Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולי קפה שחור/אספרסו בטחינה עצמאית - איזה סוגים אתם אוהבים?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי חודשיים מהקלייה הם בטח כבר לא במיטבם. לא יודע איך הולכת אצלכם כמות כזו קטנה.

אצלי כל מנה של אספרסו זה 12-14.5 גרם. אז אם רק אני שותה 2 אספרסו ביום תוך 7-10 ימים הלכו 250 גרם. יש עוד את בת זוגי, אורחים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני שותה אספרסו, 2 מנות כפולות בבוקר וזהו. אורחים מגיעים אחת לכמה זמן. יוצא מצב ששקית של פאונד עפה בחודש+

בשבוע 3 כבר הקפה משמעותית פחות טוב ממה שהיה כשהבאתי אותו. הקפה נשמר בשקית מהבית קפה שמוכנסת לשקית זיפ אטומה שהוצאתי ממנה את האוויר (לא וואקום) ואני מאכסן באזור חשוך.

אני לפעמים שומר קפה תפל כדי להריץ אותו במטחנה שלי אחרי שאני מנקה אותה עם גרגרים מיוחדים שמיועדים לניקוי מטחנות.

אתמול צפיתי בערך בשעה של סרטונים על קליה ביתית. מכונה טובה לבית עולה 1600 דולר והיא גם לא מדהימה כמו מכונה שמבוססת על גז. מדובר על תהליך למידה מאוד ארוך ומדובר גם על הרבה תאוריה שצריך ללמוד. לא בשבילי בשלב הזה לצערי. אולי בעתיד :)

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה אכן מבאס. כאשר יש יותר קפה בשקית הוא מתיישן קצת יותר לאט, אבל אז אתה שותה יותר קפה ישן בסופו של דבר, לא שווה.

יש קולי אוויר / תוף היברידיים כמו Gene Cafe שמוציאים תוצאות לא רעות, או אולי אפשר למצוא אפילו Behemor או Quest M3 יד שניה בכמה מאות דולרים. ה- Quest במיוחד הוא מכונה ידנית לחלוטין שאפשר להוציא ממנו תוצאות מעולות לאחר למידה ויש גם Huky 500 שהוא מבוסס גז, לא אמור להיות יקר בהרבה.

אבל בכמות שלך זה לא שווה. גם לא תוכל ממש ללמוד מקליה אחת בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד Gene Cafe כל שאר המכונות עולות 1000+ ואף אחת מהן אני לא מוצא יד שניה. אני מניח שמי שיש לו מכונה טובה אוחז בה. איפה בארה״ב אתה גר ? רוצה לשלוח שקית אחת לטעימות ? :)

אז זה אכן מבאס. כאשר יש יותר קפה בשקית הוא מתיישן קצת יותר לאט, אבל אז אתה שותה יותר קפה ישן בסופו של דבר, לא שווה.

יש קולי אוויר / תוף היברידיים כמו Gene Cafe שמוציאים תוצאות לא רעות, או אולי אפשר למצוא אפילו Behemor או Quest M3 יד שניה בכמה מאות דולרים. ה- Quest במיוחד הוא מכונה ידנית לחלוטין שאפשר להוציא ממנו תוצאות מעולות לאחר למידה ויש גם Huky 500 שהוא מבוסס גז, לא אמור להיות יקר בהרבה.

אבל בכמות שלך זה לא שווה. גם לא תוכל ממש ללמוד מקליה אחת בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בישראל, לא בארה"ב.

ניסית בפורומים כמו home barista? יש להם כל מני קולים למכירה לפעמים.

אני עדיין יכול לשלוח לך שקית לטעימה אם אתה רוצה. השאלה אם עד שיגיע עוד יהיה שווה משהו.

גם מבחר הפולים הירוקים בארץ לא להיט, בארה"ב המצב הרבה יותר טוב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם איזה מכונה אתה קולה ? אם אין לך בעיה לשלוח לי אין בעיה לנסות.

אני גר בישראל, לא בארה"ב.

ניסית בפורומים כמו home barista? יש להם כל מני קולים למכירה לפעמים.

אני עדיין יכול לשלוח לך שקית לטעימה אם אתה רוצה. השאלה אם עד שיגיע עוד יהיה שווה משהו.

גם מבחר הפולים הירוקים בארץ לא להיט, בארה"ב המצב הרבה יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני שותה אספרסו, 2 מנות כפולות בבוקר וזהו. אורחים מגיעים אחת לכמה זמן. יוצא מצב ששקית של פאונד עפה בחודש+

בשבוע 3 כבר הקפה משמעותית פחות טוב ממה שהיה כשהבאתי אותו. הקפה נשמר בשקית מהבית קפה שמוכנסת לשקית זיפ אטומה שהוצאתי ממנה את האוויר (לא וואקום) ואני מאכסן באזור חשוך.

אני לפעמים שומר קפה תפל כדי להריץ אותו במטחנה שלי אחרי שאני מנקה אותה עם גרגרים מיוחדים שמיועדים לניקוי מטחנות.

גלעד, זה שהוזכר פה בשרשור, ממליץ דווקא לשמור את פולי הקפה המקרר:

https://negro.co.il/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%A0%D7%AA-%D7%A7%D7%A4%D7%94-%D7%A0%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קולה ב Quest M3. הבאתי מטייוואן באחת הנסיעות ב 1000 דולר לערך.

אני אשלח לך פעם הבאה שאקלה. לא מתיימר להיות מומחה גדול אבל אני חושב שהקליות שלי כבר נחמדות.

כבר שבועיים לא קליתי בגלל מזג האוויר הקר. אני קולה במרפסת, ובמזג אוויר כזה טמפרטורות קיצוניות עושות שמות בקולה קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונה נמכרת היום ב-40% יותר. מה הסטפ שלך לחליטת הקפה ?

אני קולה ב Quest M3. הבאתי מטייוואן באחת הנסיעות ב 1000 דולר לערך.

אני אשלח לך פעם הבאה שאקלה. לא מתיימר להיות מומחה גדול אבל אני חושב שהקליות שלי כבר נחמדות.

כבר שבועיים לא קליתי בגלל מזג האוויר הקר. אני קולה במרפסת, ובמזג אוויר כזה טמפרטורות קיצוניות עושות שמות בקולה קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיוואן אני רואה שהיא נמכרת בכ- 32,000 דולר טיוואני שהם כ- 1,060 דולר. מוזר שבארה"ב היא ככ יקרה. בכל אופן, אני קניתי ישירות מהיצרן.

בבית אני חולט ב- Londinium L1 וטוחן ב- HG One. בעבודה Nanopresso ו- Comandante C40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני לגבי הקפה שלך.

אני משתמש ב Rocket Apartamento ו Eureka Mignon

בטיוואן אני רואה שהיא נמכרת בכ- 32,000 דולר טיוואני שהם כ- 1,060 דולר. מוזר שבארה"ב היא ככ יקרה. בכל אופן, אני קניתי ישירות מהיצרן.

בבית אני חולט ב- Londinium L1 וטוחן ב- HG One. בעבודה Nanopresso ו- Comandante C40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...