Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: קופרה אטקה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצד אחד, אטקה קופרה עושה הכל - אבל באמת הכל - נכון. מצד שני, בדיוק בגלל זה לא אהבתי אותה. בניגוד לפעמים קודמות, הפעם אני מזמין אתכם לחזור לשרשור אחרי שקראתם את המבחן גם כדי לקרוא את חוות הדעת של הבוחנים האחרים.

MAIN-קופרה-אטקה-2020.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לעשות סיבוב זריז בקופרה אטקה, באתי בראש פתוח כדי להבין למי מתאים ג'מוס על סטילטו עם ביצועים חורכי אספלט.

אז בצד הפרקטי, היא כמו כל אטקה. מרווחת, בנוייה טוב ובגרסת הזאת מצויידת במושבי ספורט לא רעים עם ריפוד אלקנטרה. תא המטען מרווח מאד אף הוא.

בנסיעה מנהלתית, נוחות הנסיעה טובה יחסית למעט מעבר על שקעי רוחב שאז היא מתרסקת. הביצועים חזקים כצפוי (שילוב מנוע/גיר פ33ה).

בקטע המפותל, ההגה מרגיש קל מדי ואילם (ההגה של ה-GTi שלי מרגיש הגה של 106/306 לידו), האחיזה אין סופית בערך והתפלץ נוסע לאן שמכוונים אותו באפס דרמה. כמכונית ספורטיבית, היא משעממת יותר מגולף GTI דור 7.

אני חושב שאני מבין למי היא פונה - לאיש משפחה שמקבל את הריגוש שלו מביצועים חזקים ונהיגה ספורטיבית מסתכמת במיאוצים בכביש 6.

שורה תחתונה - לא בשבילי.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעות שלי היו חלוקות על הרכב.

הרושם הראשוני ראשוני ראשוני, בעיקר בגלל המושבים - היה מצוין. המושבים היו נראים סוף הדרך.

מבחינה טכנולוגית היה כל מה שאני מבקש מרכב [שזה בתכלס אנדרואיד אוטו].

אחרי שהתאוששתי מכמה טוב נראים המושבים גיליתי שבתכלס האינטיריור MEH ברובו,

מלא פלסטיקים לא נעימים וחומרים זולים יחסית ובכללי,

חוץ מהמושבים - זה הרגיש בדיוק כמו לשבת בסיאט לאון רגילה, שזה בד"כ משהו שאני פחות אוהב.

הרכב קשיח. לדעתי קשיח שלא לצורך. גם במצב הכי נוח - עדיין קשיח. לא אהבתי את זה בכלל מג'יפון שכזה.

אחרי בערך 20 דק' גיליתי שלא נוח לי. ניסיתי לכוון את המושבים ולא משנה מה עשיתי - לא היה לי נוח.

מקרה קלאסי של אל תסתכל בקנקן.

אין יותר מדי מה לכתוב מעבר למה שפבל כתב בכתבה כי באמת לא היה שום דבר מיוחד או יוצא דופן.

הרגיש לי כמו סתם ג'יפון מגודל ומהיר [שזה לאו דווקא דבר רע].

חוות הדעת שלי מאוד מבלבלת ו all over the place כי זו בדיוק ההרגשה שיצאתי ממנה מהרכב הזה.

לא היה לי מושג אם אני אוהב אותו או לא.

הרגיש פשוט כמו סתם רכב. לא מצטיין בשום דבר אבל עושה הכל די סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די ברור שלא התחברתם לרכב וגם ברור למה: "בואו לא נעבוד על עצמנו, אף אחד לא יקנה את האטקה על 300 סוסיה ואבזורה הארוך ככל שלא יהיה בגלל שהיא כזאת מכונית משפחתית מצוינת" לפי דעתי התאוריה הזאת לא נכונה בכל המקרים. אם אני מוגבל רק לרכב משפחתי אחד וצריך רכב שיהיה גבוה, מרווח, מפנק אבל גם חזק ומהנה. אילו עוד אפשרויות יש בתחום המחירים הזה?

מי שמפש רכב ספורטיבי לא יקנה את הרכב הזה, יש אופציות טובות יותר. את קופרה אטקה צריך לבחון מול היכולת שלו לשרת בהצלחה

משפחה שלמה ובו בזמן להעלות חיוך מדי פעם על פניו של הנהג (או הנהגת) . האם האטקה מסוגלת לבצע את זה?

