Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכר i30 2010, פיענוח בדיקת קומפיוטס

yuvalr.r
שימו לב! השרשור הזה בן 1527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מוכר i30 שנת 2010, אצלי יד שניה מליסינג, 132K ק"מ.

המחירון המשוקלל עומד בערך על 19,300 ש"ח הן בלוי יצחק והן ביד 2.

מבחינת תקלות ידועות, פלסטיק ידית פתיחת דלת הנהג שבור (אבל אין בעיה לפתוח אותה), ואי אפשר להרים חלון קדמי ימני מקונוסולת הנהג (ניתן להרים אותו מהכפתור של הדלת הימנית עצמה). מחינת תאונות עבר פגיעה מאחור, ללא פגיעת שילדה (נידרשה החלפת פגוש אם אני זוכר נכון, עברו כמה שנים).

ביקרתי היום עם קונה פוטנציאלית במכון, זה היה הביקור הראשון של האוטו בבדיקה כזאת.

ידעתי שמכסתח"ים בבדיקות כאלו, אבל עדיין התוצאה נראתה מפחידה ומאכזבת, לפחות עבור אדם ללא ידע טכני רב במכוניות.

הקונה עשתה כמה שיחות עם אחים\חברים, שהלחיצו כמובן עוד יותר, במיוחד על הפגיעה מאחור שהוגדרה כ"פגיעה קצות שילדה", ועל כל נקודות המנוע, טיימינג, ונקישות הגה.

הם אמרו שמדובר בהוצאות תיקון גדולות מאוד, והיו שוקלים קנייה רק בכ-14K.

זה לא מחיר שהתכוונתי להתקרב אליו, לפחות לא עד הבדיקה הזאת, אבל קשה לי להעריך עד כמה המצב באמת חמור, או אם מדובר רק בכסת"ח או בלאי נורמלי.

אחרי עוד שיחה או שתיים היא אמרה שהיא יורדת מהעניין בהמצלתם (והשתתפתי בחצי מעלות הבדיקה).

בדרך לעבודה קיבלתי טלפון שהיא תקבל עזרה מהאחים ועבור 14 היא כן תקנה כי היא לחוצה מאוד לרכב.

על פניו נראה כמו טקטיקת הורדת מחיר יעילה, אבל אני באמת לא מבין מספיק כדי לומר אם זה המצב או שבאמת האוטו במצב הרבה יותר גרוע ממה שחשבתי. אגב כל התקלות פלוס התאונה - אני מספר מראש לכל אדם שמתקשר ומתעניין.

מצורפים צילומי הבדיקה, אשמח לפרשנות ממביני עניין.

20200213_103444.jpg

20200213_103457.jpg

20200213_103502.jpg

20200213_103411.jpg

20200213_103320.jpg

20200213_103400.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה. השוק היום לא קל בכלל. הרכב שלך עם ק"מ סביר, לא נמוך ולא גבוה. דבר נוסף, ברגע שמכון בדיקה כותב "קצה שלדה". לא משנה איזה רכב זה, הוא ייחתך במחיר. עוד דבר: לא הייתי מזלזל בנקישות כי זו מחלה ביונדאי/קיה. במקרה הטוב זה קופלונג. במקרה הלא טוב צריך להחליף את כל ההגה, במורשה יבואן זה עולה 6000 שקל, במוסכים אחרים מאמין שפחות.

אני חושב שעם הנתונים שהצגת כאן, 14 אלף זה אחלה מחיר לרכב עם קצה שלדה ביחס למחירון המשוקלל אבל הייתי מנסה אולי לסגור בכיוון ה 16K (ואגב, יכול להיות שמכון אחר לא יכתוב שיש קצה שלדה, זה קורה). אבל זו רק דעתי.

שאר הבדיקה נראית סטנדרטית - כסתח"ים רגילים שיכתבו גם ברכב חדש מהחברה.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך לא במצב גרוע, הוא סביר פחות או יותר יחסית לזה שהוא כבר 10 שנים על הכביש. גם השילדה, אני לא פחח אמנם, אבל אם מכניסים את זה תחת משמעות שולית, כניראה שזה לא כזה גרוע.

כול רכב בן 10 שהוא לא סופר מלוקק, ישחירו אותו חבל על הזמן בבדיקה. טוב לקונה, פחות למוכר.

בכול מקרה, כשאני מכרתי רכבים ישנים בסכומים כאלה, מי שדיבר איתי על בדיקה במכון, פשוט נפנפתי אותו, כי הוא לא יקנה את הרכב וזה יהיה בזבוז זמן לכולם

במידה ומתקשרים אלייך הייתי בהחלט שוקל שתוותר על המכוני בדיקות לפעם הבאה.

ובקשר לקונה, לא הייתי חושב בהכרח שזו טקטיקת הורדה. הרבה מאוד אנשים באמת מצפים לרכב בן 10 ב-20 אלף, שיהיה כמעט כמו חדש, ואם הוא לא כזה, אז הם מאוד מופתעים ומאוכזבים. 14 אלף כשהמחירון הוא 20 זה אמנם נמוך, אבל הכול תלוי בביקוש של הרכב. אם הייתה לך פיזו או רנו, כניראה שזה היה המחיר הנורמלי. אבל אין לי מושג מה הביקוש ליונדאי יוצאת ליסינג בשנים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה קצה שילדה מוגדר כמשמעות שולית.

הבדיקה בסה"כ סבירה בהחלט לרכב בן 10 יוצא ליסינג.

תציע לה לרכוש ב 15000 שקל.

לא מאמין שתקבל הרבה יותר מזה.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...