Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 2 - לא החדשה

capri77
שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

במידה והשיקולים הם

בטיחות

אמינות

אבזור(יהיה נחמד, מוכנה להתפשר בנושא)

האם מאזדה 2 לפני סוף 2015(תחילת 2015, או אפילו 2014) עדיין מומלצת?

ברוב ההמלצות מדובר על הדגם מסוף 2015 והלאה.

כנל לגבי הדגם? האם הדגם הבסיסי עדיין מומלץ?(הכוונה לאקטיב מול דינמיק)

כמובן שהשאלה נובעת ממגבלות תקציב בעיקר (וגם כי את האידאלי קשה למצוא, אבל בעיקר תקציב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמסתכלים רק על השיקולים האלו אפשר למצוא אופציות טובות יותר כמו מיצובישי ספייס סטאר למשל, שתהיה חלשה רועשת יותר מהמאזדה, או פיאט טיפו בגרסה המאובזרת (lounge) שתהיה פחות חסכונית אבל מרווחת יותר. אם תגדירי תקציב וצרכים בטח תוכלי לקבל הצעות מוצלחות יותר.

הדגם הבסיסי של ה-2 פחות מומלץ מבחינת בטיחות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונת שמיצובישי ספייס סטאר היא אופציה יותר טובה מבחינת בטיחות ? ומה לגבי אמינות ?

התקציב הוא בסביבות 40K, אם תהיה הצדקה אמיתית ואמצא משהו שבאמת באמת מצדיק את זה, אז התקציב יכול לעלות גם עד ~46K.

אחרי תקופה ארוכה שחיפשתי ב50K וגם קצת יותר, הגעתי למסקנה שעדיף להשאיר כסף בצד לתיקונים/טיפולים/השבחות לאחר הרכישה (התקציב ירד בשל שינויים בנסיבות מאז שהתחלתי לחפש).

משתמשת יחידה ברכב, מעט מאד נסיעות עם נוסעים נוספים, בין 10K ל15K ק"מ לשנה, רוב הזמן הנסיעה היא עירונית+בינעירונית באזור המרכז (=פקקים), עם מעט נסיעות בינעירוניות ארוכות יותר בסופי שבוע.

הקריטריונים החשובים הם בטיחות, אמינות ועלויות אחזקה סבירות (מגיעה מפולו 2006, שם עלויות התיקונים נעות בין סביר לרחוק מסביר...).

חורשת פה את הפורום כבר הרבה זמן ולא מצליחה כל כך להגיע למסקנות. מודעת לזה שצריך לעשות פשרות, בעיקר במגבלות התקציב.

רכבים שחשבתי עליהם הם המיצובישי ספייס סטאר, סוזוקי ספלאש (לא מוזכרת בפורום כמעט בכלל), מאזדה 2 (אם כי המחירים שלה לפעמים מרגישים מוגזמים וקשה להשגה), הונדה ג'אז (דורשת ירידה נוספת בשנתון וגם כן נדירה מאד), i20 ... מנסה לא לרדת נמוך יותר מאשר שנתון 2014...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

היי,

את מדברת על הדגם הראשון של מאזדה 2.

מדובר בדגם מאוד מאוד (מאוד מאוד) אמין וזול לתחזוקה.

מבחינת בטיחות, אין סק שהוא לוקה בחסר מול הדגם החדש יותר וכך גם בכל מה שקשור לאבזור.

בסה"כ מדובר ברכב שמאוד נעים לחיות איתו ואפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות.

גם את הדגם הזה לא קל למצוא (בלי להתפשר), יש לו שוק מאוד חזק וביקוש מאוד גבוה.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, קשה למצוא יחסית.

השאלה היא כמובן פחות בהשוואה בין דגמי המאזדה, ויותר בהשוואה בין הדגם הזה לאלטרנטיבות אחרות באותו סדר גודל של תקציב.