נגיד שאתם משפחה מטיילת. סופ"ש אחד אתם בים המלח ובשני אתם בצד השני - בחרמון, האם לרכב כזה יהיה ערך מוסף לנהג ומבלי להעניש את המשפחה?

היה מעניין גם לתת לנהגת (או נהג) מן המניין שאין להם שום קשר לנהיגה ספורטיבית לבצע נסיעת מבחן ולשאול את דעתם,

האם זה "עונש" מבחינתם לנהוג ברכב מסוג זה?

זה היה מדמה מצב די נפוץ שבו בני זוג חולקים את האטקה. הנהגת לוקחת את הילדים לחוגים במהלך השבוע והנהג הספוטיבי מקבל את האטקה לידיו בסופ"ש. האם קופרה אטקה יכולה לשבת במשבצת הזאת?

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה הוא מלחתכילה כל מה שלא עושה לי את זה ברכבים ספורטיביים (ג׳יפון פלוס לא ידני) ככה שרק על זה הוא נפסל ועדיין הופתעתי לרעה מהרשמים של כולכם גם ביחס לדעה השלילית שהגעתי איתה. נשמע שהם ניסו לקלוע לטעם של כולם אבל בעצם לא פגעו ממש בשביל אף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השתתפתי במבחן של אטקופרע. אנסה להעביר את הרושם שלי.

אהבתי מאוד את הלאון קופרה. רכב נהדר, מתנהג, מהנה וגם לא מעניש. בדיוק מה שהייתי רוצה. כשחטיבת קופרה הופרדה מסיאט, הושקה האטקה אחרי אימוני הכושר. כמובן שהייתי סקרן וביקשתי להצטרף למבחן.

מבחית המראה, אטקופרע לבנה עוברת סבבה. הלוגו החום והצעקני לא תופס יותר מידי תשומת לב ובשילוב עיצוב ספורטיבי אך מאופק וצבע לבן הרכב ״יושב״ טוב בעין. הג׳אנטים יפים ומוסיפים ייחוד. בצבע אגרסיבי יותר, למשל אפור מט הרכב כבר יהיה ערסי מידי בשבילי.

ההתמקמות מאחורי ההגה לוקחת לי נצח וחצי וגם אז, אין לי תנוחת נהיגה נכונה. משהו לא מסתדר לי. אני יושב גבוה מידי עבור נהיגה ספורטיבית מצד אחד ומהצד השני פשוט לא נוח לי. בעיקר באיזור כפות הרגליים. גם המושבים, אוחזים ומרגישים מושקעים אך בעלי תמיכה צדדית עמוקה מידי באיזור הצלעות. בסיבובי ההגה נתקעתי בהם יותר מידי.

עכשיו תכלס, לתנועה. נוחות הנסיעה הייתה בסדר עבורי. מצד שני, אני רגיל ל״ממש לא נוח״ מחיי היומיום.

יאללה, להנות!

האצות האטקופרע כמעט חלומיות (לרכב משפחתי, נגיש כלכלית, יחסית). מכל מצב נתון יחידת ההנעה מטיסה אותנו קדימה. המנוע החזק בשילוב הגיר המהיר (באמת שוואג בנו פה יחידת הנעה לתפארת) והנעה כפולה יוצרים פה צעצוע האצות. לפעמים סתם ככה מאטים בשביל להאיץ שוב. מעולה ל״פתיחות״ כמו שהערסים בבית שמש לפני עשור היו אומרים.

בפיתולים מגיע החלק המאכזב דווקא. לא כיף לי לנהוג במגודל הזה. אין לי קליק לאוטו. משהו כאן לא מהנה (מרכז הכובד, התחושה, תנוחת הנהיגה...). בהחלט מבאס ולא עושה חשק לתפור את אותו קטע הכביש האהוב עליי שוב ושוב.

יחסית ללאון קופרה, אטקה מרגישה מאולצת מידי בכבישים טכניים. היא מהירה מאוד אבל פשוט נופלת מאחותה הנמוכה (ומהוט האצ׳יות אמיתיות מתחרות).

