Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הושבת ילד במושב בקדמי- חוקי?

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברי הפורום היקרים, אשמח לייעוץ :)

מעוניין להושיב ילד בן 6 במושב בקדמי בנסיעה חד פעמית.

העובדות:

רכב חמישה מושבים, הילד יישב חגור בבוסטר גב עם רצועות כמובן אשר יעוגן לכסא הנוסע כראוי.

חוקי?

במידה וחוקי, האם יש לבטל את כרית האוויר או להשאירה פועלת?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בנסיעה חד פעמית צריך לחגור. כל התאונות נעשו בנסיעה אחת..

כפי הידוע לי מותר כמובן עם בוסטר וכו'.

מבטלים כ"א רק כשהכסא נגד כוון הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התקנה:

83א. (א) בתקנה זו ובתקנה 83ב – "מושב אחורי" – כל מושב שאינו מושב קדמי ברכב;

"מושב בטיחות" – מושב הרתום לרכב באמצעות חגורת בטיחות המיועד להסעת ילדים ברכב, שמותקנות בו חגורות המיועדות לרתימת הילד אליו, העומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השניה;

"מושב מגביה" – מושב המיועד להסעת ילדים ברכב כשהילד היושב עליו רתום בחגורת הבטיחות של הרכב והעומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השניה.

(ב) לא יסיע אדם במושב קדמי ברכב מנועי ובמושב אחורי ברכב מנועי ששנת ייצורו 1983 ואילך, למעט אוטובוס שאינו אוטובוס זעיר פרטי, מונית ואופנוע –

(1) ילד שטרם מלאו לו 3 שנים, אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות המתאים לגובהו ומשקלו של הילד;

(2) ילד שמלאו לו 3 שנים וטרם מלאו לו שמונה שנים, אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות או במושב מגביה המתאים לגובהו ומשקלו של הילד.

(ג) לא יסיע אדם ברכב כאמור בתקנת משנה (ב) ילד שטרם מלאו לו שנה, אלא אם כן גבו של מושב הבטיחות מופנה לחזית הרכב.

(ד) לא יסיע אדם ילד במושב הבטיחות או במושב מגביה במקום שיש מולו כרית אוויר, אלא אם כן נותק המנגנון להפעלתה.

שים לב לסעיף 2, הילד צריך להיות במושב בטיחות או מושב מגביה (בוסטר)

שים לב לסעיף ד, צריך לנתק את כרית האוויר (כן, למרות שהוא בכיוון הנסיעה)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי, הילד יהיה חגור בבוסטר גב.

האם חוקי למרות שלרכב יש 5 מושבים?

לא הבנתי למה מספר המושבים ברכב משנה, אתה יכול להושיב ילד בכל מושב אם הוא חגור בהתאם לחוק וכרית האויר מנוטרלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברי נסעתי עם הילד ברכב 2 מקומות ועצר אותי שוטר, טען שהוא לא בטוח שמותר להסיע ילד במושב הקדמי.

ליאור תודה רבה!

לפי התקנות אני מבין שחוקי להסיע את הילד במושב הקדמי רתום במושב בטיחות עם כרית אוויר מבוטלת, אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה מספר המושבים ברכב משנה, אתה יכול להושיב ילד בכל מושב אם הוא חגור בהתאם לחוק וכרית האויר מנוטרלת.

זה קצת מעורפל אבל מה שזכור לי זה - בעבר היה מותר להסיע במושב הקדמי ילדים מגיל 14 בלבד, מאז שינו את התקנות כך שמותר להסיע במושב הקדמי עם התקן מתאים ושכרית האוויר מנוטרלת (ברכבים שבהם אין נטרול כרית אוויר - אסור להסיע במושב הקדמי ילדים)

שוטר בור.

פשוט לא מעודכן.

בעברי נסעתי עם הילד ברכב 2 מקומות ועצר אותי שוטר, טען שהוא לא בטוח שמותר להסיע ילד במושב הקדמי.

ליאור תודה רבה!

לפי התקנות אני מבין שחוקי להסיע את הילד במושב הקדמי רתום במושב בטיחות עם כרית אוויר מבוטלת, אני צודק?

אין בעד מה, אתה צודק לחלוטין.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי לא מזמן במוקד 110 של המשטרה ומעבר לנכתב נאמר לי שיש לנטרל כרית אוויר כל עוד הילד בבוסטר/כיסא ומגיל 8 שאין צורך בבוסטר הילד יכול לשבת מקדימה ללא צורך בנטרול כרית אוויר.

עריכה: מדובר בעצם בחידוד המשמעות של סעיף ד בתקנה.

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק במקרה זה משני. העיקר הוא בטיחות הילד, ולכן מומלץ מאד להמנע מהושבתו מלפנים.

Be Roo צודקת לגבי ההיסטוריה של התקנה - המגבלה היא בעצם לפי גובה ומשקל הנוסע, אבל כיון שקשה לאכוף זאת נקבע גיל 14 שבו מרבית הילדים עומדים בקריטריונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבלה היא בעצם לפי גובה ומשקל הנוסע, אבל כיון שקשה לאכוף זאת נקבע גיל 14 שבו מרבית הילדים עומדים בקריטריונים.

אין הגבלת גיל על הושבת ילד מקדימה, היתה בעבר, שונתה לפני שנים רבות.

הגבלות הגיל הקיימות מתייחסות להתקן הריסון המתאים, לניטרול הכרית ולכיוון הנסיעה, אבל לא למיקום המושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, ולכן ציינתי:

לגבי ההיסטוריה של התקנה -

הטעותשלי היא כי הזכרתי את שמך במקום במקום את M3

הכרתי תקנות דומות גם במדינות אחרות, אם כי הגיל היה שונה ממקום למקום. באיטליה זה היה 12, והיה לי נוח מאד להושיב לידי את הבכור בן ה-13 כנווט ולהשאיר לאמו את משימת כוח השלום בין האחים שלו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...