Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קומרפסיה בינונית / צריכת שמן גבוהה - לטפל או לא?

bloodymeli
שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני אמור לקנות רכב (סיטרואן פיקאסו 2015, 165 כ"ס) בהנחה משמעותית עקב ממצאי חריגים שהתגלו בבדיקת הרכב (מצורפת).

עוד לפני הבדיקה המוכר (בחור מאוד אמין והוגן) ציין בפני שיש לרכב צריכת שמן גבוהה, והוא ממלא שמן כל כמה חודשים (=~10 ק"מ). בבדיקה התגלו כי לשתי בוכנות בעיות בקומפרסיה, ככל הנראה צריכת השמן קשורה לכך. בנוסף, אמרו שיש רעש מרצועת הטיימינג, וצריך לבדוק את הרצועה בלי האביזרים. יכול להיות שהמשפט האחרון כולו ג'יבריש, אני לא מבין במכונאות רכב ויתכן ששיבשתי חלק מהמידע.

שאלותי:

א. האם בעיית הקומפרסיה, לאור ממצאי הבדיקה המצורפים, חריפה?

ב. מה הנזק במידה ולא אתקן את בעיית הקומפרסיה? הרעש מהרצועה? האם יש סיכוי לתגובת שרשרת של נזקים?

ג. מה העלויות השוטפות של אי תיקון הבעיה - מיכל שמן פעם בכמה חודשים? צריכת דלק מוגברת (ואם כן - כמה? 10%? %50?)

ד. בשורה התחתונה - אתם ממליצים לתקן או להמשיך כך? המוכר טוען שבבדיקה רכב שנעשתה בעבר המנוע יצא תקין (162 כ"ס במקום 165 כ"ס).

ה. אם המלצתם לתקן - מה העלויות הצפויות ועל איזה מוסך באיזור המרכז / צפון אתם ממליצים (אני חיפאי, אבל עובד לפעמים בת"א).

Scan Jan 26, 2020.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

במידה וקיימת בעיית אטימה מהבוכנות (מה שמצביע בתורו על צריכת שמן גבוהה), הפועל היוצא הוא, החלפה של טבעות או לחילופין החלפה של הבוכנות שזה אומר פתיחה של המנוע.

מדובר על עלויות שיכולות להיות גבוהות מאוד וגם אם השיפוץ לא בוצע כראוי, מדובר בסרט רע מאוד.

לגבי מוסך מומלץ, אני ועוד רבים וטובים בפורום, ימליצו לך על מוסך גבע בת"א, מומחה לצרפתיות בפרט ורכבים בכלל.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אחדד את השאלה: האם לאור ממצאי הבדיקה אפשר להמשיך לנסוע עם הרכב כמו שהוא או שחייבים לטפל בבעיה? אני מניח שיש דרגות של בעיית אטימה. הבעיה חמורה? מה הנזק במידה ולא מטפלים? תגובת שרשרת או פשוט עלויות שוטפות יותר גבוהות?

ולגבי המחיר, המוכר מוכן לרדת במחיר בשל התיקון הדרוש - אבל אני רוצה לוודא שהירידה במחיר תכסה את עלויות התיקון. מה העלות הצפויה (סדר גודל)?

5000 ש"ח? 10000 ש"ח? 20000 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

שוב.. אם באמת קיימת בעיה כזו והיא לא מטופלת, בסופו של דבר, אתה תגיע להשבתה של המנוע, יווצר עומס כל הבוכנות האחרות מה שבתורו יגרום לעומס על גל הארכובה וכו'.

לפי מיטב הבנתי, לפעמים יהחה יותר זול להחליף מנוע באחד מיבוא ולשם אתה צריך לכוון.

תבדוק מה העלות של מנוע כזה מיבוא ואז תוכל להגיע למו"מ מול המוכר מעמדה יותר ברורה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קבע שיש בעיה בדחיסה\בוכנות ?

לרכב עם 120K ק"מ, מדובר בכסת"ח דיי רגיל (כנ"ל גם הנקישות מהגיר וכל הסיפורים מסביב).

ההפרש בקומפרסיה יכול להיות גם מעט ליכלוך שמצטבר בשסתומי היניקה (אופייני למנועי הזרקה ישירה).

מציע לגשת למוסך מורשה שמכיר את הרכב לחוות דעת נוספת.

למיטב ידיעתי בקילומטראז' כזה צריך להיות עם "יד על הדופק" בכל הקשור לטרמוסטט מנוע וממיר קטליטי (אבל שוב, אלו דברים שחלקם מושפעים מאיכות הדלק ועוד משתנים, וחלקם לא) - לכן יש לקחת את הכל בערבון מוגבל, יכול להיות שיש לך עוד הרבה לנסוע בלי שום בעיה, ויכול להיות שאלו יתפסו אותך באיזשהו שלב.

