Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בטיפול בסיסי

eliyahu2020
שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי מדריכים להחלפת שמן+פילטר שמן+פלאגים.מעולם לא טיפלתי לבד ברכב-אני קצת חושש+אין לי כלי עבודה

אני רוצה לקנות את החלקים ולעשות טיפול לבד-מישהו יכול לעזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

שמעתי על כנופיית הטיפולים השוטפים מגוגל,הצטרפתי בפייסבוק לקבוצה "תשאלו כנופצון" וביקשתי שם עזרה ללא הצלחה.

אני מחיפה ואשמח לקבל עזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך שאלה ספציפית תשאל ויעזרו לך.

בכללי - זה אמור להיות פשוט מאוד, בעיקר אם תסתכל קצת על סרטונים ביוטיוב ובפרט לגבי הדגם של הרכב שלך.

לגבי כלי עבודה זה גם לא בעיה, לא צריך יותר מדי כלים. לפילטר שמן אתה צריך מפתח ייעודי (אוניברסלי או לפי מידה) ואתה יכול לקנות באיביי בכמה שקלים. לפלגים תצטרך גם מפתח ייעודי שגם אותו תוכל להזמין בכמה שקלים. תיתן יותר פרטים ויהיה יותר קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשברלט ספארק-אשמח לקבל קישור למפתח ייעודי בשביל פילטר שמן ופלאגים.

בשברולט ספארק הגישה לפלאגים לא קלה וצריך לפרק קצת דברים בשביל להגיע אליהם,הבנתי שעלול להיות נזק בהברגה לא טובה-כמה להדק?מה זה בדיוק ידית מומנט?

החלפתי פלאגים במוסך לפני 5 שנים (הוראות יצרן 30000 ק"מ או 2 שנים).אני מעריך שהרכב נסע ב-5 שנים בסה"כ 25000-30000 ק"מ

יש סימנים שצריך להחליף פלאגים או שאפשר לדעת רק אם מוציאים אותם ובודקים?

המלצות לבוקים טובים (ראיתי המון באינטרנט ואמזון ולא יודע מה לבחור)?

עריכה אחרונה על ידי eliyahu2020
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה על מה שאני יודע. חלק מהתגובה שלי מבוססת על דעתי האישית - מוזמנים לחלוק עלי, לתקן, ולהשלים את התשובה שלי.

אשתף אותך במה שאני עשיתי (וזה מה שאני מציע שתעשה) . כיוון שלא רציתי לבזבז זמן בחיפוש המידה של הפליטר שמן. קניתי פילטר במוסך היבואן, מדדתי עם קליבר והזמנתי מפתח מדויק וגם אחד אוניברסלי שיהיה לכל מקרה. רציתי לצרף קישורים לדוגמאות אבל יש כל כך הרבה אפשרויות וסוגים אז פשוט תכתוב בעלי אקספרס Oil Filter Remover. בהמשך לזה לראות סרטונים ביוטיוב - תכתוב את שם הדגם ו oil change אתה תמצא המון סרטונים. ראיתי עכשיו למשל שלפקק של השמן אתה צריך מפתח 16MM אבל תוודא את זה כי אולי זה משתנה לפי שנתון. באותו אופן אני מציע לפעול גם לגבי הפלאגים. כל מה שאמרתי עכשיו אני מניח שלא חידשתי לך כלום אבל לדעתי פשוט אין ברירה וזו הדרך שצריך לעבור בשביל לעשות את זה, כל אחד לפי הרכב שלו.

לגבי פלאגים:

גישה: נכון גישה לא קלה כמו ברכבים הישנים אבל אין ברירה, אם אתה רוצה לעשות את זה לבד תצטרך לראות מדריכים ולעשות את זה. זה לא אמור להיות מסובך מאוד.

סיכון: יש סיכון שתהרוס את ההברגה אם לא תכניס את הפלג בצורה תקינה. אם אתה מכניס אותו ובהתחלה מרגיש שאתה צריך להפעיל כוח אז לא הכנסת את הפלג נכון. ואז מה שצריך לעשות זה להוציא אותו החוצה ולהכניס שוב בצורה מדויקת יותר. סיכון נוסף הוא שתסגור את הפלג חזק מדי ותהרוס את ההברגה. צריך להפעיל רגש ופחות אפשרי להסביר את זה בכתב. אם אתה חושש ואם אין לך ידיים לזה אז תשים לב שהנזק יכול להיות יקר, ובמיוחד שהחלפת פלגים לא אמורה להיות יקרה אז שלשיקולך אם אתה רוצה להיכנס לזה.

