Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Auto Hold - למה זה טוב?

pl7410
שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נוהג על קורולה היברידית, אצלי פונקציית "אוטו הולד" מתבטלת לאחר כיבוי הרכב.

למעשה אני שוכח להפעיל את המערכת עם תחילת נסיעה חדשה, אבל מהר מאד אני נזכר להפעיל אותה עם הבלימה הראשונה בכל נסיעה חדשה כשרגל ימין ישר מבקשת ממני לשחרר אותה מהעונש המיותר הזה (בשבילי לפחות) :brickwall:

ואז אני מניח את רגל ימין על הריצפה קצת לפני דוושת התאוצה חופשית ומאושרת בזוית ובמנח שנוחים לי :)

כאשר מגיע הצורך להתחיל נסיעה, אני פשוט מרים את הרגל בקלות לדוושת התאוצה ואין כל בעיה עם זה.

אם אני רוצה לגלוש אז אני משחרר את הרגל מדוושת התאוצה ונותן לרכב להתקדם לבד.

המערכת אצלי עובדת חלק ומיידית, מלבד לעיתים בזינוק לאחר עצירה בירידות שאז המערכת מתנגדת יותר לזינוק והזינוק קצת פחות לינארי ואם זה קורה בחניה בירידה אז אני מבטל את המערכת במהלך החניה, נוסע אחורה בעליה ועוצר את הרכב לפני הרכב מאחורי והמערכת נכנסת לפעולה, מתחיל לזנק קדימה בירידה כדי להשלים את החניה, ואז מרגיש התנגדות לזינוק של המערכת שתגרום לזינוק פחות לינארי קדימה אם אמשיך בזינוק ואז אני עוצר ומבטל את המערכת ומזנק שוב. לעיתים אני זוכר לכבות אותה לפני תחילת חניה כזאת.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצלי בגולף הקודמת לא השתמשתי בפונקיה הזו בגלל שהשיחרור בצחילת נסיעה לא היה חלק וגרם לקפיצה לא נעימה. בקארוק המערכת הרבה יותר חלקה בפעולתה ואני התמכרתי לנוחות שבה. כשאני עובר לרכב ללא הםונקציה הזו, ממש לא נוח לי עם הרגל על הבלם לזמן ממושך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה להבין איזה מערכת קיימת אצלי בסובארו (B4 2010-2015). מצד אחד זה עובד רק בשיפוע. אבל מצד שני זה עובד עם בלם היד החשמלי (שומעים את המנגנון נכנס לפעולה) האמת שמצאתי את זה שימושי שעיקר באזורים הררים כמו ירושלים. במישור זה לא עובד וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלינק של VW למעלה התברר לי שרכב עם מערכת auto hold לא מותקן auto hill כי הראשונה כבר מבצעת הכל בעצמה. אין צורך בכפל מערכות. זה דווקא הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת מאוד נוחה.

דבר ראשון בגירים הרובוטיים למיניהם היא מונעת מצב של לחיצה חלשה מידי על הבלם שמחזיקה את הרכב אבל שומרת את הקלאצ'ים חצי משולבים. שנית, היא מרימה בלם יד לבד בחנייה כשיוצאים מהרכב ושלישית היא משחחרת מהצורך להיות עם רגל על הבלם ומונעת גלישה של הרכב ברגע של חוסר תשומת לב כך שגם כשמחכים למישהי שתרד מהבית אפשר להישאר ב D ולא צריך לעבור ל P.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שמהללים את המערכת - מה אתם כבר עושים עם הרגל ש"משתחררת" לכם בזכותה? מגרדים באוזן? :lol:

יוצא לי שהרגל מתעייפת דווקא בזחילה איטית, כשצריך להחזיק את הגז או הברקס לחוצים ממש קצת. אבל בעצירה מוחלטת... כשכל משקל הרגל על הברקס... מה יש להתעייף?

תכל'ס. אני עם הגולף כבר 3 שנים ולא משתמש בפיצ'ר הזה כמעט אף פעם. אולי זה שונה אצל אנשים עם בעיות פרקים, אבל הרגל שלי ממש לא מתעייפת מלשבת על הברקס בעמידה, ואני ממש לא דוגמה לבנאדם בשיא הכושר הפיזי.

כף הרגל מונחת בזוית כך שמשקלה לא מספיק וצריך להפעיל גם כוח פיזי. צריך גם להשאיר את הרגל באותו מצב בלי תזוזה ואפילו אם משקל הרגל היה מספיק וזה לא ככה זו פעולה שמכבידה יותר מאשר לחיצות קצרות וחוזרות ושחרור הרגל לסירוגין.

