Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינטים ומה שבדרך

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעלה את הנושא שוב כי אתמול מהדורות החדשות פרסמו את הידיעה שילד בן 13 נהרג.

כלי הרכב השיתופיים (כן אני קורא לזה כלי רכב כי זה נע על הכביש ומגיע למהירויות של 50 קמ"ש ומעלה בכלים משודרגים) האלה הינם פשוט

סכנה הן לרוכבים והן לנהגים שצריכים לסבול מנזקים לרכב ונזקים נפשיים על פגיעה באנשים.

אני כמה פעמים כמעט פגעתי ברוכבים כאלה (האחרון ילד טיפש שהחליט לעבור באדום מטר לפני הרכב שלי ובנס זזתי) ופשוט שמתקרב

לצמתים במיוחד שיש ירוק ואין הרכב כלי רכב מהסס כי מי יודע מהיכן יגיח המתאבד התורן.

חבר שנפגע בתאונת אופנוע סיפר לי שבמחלקה שהיה מאושפז מגיעים כל יום אנשים עם דרגות פגיעה שונות והרבה מהם עם פגיעה מוחית (קסדה זה כנראה לחנונים) וזה לא מפורסם.

מה שמפורסם - מקרה מוות או מה שגלובס עם איכילוב מוסרים כמה מקרים הגיעו לאיכילוב כל יום (לא נכנסים באיזה מצב)

בעבר לטוסטוסים (אופנוע עם מנוע עזר) נדרש רישיון וכעת ילדים בגיל 13 (אסור ע"פ החוק) נוסעים/רוכבים על קורקינטים/אופניים חשמליות בלי פיקוח ובארץ לא עושים כלום.

מקריאה באינטרנט יש כמה מדינות "שהתפכחו" והחלו לאסור וכאן כלום

עיריית תל אביב למשל באמוק מוחקת נתיבים וסוללת מסלולי אופניים ומתעלמת ממקומות שיש שילוב של שניהם. ורוצה שכולם יתנהלו (כולל מבוגרים) על כלי משחית אלה.

מתי יקום הראשון שימחק את השיקוץ הזה מהכבישים?

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש אנשים שנוהגים בכלי הזה בחוסר זהירות, לא אומר שזה "שיקוץ" ולא אומר שצריך למחוק את זה מהכבישים.

מדובר בפתרון תחבורה נהדר, שלא עוזר רק לרוכבים בו אלא גם לנהגים שמתפנה להם עומס מהכביש.

אני אישית גם עם רכב וגם עם קורקינט לנסיעות עירוניות ולא רואה איך הסתדרתי לפני זה.

גם אני מופתע כשאני רואה איך רוכבים בתל אביב, סגנון הרכיבה שלי שונה לגמריי ואני יוצא מנקודת הנחה שאף נהג לא רואה אותי על הכביש, בתל אביב נקודת ההנחה של רוב הרוכבים היא בדיוק ההיפך.

כמובן שילדים בני 13 לא אמורים לרכב על זה, ואני בעד שירכבו על הכלי הזה רק בעלי רישיון אופנוע/נהיגה, אבל מפה עד להוצאת הכלי מהחוק...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג יום יום בתל אביב.

רוכבי קורקינטים ואופניים חשמליים עושים ככל העולה על רוחם במדרכות ובכבישים.

על הכבישים הם נוסעים בלי להתחשב בתנועה סביבם, נוסעים בניגוד לכיוון התנועה וחוצים צמתים באור אדום.

כשמתחשק להם הם רואים עצמם כנולכי רגל וחוצים את הכביש במעבר חציה וכשמתחשק להם הם רואים עצמם ככלי רכב.

ברחוב הרכבת בתל אבעב יש נתיב אופניים והרבה רוכבי קורקינטים או אופניים חשמליים נוסעים בכביש.

גם את המדרכה, המקום שאמור להיות בטוח להולכי רגל - כבשו רוכבי הכלים החשמליים והיא כבר מזמן לא מקום בטוח.

