Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מצליחים להשתלט על הפנסיה, קרן השתלמות ביטוחי בריאות שלכם?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

א. אפשר לקחת יועץ בלתי תלוי.

ב. אפשר לרכז הכל יחד באותו סל. נגיד את כל הפנסיות לפנסיית ברירת מחדל אחת.

ג. את כל הקרנות השתלמות לאחד לקופה אחת באלטשולר/ילין לפידות/שקרכלשהוא.

ד. את הביטוחים זה יותר מסובך, אבל לראות מה הכי טוב ממה שיש לך, איפה יש תקופות אכשרה ואיפה אין. ולהתחיל לחסל את הגרועים.

לפני שנוגעים ומאחדים פנסיות \ קרנות השתלמות צריך לבדוק כל פוליסה לגופה ולבחור את אילו עם התנאים הטובים ביותר שאליה יש להזרים את הכספים, כנ"ל גם בקרנות ההשתלמות.

לחלוטין באם מדובר על ריבוי קרנות \ פנסיות יש לקחת יועץ חיצוני, יכול לחסוך לך אלפי שקלים במיידי , וחשוב יותר לעתיד , יכול להיות הבדל משמעותי בתשואות העתידיות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרן השתלמות אלטשולר "גוזרים אותי" ב 0.8 דמי ניהול, אך התשואות שלהם בטופ

ההגיון שלי אומר, משלם דמי גזירה "0.5" אבל מקבל תשואות גבוהות יותר.

אני טועה ? אם כן איפה ?

אתה לא מקבל תשואות גבוהות יותר, אתה קיבלת תשואות גבוהות יותר. מנין לך שבשנה הקרובה אלטשולר שחם לא יהיו בתחתית הרשימה?

ההסטוריה מראה שההתפלגות לאורך השנים בין בתי ההשקעות דומה. אם פסיכולוגית נוח לך לשלם להם את דמי הניהול הגבוהים כל עוד התשואה שלהם מהגבוהות בשוק, לך על זה. לעומת זאת, מה תעשה בחודש הראשון הבינוני שלהם?

אם אתה מתכוון למשוך את הכספים מקרן ההשתלמות אחרי 6 שנים (לא מומלץ בכלל), אז זה אולי בסדר. אם אתה מתכוון להשאיר אותם לטווח ארוך כדי להנות מהריבית דריבית (התשואה שלך בשקלים תהיה גבוהה יותר על סכום גבוה יותר), עדיף לך ללכת על דמי ניהול נמוכים יותר, בהסתמך על הסטוריה שלאורך זמן בתי ההשקעות מניבות תשואה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מקבל תשואות גבוהות יותר, אתה קיבלת תשואות גבוהות יותר. מנין לך שבשנה הקרובה אלטשולר שחם לא יהיו בתחתית הרשימה?

ההסטוריה מראה שההתפלגות לאורך השנים בין בתי ההשקעות דומה. אם פסיכולוגית נוח לך לשלם להם את דמי הניהול הגבוהים כל עוד התשואה שלהם מהגבוהות בשוק, לך על זה. לעומת זאת, מה תעשה בחודש הראשון הבינוני שלהם?

אם אתה מתכוון למשוך את הכספים מקרן ההשתלמות אחרי 6 שנים (לא מומלץ בכלל), אז זה אולי בסדר. אם אתה מתכוון להשאיר אותם לטווח ארוך כדי להנות מהריבית דריבית (התשואה שלך בשקלים תהיה גבוהה יותר על סכום גבוה יותר), עדיף לך ללכת על דמי ניהול נמוכים יותר, בהסתמך על הסטוריה שלאורך זמן בתי ההשקעות מניבות תשואה דומה.

אני לא יודע אם הם יהיו בתחתית הרשימה, ייתכן וכן, במקרה כזה אנייד את הכסף לקופה אחרת. חודש ראשון בינוני? כלום. אנחנו מדברים על אקסטרה דמי ניהול של 0.0041 חודשי, לעומת חודשים ושנים של רווחים נאים, 0.0041 זה מה שיעשה את ההבדל ?

עשיתי בדיקה, על הקרן שלי - אלטשולר מניות משנת 2011 ועד היום (קיימת הקופה רק משנת 2011) עשתה תשואה מצטברת של 86%

לעומתם, מסלולי מניות של הלמן אלדובי 53%, מגדל 53%, מיטב דש 59%

בוא תסביר לי איך אני מפסיד כאן כשמדובר על הבדל של 0.5% ?

גם אם הקופה תפסיד, שנים של רווחים מגמדים את הבדלי הדמי ניהול לכלום ושום דבר.

אולי אני מסתכל על זה לא נכון, בוא תשכנע אותי עם נתונים מספריים (ברצינות, אני לא מבין גדול פשוט הולך לפי common sense).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחת היסוד שלך (המודגשת) לא נכונה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תיקח דצמבר 2013-דצמבר 2019, תראה שהלמן אלדובי S&P500 עשתה 85% ואילו אלטשולר עשתה רק 70%.

אם תיקח דצמבר 2014-דצמבר 2019, תראה שאלטשולר עשתה 57.6% ואילו ילין לפידות עשתה 54.6%.

אם תיקח דצמבר 2015-דצמבר 2019, תראה שאלטשולר עשתה 52% ואילו אנליסט עשתה 50.3%.

אם תיקח דצמבר 2016-דצמבר 2019, תראה שאלטשולר עשתה 47% ואילו אנליסט עשתה 42.8%.

אם תיקח דצמבר 2017-דצמבר 2019, תראה שאנליסט עשתה 24.9% ואילו אלטשולר עשתה 21.8%.

אם תיקח דצמבר 2018-דצמבר 2019, תראה שאנליסט עשתה 22.1% ואילו אלטשולר עשתה 17.8%.

מה זה אומר?

לא יודע. אבל נראה שגם אנליסט לא רעים. וגם ילין. וגם הלמן.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש...

איך באמת מורידים דמי ניהול של קרן השתלמות?

בזמנו כשפתחתי את שלי פניתי לאלטשולר וללפידות ושניהם הציעו לי 0.8%. לפי הביצועים בעת המשבר של 2008 העדפתי את לפידות וסגרתי איתם.

כעת יש בקופה כשמונים אש"ח. האם זה מספיק בשביל מיקוח?

האם גם כאן רק כשמאיימים בעזיבה משהו זז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש...

איך באמת מורידים דמי ניהול של קרן השתלמות?

בזמנו כשפתחתי את שלי פניתי לאלטשולר וללפידות ושניהם הציעו לי 0.8%. לפי הביצועים בעת המשבר של 2008 העדפתי את לפידות וסגרתי איתם.

כעת יש בקופה כשמונים אש"ח. האם זה מספיק בשביל מיקוח?

האם גם כאן רק כשמאיימים בעזיבה משהו זז?

לא רק שזה מספיק למיקוח, עם סכום כזה אתה יכול גם לפתוח IRA (בקל גמל אפשר מכל סכום) ככה שאתה מקבל דמי ניהול נמוכים (0.2-0.3) תמורת זה שאתה בעצמך תנהל את התיק שלך, למשל על ידי קרנות מחקות מדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...