Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Auto Hold - למה זה טוב?

pl7410
שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי שהרבה כותבים פה על מעלות הautohold או על חסרונו כחיסרון - אבל בתור מי שרק עכשיו עבר לרכב שיש לו כזה אני לא ממש מצליח להבין את ההתלהבות.

מה הדרך ה"נכונה" להשתמש בו ומתי?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה נוסע בעיר - מקפץ מרמזור לרמזור או עומד בפקק או בעצירה , במקום לשבת כמו פלימנגו עם הרגל על הברקס כל רמזור - אתה פשוט מגיע לעצירה ומשחרר את הרגליים מבחינתי זה חלום של ממש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד בפקקים של עצור/סע בפסח, מעבר לכך אין כאן משהו מיוחד. אבל אני מאלו שגם לא משתמשים בבקרת שיוט (אדפטיבית בפקקים דווקא כן) אז אולי אני לא דוגמה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שכדי שזה יעבוד כאשר עוצרים לגמרי, צריך ללחוץ עד הסוף ממש את הדבשה, קרה לי עם מרצדס.

זה באמת נחמד כמו שאמרו במקום לעמוד עם הרגל כל הדבשה.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי, מדובר על מערכת טובה. כאשר חזרתי לרכבי שבוא אין את המערכת הזו, הרגשתי כאילו בלם היד הישן והקלאסי כבר שייך לעבר.

לדעתי, בכל חידוש יהיו את אלו שרגילים שנים למשהו מסויים ומפחדים או לא מבינים את הבשורה של החידוש. לדוגמה, היו אנשים שראו בהגה כוח משהו מסוכן, כי הוא הרגיש להם מהיר מדי ויכל לגרום לסטייה לא רצוייה. אני בטוח שגם ל- abs היו מתנגדים ולכל שאר החידושים. בסופו של דבר.

אם אתה לא זקן בן - 100 שנוהג 80 שנה על אותו רכב וקשה לך להתרגל למשהו חדש, דריפטר שצריך בלם יד או בן 17 שמתרגש מצלחות בחניון - אין באמת סיבה להיות נגד המערכת הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי, מדובר על מערכת טובה. כאשר חזרתי לרכבי שבוא אין את המערכת הזו, הרגשתי כאילו בלם היד הישן והקלאסי כבר שייך לעבר.

לדעתי, בכל חידוש יהיו את אלו שרגילים שנים למשהו מסויים ומפחדים או לא מבינים את הבשורה של החידוש. לדוגמה, היו אנשים שראו בהגה כוח משהו מסוכן, כי הוא הרגיש להם מהיר מדי ויכל לגרום לסטייה לא רצוייה. אני בטוח שגם ל- abs היו מתנגדים ולכל שאר החידושים. בסופו של דבר.

אם אתה לא זקן בן - 100 שנוהג 80 שנה על אותו רכב וקשה לך להתרגל למשהו חדש, דריפטר שצריך בלם יד או בן 17 שמתרגש מצלחות בחניון - אין באמת סיבה להיות נגד המערכת הזו.

מערכות Auto hold מפעילות את הבלמים הרגילים, לא את בלם היד. אורות הבלימה דולקים הבלימה היא בכל ארבעת הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות שימושי בארצנו אבל השילוב המנצח הוא בגיר ידני. זינוק בעלייה, השתלבות לצומת סואן מעמידה וכו...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בהחלט מה להתלהב מהמערכת, לדעתי אחרי הגיר האוטומטי זאת המערכת הכי חשובה לנוחות הנהיגה, לא פחות מכך. (לפחות עד שהמערכות האוטונומיות ישחררו אותנו בכלל מנהיגה :shock:)

בכל תחילת נסיעה צריך ללחוץ על כפתור הפעלת האוטו הולד ואז בכל עצירה של הרכב רגל ימין שלך משוחררת להנאתה :wink:

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה פיטצר מאוד נוח. אחרי שמתרגלים, קשה לחזור אחורה, כך לפחות אני מרגיש. משחרר את הצורך מללחוץ על הבלם בכל עצירה. אני לא הייתי רוכש עכשיו רכב חדש שלא מאובזר ברכיב הזה שבא ביחד עם בלם יד חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בהחלט מה להתלהב מהמערכת, לדעתי אחרי הגיר האוטומטי זאת המערכת הכי חשובה לנוחות הנהיגה, לא פחות מכך. (לפחות עד שהמערכות האוטונומיות ישחררו אותנו בכלל מנהיגה :shock:)

בכל תחילת נסיעה צריך ללחוץ על כפתור הפעלת האוטו הולד ואז בכל עצירה של הרכב רגל ימין שלך משוחררת להנאתה :wink:

דווקא זה שצריך לדרוך את זה בכל תחילת נסיעה זה קצת מעצבן.

אצלי זה פשוט דולק קבוע וזה באמת נוח ושימושי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר חודש עם גולף ונהנה מכל רגע עם זה כולל נסיעה בתוך הפקקים הכי זוועה בגוש דן.

אבל אני מנטרל את הסטופ-סטרט בכל התנעה כדרך קבע כבר עוד מהרכב הקודם ואולי בגלל זה לא הרגשתי את הבעיה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות שימושי בארצנו אבל השילוב המנצח הוא בגיר ידני. זינוק בעלייה, השתלבות לצומת סואן מעמידה וכו...

מנסיוני שימושי

מאוד בגיר ידני.

ומנסיוני גם לא מחליף עמידה ממושכת, שכן המערכת "משתחררת" אחרי כמה שניות

יש שתי מערכות שונות.

הראשונה היא Hill holder. פועלת על הבלמים הרגילים של האוטו, מחזיקה אותם לחוצים למשך 2-3 שניות אחרי שעוזבים את הדוושה ורק כשהרכב נמצא בשיפוע. זה באמת שימושי בזינוק בעליה עם גיר ידני או רובוטי. אבל קיים גם במכוניות אוטומטיות לפעמים. המערכת הזו נמצאת במכוניות כבר די הרבה שנים, היא לא צריכה בלם יד חשמלי כי לא משתמשת בבלם יד.

השניה היא Auto hold, פועלת על בלם היד. מפעילה את בלם היד ברגע שהרכב מגיע לעצירה מוחלטת, מחזיקה אותו כל משך העצירה ומשחררת עם נגיעה בדוושת הגז. פועלת בשיפוע וגם במישור.

זו מערכת חדשה יחסית שקיימת רק במכוניות עם בלם יד חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...