לדעתי, כלים דו גלגליים צריכים להיות מצויידים בלוחית רישוי (ולא רק השיתופיים), מראות כדי שיידעו מה קורה סביבם, תאורה טובה והם חייבים לעבור בדעקה תקופתית (בה ייגלו שיפורים לא חוקיים).

כמו כן יש לחייב אותם בפוליסת ביטוח.

בדיוק כמו ש-MG ZS EV חשמלית דינה כרכב לכל דבר ועניין, כך דינם של כלים דו גלגליים חשמליים צריך להיות כקטנוע לכל דבר ועניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר על מה שכתבתי כבר מספר פעמים בשניםצהאחרונות: צריך לחייב את הרכב והרטכב הרישוי והץבביטוח.

אם יחייבו את חברות הקורקינטים השיתופיים בביטוח נזקי גוף הוא יהיה יקר מאד, והכלים השיתופיים יעלמו מהרחובות. לגבי כלים פרטיים האכיפה תהיה יותר מורכבת, אבל מאמץ של המשטרה ילחץ גם על בעליהם לעמוד בדרישות ההיפותטיות שהצעתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי אתמול במרכז העיר באזור החניון שמצולם בסרטון (קישור להודעה)

כמתואר:

זה חניון שמוגדר כחניון קל"ב עבור בעלי תו חניה של איזור 1 בת"א (בין השאר, גם של סחבק). בשל כך, החל מ 19:00 עד 08:00 למחרת השהות בחניון היא בחינם (ומכאן הפקקים שמשתרכים עד לצומת דב הוז/פרישמן).

ואכן השתרך שם פקק בכניסה לחניון שמגיע עד לרחובות מרכזיים מאות מטרים משם.

לדעתי יותר הגיוני להגביל כניסת רכבים למרכזי ערים ולעודד יותר ויותר חלופות כמו קורקינט חשמלי שיתופי. במרכז העיר הדבר הזה נהיה כלי תחבורה יותר ויותר מרכזי וזה לא שבכלי רכב פרטיים אין תאונות בכלל או בדו"ג ממונע. כמובן צריך לבדוק למה ילד שעל פניו לא רשאי להשתמש בכלי השתמש בו (ואני רואה את התופעה הזאת כל הזמן בכל מקום, ומעט מאוד קסדות במיוחד לשיתופיים ואין כמעט אכיפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה איך ישימו לוחיות רישוי על קורקינטים ואופניים שעולים אלפים בודדים וחלק נכיר משדרגים ומחליפים אותם כמו גרביים - זה מצד אחד.

מצד שני צריך להיות רישוי כלשהוא לבן אדם - לרוכב עצמו - עם היתר לרכב על כלי רכב שיתופי.

צריכה להיות בגרות מסויימת בכדי להרשות לרכב עם כלי כזה על הכביש - קטין ללא רשיון נהיגה שלא נהג מעולם ולא מודע לחוקים וגם לא בוגר מספיק בכדי לכבד אותם - מתכון לאסון.

ומצד שני לתת להם לרכב על המדרכה שם "אין חוקים" - גם מתכון לאסון.

במינימום הייתי מצפה מרוכב כלי רכב שיתופי לעבור מבחן תיאוריה - שיכיר לפחות את החוקים ואת הסכנות ושיהיה מגיל בו מותר להוציא רישיון ולא מתחת.

והעונש על קטין - צריך ליפול על ההורה. אלו שמראש סיפקו לקטינים האלו את הכלים הללו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלה את הנושא שוב כי אתמול מהדורות החדשות פרסמו את הידיעה שילד בן 13 נהרג.

כלי הרכב השיתופיים (כן אני קורא לזה כלי רכב כי זה נע על הכביש ומגיע למהירויות של 50 קמ"ש ומעלה בכלים משודרגים) האלה הינם פשוט

סכנה הן לרוכבים והן לנהגים שצריכים לסבול מנזקים לרכב ונזקים נפשיים על פגיעה באנשים.

אני כמה פעמים כמעט פגעתי ברוכבים כאלה (האחרון ילד טיפש שהחליט לעבור באדום מטר לפני הרכב שלי ובנס זזתי) ופשוט שמתקרב

לצמתים במיוחד שיש ירוק ואין הרכב כלי רכב מהסס כי מי יודע מהיכן יגיח המתאבד התורן.

