Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דורבן ברגל... אובדי עצות

סולל הדרך
שימו לב! השרשור הזה בן 1548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חוכמת ההמונים.

שואל בשביל חברה טובה שמתגוררת בארץ.

דורבן התחיל ברגל אחת לפני יותר משנה. עם הזמן הצטרפה גם הרגל השניה.

כל ההמלצות המקובלות נוסו...

פיזיותרפיה

גלי הלם

דיקור סיני ויבש (מה שזה לא אומר)

מדרסים

נעלים מיוחדות

צילום mri

רופאים מומחים...

בטח עוד דברים ששכחה לספר לי

הבחורה כבר בקושי עומדת על הרגלים והמצב רק מתדרדר.

היא אובדת עצות וממש מיואשת.

שום כדור לא עוזר וכאבים בלתי נסבלים.

האנושות שלחה אדם לירח אבל דורבן.... מסתבר שגדול עליה.

אם יש לכם המלצה לטיפול או רופא (בישראל כמובן) או כל טיפ אחר.... תבוא עליכם הברכה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מניסיון, מה שהכי עזר למישהי שאני מכיר זה שחיה בבריכה. היא גם ניסתה את כול הטיפולים ושום דבר לא עזר.

התנועה של כף הרגל במים עוזרת להפיג את הכאב ובסוף הכאב עבר לגמרי.

אבל צריך להתמיד וללכת לבריכה לפחות שלוש פעמים בשבוע ולשחות בערך 40 דקות.

לא משנה באיזה סגנון...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ההיה לי. הוזנח כשנה עד שהכאב היה בלתי נסבל ואז פיזיוטרפיה תוך הקפדה על תרגול גם בבית ומדרסים בכל הנעליים ותוך מספר חודשים חלף.

לגבי מדרסים - אחד נעשה במחיר גבוה באחת רשתות המדרסים המוכרות. היתר נקנו באמזון - מדרסים גנריים. ממליץ מאד על walk hero.

בנוסף הפסקתי לבינתיים לרוץ ובמיוחד יחף בחוף. למעשה בקיץ בחוף הלכתי בנעלי חוף ולא יחף. בנוסף בבית במקום יחף כפכפים רכים. יש למעשה המלצה לא ללכת יחף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 זריקות סטרואידים ישירות לעקב אצל אורטופד. ( שתיים בהפרש של שבוע ועוד אחת אחרי 3 שבועות ), שום דבר אחר לא יעזור, מניסיון אישי.

גם אחרי הזריקות זה לוקח בערך חודשיים עד שהדורבן עובר.

בנוסף, לא ללכת יחפה, להפסיק כל פעילות ספורטיבית , לנוח כמה שיותר, ללכת רק בנעלי ספורט הכי טובות שניתן.

בשביל דלקת בגיד אפשר לקנות מכשיר כזה ללילה , יותר נכון לכמה שאפשר ( היא לא תחזיק מעמד יותר מכמה שעות בודדות בגלל הכאבים , אבל זה מותח את הגיד ועוזר לדלקת ).

https://www.amazon.com/dp/B07NYQ424Y/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_M5UlEbRG3VMDT

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקרוא את הספר ״נולדנו לרוץ״ של קריסטופר מקדוגל. אומנם קראתי אותו סתם כי זה ספר נחמד, אבל יש שם התייחסות רבה לתעשיה המודרנית של הנעליים, פסיכולוגיה, ועוד... שגורמים לאנשים לסבול מתופעות שונות ומשונות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורבן הוא תאור בשפה עממית לדלקת באחת הרצועות הגדולות יותר בכף הרגל (ויש שם איזה מיליון רצועות, אללה יסתור).

ודלקת לא מתרחשת ככה סתם. הסיבות להופעת דלקת ברקמות החיבור או הרצועות הן רבות ומגוונות (עוד דוגמא לדלקת נפוצה היא מרפק טניסאים).

הסיבות הקלאסיות הן עומס יתר ובעיקר בעיקר עומס לא נכון על האזור. בדורבן, עומס לא נכון (בהנחה שחברתך לא אצנית או סבלית בנמל וכו') יכול להיגרם בדרך כלל מהליכה לא נכונה, יציבה לא נכונה, נעל לא מתאימה וכו'.

אתה מתאר מיקרה שבו הכל אבוד ולא יעזור כלום, אז לשם מה לשאול? ובכן, כמו שבמוסכים יש מומחים יותר ומומחים פחות - לא להתייאש. תחליפו אורטופד ותבדקו מה הוא מייעץ. MRI נחשב להליך חריג יחסית למיקרים אלו - הביאו עמכם את הסריקה אל האורטופד: מדובר בחומר חשוב עבורו. זריקות הסטרואידים באמת יקלו, אבל בכך תעקפו את מקור הבעיה, הן יקלו זמנית אבל יש לבדוק מדוע בכלל מתרחשת הדלקת הזו. בטח שלא יוכלו לעזור כאן בפורום וחבל על הזמן, לדעתי כמובן, לנסות פעולות עממיות או תרופות סבתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני רופא, אינני פיזאותרפיסט או אורטופד ובכלל אני לא מבין כלום בחיים.

אני לא אוהב את האורטופדים של הקופה, כי הם (לטעמי ומניסיוני) לא באמת מנסים למצוא את הבעיה אלא סתם זורקים את הדבר הכי מהיר שהם יכלו לחשוב עליו בנושא.

משם, הם שולחים עם אבחנה שלא בטוח נכונה, לפיזאותרפיה של הקופה, שם עושים את המינימום הנדרש ולא מוכנים לרגע לחשוב, כי אם כואב בעקב אז חייבים לעשות את הטיפול בעקב, סוג של ביזבוז כסף וזמן.

