Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה פוליסת ביטוח

joker_XD
שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלך חדש פה

יצא מצב שעשיתי ביטוח חובה וצד ג' וגם פוליסת ביטוח לפני שנה

אין לי מושג מה עוזר לי הפוליסת ביטוח הזה? ומה הוא? האם הוא בכלל חובה ?

המוקדים מביטוח ישיר אמרו לי לפני שנה שזה חובה שתהיה לי פוליסה על הרכב ומרוב טימטומי הסכמתי אז'

מה שאני הולך לעשות בסוף זה כנראה לעבור לביטוח יותר זול ואם יש לכם הצעות של ביטוחים זולים לנהגים צעירים בגילי 21 אשמח מאוד לשמוע...

רק תענו לי האם הפוליסה היא חובה בכלל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח מקיף : החלטה שלך אם לעשות.

לא מעניין אותי ביטוח מקיף שאלתי על הביטוח פוליסה אם יש דבר כזה

אם אתה לא יודע אל תענה בבבקשה אל תספים בהודעות לא קשורות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין כל כך.

רקע:

ביטוחי רכב מתחלקים ל-4:

ביטוח חובה - חובה עפ"י חוק, מכסה כנגד פגיעות גוף שלך, של נוסעים ברכב שלך, פגיעות גוף של הולכי רגל, רוכבי אופניים ושאר "באי דרך" שעלולים להיפגע מרכבך - באשמתך או שלא באשמתך.

נעזוב רגע את הפן החוקי שחייב ביטוח חובה, נניח ויש תאונה לא באשמתך, עם רוכב אופניים, מפונה לבית חולים, העלויות אסטרונומיות, אלפי שקלים לאשפוזים, צילומים, הדמיות וכו', אם יש ניתוחים ופלטינות זה עוד יותר, אם יש נזק קבוע או נכות זה מגיע למאות אלפי שקלים. לא בזה חוסכים.

ביטוח מקיף - ביטוח כנגד נזק לרכבך, כולל גניבה וכו', תעשה שיקול שלך אם לעשות או לא, בהתאם לשווי הרכב והיכולת הכלכלית שלך, בטוח שאחרים פה (ספריאל?) יסבירו טוב ממני. זה הרכיב הכי יקר בביטוחים האלו.

ביטוח צד ג' - כנגד נזקים לרכב אחר, בדרך כלל עם כיסוי של עד מיליון שקל או 2 מיליון שקל, אל תשכח שאתה לא בוחר בדרך כלל עם מי לעשות תאונה. ולכן בדרך כלל לא מומלץ לוותר על הביטוח הזה.

ביטוחים נוספים - צמיגים, שמשות, גרירה וכו' בקטגוריה הזו.

פוליסה זה בעצם רכישת הביטוח, כל אחד מהביטוחים למעלה מנפיק לך פוליסת ביטוח, שזה אומר שאתה מבוטח תחת אותו סוג ביטוח.

לכל הפחות הבנתי שיש לך כרגע 2 פוליסות - חובה וצד ג'.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעניין אותי ביטוח מקיף שאלתי על הביטוח פוליסה אם יש דבר כזה

אם אתה לא יודע אל תענה בבבקשה אל תספים בהודעות לא קשורות...

בתור חדש בפורום, אתה עונה בצורה מזלזלת למישהו שהוא הרבה יותר וותיק ומוכר ממך ומנסה לעזור לך.

הוא עונה לך על השאלה רק שלא ברור מהי בכלל.

פוליסה = המסמך ביטוח עצמו שרשום שם מה התנאים, מה מכוסה, באיזה גובה, וכו'. זהו שמו - פוליסה.

ביטוח צד ג = פוליסת צד ג

ביטוח חובה = פוליסת ביטוח חובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליסת הביטוח היא בעצם החוזה שבינך לבין חברת הביטוח. אתה רוכש ביטוח* - וכיון שמדובר במוצר לא ממשי הוא מגובה במסמך המתאר את תנאיו - מצד אחד חובות המבטח (חברת הביטוח), למשל לשלם תמורת תיקון נזקים, ומצד שני - חובות המבוטח, למשל לשלם למבטח את מחיר הביטוח ולהתקין ולהפעיל אמצעי מיגון על הרכוש.

*בעצם - השאלה מהו ביטוח. יש כמה דרכם לראות זאת, אבל, מה שקורה במציאות הוא שאתה משלם לחברת הביטוח ותמורת זאת היא לוקחת על עצמה את הסיכון שלך ייגרם נזק - ותשלם לך תמורת תיקונו. את מחיר הביטוח קובעת החברה לפי חישובים סטטיסטיים שכוללים הרבה מאד מרכיבים. וכיוון שהחישובים האלה מראים שנהגים זכרים, צעירים ובעלי ניסיון מועט בנהיגה הם בעלי סיכון יותר גבוה להיות מעורבים בתביעות ביטוח מחיר הביטוח לנהגים כאלה יותר יקר. לעומת זאת, אם משך תקופה סויימת - נניח שנה או שנתיים, לא תבעת את חברת הביטוח הסיכון שאתה מציב לה יותר קטן, ולכן אתה מקבל הנחה (שמקובל לקרוא לה "הנחת העדר תביעות" ובקיצור ה.ה.ת).