חבר שנפגע בתאונת אופנוע סיפר לי שבמחלקה שהיה מאושפז מגיעים כל יום אנשים עם דרגות פגיעה שונות והרבה מהם עם פגיעה מוחית (קסדה זה כנראה לחנונים) וזה לא מפורסם.

מה שמפורסם - מקרה מוות או מה שגלובס עם איכילוב מוסרים כמה מקרים הגיעו לאיכילוב כל יום (לא נכנסים באיזה מצב)

בעבר לטוסטוסים (אופנוע עם מנוע עזר) נדרש רישיון וכעת ילדים בגיל 13 (אסור ע"פ החוק) נוסעים/רוכבים על קורקינטים/אופניים חשמליות בלי פיקוח ובארץ לא עושים כלום.

עיריית תל אביב למשל באמוק מוחקת נתיבים וסוללת מסלולי אופניים ומתעלמת ממקומות שיש שילוב של שניהם. ורוצה שכולם יתנהלו (כולל מבוגרים) על כלי משחית אלה.

1. הקורקינטים השיתופיים לא מגיעים ל-50 קמ״ש. הם מגיעים במקרה הטוב, למהירות החוקית המותרת להם שהיא 25 קמ״ש.

2. בני 13 לא נוסעים בלי פיקוח, הם נוסעים באישור ההורים שקנו להם את הכלי, או אפשרו שימוש באשראי שלהם באפליקציה לכלים שיתופיים. אם היו רוצים היו אוכפים את התופעה די בקלות, פשוט מגיעים לבית הספר/מתנ״ס ומתחילים להחרים כלים ולזמן הורים.

3. הכלים לא מסוכנים, הבעיה היא הג׳ונגל שנוצר אחרי שנים של העדר אכיפה. וגם עכשיו, האכיפה מועטה, מתרכזת בעיקר בקסדות ולא בחוקים שעוסקים בזרימת תנועה תקינה.

4. לכן אין מדובר בשיקוץ, אלא בפתרון תחבורתי מצויין כאשר הוא עובד בצורה מסודרת. אין סיבה לשפוך את התינוק עם המים ולאסור באופן גורף, אלא להתחיל לאכוף ולסיים את האנרכיה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקינט הוא כלי מסוכן. נקודה.

בואו, לקחו צעצוע שילדים בשנות ה-50 דחפו עם הרגל בפארק השכונתי, הרכיבו מנוע חשמלי שיכול להגיע ל-25 עד 50 קמ"ש לשעה על גלגלים 10 אינץ' במקרה הטוב בשילוב ברקסים של אופניים ושלחו אותם לכביש. לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שהסיכוי לפציעה ביחס לקילומטרז נסיעה הוא מטורף.

למרות זאת כאשר משתמשים בכלי בשיקול דעת ועל תשתית ראויה זה יכול להיות כלי לא רע להתניידות אורבנית.

אתם יודעים מה? הורה שמביא את הכלי הזה לילד שלו לוקח על עצמו אחריות. מצד שני אדם מבוגר שעולה על הכלי הזה וחוצה צמתים באור אדום די מביא על עצמו את הדריסה/החלקה הכמעט בלתי נמנעת.

הדבר היחיד שכן צריך לעשות זה להעיף אותם מהמדרכות כי לא ייתכן שהולכי רגל ירגישו מאויימים במקום שהם אמורים להרגיש הכי בטוחים במרחב העירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקינטים לא מגיעים ל 50 קמ"ש, הם מגיעים ל 25 קמ"ש כמו אופניים רגילים.

גם הולכי רגל נהרגו וימשיכו להיהרג בזמן הליכה ברחוב, אז אולי כדאי לאסור גם את זה?

