Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פלואנס דיזל, 2012, 130km, משאבת הזרקה-אובד עצות כבר

Michael1996
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור ארוך ואני אובד עצות. זה התחיל מתקלת check injection, במוסך ניקו לי את המזרקים ואיפסו. לאחר 7 חודש התקלה חזרה, חזרו על הניקוי ואיפסו. האוטו נסע נהדר והכל היה בסדר. פתאום לאחר כיבוי רגיל של המנוע, אי אפשר היה להתניע-חיברו כבלים והצליחו להתניע, אז ישר חשבתי שמדובר במצבר. חיזקו לי אותו וניקו קורוזיה-והרגיש כאילו הבעיה נפתרה, לא הופיעו עוד תקלות! נהגתי לאחר מכן ולא היו בעיות.

לאחר שבוע אני בא להתניע-check injection, האוטו רועד והמנוע נכבה ישר.

לאחר 4 התנעות כושלות הרכב התניע! הצלחתי לנהוג 80 ק"מ אפילו, ולא היו דברים מוזרים בצריכת דלק. אותה צריכה בדיוק. בבוקר למחרת שוב אותה בעיה, לא מתניע ויש תקלה נוספת של חוסר שמן(בדקתי שמן לפני הנסיעה). נאלצתי לגרור למוסך, במוסך טוענים שמשאבת ההזרקה תקולה ושבשלב *ראשוני* צריך להחליף אותה(סכום של איזה 5 אלף כולל הכל) ולעשות גם טיפול טיימינג בעוד כמה אלפים. במוסך, מסתבר, שהאוטו התניע(ואולי לא יתניע שוב למחרת). אני אובד עצות, האם לקחת לחוו"ד נוספת? האם זה נשמע הגיוני שמשאבת ההזרקה היא זו שתקולה? אולי המצבר הוא זה שעושה בעיות?...מצבר משנת 2018

סרקו לי את האוטו עצמאית עם סורק כשהבעיות רק החלו וקודי התקלה היו לגבי מזרקים 1,2. הערה נוספת-ביום שהכל התחיל, זה הראה לי תוך כדי נסיעה אזהרה חמורה של "ENGINE FAILURE", אחרי כיבוי מנוע האזהרה נעלמה כלא הייתה. זה היה לפני חודש בערך. שם התחלתי לחשוד שמדובר במצבר שמשבש את כל המערכת...

תודה על הקריאה, אשמח לעצות באופן בהול כי האוטו כרגע נמצא במוסך וכואב לי מאוד להשקיע כלכך הרבה כסף עכשיו.

עריכה אחרונה על ידי Michael1996
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למוסך גבע או שאפט לחוו"ד שניה.

מי עשה דיאגנוזה עד כה ?

זה קמ קצת נמוך למשאבת דלק ואפילו למזרק. (שניהם יקרים).בכל מקרה של החלפה שמור את החלק הישן . למקרה שזו לא התקלה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למוסך גבע או שאפט לחוו"ד שניה.

מי עשה דיאגנוזה עד כה ?

זה קמ קצת נמוך למשאבת דלק ואפילו למזרק. (שניהם יקרים).בכל מקרה של החלפה שמור את החלק הישן . למקרה שזו לא התקלה.

תודה, אפנה אליהם.

מי שעשה את הדיאגנוסטיקה היה מוסך הילוך שישי שבבאר יעקב.

יש סיכוי שכל הבעיות נובעות ממקור חשמלי כמו מצבר למשל? או משהו חשמלי אחר שמשגע את המערכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אציין רק שהתכתבתי עם מיכאל מוקדם יותר והפניתי אותו לפתוח פוסט כאן, בתקווה שיקבל כיוונים נוספים.

מה שמאוד מוזר זה שמיכאל מקבל כל יום התראה אחרת. יום אחד מזרקים, יום שני תקלת גיר, יום שלישי בדוק מפלס שמן וכן הלאה. מה שאינטואיטיבית קצת מערער את תיאוריית משאבת ההזרקה.

שאפט למיטב ידיעתי לא מטפלים בדיזליות (זו לפחות התשובה שקיבלתי מהם בטלפון לפני כמה שנים).

ba323f אייכה?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון, מצבר תקול מקפיץ מגוון שגיאות ברכבים האלו.

האם נבדק?

