Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צינור מי גשמים וריצוף ששקע - הרהורי ועד בית

Quad
שימו לב! השרשור הזה בן 1527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בין חטאי אני ועד הבית בבניין בו אני גר.

אחד הדיירים גר בדירת גן. באדמה של החצר שלו עוברים שני צינורות מי גשמים (צמ״ג) 4 צול. הצמ״ג יורד מגג הבניין בתוך אחד מהעמודים התומכים, דרך האדמה שבחצר של אותו שכן ומגיע לחומה המפרידה בין החצר לרחוב, בחומה יש חור דרכו הוא עובר ומתנקז לשטח עם שיחים.

בכל שטח הגינה של השכן יש יציקת בטון ועליה ריצוף. הריצוף שקע בצורה משמעותית והשכן הביא קבלן שיהרוס את הקיים ויבנה מחדש. במהלך ההריסות גילו שאחד הצמ״גים התנתק בדיוק בסיבוב, הנקודה שבה הוא עובר מלרדת לאורך הבניין לרדת לעבר החומה. בדיוק באותה נקודה יש סחף גדול של אדמה, חלק מרצפת הבניין ״באוויר״.

השכן מצפה שעוד הבית ישלם על עלות תיקון הצמ״ג, סכום שאינו זניח.

שאלתי היא על מי מוטלת האחריות לתיקון?

מצד אחד הצמ״ג הוא רכוש משותף. מצד שני האדמה נסחפה בשטח פרטי, ויתכן והיצירה של הבטון (תוספת בנייה של השכן) לקחה איתה את הצמ״ג וגרמה לנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הצינור הזה נחשב רכוש משותף כמו מעלית.

השכן גר בבניין?

לפי דעתי הלא מלומדת, וועד הבית צריך לשלם על זה. אם השכן גר בבניין הוא גם משלם על התיקון.

בנוגע לשאלה השניה שלך, זה רק עורך דין יכול להוכיח את זה בבית משפט, וצריך מהנדס שיאשר את זה, סיפור לא פשוט.

אתה תביא מהנדס שיגיד שהשכן אשם והוא יביא מהנדס שיגיד שהוא לא אשם.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם הצינור התנתק במהלך החפירה או שהתנתק קודם. צינור כזה אם הוא לא חסום ביציאה לא אמור לגרום לסחף של החול.

בן כמה הצינור?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם הדיוט ולא משפטן, אבל כמי שסבל מתופעה דומה (פריצת צינור ביוב משותף שעבר בקיר בדירה שלי) נראה כי קודמי צודק. אותו שכן יוכל לנהל הליך משפטי נגד כל אחד מהדיירים שמסרב לשלם את חלקו (כמובן שגם בעל דירת הגן שותף לעלות).

ועצתי לך, כאיש ועד הבית, רוץ לסוכן הביטוח ורנה ביטוח ועד בית. הוצאה לא גדולה שיכולה לחסוך לכל הדיירים הון קטן. במקרהנשתארת זה רק תיקון הצינור והרצפה, אבל נזקי שמקורם ברכוש המשותף יכולים להגיע בקלות ל-6 ואף 7 ספרות . במקרה שהיה לי הנזק היה למספר דירות והגיע לכחצי מיליון ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר תודה שהשכן לא מתעקש שהנזק לרצפה שלו נגרם מהצמ"ג ורוצה שתשלמו גם על זה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מחלוקת על כך ששקיעת הקרקע לא נגרמה מהצמ״ג, כל האזור של הבניין סובל משקיעת קרקע. זה קרה בחצרות של מספר דירות גן בבניינים סמוכים, וכן בשטחים משותפים.

אין לי מידע האם הצינור התנתק במהלך ההריסות או לפני. הפעם הראשונה ששמעתי על העניין היה מהשכן כשהוא קיבל עדכון על כך מהקבלן.

לא נגיע לעורכי דין ומשפטים, לאף אחד אין עניין בכך, כולם גרים בשכנות טובה ורוצים להגיע לפתרון הוגן לכל הצדדים. הסכום הוא לא מבוטל אבל קיים בקופת הועד, אז לא תתבצע גביה נוספת מהדיירים.

מהתגובות בינתיים נראה שזה תחום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חד משמעית רכוש משותף. יתרה מכך, אם התיקון פוגע ברכוש פרטי של אחת הדירות, על כלל הדיירים לשאת בעלות תיקון הנזק.

2. על פניו, אם כבר עובדים בחצר עם איזה מיני באגר, התיקון אמור להיות זול יחסית (יומית של שני פועלים + קצת חומרים, נניח 2000 שקל). אם צריך להוסיף כלי זה עוד בערך 1500, ומנוף שיכניס ויוציא אותו, כתלות בגישה, סביב 2000-3000.

מה הערכת התיקון שקיבלת?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חד משמעית רכוש משותף. יתרה מכך, אם התיקון פוגע ברכוש פרטי של אחת הדירות, על כלל הדיירים לשאת בעלות תיקון הנזק.

2. על פניו, אם כבר עובדים בחצר עם איזה מיני באגר, התיקון אמור להיות זול יחסית (יומית של שני פועלים + קצת חומרים, נניח 2000 שקל). אם צריך להוסיף כלי זה עוד בערך 1500, ומנוף שיכניס ויוציא אותו, כתלות בגישה, סביב 2000-3000.

מה הערכת התיקון שקיבלת?

לא הבנתי המחירים שזרקת, לדעתי שני פועלים 6500 ש"ח + קצת חומרים (2 זווית 45 מעלות) נניח 8499 ש"ח ואם צריך עוד כלי 15000 ש"ח (מנוף לחודש), בס"ה כמה שקלים, לדעתי לא לעשות מזה עניין.

ד"א OFF-RoaD אתה השכן בעל החצר, או שאתה קבלן שיפוצים?

עריכה אחרונה על ידי סאמי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השכן, ובטח לא קבלן.

אלו המחירים בשוק לסעיפים המרכזיים שצריכים להיות לו בהצעת מחיר הוגנת, וזה שלא הבנת משהו לא מוריד מערכו, להיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...