עבור מישהו שאין לו ברירה ובת (בן) הזוג דורשים רכב גבוה ואין אפשרות תזוזה, אטקה קופרה היא פיתרון. אמנם לא פיתרון אידיאלי אבל כרגע הפיתרון היחיד.

או להתרגש/לוותר על החשק המוטורי/עוד אפשרויות דכאוניות

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי וסובארו ניסוי לעשות משהו דומה עם האאוטלנדר טורבו והפורסטר טורבו.

אני חושב שהמכוניות האלה תורמות בעיקר למיתוג.

כמו שהגולף GTI לא מצטיינת בכלום אבל חבילה שבסה"כ עושה את זה לדי הרבה אנשים בארץ ככה גם הרכב הזה כנראה ימצא את דרכו למשפחות שאחד מבני הזוג מחפש קצת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפון\SUV ספורטיבי חזק זה סגנון שאני אישית מאוד מתחבר אליו. אבל מאוד חשובים לי גם דברים אחרים ברכב שלי, כמו חווית נהיגה, הגה טוב, ותקשורת עם הרכב גם בטיולים וגם בנסיעות הקטנות לסופר.

מחוות הדעת שלכם אני מבין שחוץ מהרבה כוח ותאוצה אין את שאר הדברים שחשובים לי. חבל מאוד, כי אישית מאוד התלהבתי מהרכב הזה כשהכריזו אליו.

ועדיין, מהתמונות לפחות, הרכב הזה עושה לי משהו ואני מקווה מאוד לנהוג באחד כזה בעצמי מתישהו :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכולכם צודקים אבל מגיעים לזה מהכיוון הלא נכון... אתם מה מחפשים מה היא "לא" ובמה היא פחות טובה (מרכב ספורטיבי כזה או אחר)

הרוכשים (ואני בטוח שיהיו הרבה כאלה, ראו את המכירות של פורד אדג' ST שעולה הרבה יותר) רואים ברכב כזה את מה שהוא כן... גדול, חזק, מהיר, ספורטיבי וכו'.

אם הוא מגהצ פניות כמו רכב נמוך? לא כזה עקרוני כל עוד הוא לוקח את הסיבוב טוב. הגה לא מתקשר? כנ"ל. הוא נותן משהו שהוא לא "נסיעה על אטקה" ומכאן ההבדל בהיגוי שתרגיש 99% מהאוכלוסיה הוא זניח.

מי שמחפש רכב ספורט/לנהג ילך לרכבי קצה שלא מוכרים בכמויות כמו רכבי ה All around. החלק הארי רוצים להנות מכל העולמות. זו הסיבה שמיכרים הרבה GTI וקופרות על פני כל השאר.

{אני בעלים של גולף GTI PP. הייתי מת ל-

370Z

או אפילו

TYPE-R,

אבל במבט מפוקח כשאתה נוסע כל בוקר בפקקים, וצריך להקפיץ ילדים לחוגים אתה בוחר ב All around בלי לחשוב יותר מדי}

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג׳יטיאי, אנחנו דווקא לא חיפשנו מה היא לא. ציינו לא מעט מה אטקופרע כן. מצד שני, הבהרנו גם מה חסר לנו כחובבי נהיגה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לסטלביו, להבדיל, יש קונים, גם לאטקה קופרה יהיו.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לסטלביו, להבדיל, יש קונים, גם לאטקה קופרה יהיו.

ללא צל של ספק יהיו קונים לאטקה קופרה. מאמין שאפילו לא מעט. לכאורה יש כאן את הטוב מ-2 העולמות ולקוחות שהם לא הארדקור דווקא ימצאו חבילה מעניינת

Renault Clio RS EDC 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכולכם צודקים אבל מגיעים לזה מהכיוון הלא נכון... אתם מה מחפשים מה היא "לא" ובמה היא פחות טובה (מרכב ספורטיבי כזה או אחר)

הרוכשים (ואני בטוח שיהיו הרבה כאלה, ראו את המכירות של פורד אדג' ST שעולה הרבה יותר) רואים ברכב כזה את מה שהוא כן... גדול, חזק, מהיר, ספורטיבי וכו'.

