Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטוב, הרע והמכוער (סדר עדיפויות בפרמטרים שונים בבחירת רכב)

green
שימו לב! השרשור הזה בן 1517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה מעדיף חדש זו זכותך,אבל לא אומר שמשומש לא יתפקד.

ואין "דרישה" או "הגיון" לקנות חלק חדש ומקורי לרכב שנמצא עשור על הכביש-אפשר להסתפק במשומש/משופץ/תחליפי.

ולכן אני לא מסכים שלקחת מחיר קטלוגי של יבואן זו נקדות רפרנס.

לפני חודש הייתי צריך להחליף חיישן באוטו:

במורשה-500 ש"ח

סתם מוסך-300 ש"ח

חלק מקורי-150 ש"ח

חלק תחליפי- 85 ש"ח

הרכבתי לבד תחליפי,אין שום קשר בין המחיר במורשה למחיר בפועל של הרכיב.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכלולי לד מן הסתם יותר רגישים מאשר מכלולי הלוגן, מה הכוונה? כל הסיפור צריך להיות עמיד ברמה כלשהי בפני מים והתעבות.

זה קל כשנורת הלוגן היא בגודל של אצבע ויש לה מגעים בגודל של ציפורן, זה קשה לשמור על אטימות בהחלפה (או בכלל לאפשר החלפה) כשהנורה קטנה יותר מציפורן ואת עובי המגעים בכלל מודדים במילימטרים במקרה הטוב.

בנוסף לזה אמנם חשמל לא אוהב מים, אבל אלקטרוניקה מתה ממים.

נורת הלוגן היא חשמל, לד זה אלקטרוניקה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, כמהנדס אלטרוניקה המשפט שלך בסוף פשוט לא נכון.

הלוגן וגם לד פועלים על ידי חשמל שיכול להישלט על ידי מערכת אלקטרונית.

ובנוסף גודל המגעים אינו משפיע על אורך החיים של המוצר ולא קשור לאטימות במים.

למנורות לד יש מגעים קטנים יותר (בהשוואה להלוגן) כי הנצילות שלהם הרבה יותר גבוה ממנורת הלוגן שצורכת הרבה יותר זרם.

עריכה אחרונה על ידי motizkn

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אם אתה מעדיף חדש זו זכותך,אבל לא אומר שמשומש לא יתפקד.

ואין "דרישה" או "הגיון" לקנות חלק חדש ומקורי לרכב שנמצא עשור על הכביש-אפשר להסתפק במשומש/משופץ/תחליפי.

ולכן אני לא מסכים שלקחת מחיר קטלוגי של יבואן זו נקדות רפרנס.

לפני חודש הייתי צריך להחליף חיישן באוטו:

במורשה-500 ש"ח

סתם מוסך-300 ש"ח

חלק מקורי-150 ש"ח

חלק תחליפי- 85 ש"ח

הרכבתי לבד תחליפי,אין שום קשר בין המחיר במורשה למחיר בפועל של הרכיב.

זה לא רק מחיר קטלוגי של יבואן. תבדוק כמה פנס קדמי לרכב שלך עולה תחליפי באיביי. עכשיו תשווה את זה לעלות של נורת הלוגן.

לא חושב שמחירי חלפים כמו פנס ירדו בגלל שלא תהיה יותר אופציה להחליף נורות.

לדעתי רכיבי אלקטרוניקה מפירוק זה הימור. יכול להחזיק המון זמן ויכול להתקלקל אחרי שבוע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, כמהנדס אלטרוניקה המשפט שלך בסוף פשוט לא נכון.

הלוגן וגם לד פועלים על ידי חשמל שיכול להישלט על ידי מערכת אלקטרונית.

ובנוסף גודל המגעים אינו משפיע על אורך החיים של המוצר ולא קשור לאטימות במים.

למנורות לד יש מגעים קטנים יותר (בהשוואה להלוגן) כי הנצילות שלהם הרבה יותר גבוה ממנורת הלוגן שצורכת הרבה יותר זרם.

לא הבנת.

