Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצי שסתומים במנוע קצרים יותר מהאלה המומלצים ע"י היצרן - מהן ההשלכות?

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. מדובר באופנוע BMW 500 סמ"ק משנת 1952.

המנוע הוא בתצורת בוקסר, ופירקתי את הראשים לטובת שיפוץ. כל שס' מוחזר למקומו ע"י 2 קפיצים, הקטן יותר משולב בתוך הגדול.

משולב זאת מילה לא מדויקת, הוא יושב בתוך הגדול.

לפי היצרן, גובה הקפיץ במצב רפוי צ.ל. 46 מ"מ, בעוד שאצלי הגובה הוא 40 מ"מ.

קשה לי להאמין שבמשך השנים הקפיץ התעייף וירד בגובה שלו ועוד בחצי ס"מ... יותר אני מאמין שבמשך כמעט 70 שנות חייו, מתי שהוא הורכבו קפיצים לא מתאימים.

1. האם מה שאני חושב הוא הגיוני?
  2. כיצד פעולת הרכבת הקפיצים הקצרים יותר לא השפיעה על התנהלות המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה למרות שהמידע שלי בתחום מוגבל, מקווה לא לצאת אידיוט

בעבר היה מאוד קשה להשיג חלפים בארץ, למרות שאופנועי BMW הגיעו לכאן שנים רבות, אז סיכוי מסוים שהחליפו לקפיצים דומים- ואפילו אפשרי שהקפיצים האלה הם עם אותו קבוע קפיץ (כוח ההתנגדות של הקפיץ, בפיזיקה מסומן בד"כ כ- K)

בכל מקרה לא ניתן לשלול שינוי של 10% בקפיץ כפי שתיארת

השאלה העיקרית היא בשאלה 2 שלך- האם המנוע עובד טוב ו"עגול"? כי קפיץ צריך לעשות עבודה מסוימת ולא להישבר בדרך, אם הוא עובד אז הוא עובד.

בכל מקרה במקומך בשיפוץ אופנוע בן יותר מ 65 אני הייתי מחליף את כל הגומיות והחלקים הנעים שאני יכול במסגרת התקציב

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...