ידית מומנט: לפי מה שאני יודע זה ידית שמאפשרת לך לסגור את הפלג לצורך העניין במידה הנדרשת ולא חזק מידי. לדעתי רוב האנשים לא משתמשים בזה, אלא לפי הרגש.

הצורך בהחלפת פלגים: אני חושב שכדאי לפעול במסגרת המלצת היצרן. לדעתי אפשר לחרוג מזה אבל לא הרבה יותר מדי.

סימנים לפלג לא תקין: לא ממש יודע. פלג מצית את הדלק והאוויר שדחוסים בתוך הצילנדר, אם פלג לא תקין הרכב כנראה לא יסע טוב וכנראה גם עלול להגרם נזק אם ממשיכים לנסוע כך. זה לא יקר ואם הגיע המועד עדיף להחליף..

לגבי בוקים אין לי מושג. אני תוהה עכשיו בשאלה אם מגביהים את החלק הקדמי, זה לא מונע מכל השמן לצאת החוצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רגלי מוסך.

ראיתי באחד הפוסטים שמישהו מצא באמזון עם משלוח חינם אבל זה 2 טון.

https://www.amazon.com/gp/product/B074QZP4S6/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_image?ie=UTF8&psc=1

שווה אולי לקנות 4 או ששתיים מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המפתח מומנט אני מסייג את מה שאמרתי. קראתי על זה קצת ונראה שזה חשוב. אני אישית לא אשתמש בזה אבל כהמלצה למישהו אחר אני חושב שאם אין לך בעיה להשקיע עוד קצת אז כדאי להשתמש בזה, גם לפלגים וגם לבורג ריקון שמן. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי המון תודה על התשובות המפורטות:shock:-עזר לי מאוד

לא אוכל לחכות יותר מידיי זמן עד שאבדוק ואזמין דברים כי אני כבר עכשיו צריך לעשות את הטיפול השנתי.

אנסה את מזלי שוב בכנופיית הטיפולים ואם לא אצליח אז מחוסר ברירה אתן את הרכב למוסך ואתחיל ללמוד ולהתכונן לטיפול בשנה הבאה כבר מעכשיו.

האוטו עשה בסה"כ 55000 ק"מ משנת 2011.

אין תוכנית טיפולים בספר רכב של ספארק 2011-מצאתי באינטרנט ספר רכב של ספארק 2013 ואני מעריך שהטיפולים שכתובים שם מתאימים גם לספארק 2011.

לפי ההוראות בספר רכב של ספארק 2013 אצטרך בשנה הבאה בנוסף לטיפול הבסיסי להחליף שרשרת תזמון (240000 ק"מ/10 שנים) ונוזל תיבת הילוכים (150000 ק"מ\10 שנים)

לפי ההוראות יצרן בספארק 2013 צריך להחליף נוזל קירור כל 240000 ק"מ/5 שנים וכבל הצתה כל 45000 ק"מ/3 שנים (לא ההחליפו לי נוזל קירור וכבל הצתה עד היום-אולי אעשה את זה בטיפול הקרוב או שאדחה לשנה הבאה)

כל שנה עשיתי בד"כ את הטיפול הבסיסי של החלפת שמן+מסנן שמן במוסך (בנוסף לטיפול הבסיסי כל שנה החליפו לי עד היום פעם אחת פלאגים,נוזל בלמים,רפידות בלם ומשאבת אופן)

לא כל דבר כתוב בספר-מי יודע למשל כל כמה זמן צריך להחליף נוזל בלמים,נוזל הגה ואולי יש עוד דברים

עריכה אחרונה על ידי eliyahu2020
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד ממליץ לעבוד עם ידית מומנט ולא "לפי הרגש".

השאלה שלי אחרת - לאן אתה ממחזר את השמן הפילטר והנוזלים האחרים? המוסכניק שלך מוכן לקבל את זה ממך?

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...