לא מסכים. לפמפם את הברקס מעייף לי את הרגל יותר מלהחזיק את הברקס לחוץ.

זה לא שממש צריך ללחוץ את הברקס בכוח עד לרצפה (או שאולי יש רכבים שבהם כן; לא יודע); פשוט דורכים חזק על הברקס, שותלים את הקרסול, ואז אפשר לשחרר ולתת למשקל של הרגל להחזיק את הברקס במקום עם מינימום שימוש בכוח.

זה דומה גם למצב שבו בנסיעות ביעירוניות צריך ללחוץ לחיצה קבועה על דוושת התאוצה, זו גם פעולה מעיקה (נדרש פחות כוח פיזי מלחיצה על דוושת הבלם אבל לאורך זמן ממושך יותר) ולכן יש בקרת שיוט שמבטלת את הפעולה הזאת.

כמו שאמרתי בסעיף הקודם, פשוט שותלים את הרגל בזוית שבה משקל הרגל משאיר את הדוושה ברמת הלחיצה הרצויה. אחרי שמתרגלים לזה אפשר לשייט בבינעירוני במהירות יחסית קבועה גם חצי שעה בלי לעייף את הרגל.

אולי ברכבים שאתה רגיל אליהם התנגדות דוושת המצערת לא מאפשרת את זה...

נכון שיש אנשים שלא זה מפריע להם ולא זה, לדעתי יותר בגלל חוסר מודעות וחשש משימוש בטכנולוגיה או חוסר שליטה ברכב.

וואו, איזו התנשאות. "חוסר מודעות וחשש משימוש בטכנולוגיה או חוסר שליטה ברכב". פייי. היית אומר את אותו הדבר על אנשים שמעדיפים ידני על אוטומט; שהם "מפחדים מטכנולוגיה"? זה הכל שאלה של כמה שליטה אתה רוצה להשאיר לעצמך מול כמה אי-נוחות/התעסקות זה מצריך. לי אישית אין כוח להתעסק עם הילוכים כל הזמן, אז אני נוסע על אוטומט, אבל וואללה לתפעל את דוושות המצערת והבלם לא נראה לי כמו כזה עול שאני מרגיש צורך להשתמש ב-Auto Hold או Cruise Control, וזה לא כי אני איזה איש מערות טכנופוב.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי מערכות שונות.

הראשונה היא Hill holder. פועלת על הבלמים הרגילים של האוטו, מחזיקה אותם לחוצים למשך 2-3 שניות אחרי שעוזבים את הדוושה ורק כשהרכב נמצא בשיפוע. זה באמת שימושי בזינוק בעליה עם גיר ידני או רובוטי. אבל קיים גם במכוניות אוטומטיות לפעמים. המערכת הזו נמצאת במכוניות כבר די הרבה שנים, היא לא צריכה בלם יד חשמלי כי לא משתמשת בבלם יד.

השניה היא Auto hold, פועלת על בלם היד. מפעילה את בלם היד ברגע שהרכב מגיע לעצירה מוחלטת, מחזיקה אותו כל משך העצירה ומשחררת עם נגיעה בדוושת הגז. פועלת בשיפוע וגם במישור.

זו מערכת חדשה יחסית שקיימת רק במכוניות עם בלם יד חשמלי.

הAutohold (לפחות בסקודה) עובדת על הבלמים הרגילים.

כאשר עוצרים ברמזור נדלקת נורה ירוקה בלוח השעונים(אותה נורה של בלם היד, רק בצבע אחר) - משמע שהבלמים הרגילים לחוצים(עם אורות הבלם דולקים) עד שתלחץ על דוושת הגז והם ישתחררו.

כאשר אתה מעביר לPARKING ומכבה את המנוע, שומעים את בלם היד החשמלי נדרך והנורה בלוח השונים משתנה לצבע אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שהרבה כותבים פה על מעלות הautohold או על חסרונו כחיסרון - אבל בתור מי שרק עכשיו עבר לרכב שיש לו כזה אני לא ממש מצליח להבין את ההתלהבות.

מה הדרך ה"נכונה" להשתמש בו ומתי?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

פיצ'ר מדהים

לאחרונה נסעתי על קודיאק כמה ימים.

לא הפעלתי את המערכת כלל, קיבל את זה מופעל, וכך זה נשאר עד שהחזרתי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...