לא בדקו את המצבר במוסך. אבל ביום שחשבתי שזה מצבר והרכב לא הניע-הזמנתי שירות מצבר עד הבית. הבחור בדק לי את המצבר ואמר שהוא מספק את המתח המתאים ולכן לא החלפנו מצבר, כי הוא בדק אותו. מה שכן-תוך כדי החיזוק של המצבר והניקיון שלו עלו שגיאות של CHECK GEARBOX, ואחרכך הכל נעלם כלא היה עד לפני יומיים...כשעלו תקלות הCHECK INJECTION וכל הסיפור שקרה בהמשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושד במשהו שקשור לאספקת מתח, דבר ראשון זה לבדוק אלטרנטור (ע"י סקופ), מינוס לגוף הרכב ומינוס לגוף מנוע.

כמו כן לנסות לנטר באופן נקודתי את אספקת המתח לרכיבים ספציפיים שעליהם מתקבלת תקלה (לא מזרקים, אלא כאלה שמקבלים מתח קבוע של 12V), ייתכן ויש בעיה של אספקת מתח שקשורה לממסר או לתיבת הנתיכים.

יש קודן או ניתוקים כלשהם על מערכת החשמל של הרכב?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושד במשהו שקשור לאספקת מתח, דבר ראשון זה לבדוק אלטרנטור (ע"י סקופ), מינוס לגוף הרכב ומינוס לגוף מנוע.

כמו כן לנסות לנטר באופן נקודתי את אספקת המתח לרכיבים ספציפיים שעליהם מתקבלת תקלה (לא מזרקים, אלא כאלה שמקבלים מתח קבוע של 12V), ייתכן ויש בעיה של אספקת מתח שקשורה לממסר או לתיבת הנתיכים.

יש קודן או ניתוקים כלשהם על מערכת החשמל של הרכב?

איציק

אכן יש קודן(לא הגיע עם הרכב), אין ניתוקים על מערכת החשמל אבל, יש לעיתים הפרעות חשמליות במערכת הרדיו והשמע למשל(קורה הרבה פעמים שזה מעביר מצבים לבד כמו ממצב רדיו לאוקס וכדומה, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות אף פעם)

לצערי אין לי את הכלים לעשות בעצמי את מה שהצעת, אציע את זה למוסך. מה שכן-מבחינת מתח המצבר עובד טוב לפי הבחור שבדק לי את המתח בפעם הקודמת(כשהזמנתי שירות מצבר עד הבית), וזו לא בדיקה טובה בכלל אבל זה הדבר היחיד שהיה לי-בדקתי לפי אנג'י והאלטרנטור\מצבר היו תקינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רק צריך מישהו טוב שיראה את

הרכב וישלול דברים באופן מסודר.

ממילא שיפוץ מזרק או משאבת סולר עושים במקומות ייעודיים מחוץ לתל אביב. זה זול משמעותית מחדש .

(אם זו בכלל הבעיה)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנני כאן.

לבעיה הזו יש מספר סיבות אפשריות בבדיקת הרכב אני מתחייב למצוא אותה 100% עם אחריות השאלה אם פותח האשכול מוכן להגיע לבאר שבע למוסך לצורך בדיקה יסודית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנני כאן.

לבעיה הזו יש מספר סיבות אפשריות בבדיקת הרכב אני מתחייב למצוא אותה 100% עם אחריות השאלה אם פותח האשכול מוכן להגיע לבאר שבע למוסך לצורך בדיקה יסודית?

שמע התייעצתי עם מוסך גבע שהמליצו עליהם פה, הוא המליץ לתקן את המשאבה אצל המוסך המקורי שהאוטו נמצא בו כי במחשבים שלהם בודקים לחצים מהמשאבה-וכנראה שבאמת המשאבה לא עובדת. ושאני צריך לזכור שיש סיכוי שגם האינג'קטורים עצמם לא יעבדו לאחר התיקון.

העלויות של הבדיקות והגרר יעלו לי גם הון קטן. לגבי המצבר הוא הסביר-שברגע שניתקו ואז חיזקו לי את המצבר זה יכול לתת שקט של שבוע לגבי התקלות, אבל הן עדיין ישנן. כך שלדעתו המקצועית כדאי להמשיך איתם. אם אגרור אלייך את הרכב, במה זה יהיה שונה מבחינת הבדיקה? אני שואל כי ההוצאות על הבדיקות והגרירה יעלו לי עוד הון לא קטן והמון זמן. ואני אשמח שנמשיך את השיחה בפרטי\פלאפון אם זה בסדר, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע זה לא אתה שהבאת אלינו את הרכב?

היום הגיע אלי פלואנס מת"א 'הגיע דרך הפורום עם בעיה כמו שלך זה אתה לא? כי פשוט לא יצא לי לפגוש אותו או אותך.

דבר שני יש להפריד בין בין הבעיה של לחצים במשאבה לבין תקלה במזרקים.

צריך סורק תקלות מקורי בוודאי ויש ברשותנו

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...