Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחיל להתמקד, אני חושב סקודה קאמיק או סוברו xv

d_medic
שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסוברו מדובר על מנוע 2000, מחיר חדש של שניהם דומה, נראה כי הסקודה מאובזרת הרבה יותר. להבנתי המנוע והגיר מוכרים מרכבים מקבילים של הקונצרן.

השאלה איך מבחינת אמינות צריכת דלק וכו על סמך הכירות עם המנוע / גיר של הסקודה מול הxv.

אשמח למחשבות ודעות, סוגיית השטח כאן היא די שולית שבילי קק"ל בלחץ...

תודה

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאמיק מאוד פשוט וצפוף, בדקת אותו? ישבת בפנים? (זה בול כמו הפאביה) אולי אתה מתכוון לקרוק?

על מה אתה מדבר? קאמיק ופאביה הם במידות שונות, לקאמיק יש כמעט יותר 20 ס"מ בבסיס גלגלים. וכן, ישבתי בשניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר אני נכנס לרכב, ממה שראיתי הוא מגיע מאובזר בכל טוב. וגם יותר זוג ב10-15 מהxv...

השאלה היא מבחינת אמינות המנוע של ה1.5 והגיר עם כל הבעיות שהיו בעבר עם הרכב... בסובארו הפחידו אותי שאחרי 3 שנים הולך טורבו וזה כ15000... מנסה לעשות השוואה, מבחינת גודל לעומת הQ2 למשל, איפה עומד? נכון שאני משווה לאאודי אבל זה אותו קונצרן ונראה על הנייר חוץ מאולי גודל הרכב שהקמיאק מאובזרת יותר...

משווה לQ2 כי עליו כן נהגתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשני דגמים שונים כמעט בכל פרמטר שתקח חוץ מהמחיר וההספק.

דווקא הטורבו בקאמיק הדבר האחרון שהיה מדאיג אותי.

אם כבר תקלות אז אולי בגיר. אבל גם בחזית הזאת יש שיפור גדול באמינות, וגם ביכולת לתקן בזול אם בכל זאת יש תקלה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בכך שתספר לנו מהם הצרכים שלך מהרכב? כמה נוסעים יסעו בו? מה תוואי הנהיגה (עירוני/ בינעירוני, מישורי/ הררי)? מהי צורת הנהיגה (רגועה/ מהירה)? כמה קילומטרז׳ שנתי צפוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה היא לרוב בין עירונית, חולון רחובות מעט פקקים ביציאה וקצת בכניסה. מיועד כרכב משפחתי, מטיילים ממש בקטנה הסתדרתי יופי עם רכב רגיל שאינו בקריטריון שטח בכלל...

הנקודה שאני לא מאלו שמחליפים רכב בתדירות גבוהה... והפחידו אותי שהסקודות אחרי 4-5 שנים מתחילות עם הוצאות... רכב חדש לא כדאי כלכלית לרכוש ל2-3 כי אז אתה מפסיד המון כסף... איך שלא מסתכלים על זה רכב זה לא השקעה כלכלית... אבל הקאמיק עכשיו במבצעי השקה במחיר נמוך מהxv ובאבזור שנראה הרבה יותר טוב... כך שנשארת שאלת האמינות של הרכיבים... חלקי סובארו להבנתי לא זולים, של סקודה גם לא, אבל במוסך רון תמיד מצאתי פתרון מקצועי במחיר שפוי... אבל אם זה מחלה כמו הקרייזלר שיש לי, שכל פעם צצה צרה חדשה שהמוסך מכיר כאופינית... אז לא רוצה..

בקיצור מחפש אמינות לכמה שנים טובות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לערוך השוואה שכזאת. מדובר בכלים מאד שונים אחד מהשני בכל פרמטר שתקח. תחליט מה מתאים לך יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסובארו כנראה תהיה בממוצע מעט יותר אמינה. חלפים מעט יותר זולים. עבודה יכולה להיות יותר יקרה, תלוי מה מבצעים, בעיקר בגלל תצורת מנוע לא סטנדרטית.

אבל אתה מפספס כאן משהו לטעמי.. אתה רוכש רכב חדש. גם חדש, גם אחריות להרבה שנים וק"מ, גם יש לך השפעה מכרעת על האמינות של הרכב לפי סגנון הנהיגה וההקפדה על טיפולים, והכי חשוב - ברכב חדש ירידת הערך בשנים הראשונות היא לעין שיעור רבה יותר מתיקונים פוטנציאליים.

לגבי ירידת ערך עתידית, קשה באמת להעריך, אבל ה"הימור" שלי הוא שהסובארו XV החדשות ישמרו על הערך שלהן מאד טוב (יחסית לסובארו). לגבי הקאמיק, אין לי מושג, אבל סקודה בכללי שומרים בישראל על הערך לא רע בממוצע.

אם אתה קונה רכב לשנים ארוכות מאד, תקנה 0 ק"מ ותחסוך 15-20 אלף לשים בצד למקרה של אולי "קלקול" כזה או אחר בעוד 5 שנים.

עריכה אחרונה על ידי otaltj
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...