קורקינטים חשמליים זה דבר נפלא להתניידות בעיר, רק צריך להתאים את התשתיות אליהם, הם לא שונים יותר מידי מאופניים רגילים, ההבדל הוא שבגלל שקל לרכב עליהם ולא צריך להתאמץ, הם הפכו למאוד נפוצים ושבילי האופניים והמדרכות לא עומדים בעומס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקינט שקונים בחנות בקלות נפתח למהירות 35-40 קמ"ש.

בשביל לרכב על אופניים לא ממונעים במהירות 25 קמ"ש ולהתמיד במהירות הזאת למרחקים צריך להיות בכושר גופני טוב.

ברגל חייבים ללכת. על קורקינט לא חייבים לרכב. אז זה מה יש.

קיים הבדל עצום בין קורקינט לאופניים. גודל צמיגים, מרכז כובד, תנוחת רכיבה, יכולת היגוי ועוד ועוד.

קורקינט זה כלי טוב לעיר על תשתית מתאימה ובכל מקרה רכיבה לא צריכה להיות על המדרכה. מי שרוכב על הכביש נגד כיון התנועה/עובר בצמתים באור אדום כנראה ממש רוצה לעמוד בתור לועדה רפואית בביטוח לאומי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבינו שהכלים האלה גורמים הרבה יותר נזק מתועלת. גם בארץ יבינו, אבל כרגיל באיחור ניכר ואחרי שישפך דם רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקינטים לא מגיעים ל 50 קמ"ש, הם מגיעים ל 25 קמ"ש כמו אופניים רגילים.

גם הולכי רגל נהרגו וימשיכו להיהרג בזמן הליכה ברחוב, אז אולי כדאי לאסור גם את זה?

קורקינטים חשמליים זה דבר נפלא להתניידות בעיר, רק צריך להתאים את התשתיות אליהם, הם לא שונים יותר מידי מאופניים רגילים, ההבדל הוא שבגלל שקל לרכב עליהם ולא צריך להתאמץ, הם הפכו למאוד נפוצים ושבילי האופניים והמדרכות לא עומדים בעומס.

אופניים חשמליים עם החלפת סוללה מ 24V ל 48V לכזו עם מתח גבוה ועוד מספר רכיבים יותר מגיעים ל 50 קמ"ש ועושים את זה ברוב חנויות האופניים בעבור $

קורקינטים גם אפשר לשפר -

ויש הרבה אתרים בעברית

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז יש תקנה. אז מה.

אפשר להוסיף ל"השוטר אזולאי" סצינת מרדף אחרי כלים כאלה. האופי שלהם והעדר לוחיות רישוי מונע אכיפה אפקטיבית כלפיהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה שתי שאלות שונות בתכלית.

האם מצב הפקקים בארץ הוא הגיוני? לא. בשביל לטפל בזה צריך להשקיע אינסוף בתחבצ, גם מחוץ לערים הגדולות, וגם לחנך את עם ישראל שזו לא בושה לנסוע באוטובוס.

האם קורקינטים הם פתרון?

לא.

במספר מצומצם של ערים בעולם הצליחו לייצר תשתיות נפלאות לאופניים. זה יכול לעזור למי שצריך לעבור כמה ק״מ בודדים ביום, או נמצא בכושר שיא. כמובן ששבילי אופניים שיחברו בין ערי גוש דן, גם יכולים לעשות שינויים מרחיקי לכת. אבל זה אופניים. וגם זה דורש חינוך מחדש. במציאות היום יש רוכבים שמעידים על עצמם שהם מפחדים להשתמש בשבילים בתל אביב, בגלל ההתנהלות של הרוכב (הישראלי) הממוצע. וזה מגיע, כרגיל, ממקום הרבה יותר בסיסי: אגואיזם אינהרנטי קיצוני, דורסנות, חוסר מודעות לכללי התנהלות בסיסית במרחב הציבורי ועוד. אז פעם זה אנשים שנדחפים לפניך במעלית או באוטובוס. פעם זה ״יש לי רק שאלה״ במרפאה. פעם זה נהגים שבאופן גורף לא עוצרים בעצור. ופעם זה הצעצעו החמוד הזה, שמאפשר גם להנות מכל הכיף שבהרגשה החמימה של הקומבינה, וגם לא לשלם על זה שום מחיר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...