אני מעדיף ללכת לפיזאותרפיסט פרטי, שמתעסק בספורטאים, ושמוכן להפעיל את הראש ולקום מהכיסא כדי לאבחן כמו שצריך ולתת את הטיפול הנכון, ולא סתם משהו.

כך למשל, ב"דורבן" שהיה לי, טיפלנו עם תרגילים ועבודה על שרירי האגן. יש המון מידע ברשת על פלאנטר פאשיאטיס, גם בבלוג ישראלי שנקרא "ציידת" , לקרוא לא יזיק, אולי יעזור לה קצת.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמדובר באולטרה סאונד ולא MRI.

US מספיק בשביל לראות האם יש דורבן" ואת הגודל שלו".

אבל בהחלט יש מקרים קיצוניים שדורשים אפילו ניתוח.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני מטפל במקרים כאלו.

מדובר "בשפה עממית" בדורבן, אבל כפי שציין פה אחד המשתמשים - מדובר ב'פלנטר פשיטיס'.

זאת אומרת , שיש לנו בעיה ברקמה בגוף (במקרה פה - בכף רגל) שנקראת 'פאשיה'.

***מדרסים לא יעזרו פה, יעזרו רק למי שמוכר אותם, לא יפתרו את הבעיה , אולי רק ימנעו דריכה על "הדורבן" עצמו על ידי שינוי מרכז הלחיצה/דריכה של העקב.

***בגדול גם לא פיזיותרפיה, לא גלי הלם לא חשמל לא אוויר ולא מים, אולי אולי אולי רק להקל, לא יפתור את הבעיה.

וגם לא מדובר ברצועות/שרירים/גידים/עצמות/מפרקים וכ'ו.

הסיבה "לדלקת" בפאשיה (ובכוונה עם "-") כי זו לא ממש דלקת, יכולה לנבוע ממיליון סיבות, סתם בשלוף:משקל יתר, עמידה לא נכונה, תבנית עמידה לא נכונה, אי סימטריה מסוימת אשר יכולה לנבוע מהגב? כתפיים? אגן?

הטיפול לזה, הוא דבר ראשון אבחון איך היא דורכת? איך היא הולכת? מתי בדיוק כואב? וכ'ו... לאחר מכן הטיפול הוא ישירות בפאשיה, על ידי תרגילים ותנועות ועיסויים.

אגב, לפעמים בכלל לא צריך US או צילום/הקרנה כזו או אחרת, מישוש פשוט על ידי איש מקצוע מנוסה יאבחן אם מדובר בדורבן ובאיזו חומרה.

מוזמן להתייעץ איתי!

ומוזמנים לקרוא על הפאשיה.

אוהד.

עריכה אחרונה על ידי ohanaohad
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים יקרים - קודם כל תודה גדולה על הזמן שהקדשתם לתשובות

1. זריקות היא קיבלה, זה אכן יצר רגיעה אבל לא פותר את הבעיה וגם לא ממומלץ ככל שהבנתי לעשות יותר מפעם או פעמיים

2. אוהד, אני אעביר לה את תשובתך המקצועית

שוב תודה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי ותחקורים:

זריקות זה פתרון זמני בלבד. לא תרופת פלא (אלא מין משכך כאבים שיכול לסייע לזמן מה אך לא להעלים את הבעייה).

מדרסים - אולי יסייעו בצורה כלשהי, לריכוך המגע של הדורבן בנעל / מגע עם הרצפה, אבל גם (לפחות אצלי) - משנים את היציבה (הקלו קצת על כאבי גב שהיו לי) עם תופעות לוואי שכפות הרגליים החלו ממש לשרוף (בכריות שלהן) - אז את המדרסים זרקתי הצידה (מעדיף כאבי גב ע"פ כפות רגליים ששורפות) והשריפה כובתה.

מה שבאמת יכול לעזור - פיזיותרפיה (לא יודע מה זה פאשיה {אבל מבטיח להתעניין}, אבל אם זה קשור לעיסויים / תרגילים / מתיחות של הרצועות / שימת לב ליציבה ובניית תרגילים מתאימים - אז יש בהחלט מצב לשיפור, אפילו משמעותי) אבל ממש ברמה יום יומית: - דורבן זו בעייה כרונית ויש לנסות לבצע את כל התרגילים גם אחרי שאתה מסיים עם הפיזיותרפיסט / מטפל. את זה כנראה לא מפנימים (כולל אני עצמי) - יש להמשיך בתרגול יום יומי של התרגילים שהוכח שמסייעים לך.

אני יודע שניתן גם ניתוח (אבל לא אני הוא שימליץ על ניתוחים - ממש לא).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאשיה (fascia) היא רקמת מעטפת. בעברית קרויה "חיתולית".

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלקות פותרים ע"י תזונה שמפחיתה דלקות.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזונה מהצומח מורידה דלקות ויש בה בערך פי 60 נוגדי חמצון מתזונה מהחי. מדובר כמובן על צומח שלא עבר עיבוד.

Nutritionfacts.org להרחבה הנושא.

אם לא פותרים את מה שגורם לדלקת למעשה פותרים את הסימפטום על ידי זריקות או כל פתרון אחר, זה אומר שמה שגורם לבעיה ולא הוסר מסדר היום ויגרום לבעיה לחזור.

לדוגמא, חולה סכרת לא יכול להתלונן על זה שהוא צריך להזריק אינסולין(שפותר את הסימפטום), אם הוא לא מסיר את הסוכר מהתפריט שלו( שפותר את הבעיה) ונותן לגוף להבריא.

עריכה אחרונה על ידי amir74

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...