Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פעם יצא לכם לחשוב למה משתמשים באלומניום לרכבים מעבר לקלות?

dormargi
שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

על סמך מה קבעת שהיא המתכת העיקרית שמשתמשים בה?

אחד השימושים העיקריים של אלומניום בתעשיית הרכב

אני מודע לזה שלא כל הרכב עשוי מאלומיניום אבל הבנתי שזה השימוש העיקרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה ימים היה לי ויכוח עם חבר על החשיבות של האלוימניום בתעשיית הרכב

הוא כמובן אמר שבגלל שהמתכת קלה משתמשים בה, אני כמובן אמרתי שישנם עוד סיבות מעבר כמו מחיר וחוזקה

אך אני יודע שישנם מתכות וסגסוגות יותר קלות וחזקות מאלומיניום

אז בכל זאת, למה היא המתכת העיקרית שמשתמשים בה?

אתה צודק אלומיניום היא טרייד אוף טוב של קלות חוזקה ומחיר (ותכונות נוספות). אכן ישנם מתכות עם יחס משקל/חוזק טוב יותר כמו למשל טיטאניום, אבל טיטאניום יקר הרבה יותר ויותר קשה לעבוד איתו ולכן שימוש באלומיניום (ופלדה) הרבה יותר נפוץ בתעשיית הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמת לב שלא ציינת חלק מרכב אחד?

עריכה: גולש רוח, כשמכניסים דגם חדש לייצור אתה ממילא בונה את כל הקו מחדש.

חישוקי סגסוגת באים קודם כל כאלמנט עיצובי ומקדם מכירות ורק אחר כך לשאר הדברים (אני מדבר על רכבים ממוצעים. לא רכבים ספורטיביים).

גם הפלדה שמשתמשים בה לתעשיית הרכב לא תמיד פשוטה כמו שאתה חושב. לך כל הפלדות נראות אותו הדבר אבל יש ביניהם הרבה הבדלים.

*אני עובד בתכנון פרויקטים (בכמויות קטנות) שכוללים בין הייתר שימוש בחומרים

בוא נראה איזה משפחות פלדה יש לנו

פלדות פחמניות מסדרות 1020, 1117, או ST37 וכד' - להלן פלדות פשוטות

פלדות אל-חלד (נירוסטה) מסידרה 3 (302,303,304,316) - יקרות משמעותית

פלדות אל חלד בקושי מוגבר (PH15-5, PH17-4) - יקרות אפילו יותר

פלדות מיוחדות מסדרה 4 (למשל 430F שהיא מגנטית למרות שהיא פלב"מ)

וכמובן יש עוד משפחות (אני מודה שאני לא מכיר את כולן)

הפלדות שמהם מייצרים לרוב את מרכבי הרכב הם בפרוש נכנסים לקטגוריה הראשונה.

לגבי שינוי דגם, יש הבדל מהותי בין שימוש באותה טכנולוגיה (more of the same) עם השינויים המתבקשים:

*צריך להחליף את מטריצת הכבישה אבל כבר יש לך את המכבש

*צריך לכתוב תוכנית ריתוך חדשה אבל יש לך את קו רובוטי הריתוך (תתפלא את רוב הדגמים ניתן להרכיב על אותו קו ממש)

לעומת שינוי טכנולוגי כולל

לעניות דעתי, להכניס למפעל ייצור של VAG דלוראן (למשל) בייצור המוני עם מרכב האלמוניום שלה, זה משהו שלעולם לא יקרה

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי, להכניס למפעל ייצור של VAG דלוראן (למשל) בייצור המוני עם מרכב האלמוניום שלה, זה משהו שלעולם לא יקרה

לא עשויה מאלומיניום, עשויה מפלדת אל חלד

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עשוי מנירוסטה ?

פְּלָדַת אַל-חֶלֶד או פלדה בלתי מחלידה (פלב"מ) מוגדרת בתורת המתכות כסגסוגת ברזל אשר מכילה כרום בכמות של לפחות 10.5% ממשקלה. שמה ניתן לה בשל העובדה שהסגסוגת עמידה בפני חלודה ושִתּוּך (קורוזיה) מסוגים אחרים הרבה יותר מפלדה רגילה שהיא סגסוגת ברזל-פחמן. המילה נִירוֹסְטָה (קיצור ואיחוי המילים "פלדה בלתי מחלידה" בגרמנית Nichtrostender Stahl), שהפכה בישראל למילה נרדפת לפלדת אל-חלד, היא סימן מסחר רשום של החברה הגרמנית טיסנקרופ נירוסטה מקבוצת טיסנקרופ[1].

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרכב עשוי מקארבון ולא מאלומיניום ברכב הזה

המרכב ברכב הזה הוא לא אחוד, יש 'אמבטיה' מקרבון שהיא תא הנהג, ושלדה קדמית ואחורית מאלומיניום.

זה ככה ברוב רכבי הספורט\על (פרארי,למבורגיני וכו').

