Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלו מכם שתמיד קונים רכב חדש מחברה- למה?

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 1499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שומע יותר ויותר על אנשים שמתעקשים לקנות תמיד רכב חדש מהיבואן עצמו ואני בטוח שגם פה לא חסר.

מה ההיגיון בלקנות חדש ולהפסיד עשרות אלפי שקלים בירידת ערך?

ברור לי שיש אפקט פסיכולוגי מסויים בחדש אבל זה לא נשמע לי סביר לשלם עליו כל כך הרבה, ביד 2 יש המון משומשים צעירים בני שלוש, שנתיים ואפילו שנה, רכבים שאין סיבה להניח שיש בהם איזושהי בעיה (ובכל מקרה אף אחד מפה לא יקנה ללא הבדיקות ההכרחיות שיוכיחו שאכן אין בעיה) ועדיין למרות שמדובר בסכום לא מבוטל ולמרות שהרכב זהה מכל בחינה והוא חדש לגמרי עדיין הרבה יותר אנשים מעדיפים את החדש מהמשומש.

מי שיזרוק מימון דרך היבואן אני לא חושב שזו סיבה, היום אפשר להוציא מימונים גם לרכב יד שנייה. מה עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה קונה בגדים משומשים? למה לא?

אתה קונה מוצרי חשמל משומשים? למה לא?

אתה קונה רהיטים משומשים? למה לא?

התשובה זהה לרכבים.

אוטו הוא מוצר צריכה. רכישת רכב חדש היא מן הסתם האופציה שכולם היו רוצים.

הבעיה שלא כולם יכולים.

אם יש לי מספיק כסף אז אני אלך ואקנה רכב חדש מהחברה. (מספיק כסף - לכל הצרכים שלי, לא רק בשביל לקנות רכב).

אם אין לי- אני אחפש אלטרנטיבה זולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות מלאה, אני הנהג הראשון, לא סומך על אף אחד בנושא של תחזוקה ושמירה על רכב (לא בפן המכאני ולא בפן הויזואלי) ולא כל דבר אפשר לגלות בבדיקה, כי בחלק מהמקרים יש הבדל גם בנושא של אבזור ו\או באבזור בטיחות.

ואני רואה כמה לאנשים מהמעגל הקרוב אליי קשה למצוא מכוניות סבירות ביד השניה גם בתקציבים גבוהים יחסית.

חוץ מזה כשמדובר על רכב בן שנה או שנתיים וההפרש הוא קטן יחסית, למה לי לקנות משומש עם אחריות חלקית (במקרה הטוב) ובלי לדעת איך נהגו עליו קודם?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה גם החוויה בלרכוש רכב חדש עם ריח של חדש, לפעמים ההבדל בין רכב חדש לבן שנה לא גדול מספיק במידה ולוקחים את הרכב במימון.

מי שלוקח לטווח ארוך ירידת ערך פחות מפריעה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני מחזיק ברכב שנים רבות. מעדיף לרכוש רכב חדש ולהחזיק בו 8-12 שנה ולא משומשתקוקופה הזו להתעסק עמיים עם מכירה וקניה.

מבחינת ירידת ערך אני ממש לא בטוח שהמדיניות שלי פחות טובה ממדיניות של רכישת רכב משומש והחלפה תדירה שלו, כיון שאבדן הערך מתקזז מול יישור הקו והטיפולים הנוספים, ויש גם יותר שקט נפשי שאני יודע מה עברו של הרכב.

ולא פחות חשוב - אפילו אם מדובר בהפסד כספי של 20,000-30,000 ש"ח נוספים בעשור, אלה סה"כ 2000-3000 ש"ח בשנה. מבחינתי מדובר בסכום קטן תמורת השקט הנפשי.

כמובן שצריך להביא בחשבון שיש לי מקורות כדי לממן את הרכב החדש. בשנים בהן לא עמדו לרשותי מקורות מספקים בהחלט הסתפקתי במכוניות משומשות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני לא משלם מיסים על רכב חדש

אגב, מה מטרת השרשורים עם השאלות קידבג שלך - צומי או העלאת מספר הודעות בפורום?

