Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות - דירה בחו"ל ואו רעיונות אחרים

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 1481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חושב באופן רציני על מינוף עצמי והפנית משאבים להגדלת ההון העצמי שלי לקראת הגיל השלישי.

ההשקעה שאני מחפש היא לטווח ארוך , לא מחפש בוננזות מהיום למחר אלא השקעה ארוכת טוווח ל 10 -15 שנה קדימה.

מושקע בשוק ההון בעיקר בתעודות סל עוקבות אחרי המדדים המובילים בארץ ובעולם.

חשבתי על רכישת דירה , ולאחר בדיקה אני מבין שבארץ המחירים יקרים והתשואות נמוכות ברמה של עד 3.5%.

גורם נוסף אשר הופך את הנושא לחסר כדאיות הוא מס השבח בגובהה 8% אשר מקשה עוד יותר על קבלת תשואה סבירה.

לכן חשבתי על רכישת דירה בחו"ל כמובן שדרך בעלי מקצוע , אשמח לקבל המלצות מבעלי ניסיון.

אני שומע על תשואות אשר נעות ברמה של בין 5 ל 15 אחוז ...

ארה"ב ?, אירופה ? מזרח אירופה ? , איפה כדאי לרכוש ?

רעיונות אחרים להשקעות יתקבלו בברכה...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארהב? property tax וביטוח לא זולים בכלל ובתור משהו שלא משלם מיסים פה אתה לא יכול להזדכות כל המיסים והעליות שתושבים (לאו דווקא אזרחים) יכולים.

אני לא אומר שאי אפשר - אבל זה יכול להיות חתול בשק.

והמיסים (גם על רווחים וגם בשותף) גבוהים מבארץ.

ממליץ לך להיצמד לשוק שאתה מכיר ואיפה שאתה יכול להיות קרוב ולהבין את הנכס שאתה הבעלים שלו.

אני לא אומר שלא ראיתי אנשים עושים כסף מנדלן - אבל בעיקר ראיתי אותו נשאר אצל הגורמים המקשרים (״אנשי מקצוע״)

אם הנכס נראה כמניב בצורה הזו - יש מספיק מקומיים עם גישה לכסף.

לדוגמא - הסוכן משכנתא שלנו הוא גם משקיע בנדלן. הגישה שלו לכסף והעלויות שלו למינוף המימון שלו מאוד נמוכות - ואם יש לו אמונה וניסיון שמשהו יעשה 7-8 אחוז בשנה - הוא יכנס.

אתה חושב שהוא צריך כסף של פלוני אלמוני מחול ולהתחייב עצמו לתת תשואה? כשה נגישות שלו לכסף היא בעלות של 3 אחוז ריבית?

גם לא הבנתי אם אתה מחפש משהו סולידי או פחות.

כמה חברים לדוגמא קנו נכסים במקסיקו וקולומביה באיזורים שהם מכירים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפלורידה זה אומר בערך 3 נכסים בשכונות ברמה נמוכה עם בערך 10-12 אחוז תשואה שנתית או בית אחד בשכונה ברמה גבוהה עם בערך 5-7% תשואה. המספרים הם נטו כולל מיסי נכסים (ארנונה), ביטוח וניהול. לגבי תיקונים בהנחה והנכס במצב טוב הם שוליים.

300 אלף דולר.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמיסים (גם על רווחים וגם בשותף) גבוהים מבארץ.

הם לא.

אל תשכח הוא לא תושב ארה"ב לצרכי מס. הוא נמצא בפוזיציה שונה לטוב ולרע.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש 2 גורמים שצריך לקחת בחשבון:

1. ניתן לקנות כרגע אירו במחירים מגוחכים. יחסית לשקל, משנת 2007 האירו צנח במעל 40 אחוז.

2. בניגוד לארץ, מחירי הנדל"ן בהרבה מארצות אירופה ירדו בעשרות אחוזים בשנים הארונות.

הרבה מאוד אנשים שאני מכיר מכרו בשנה האחרונה דירות מעופשות בארץ, ובכסף קנו נדל"ן באירופה.

חבר קרוב, עם דרכון אירופאי, שעבד מצאת החמה עד צאת הנשמה, מכר לפני כשנה דירה ישנה במרכז.

בכסף שקיבל הוא קנה 3 דירות בספרד והשכיר אותן. בחודש שעבר הוא עבר לגור בצרפת כפנסיונר, ומתקיים משכר

הדירה שמקבל מספרד.

התעלומה היא איך העביר את הכסף לספרד, כמה עמלות שילם ואיך הסתדר מבחינת המיסים בארץ ובצרפת.

לדעתי, כרגע יש שיטפון של אנשים שעושים את אותו המהלך ויש קשר של שתיקה כדי לא להוריד מחירים בארץ

או להעלות את זעם רשות המיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא.

אל תשכח הוא לא תושב ארה"ב לצרכי מס. הוא נמצא בפוזיציה שונה לטוב ולרע.

1. הכוונה לproperty tax לעומת ארנונה.