בביטוח הרכב יש כמה מרכיבים, שהוזכרו קודם, אבל אנסה להסביר אותם בפשטות:

ביטוח חובה - כשמו כן הוא. חובה לרכוש את ההגנה הזו לפני שמתניעים את הרכב, ואסור לבצע בו כל פעולה בלי שיש ביטוח חובה בתוקף. הביטוח נועד להגן על הנהג, הנוסעים ברכבו ונפגעים לא מבוטחים (למשל הולכי רגל) למקרה של פגיעה בגופם בתאונה. למה הביטוח הוא חובה: מי שנפגע בתאונה נזקק לטיפול רפואי, והוא עלול לאבד את כושר ההשתכרות שלו. אם פגעת באדם שמרוויח 40,000 ש"ח לחודש ופצעת אותו הוא ייזקק לטיפול רפואי שיכול להיות יקר מאד (אשפוז בביה"ח, ניתוחים, טיפולים משלימים אחרי אשפוז ולעתים טיפול בנכות לכל החיים) - עלותו יכולה להגיע למאות אלפי ש"ח. ועל כך יש להוסיף את אבדן השכר, שכאמור יכול להגיע לעשרות אלפי ש"ח לחודש, וזה יכול להיות לכל החיים. למרבית הנהגים אין היכולת לשלם סכומי עתק אלה ועל כן קיים ביטוח החובה, שמכסה את העלויות.

ביטוח צד ג' - נועד להגן על המבטוח במקרה בו הוא גורם נזקי רכוש לאדם אחר ("צד ג'", שכן צדדים א' ו-ב' הם המבטוח וחברת הביטוח). אמנם הוא אינו חובה, אבל האם תהיה מסוגל לשלם לבעל איזה מרצדס עת 600,000 השקלים שעלתה מכוניתו אם גרום לה לאבדן מוחלט? אתה יודע מה, האם תהיה מסוגל לפצותמכיסך בעל מאזדה חדשה ששוויה 130,000 ש"ח? לכן,למרות שביטוח צד ג' אינו חובה בחוק, אדם חכם לא יעז להפעיל מכונית בלי כיסוי מסוג זה.

ביטוח מקיף - כולל את ביטוח צד ג' ובנוסף על כך מגן עליך, בכך שהוא מחוייב לתקן נזקים שנגרמו לרכבך בתאונה.

ביטוחים משלימים (גרירה, שמשות וכו') - למרות שמו, הביטוח המקיף לא באמת מקיף כל נזק. אז יש ביטוחים המשלימים כיסויים שאינם כלולים בביטוח המקיף.

מה לעשות כדי להוזיל את הביטוח: יש דברים שלא תוכל לעשות. אם אתה בן 21 לא תוכל להפוך פתאום לבן 30, זה לוקח זמן. אבל בכל זאת תוכל לעשות כמה דברים:

1. כמו כאשר אתה קונה טלפון - לעבור בין החנויות - ובמקרה זה חברות וסוכנויות - ולקבל הצעות מחיר. כמובן שצריך לבדוק מה כוללת כל הצעה. לפעמים יש מרכיבים שעליהם אתה מוכן לוותר תמורת הוזלה. למשל - ויתור על חלק מהביטוחים המשלימים, או הסכמה להשתתפות עצמית יותר גבוהה. כך, תמורת הגדלת הסיכון שתצטרך לשלם בעצמך, תוכל להוזיל את הביטוח.

2. לנהוג בזהירות ולקוות שגם הנהגים שסביבך ינהגו כך, וגם לא להגיש תביעות מיותרות - כך תוכל בשנים להוזיל את הביטוח, וככל שתצבור ותק ללא תביעות הביטוח המקיף יילך ויוזל. אם תהיה תביעה - בשנים הבאות המחיר שוב יגדל.

3. לבחור בדגם מכונית שהביטוח שלו יותר זול. יש מכוניות שחברת הביטוח מתיחסת אליהן כבעלות סיון מוגבר לתביעות - אם כיון שהן מבוקשות בשוק הגניבות, אם כיון שהן מעורבות יותר בתאונות (למשל בשל אופי הנהגים הרוכשים אותן ואופי הנהיגה בהן) וכו'.

4. לבחון האם יש כיסויים מיותרים, שמבחינתך מדובר בסיכון שאתה מוכן לקחת על עצמך. זה קצת הימור, ואם יהיה נזק מהסוג שעל כיסויו ויתרת, תפסיד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיאת כתיב שגרתית. ההיתי אומר שהבחור מכוון גבוהה :-D.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוהלים. אולי בהשפעת כוהל.

בבקשה, תמשיכו לכתוב, אל תעלבו. גם אם במקום להציע רכב שמור תציעו שמוק. ומה שקרה לקולגה, במקום לבקש לזמן מישהו ביקש לז**ן אותו. מקרה אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...