השרשור דווקא הגיוני ומכובד, מה שאי אפשר להגיד על התגובה שלך.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד על ריבית אפסית בשוק,

שלא מעט ממי שנוסע על רכב חדש זה דווקא אלו שלא יכולים להרשות לעצמם רכישה.

אני יכול להגיד שאין סיבה רציונלית שמישהו שמשלם שכירות או משכנתא ועדיין לא רכש בית,

יסע ברכב חדש (גם ליסינג מהעבודה נחשב פה).

בגדול, אנחנו בוכים על 100% מס על רכישה, חלפים יקרים, מוסכים שתוקעים ודלק שעולה.

ובאותו זמן, לאבא יש קיה נירו חדשה מהעבודה. לאמא יש I10 קטנה לסידורים,.

לבן, שעדיין גר איתם, יש איביזה חדשה (שאיכשהו הצדיק לעצמו חישוב שזה משתלם לו יותר ממשומש).

דה פקטו משפחה של 3 אנשים עם 3 רכבים. 3 ביטוחים. 3 טסטים. 3 פעמים בשנה במוסך.

זה אומר שרכישה ואחזקת רכב בישראל היא זולה מידי. וזה הסיפור האמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה סיבות, לדעתי:

א. הנוחות שבקניית רכב חדש, בטח כשמבצעים טרייד-אין לקודם (מפתח תמורת מפתח) היא משמעותית. חוסך לך קניה ומכירה, על כל תהליך החיפוש וההתעסקות עם כל מיני אנשים שאם היית רואה אותם ברחוב כנראה היית עובר לצד השני.

ב. כי לשכן יש, אז גם אתה חייב.

ג. כי אנשים כל כך מפחדים להיכנס למוסך ולשלם אלף שקל, שהם מוכנים לשלם פי כמה וכמה בירידת ערך, העיקר לא לצאת פראיירים (ע"ע סעיף ד' להלן).

ד. להרבה אנשים אין שמץ של מושג איך מחשבים עלות של רכב לאורך תקופה. השאלה היחידה שהם שואלים את עצמם היא אם הם יעמדו בתשלום החודשי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שומע יותר ויותר על אנשים שמתעקשים לקנות תמיד רכב חדש מהיבואן עצמו ואני בטוח שגם פה לא חסר.

מה ההיגיון בלקנות חדש ולהפסיד עשרות אלפי שקלים בירידת ערך?

ברור לי שיש אפקט פסיכולוגי מסויים בחדש אבל זה לא נשמע לי סביר לשלם עליו כל כך הרבה, ביד 2 יש המון משומשים צעירים בני שלוש, שנתיים ואפילו שנה, רכבים שאין סיבה להניח שיש בהם איזושהי בעיה (ובכל מקרה אף אחד מפה לא יקנה ללא הבדיקות ההכרחיות שיוכיחו שאכן אין בעיה) ועדיין למרות שמדובר בסכום לא מבוטל ולמרות שהרכב זהה מכל בחינה והוא חדש לגמרי עדיין הרבה יותר אנשים מעדיפים את החדש מהמשומש.

מי שיזרוק מימון דרך היבואן אני לא חושב שזו סיבה, היום אפשר להוציא מימונים גם לרכב יד שנייה. מה עוד?

הכול זה "אפקט פסיכולוגי".

רוב המוחלט של המעשים שלנו הם כיוצא מהרגשות והתחושות שלנו, מיעוט זה כתוצאה ממחשבה רציונלית מעמיקה.

קניית רכב משומש משקללת המון רגשות שליליים בה(חיפוש רכב, טלפונים, נסיעות, בדיקות והרבה חוסר וודאות) וקניית רכב חדש בדיוק ההפך.

לכן בעל הממון מעדיף להוציא עוד כמה מאות שקלים בחודש ולא להתעסק עם הדברים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה בגדים משומשים? למה לא?

אתה קונה מוצרי חשמל משומשים? למה לא?

אתה קונה רהיטים משומשים? למה לא?

התשובה זהה לרכבים.