לשניהם יש מערכת שליטה שיכולה להיות אלקטרונית אבל לא יושבת בתוך מכלול הפנס.

ללד יש בנוסף גם דרייבר ובקר אלקטרוני שכן יושב בתוך מכלול הפנס.

גודל המגעים כן קשור ליכולת החלפה של הנורה בתוך המכלול, מגעים גדולים מאפשרים לבנות מגרעת שבתוכה נכנסים המגעים של הנורה. מגעים קטנים לא מאפשרים זאת, החלפה מצריכה הלחמה, לפעמים אפילו במלחם אלקטרוניקה קטן מיוחד.

בנוסף גודל מגעים כן קשור בעקיפין לאטימה למים, טיפה אחת במקום הנכון תגרום לקצר, אבל אם המגע גדול יותר מטיפה אז זה לא יכול לגרום לקצר.

כי קצר זה גישור לא מתוכנן בין שני מגעים, ואם מגע יותר גדול מטיפה אז טיפה אחת לא יכולה לגשר בין שני מגעים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק מחיר קטלוגי של יבואן. תבדוק כמה פנס קדמי לרכב שלך עולה תחליפי באיביי. עכשיו תשווה את זה לעלות של נורת הלוגן.

לא חושב שמחירי חלפים כמו פנס ירדו בגלל שלא תהיה יותר אופציה להחליף נורות.

לדעתי רכיבי אלקטרוניקה מפירוק זה הימור. יכול להחזיק המון זמן ויכול להתקלקל אחרי שבוע.

הם יירדו כי זה מה שקורה.

טכנולוגיה שפעם הייתה חדשה מתיישנת ונהיית זולה יותר,יהיו "זיופים" ברמה גבוהה/קיטים לתיקון.

ב2008 GPS לרכב עלה כמה מאות,היום זו פונקציה חינמית בתוך טלפון שעולה כמה מאות.

רכיבי אלקטרוניקה מפירוק זה הימור כמו כל חלק משומש שהוא לא דלת-ששם אתה יודע מה אתה מקבל ואין אופציות לשבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הסמארטפונים הפכו את הgps למיותר, בגלל זה מכשירי gps נפרדים כאלה זולים היום. ההשוואה לא נכונה.

היום בכל רכב יש חלונות חשמל. זה הפך את המנגנון לזול במיוחד? לא. בכל רכב יש היום משאבת דלק חשמלית. זה משהו זול? ממש לא. מראות חשמליות? לא חסרות דוגמאות.

פנס לד בחיים לא יעלה כמו נורת הלוגן. אם מכלול של פנס רגיל עולה היום בערך 1000 שקל, פנס לד יעלה יותר מזה בהתחלה והמחיר שלו ירד ל1000 שקל אחרי כמה שנים כשזה יהיה נפוץ בכל המכוניות - כמו מחיר של פנס רגיל. אבל זה בחיים לא יהיה זול כמו נורה בודדת. האופציה הזו כבר לא תהיה קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פה לא מבינים איך דוגמאות עובדות....לא צריך להיטפל לפרט שולי.

סבבה,כל מה שחדש הוא זבל שסופו להתקלקל,הלכתי להאכיל את הסוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל הדוגמא שלך לא מוכיחה כלום...

טכנולוגיה שהופכת לנפוצה יותר אמנם נהיית זולה יותר אבל היא אף פעם לא תהיה זולה כמו מה שהיא באה להחליף. היום אנשים מוכרים אוטו לפירוק על דברים כמו מחשב ניהול מנוע או שיפוץ גיר. בעתיד ישביתו גם על דברים כמו פנסים, כי הרכב יגיע לגיל שלא משתלם להתחיל להחליף בו פנסים.

אני לא אומר שזה דפוק, פעם היה הכי טוב וקדמה זה חרא, בסך הכל אומר שזה משהו שכן יש לו משמעות כשקונים רכב משומש בן 10 ויהיה עוד רכיב יקר שיכול להתקלקל בקרוב, מעבר לדברים המוכרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...