אם הוא מגהצ פניות כמו רכב נמוך? לא כזה עקרוני כל עוד הוא לוקח את הסיבוב טוב. הגה לא מתקשר? כנ"ל. הוא נותן משהו שהוא לא "נסיעה על אטקה" ומכאן ההבדל בהיגוי שתרגיש 99% מהאוכלוסיה הוא זניח.

מי שמחפש רכב ספורט/לנהג ילך לרכבי קצה שלא מוכרים בכמויות כמו רכבי ה All around. החלק הארי רוצים להנות מכל העולמות. זו הסיבה שמיכרים הרבה GTI וקופרות על פני כל השאר.

{אני בעלים של גולף GTI PP. הייתי מת ל-

370Z

או אפילו

TYPE-R,

אבל במבט מפוקח כשאתה נוסע כל בוקר בפקקים, וצריך להקפיץ ילדים לחוגים אתה בוחר ב All around בלי לחשוב יותר מדי}

הונדה החדשה כנראה תשרת אותך טוב יותר דווקא.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר האטקופרה היא מכונית טובה. האם אהבתי אותה או לא?

הפגישה הראשונה שלי איתה הייתה בתערוכת ג'נבה. היא הייתה מזעזעת. צבע צעקני, לוגו נחושת שכל מה שחסר לידו זה כובע נייקי ונרגילה, תדמית גם ככה לא להיט של המותג (עוד לפני שהיה מותג) - הכל היה כנגדה.

אבל למבחן היא הופיעה בלבן, והאמת - נראתה כמעט מופנמת. אטקה רגילה, גלגלים גדולים, בלמים גדולים - משהו שאני אולי אראה, במבט שני. לא מעבר לכך. עיצוב ואג גנרי להפליא. הרושם הזה נותר גם בפנים - לאון, רק בגבוה. האיבזור מצוין, האיכות מוקפדת.

תחילת הנסיעה מגלה משהו שלא צפיתי כלל ועיקר - האטקופרה מאד רגועה. נוחה, נינוחה, די מבודדת (אם-כי לא מושלם במהירויות לא נמוכות). ממש רכב להתנייד איתו. למעשה, חוץ ממושבים לא תומכים מספיק ורחבים מדי לא מצאתי יותר מדי על מה להתלונן. המנוע סוחב חזק ובאפס מאמץ, דחף טורבו אחיד ויעיל, הבלמים בולמים מהר ונחוש, הקצב בכבישים המפותלים מאד גבוה למרות זויות גלגול בלתי נמנעות לג'יפון... לכך כאמור יש להוסיף איבזור, מרווח, תא מטען גדול ויעיל. מכונית טובה. באמת מכונית טובה.

אז מה הבעיה שלי איתה?

כנראה הבעיה שלי ובראשי. כשהתחילו הדיבורים על המותג קופרה הראש שלי דמיין מכוניות של סכין בשיניים. של הקצנה של דגמי הקופרה של טרום ימי המותג. אם תרצו - אבארט, או אפילו AMG, של סיאט, ושל ואג כולה. מיקוד, "רוע", סכין בין השיניים ואגזוזים רועמים.

לא במקרה הזה. רחוק מכך. האטקופרה מאד "עגולה" ודי נינוחה וממוצעת. כל המבחן למעשה אני חושב לעצמי "וואלה, הייתי שמח לאחת כזאת לדיילי". דיילי. לצד רכב אחר, מהנה וממוקד. הקופרה לא שם. אני מניח, שוב, שזה בראשי והיא לא תוכננה להיות כזאת, וחוץ ממני אף אחד לא רשם את הצ'ק שהיא ממילא לא מתכוונת לפרוע. אבל לי זה הפריע, ודי מפריע עד היום, כי זה רכב שאני לא באמת צריך, ויותר מכך - לא ממש רוצה. מצד שני, עם תמחור ומאמצי מכירה נכונים אני רואה לו מכירות בשפע. הוא גבוה, הוא רענן, מותג חדש מבית מוכר, מנוע מאד חזק עם אינספור אפשרויות שיפור, קלות נהיגה וקלות שיפור ו"לחיצות" - קהל היעד של כל אלה רחב לאין שעור משל נהגים ממוקדים יותר.

שיהיה לה בהצלחה, היא מכונית טובה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...