אוטו הוא מוצר צריכה. רכישת רכב חדש היא מן הסתם האופציה שכולם היו רוצים.

הבעיה שלא כולם יכולים.

אם יש לי מספיק כסף אז אני אלך ואקנה רכב חדש מהחברה. (מספיק כסף - לכל הצרכים שלי, לא רק בשביל לקנות רכב).

אם אין לי- אני אחפש אלטרנטיבה זולה יותר.

אין קשר, רכב זה מוצר ברמת סכום שונה לגמרי ממה שציינת, בבגדים האפקט הפסיכולוגי לבגד חדש שלא נלבש על ידי אחרים הוא גבוה והמחיר שהוא דורש הוא נמוך מאוד ביחס לרכב חדש מול משומש. חוץ מזה אם אתה חושב שמדובר בת'רד קיטבג אז למה להגיב לי בכלל? תעבור הלאה והנושא ירד מהר מהדף הראשון, במקום זה תרמת לנושא שלי.

אחריות מלאה, אני הנהג הראשון, לא סומך על אף אחד בנושא של תחזוקה ושמירה על רכב (לא בפן המכאני ולא בפן הויזואלי) ולא כל דבר אפשר לגלות בבדיקה, כי בחלק מהמקרים יש הבדל גם בנושא של אבזור ו\או באבזור בטיחות.

ואני רואה כמה לאנשים מהמעגל הקרוב אליי קשה למצוא מכוניות סבירות ביד השניה גם בתקציבים גבוהים יחסית.

חוץ מזה כשמדובר על רכב בן שנה או שנתיים וההפרש הוא קטן יחסית, למה לי לקנות משומש עם אחריות חלקית (במקרה הטוב) ובלי לדעת איך נהגו עליו קודם?

מבין את החשדנות אבל בסופו של דבר אני מאמין שאפשר להתרשם מבנאדם בטלפון ובפגישה בהנחה שהוא עומד בכל השאלות והבדיקות המקדימות. אין סיבה להניח שרובם לא אמינים או מחפשים לעשות סיבוב, במיוחד אם הרכב חדש יחסית ולא מהז'אנר של הרכבים הספורטיביים אפשר לשער שנעשה בו שימוש סביר ולא מזיק.

בנוגע לאחריות חלקית, אולי אני לא מודע אבל לכמה רכבים באמת יש בעיות מהותיות בתקופת האחריות? אם זו לא נבלה או לימון (שאת זה מבררים עוד בשלב המקדים עם היסטוריית טיפולים) אז לא סביר שתהיה בעיה מיוחדת.

כי אני לא משלם מיסים על רכב חדש

אגב, מה מטרת השרשורים עם השאלות קידבג שלך - צומי או העלאת מספר הודעות בפורום?

ומי אתה בדיוק ומה אתה תורם? בינתיים הנושאים שהעליתי לרוב יצרו עניין, אני תמיד מנמק ומציג את העמדה שלי בפירוט ולא זורק כותרת סתומה שמושכת אש ועוזב. הדיבור שלך ממש מגעיל, אני אמשיך להעלות נושאי קיטבג כהגדרתך ולהעלות את מונה ההודעות המטורף שלי, במיוחד אם זה מעצבן אותך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו ממכם שמדברים על ממון. אני דווקא לא מדבר על אנשים עם עודף כסף, המון אנשים זה נראה קונים רכב חדש מבלי שבאמת יש להם את המזומן ביד דרך כל מני מסלולים שונים ומימונים למיניהם, דווקא ההיגיון אומר שהם יחפשו משומש אבל זה לא המצב היום. פעם זה באמת הרגיש שלמי שיש כסף קונה חדש ולמי שאין צריך להסתפק ביד 2 והיה בזה מן ההיגיון אבל היום ההרגשה היא שזה לא ככה וגם אנשים שקונים חדש וגם אלו שקונים משומש זה לרוב מתוך תפיסת עולם ועניין של החלטה ופחות העניין של האם יש להם את המזומנים לזה (ואני לא מדבר על מקרים של רכבים ממש זולים בכמה אלפים בודדים שאת אלו באמת קונים סטודנטים ותפרנים, אלא רכבים שהם כן יחסית חדישים ויקרים)

עריכה אחרונה על ידי טירון רכבים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבו את רוב הסיבות ל"למה לקנות רכב חדש". כל מה שיש לי להגיד בנושא: ירבו קונאי רכב חדש אמן!