בגדול, על פני השנים האחרונות, לא דווחו כאן בפורום דיזסטרס עם המנועים האלו (ה 165 כ"ס) כך שאפשר גם להיות קצת אופטימיים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה חמורה מאוד, הכל יכול להיות, צריכת דלק גבוהה, חוסר בכוח וסחיבה, צריכת שמן גבוהה כמו שצויין, מה אם תשכח למלאות שמן? כל כמה שבועות? גם שמן זה לא עסק זול אם הצריכה ממש גבוהה מה שגם עוד יותר מייקר את ההחזקה של הרכב.

בקיצור הרבה כאב ראש, אני לא הייתי נכנס לזה.

אם המוכר מוכן להוריד לך סכום ששווה למנוע חדש מהניילונים אז אולי זה יישתלם לך.

עם שיפוץ ומנועים מפירוק/ייבוא אל תתעסק, המנועים של היום מאוד מורכבים.

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ממה שענו עד עכשיו, אני מבין שיש אי וודאות סביב השאלה האם יש בעיית קומפרסיה, ואם כן מה העלות (במוסך מורשה אמרו לי שעלות מנוע היא 12K-13K לא כולל מע"מ, ואם זה משהו אחר יכול להיות שזה 6-7K).

אנסה אולי בכיוון אחר: בהנחה שאתם הקונים, וקיבלתם דו"ח בדיקה כזה, איזו הפחתה הייתם מבקשים מהמוכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילוי של ליטר שמן פעם ב 10,000 ק"מ זו לא תקלה, זה אופייני למנועים האלו גם כשהם חדשים מהקופסא (לא יודע להעיד על הכלל, אצלי הרכב נמצא 5 חודשים ולא הוספתי שמן, וגם בהיסטוריה של הרכב לא היה שום איזכור למילוי שמן בין הטיפולים).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילוי של ליטר שמן פעם ב 10,000 ק"מ זו לא תקלה, זה אופייני למנועים האלו גם כשהם חדשים מהקופסא (לא יודע להעיד על הכלל, אצלי הרכב נמצא 5 חודשים ולא הוספתי שמן, וגם בהיסטוריה של הרכב לא היה שום איזכור למילוי שמן בין הטיפולים).

איציק

הציטוט המדויק של המוכר היה שהוא ממלא שמן כל כמה חודשים. מכיוון שהוא עושה כ-25K ק"מ בשנה, אני מניח שזה יוצא כ-10K, אבל יכול להיות גם 7K. בכל מקרה, אני נוסע מעט (10K-15K) בשנה.

אם להודות על האמת, אני די מעוניין ברכב. המחיר אטרקטיבי, הוא ברמת גימור executive, אבל הבדיקה די טרפה את הקלפים. האופציה האחרת שלי היא לקחת רכב ברמת גימור comfort מליסינג, במחיר יותר יקר (8K~ הפרש).

למרות התשובות בפורום, עדיין לא ברור לי:

א. האם ניתן להגיד שהדליפה / חוסר האיזון / אובדן הקומפרסיה הוא בדרגה חריפה? קלה? זניחה? מעיון בפורום הבנתי שמדובר בבדיקה יחסית - אז למה הציון המקסימלי הוא 94 ולא 100? והאם ההפרש בין 94 ל - 85 הוא חריף? ומה המשמעות של הגרף?

ב. בסופו של דבר, אני צריך לסגור עם המוכר על הפחתה במחיר. בשורה התחתונה, איזו הפחתה הייתם מבקשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ישבתי עם בחור מאוד נחמד בלובינסקי טרייד לפני 5 חודשים ועברתי איתו על ההיסטוריה של כמה וכמה רכבים (פיקאסו 7 מושבים) מהמודלים האלו, שחצו את קו ה 200-230 אלף ק"מ, ולא היה רכב אחד לרפואה שהוחלף בו מנוע. היו תקלות של צ'ק אנג'ין אבל באף אחד מהם, לאורך כל ההיסטוריה (ובדקתי לשם הסקרנות כמה וכמה רכבים באופן אקראי לחלוטין על המחשב של הסוכן מכירות), לא היתה החלפת מנוע.

להספיד מנוע עם 120K ק"מ רק בגלל שכל 10K קמ הוא ממלא בערך ליטר שמן, ובגלל שהקומפרסיה לא יצאה זהה לחלוטין - לא אומר שהמנוע גמור.

כבר כתבתי לך שבמנועי הזרקה ישירה זה אופייני שיש פיח בשסתומי יניקה וזה גורם לחוסר אטימה ויכול לגרום לקומפרסיה לא זהה בין הצילינדרים.

צריכת השמן - ממש לא היה מדאיג אותי 1 ל' ל 10K ק"מ.

אל תשכח שמדובר בבדיקה של מחשב שמעבד את נתוני העומס של הסטרטר ובהתאם לכך מחשב את הדחיסה בכל צילינדר, זו לא בדיקה עם שעון פר צילינדר אבל זו בדיקה שנחשבת לדיי טובה (אבל עדיין, זה רחוק שנות אור מלומר שהמנוע גמור).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...