בצבע, או שהאיכות של הצבע ממש פח, זה מצב הזוי שמראה על אי שמירה על הצבע בצורה טוטאלית..

ייתכן שגם הרבה צואת יונים על הפח + שמש חמה + אי שטיפה של בעלים קודמים גרמו לזה, לכן מספיק קצת גשם חזק או מזג אוויר קיצוני פה ושם כדי להתחיל לפרק את הצבע, בסופו של דבר הצבע הוא רך וגם הלכה.

לא ניתן לתקן דבר כזה מלבד צביעה, גם אם תתקן זה יתן אולי פיתרון לתקופה מאוד קצרה, היה לי משהו דומה ברכב הקודם על הגג, מצואה של יונים, שום דבר לא עזר רק צביעה.

מה שגם נראה שהצבע אצלך הוא פנינה, בכלל קשה לתקן דבר כזה ללא הבדלי גוון נראים לעין במיוחד.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם לא הייתי נתקל בקורולות ממודלים 08-10 בערך שמתקלפות למוות בעיקר בגג, הייתי קובע שמדובר ברכב שנצבע בארץ וממש גרוע.

גם צבע מוזנח לא אמור להגיע לרמה כזו של היפרדות מהפח או שכבת הבסיס.

כאמור למעלה, אין ממש מה לעשות עם זה למעט צביעה אבל בתהליך מלא, כלומר שיוף והורדת צבע מכל פאנל חשוד. אחרת זה ימשיך להתקלף.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות חברים. עכשיו אחרי שהבנתי את חומרת הבעיה אשמח לעזרה בגישה לפתרונות.

צביעה כזו כאמור, כמה אמורה לעלות? מה אני בעצם מתחיל לחפש? שיצבעו לי את כל הרכב בתנור?

הרי כמו שאתם מבינים הגג יתקלף כולו כנראה בשלב מסויים..כנל לגבי הצדדים שם בשמשה.

כמה אמורה לעלות צביעה כזו? ואיפה עושים?

**הערה חשובה- הרכב נקנה מ"אוטו סנטר" והוא עדיין באחריות. אחריות אני יודע שבד"כ לא ניתנת על צבע, אבל האם לדעתכם יש משהו שאפשר לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אתה צריך חוו"ד מצבעי טוב שיאבחן מה קרה שם, מתמונות ובלי למדוד עובי, אין ממש אפשרות לקבוע.

אולי אין להם אחריות על צבע, אבל קח סצנה שאולי, כביכול, לכאורה, הם לא דווחו על תאונה שאולי הרכב עבר, או צביעה כללית עם משמעויות של ירידת ערך?

זה כיוון לבדיקה, לא האשמה ולא כלום.

אם זה צבע מקורי עם פגמים אז בוודאי שאין פה אחריות על רכב בן 7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שוקל כיוון של ציפוי גג הרכב ופלסטקים במדבקה שחורה (דמוי גג פנורמי).

כל זאת תחת הנחה שהצבע לא ימשיך להתקלף תחתיה ויהרוס אותה ושאתה לא מעוניין להיכנס להוצאה כספית של צביעת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך חוו"ד מצבעי טוב שיאבחן מה קרה שם, מתמונות ובלי למדוד עובי, אין ממש אפשרות לקבוע.

אולי אין להם אחריות על צבע, אבל קח סצנה שאולי, כביכול, לכאורה, הם לא דווחו על תאונה שאולי הרכב עבר, או צביעה כללית עם משמעויות של ירידת ערך?

זה כיוון לבדיקה, לא האשמה ולא כלום.

אם זה צבע מקורי עם פגמים אז בוודאי שאין פה אחריות על רכב בן 7.

לא חשבתי על זה. יש המלצה אולי לצבעי טוב מאזור המרכז שאוכל לקפוץ אליו לחוות דעת?

לגבי תאונה שלא דיווחו או צביעה כללית- לקחתי את הרכב לבדיקה כמובן לפני הקניה במכון לבחירתי שאני מחזיק ממנו אמין.

אם היתה תאונה כזו או צביעה כללית היו מציינים זאת בבדיקה,לא?

הייתי שוקל כיוון של ציפוי גג הרכב ופלסטקים במדבקה שחורה (דמוי גג פנורמי).

כל זאת תחת הנחה שהצבע לא ימשיך להתקלף תחתיה ויהרוס אותה ושאתה לא מעוניין להיכנס להוצאה כספית של צביעת הרכב.

רעיון טוב האמת, לא חשבתי על זה. גם אסתטי וגם כנראה ייתן לי פיתרון (ואז אני אצטרך להתעסק בשתי הקורות בצדדים של השמשה רק)

כמה אמורה לעלות מדבקה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני לא מהמרכז, לא מכיר לצערי.

לשאלתך, כן, אמורים לעלות על זה.

גם אם לא היתה תאונה אבל כן צבעו מסיבות שונות, במכון נורמלי עוברים על כל הפנלים עם מד עובי צבע וכך אמורים להבחין אם בוצעה צביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשבתי על זה. יש המלצה אולי לצבעי טוב מאזור המרכז שאוכל לקפוץ אליו לחוות דעת?

לגבי תאונה שלא דיווחו או צביעה כללית- לקחתי את הרכב לבדיקה כמובן לפני הקניה במכון לבחירתי שאני מחזיק ממנו אמין.

אם היתה תאונה כזו או צביעה כללית היו מציינים זאת בבדיקה,לא?

רעיון טוב האמת, לא חשבתי על זה. גם אסתטי וגם כנראה ייתן לי פיתרון (ואז אני אצטרך להתעסק בשתי הקורות בצדדים של השמשה רק)

כמה אמורה לעלות מדבקה כזו?

אין לי מושג לגבי עלות, אבל כנראה זול משמעותית מצביעה איכותית.

במקומך הייתי עושה גם את הגג וגם את הקורות.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

כדי לעשות מדבקה , אתה צריך את השטח חלק ונקי וללא הבדלים בגובה,קילופי צבע לשייף,

אם תשאיר את הצבע עם הקילופים לפני הדבקת המדבקה, זה לא יראה יפה ,המשטח יהיה מלא גלים והבדלי גובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במחלה של הדגם (סיוויק חמש דלתות דור תשיעי), וכמו שאתה רואה, לא מוגבל לישראל. ככל שהתקדמו בשנים ובמתיחות הפנים, כך יש פחות התקלפויות. אצלי, בסיוויק טורר (סטיישן), שאחרי עדכון קל\ מתיחת פנים, יש התקלפות רק בחלק מקורה A של הנהג, ושאר הרכב תקין.

אני יכול לחיות עם זה, אז עזבתי. היות וממילא אני לא משתמש בגרניק, אין החמרה אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...