Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיד שמן מזייף? מאזדה 3 2006

Orelxx
שימו לב! השרשור הזה בן 1545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים ,

ברשותי מאזדה 3 ספיריט 2006

רציתי לדעת אם זה קרה למישהו

כל פעם שאני בודק שמן מראה לי משהו אחר פעם מקסימום פעם מינימום ואני לא יודע מה לחשוב. ( על שני צדדי המדיד)

כמובן שבודק תמיד רק בבוקר לפני הנעה ובמישור .

הרכב עבר טיפול לפני 1000 קילומטר

תודה מראש חברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מה אתה מנגב את המדיד ? אולי עם סמרטוט שומני ? נגב עם נייר סופג ותבדוק . כמובן באותם תנאים . יכול גם להיות שאתה לא תוקע את המדיד עד סופו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מה אתה מנגב את המדיד ? אולי עם סמרטוט שומני ? נגב עם נייר סופג ותבדוק . כמובן באותם תנאים . יכול גם להיות שאתה לא תוקע את המדיד עד סופו .

נייר טואלט רגיל. תוקע את המדיד עד הסוף..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם לנו מה אתה רואה במדיד בדיוק.

כרגע המנוע חם אחי.. אבל בחיאת אני לא מפגר , טיפת שמן משני צדדי המדיד על המינימום . כמה ימים אחרי מקסימום וכמה ימים אחרי פתאום אמצע ואז שוב מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע המנוע חם אחי

כמובן שבודק תמיד רק בבוקר לפני הנעה ובמישור .

בדיקה נכונה יותר של מפלס שמן זה דווקא כשהמנוע חם. אחרי דימום מנוע תחכה כ3 דקות ואז תבדוק.

זה לא מסביר את זה שכל פעם אתה רואה מפלס אחר- זה סיפור אחר, אבל עם הסיפור הזה או בלעדיו- בדיקה נכונה יותר תהיה על מנוע חם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה על מנוע חם הבדיקה תהיה נכונה יותר?

כי זה מה שבדר"כ יצרנים ממליצים. אני לא נוהג להתווכח עם המלצות יצרן בקטעים כאלה.

עם זאת, ההבדל בין בדיקה כשהמנוע קר לגמרי לבין 5 דקות אחרי דימום לא יהיה קריטי אם בכלל. בדר"כ יהיה הבדל קטנטן אך לא משמעותי.

וחוץ מזה שרצוי לבדוק כשהשמן חם כיוון ששמן חם מתפשט ותופס "יותר נפח". זה יכול להתבטא בהבדל של יותר מ5%. כך אתה מבטל את השפעת הטמפרטורה החיצונית על בדיקת המפלס. אם תבדוק ברכב שלך ב40 מעלות בקיץ מפלס ובאותו רכב עם אותה כמות מפלס יבדוק מישהו בחורף בקנדה- על המדיד יהיו תוצאות שונות.

בדיקה על מנוע חם מבטלת את ההבדלים האלו. וכך אפשר לייצר את אותם מנועים עם אותה ספרות ועם אותו מדיד, לכל העולם.

אבל כפי שכתבתי- ההבדלים לא משמעותיים ובטח לא מסבירים את התופעה שרואה פותח שרשור.

*במנועים בעלי עוקה יבשה יש לבדוק כשהמנוע בטמפ' עבודה, מיד אחרי דימום. לא יודע אם יש דבר כזה ברכבים- אני בא מעולם הדו גלגלי.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...