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור ברוב הרכבים חלקי אלומיניום הם מועטים, קח מגנט, רד לאוטו - כל חלק מתכתי שהמגנט לא נדבק אליו הוא אלומיניום - תראה שאין הרבה כאלה.

לרוב בלוק\ראש מנוע, רדיאטורים, ג'אנטים - ולפעמים גם בוכנות.

מרכבי אלומיניום הם נדירים ולרוב תמצא אותם ברכבי יוקרה או ספורט, ברכבים בהם תא הנהג הוא 'אמבט' קרבון לרוב תהיה שלדה מאלומיניום מקדימה ומאחור, משיקולי בטיחות ועלויות (מבנים קורסים מקרבון נמצאים בחיתולים בעולם, והתיקונים יהיו כמעט בלתי אפשריים).

בכל אופן - יש איזה סוג של 'קרב' בין אלומיניום לפלדה. ככל שיצרני הפלדה יצליחו לפתח פלדות קלות וחזקות יותר (וזולות), כך יהיו יותר רכבים מפלדה.

מצד שני הF150 (מהרכבים הנמכרים בעולם) החדש, הוא מאלומיניום - ואם זה יוכיח את עצמו כלכלית, תראו יותר ויותר חברות עוברות למרכבי אלומיניום.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרכב ברכב הזה הוא לא אחוד, יש 'אמבטיה' מקרבון שהיא תא הנהג, ושלדה קדמית ואחורית מאלומיניום.

זה ככה ברוב רכבי הספורט\על (פרארי,למבורגיני וכו').

השלדה, או האמבטיה שזה רוב הרכב עשויה מקארבון. תת שלדה אחורית וקדמית עשויות אלומיניום

Alfa_Romeo_at_NY_Auto_Show (10).JPG

מרכב סיבי פחמן

זו שלדה של 458 לדוגמא

6c58a17fe7c9582f64b327f7956d851c.jpg

עריכה אחרונה על ידי mh53

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אם אנחנו מסכימים או לא :)

בכל אופן, כדי שיהיה פה יותר מ5 תווים, הנה הוראקן עירומה:

4979.jpg

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אם אנחנו מסכימים או לא :)

מסכימים ב99% :)

רק רציתי לחדד שבמקרה של ה4C חלקי האלומיניום נקראים תת שלדה, או באינגלז SUB FRAME

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*אני עובד בתכנון פרויקטים (בכמויות קטנות) שכוללים בין הייתר שימוש בחומרים

בוא נראה איזה משפחות פלדה יש לנו

פלדות פחמניות מסדרות 1020, 1117, או ST37 וכד' - להלן פלדות פשוטות

פלדות אל-חלד (נירוסטה) מסידרה 3 (302,303,304,316) - יקרות משמעותית

פלדות אל חלד בקושי מוגבר (PH15-5, PH17-4) - יקרות אפילו יותר

פלדות מיוחדות מסדרה 4 (למשל 430F שהיא מגנטית למרות שהיא פלב"מ)

וכמובן יש עוד משפחות (אני מודה שאני לא מכיר את כולן)

הפלדות שמהם מייצרים לרוב את מרכבי הרכב הם בפרוש נכנסים לקטגוריה הראשונה.

לגבי שינוי דגם, יש הבדל מהותי בין שימוש באותה טכנולוגיה (more of the same) עם השינויים המתבקשים:

*צריך להחליף את מטריצת הכבישה אבל כבר יש לך את המכבש

*צריך לכתוב תוכנית ריתוך חדשה אבל יש לך את קו רובוטי הריתוך (תתפלא את רוב הדגמים ניתן להרכיב על אותו קו ממש)

לעומת שינוי טכנולוגי כולל

גם אך מרכב הפל"מ שלה היה עשוי אלומעניום לא היתה בעיה. זה תכנון אחר של מבלטים ותכנות אחר של הרובוט אבל בגדול אותו ציוד.

שים לב שעברו לחלקי מרכב מפלסטיק ומחומרים מרוכבים שדורשים טכנולוגיה שונה לחלוטין בלי שום בעיה אז אלומיניום?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פְּלָדַת אַל-חֶלֶד או פלדה בלתי מחלידה (פלב"מ) מוגדרת בתורת המתכות כסגסוגת ברזל אשר מכילה כרום בכמות של לפחות 10.5% ממשקלה. שמה ניתן לה בשל העובדה שהסגסוגת עמידה בפני חלודה ושִתּוּך (קורוזיה) מסוגים אחרים הרבה יותר מפלדה רגילה שהיא סגסוגת ברזל-פחמן. המילה נִירוֹסְטָה (קיצור ואיחוי המילים "פלדה בלתי מחלידה" בגרמנית Nichtrostender Stahl), שהפכה בישראל למילה נרדפת לפלדת אל-חלד, היא סימן מסחר רשום של החברה הגרמנית טיסנקרופ נירוסטה מקבוצת טיסנקרופ[1].

אני שואל X ואתה עונה על Y. אני יודע מה פלדת אל חלד.

בהודעה מספר 20 מה עשוי מנירוסטה בהקשר של האשכול הזה ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...