Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש בגיר לבלימה

Dor4U
שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

רציתי לדעת האם הורדת הילוכים ע"י בורר ההילוכים הידני( פיזו 3008) לצורך האטה במהלך הנסיעה, או בשילוב עם הברקס עד לעצירה, עלול לדפוק את הגיר / להעמיס עליו / לקצר אורך חיים?

נתקלתי בעבר בבעלי רכבים שטוענים שהרכב גומר ברקסים בקצב גבוה, בלי קשר לכך אני מוצא את השימוש בבורר כנוח יותר ומסייע לי לא לסחוט את הברקס בכדי לקבל האטה נאותה במצבים מסויימים.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפידות בלמים - יחסית זולות, גיר - ממש לא. מפה אפשר להסיק עם מה אפשר לשחק ועם מה עדיף שלא.

כמובן שמדי פעם אפשר לעזור לבלמים בעזרת בלימת מנוע, במיוחד בירידות ארוכות, אבל לא הייתי מגזים עם זה.

Suzuki Alto GLX 1.0 2011 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבלמים משתמשים בשביל להאט, בתיבת ההילוכים בשביל לשמור על מהירות (במקרה של ירידה ארוכה למשל). מצב אחר אכן שוחק במעט את תיבת ההילוכים (לא מאד קריטי) ומקצר את אורך חיי תושבות המנוע והגיר. אם המטרה היא לחסוך - ממליץ לך ללמוד להחליף רפידות לבד, עלות של זוג רפידות מחברה טובה היא 200-400 ש"ח לרכב סטנדרטי בשימוש סטנדרטי וההחלפה מאד מאד פשוטה (עלות הכלים הנדרשים מחזירה את עצמה אחרי החלפה - או 2, ותכלס סט בוקסות טוב זה משהו שכדאי שיהיה בכל בית, וזוג סטנדים וג'ק ישאירו לך עודף מ300 ש"ח).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

רציתי לדעת האם הורדת הילוכים ע"י בורר ההילוכים הידני( פיזו 3008) לצורך האטה במהלך הנסיעה, או בשילוב עם הברקס עד לעצירה, עלול לדפוק את הגיר / להעמיס עליו / לקצר אורך חיים?

נתקלתי בעבר בבעלי רכבים שטוענים שהרכב גומר ברקסים בקצב גבוה, בלי קשר לכך אני מוצא את השימוש בבורר כנוח יותר ומסייע לי לא לסחוט את הברקס בכדי לקבל האטה נאותה במצבים מסויימים.

תודה!

תעשה חיפוש ותמצא שלל דיונים.

קודם כל, בלמים מאפשרים יותר מודלציה (עדינות) משימוש בגיר.

העיקרון: בלמים משמשים להאטה.

הילוך נמוך משמש לשמירת מהירות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...