בסה"כ די ברור שאם הייתי יכולה להוסיף עוד-כמה-שיותר-כסף, בגדול ככל שהייתי עולה בשנתונים כל הרכבים היו בטיחותיים יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהספיס סטאר יותר בטיחותית מהמאזדה ובטח מדגם דינמיק.

כן יכול להעיד שאצלנו במשפחה יש שניים כאלו וחוץ מטיפולים ודלק אין שום בעיות.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הספייס סטאר בטוחה יותר, אבל לפחות ב-euroncap היא קיבלה ציונים סבירים:

https://www.euroncap.com/en/results/mitsubishi/space-star-/-mirage/8881

והיא בוודאי מאובזרת יותר מהדור הקודם של מאזדה 2.

מצד שני, היא חלשה יותר, ומרגישה קצת "עולם שלישי".

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני נדחף לאשכול אבל אני מתעניין במאזדה 2 גם כן

מה ההבדלי מחירים בין הדגם 2015 הישן לחדש? ומה השינויים העיקרים מלבד האיבזור?

יש הבדלים בין דגמי 2015 הלא חדשים לדגמים משנים קודמות, 2012-2014 למשל?

עריכה אחרונה על ידי מוטי28
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני נדחף לאשכול אבל אני מתעניין במאזדה 2 גם כן

מה ההבדלי מחירים בין הדגם 2015 הישן לחדש? ומה השינויים העיקרים מלבד האיבזור?

יש הבדלים בין דגמי 2015 הלא חדשים לדגמים משנים קודמות, 2012-2014 למשל?

עונה על החלק שאני חושבת שאני יודעת - היה שינוי במאזדה ב2012 אם אני לא טועה, ובאמצע 2015. דגמי 2015 לא חדשים, זהים לאלו מהשנתונים שלפניהם(החל מ2012)

לגבי הבדלי המחירים, אתה יכול לבדוק פשוט מחיר במחירון יד 2 לשנתון הזה ולדגם מאזדה 2 ותראה שההפרש יכול להגיע גם ל14000 ש"ח לדגם הדינמיק

לגבי ההבדלים, אני לא יודעת את כולם. יש הבדל במערכות הבטיחות שהתווספו בדגם החדש, בצורה החיצונית, אני חושבת שגם המנוע אחר. אבל לא בקיאה מספיק בפרטים כדי לענות על זה במדויק מספיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 2 הדור האחרון בטיחותית יותר עם מערכות בטיחות אקטביות, מאובזרת יותר, מנוע חדש עם תיבה בת 6 הילוכים לעומת 4, תא מטען גדול יותר.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עונה על החלק שאני חושבת שאני יודעת - היה שינוי במאזדה ב2012 אם אני לא טועה, ובאמצע 2015. דגמי 2015 לא חדשים, זהים לאלו מהשנתונים שלפניהם(החל מ2012)

לגבי הבדלי המחירים, אתה יכול לבדוק פשוט מחיר במחירון יד 2 לשנתון הזה ולדגם מאזדה 2 ותראה שההפרש יכול להגיע גם ל14000 ש"ח לדגם הדינמיק

לגבי ההבדלים, אני לא יודעת את כולם. יש הבדל במערכות הבטיחות שהתווספו בדגם החדש, בצורה החיצונית, אני חושבת שגם המנוע אחר. אבל לא בקיאה מספיק בפרטים כדי לענות על זה במדויק מספיק

המזדה 2 הדור האחרון בטיחותית יותר עם מערכות בטיחות אקטביות, מאובזרת יותר, מנוע חדש עם תיבה בת 6 הילוכים לעומת 4, תא מטען גדול יותר.

Sent from my iPad using Tapatalk

תודה לשניכם

@capri77 האם רכשת בסוף מאזדה 2? אני כרגע דיי נעול הרכב הזה והולך ביום חמישי לנסיעת מבחן על דגם 2013

האם ידוע לכם על איזו בעיות ספציפיות לרכבים האלה ששווה לשים עליהן דגש בבדיקה אם אקנה בסוף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...