2. במקרים כאלו אתה מוציא tax id אמריקאי ועל מה שלא כלול באמנות (שבמקרה הזה תשלם את האחוז הגבוהה) אתה תשלם כפול

הייתרון הוא לקחת כסף ממקום שהוא ״זול״ ולהשקיע אותו במקום שהכסף יקר (כלומר הריביות וההחזרים) או שהעליה עקבית

המקום אחר שהכסף ״זול״ / קיים בשוק אני פחות רואה איך זה משתלם וזו היתה רוב הנקודה שלי

לפחות בלי הכירות שוק על מנת להקטין סיכונים

עכשיו בארהב המשכנתאות כרגע זולות , והכסף הישראלי לא שווה יותר מהאמריקאי והעלות של שירותים (שיפוץ , תחזוקה , חברות ניהול) לא זול

כשאתה פה (ארהב) זה יכול להיות משתלם - אחרת להערכתי הסיכון יביא להשקעה במקומות שאמריקאים עם גישה לכסף זול יותר לא ישקיעו.

זו לפחות התחושה שלי בנושא.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעות זה לא ממש תחום שלי, אבל התחושה שלי מאוד דומה למה שליביו תיאר, אם תושב אמריקאי מקומי יכול לגייס את הכסף להשקעה הזו למה הוא לא עושה את זה? ואם הוא עושה את זה ייתכן שההשקעה לתושב חוץ כבר לא משתלמת באותה מידה.

אלא אם זו השקעה במדינה שבה קשה יותר לגייס את הכסף - אבל אני מניח שבמקרה כזה ההשקעה פחות בטוחה.

מעניין אם יש מצבים הפוכים עדיין - מדינות שנותנות הטבות או תמריצים למשקיעי חוץ. זה יכול להיות מעניין.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש 2 גורמים שצריך לקחת בחשבון:

1. ניתן לקנות כרגע אירו במחירים מגוחכים. יחסית לשקל, משנת 2007 האירו צנח במעל 40 אחוז.

2. בניגוד לארץ, מחירי הנדל"ן בהרבה מארצות אירופה ירדו בעשרות אחוזים בשנים הארונות.

הרבה מאוד אנשים שאני מכיר מכרו בשנה האחרונה דירות מעופשות בארץ, ובכסף קנו נדל"ן באירופה.

חבר קרוב, עם דרכון אירופאי, שעבד מצאת החמה עד צאת הנשמה, מכר לפני כשנה דירה ישנה במרכז.

בכסף שקיבל הוא קנה 3 דירות בספרד והשכיר אותן. בחודש שעבר הוא עבר לגור בצרפת כפנסיונר, ומתקיים משכר

הדירה שמקבל מספרד.

התעלומה היא איך העביר את הכסף לספרד, כמה עמלות שילם ואיך הסתדר מבחינת המיסים בארץ ובצרפת.

לדעתי, כרגע יש שיטפון של אנשים שעושים את אותו המהלך ויש קשר של שתיקה כדי לא להוריד מחירים בארץ

או להעלות את זעם רשות המיסים.

זה באמת סיפור יפה. מי בחר לו את הנכסים? מטפל בהם? מושכר באיזה אופן? מעניין לשמוע.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להאזין לפודאקסט ״investcast״ של פלג דווידויץ׳ - חפש בפייסבוק, לקבל קצת השכלה פיננסית וראיית עולם בניתוח השוק שאתה רוצה להכנס אליו

300K יכולים לקנות לך דירה קטנה-בינונית במרכז אירופה, או מספר דירות בחלקים של מזרח אירופה, יוון, גאורגיה

בארה״ב תוכל לקנות מספר נכסים קטנים, או נכס אחד גדול, וגם זה תלוי מאוד בניתוח השוק - דין מינסוטה אינו כדין קליפורניה וכו׳

כנראה שתוכל ב300 אלף לקנות נכס בכל מדינה שתרצה, השאלה איזה ואיפה.

יש עוד המון משתנים שנכנסים לניתוח השוק. בקיצור ממליץ להאזין - אח״כ לעשות ניתוחי שוק על מדינות שנשמעות לך מסקרנות

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הכוונה לproperty tax לעומת ארנונה.

2. במקרים כאלו אתה מוציא tax id אמריקאי ועל מה שלא כלול באמנות (שבמקרה הזה תשלם את האחוז הגבוהה) אתה תשלם כפול

.

ממש לא נכון. ישנם חוקי מס ברורים מאוד בנושא בשתי המדינות. אשמח לפרט כולל דוגמאות עם חישובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך זמן להשקיע בפודקסטים ממליץ בחום על biggerpockets גם הפורום שלהם מומלץ בחום אם אתה רוצה להכנס בכל הכח בארה״ב.

ממליץ להאזין לפודאקסט ״investcast״ של פלג דווידויץ׳ - חפש בפייסבוק, לקבל קצת השכלה פיננסית וראיית עולם בניתוח השוק שאתה רוצה להכנס אליו

300K יכולים לקנות לך דירה קטנה-בינונית במרכז אירופה, או מספר דירות בחלקים של מזרח אירופה, יוון, גאורגיה

בארה״ב תוכל לקנות מספר נכסים קטנים, או נכס אחד גדול, וגם זה תלוי מאוד בניתוח השוק - דין מינסוטה אינו כדין קליפורניה וכו׳

כנראה שתוכל ב300 אלף לקנות נכס בכל מדינה שתרצה, השאלה איזה ואיפה.

יש עוד המון משתנים שנכנסים לניתוח השוק. בקיצור ממליץ להאזין - אח״כ לעשות ניתוחי שוק על מדינות שנשמעות לך מסקרנות

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...