Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בנושא פתיחת ראש מנוע לרכב שעבר התחממות ובוצה - רנו מגאן 2008

natemimon12
שימו לב! השרשור הזה בן 1476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ברשותי רנו מגאן שנת 2008 מנוע 1600

שכבר תקופה ארוכה שכל בוקר אני ממלא מים ושוב למחרת בזמן האחרון לאחר נסיעה של כמה דקות הרכב מתחמם למרות שיש מים לפני כמה ימים הרכב כבה ברגע שהגעתי לבית ישר בדקתי שמן וראיתי כמויות גדולות של בוצה בפתח המילוי.

גם יוצאות מנשם המנוע כמויות של בוצה

ישר אלכתי לקנות פילטר ושמן חדש כאשר רוקנתי את השמן גיליתי שיוצא יותר נוזל קירור משמן (בוצה)

הבנתי מקריאה ממקרים דומים כאן שכנראה נפרץ האטם ראש

אז החלטתי לפרק ראש ולהחליף את כל האטמים וכמובן לנקות טוב את כל חלקי הראד משאריות בוצה הכל הלך טוב רק שלאחר שפרקתי את הראש מנוע אני שם לב שכל ארבעת הבוכנות נמצאות באותו גובה למטה ולא שנים למעלה ושנים למטה עכשיו רציתי לדעת זה אומר שהלך מנוע?

יש מה לעשות לגבי זה

זאת פעם ראשונה שאני מתעסק בזה אז סליחה אם יש פדיחות

תודה מראש לעונים וסליחה על החפירה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

והאם יש סיכוי שממקום אחר התערבבו המיים ושמן משום שהטם ראש הישן נראה שלם
כמה שזכור לי במנוע הזה אין קולר שמן מנוע, לכן אין מקום אחר.. זה שהאטם ניראה שלם לא אומר שהוא אכן אטם כמו שצריך, מספיק עיוות קל בראש עקב התחממות והאטימה נפגעת. לכן חשוב לתת את הראש לחרט שיוודא שהשטח שלו ישר.

לשאלות האחרות שלך, קח עיצה ידידותית, עצור הכל ותתמקד בלחפש ספרות יצרן/היינס למנוע הזה, אחרת אתה לא תצליח לסגור אותו כמו שצריך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואל מסקרנות: אם הבוכנות הגיעו לאותו גובה, זה לא סימן שלפחות בוכנה אחת נגעה בשסתומים?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזכור לי במנוע הזה אין קולר שמן מנוע, לכן אין מקום אחר.. זה שהאטם ניראה שלם לא אומר שהוא אכן אטם כמו שצריך, מספיק עיוות קל בראש עקב התחממות והאטימה נפגעת. לכן חשוב לתת את הראש לחרט שיוודא שהשטח שלו ישר.

לשאלות האחרות שלך, קח עיצה ידידותית, עצור הכל ותתמקד בלחפש ספרות יצרן/היינס למנוע הזה, אחרת אתה לא תצליח לסגור אותו כמו שצריך.

קולר אין אבל הבית טרמוסטט בשנים האלה הוא מפלסטיק והוא כן יכול לערבב שמן ומים

אבל בדרך כלל זה מתאפיין בשמן שעובר למים ולא הפוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולר אין אבל הבית טרמוסטט בשנים האלה הוא מפלסטיק והוא כן יכול לערבב שמן ומים

אבל בדרך כלל זה מתאפיין בשמן שעובר למים ולא הפוך

לא כלכך הבנתי איך מגיע שמן לבית תרמוסטט הזה? פירקתי כמה כאלה וכמה שזכור לי אין שום שמן באיזור הזה..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואל מסקרנות: אם הבוכנות הגיעו לאותו גובה, זה לא סימן שלפחות בוכנה אחת נגעה בשסתומים?

זה רק אומר שהמנוע עצר בנקודה מסויימת, במקרה הזה בדיוק בזמן ש-2 עולות ו-2 יורדות.

יש נקודה מסויימת שכולן על אותו קו.

מן הסתם אמורים לסובב את המנוע ידנית לסימוני היצרן לפני הפירוק וההרכבה.

עצה ידידותית לפותח האשכול: אם אתה לא יודע את זה, אולי עדיף שלא תמשיך. אני מאוד בעד DIY - אבל קפצת למים עמוקים מדי, בלי לדעת את הבסיס.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיימינג במנוע הזה הוא כזכור לי טייימינג צף ואתה פירקת את הטיימינג ואת הראש בלי להתייחס לכך ולכן מכיוון שלא היית על סימוני יצרן מצאת את הבוכנות חופפות באקראי. בכל מיקרה שלח את הראש לחרט שיעבור עליו וייבדוק פילוס שלו ותעבור על הבוכנות תראה שהם שלמות כולל הצילינדרים עצמם. תשיג סט נועלים להרכבה וידית מומנט לסגירת הראש. קצת תמונות מהפרוייקט יכולות תמיד לשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים

זאת באמת הפעם הראשונה שלי אבל לא היה לי יותר מדי מה להפסיד הרכב לא הכי שווה וחוץ מזמן אני לא מוכן להשקיע יותר מדי עליו לכן התחלתי את הפרויקט

כלים מקצועים יש לי

ידע וניסיון טכני יש לי

אומנם אני לא מכונאי ולא יודע הכל אבל זאת דרך ללמוד

בכל מקרה לאחר שהראש היה אצל חרט

ולאחר שניקיתי את כל החלקים מרוב כמות הבוצה כולל עגן שמן. הראש. בית תרמוסטט. סעפות. ושאר חלקים מחר אני ירכיב חזרה הכל ויעדכן כולל תמונות

חשוב לציין שכמות הבוצה היתה פשוט נוראית ושעגן השמן היה מלא בנוזל קירור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט שקיים קולר שמן מנוע הוא נמצא בבית הטרמוסטט.

הבעיה בו היא סמפטום הפוך משלך, שמן במים.

הטיימינג הוא ללא סימנים אלא צריך סט נעילות, כלים ייעודיים לנעילת הקאמשפטים ונעילת גל ארכובה עם בורג מיוחד.

בוצה במנוע איננה אופיינית כלל במנוע הזה! מדובר בתחזוקה ירודה או שימוש בשמן לא מתאים.

תבדוק את הסיבה שנגרם לך נזק לראש כי אחרת שוב יגרם הנזק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור גורם לבוצה ואיפה בדיוק הקולר שמן הזה?

אני ראה בתמונה שבית התרמוסטט מכסה מעברי שמן ללא לחץ (נשם), אז טבעי שנוזל קירור יגיע לשמן במקרה של כשל באטימה של המכסה או שאני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...