זה מצעיר את מצבת הרכבים בארץ ומאפשר לקנות רכב יד 2 בתקציב סביר ליותר אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר, רכב זה מוצר ברמת סכום שונה לגמרי ממה שציינת, בבגדים האפקט הפסיכולוגי לבגד חדש שלא נלבש על ידי אחרים הוא גבוה והמחיר שהוא דורש הוא נמוך מאוד ביחס לרכב חדש מול משומש. חוץ מזה אם אתה חושב שמדובר בת'רד קיטבג אז למה להגיב לי בכלל? תעבור הלאה והנושא ירד מהר מהדף הראשון, במקום זה תרמת לנושא שלי.

אתה לא קראת מה כתבתי. המשמעות של מחיר היא יחסית.

בשבילך לקנות ג'ינס חדש ב-300 ש"ח זה לא בעיה. אז אתה תלך ותקנה ולא תיקח יד 2.

בשביל מישהו אחר לקנות רכב חדש בתוספת של 60 אלף שקל לעומת הרכב הנוכחי שלו זה לא בעיה ולאחר זה בעיה אז הוא יוסיף 30 אלף על המשפחתית בת 6 שלו ויקנה משפחתית בת 3.

המטרה של כל אחד זה לקנות רכב חדש (פרט למקרים נדירים שבהם אני מאוד רוצה דגם שלא מיוצר יותר).

אם אתה שואל ברומו של עולם למה אנשים שאין להם כסף לשלם על רכב חדש קונים רכב חדש - זה כי אין להם שום חינוך כלכלי.

אף אחד לא מלמד אותך בבית ספר איך להתנהל - בגלל זה מרבית האנשים שנולדים למשפחות עניות ממשיכים בקו הזה ולהפך.

אבל אתה משנה את הנושא של השרשור תוך כדי תנועה.

למה לי לקנות רכב חדש מהחברה? כי אני יכול. זהו.

אני רק אומר בצורה אישית שאני לא רכשתי שנים רכב חדש - כי כרגע יש לי שימושים יותר חשובים לכסף שלי. אבל אם היה לי מספיק לגם וגם וגם - בהחלט הייתי רוכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי שתי מכוניות חדשות מהחברה. הראשונה הייתה קיה פיקנטו ב-2011 והשנייה פיג'ו 208 ב-2015.

פיקנטו נרכשה חדשה כי זה היה בעידן שמכוניות מיני ידניות נכנסו חזק לישראל ולראשונה הייתה אפשרות לרכוש מכונית חדשה במחיר של מכונית בת 4-5 שנים יוצאת ליסינג.

פיג'ו 208 נרכשה חדשה כי זו הייתה האפשרות הקלה והנוחה ביותר בזכות שפע של הצעות מימון סופר אטרקטיביות.

בכנות אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל אחורה הייתי מחפש את אותה פיג'ו 208 שנתיים על הכביש וחוסך 40% ממחיר המחירון. הריבית על הלוואה אומנם די אפסית, אבל בחיי יצאה לי הנשמה מלראות את התשלומים יורדים כל חודש מהחשבון ונשארו לי עוד 24 עד שזה סוף כל סוף נגמר.

ג. כי אנשים כל כך מפחדים להיכנס למוסך ולשלם אלף שקל, שהם מוכנים לשלם פי כמה וכמה בירידת ערך, העיקר לא לצאת פראיירים (ע"ע סעיף ד' להלן).

זה נכון ומעניין מה שאתה אומר. פגשתי מספר אנשים שמוכנים להחליף רכב כל 3 שנים ולעזאזל עם העלות רק כדי לא להתעסק עם מוסכים. לא מדובר באנשים עשירים אלא אנשים עם משכורות ממוצעות לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...