Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אאוטבק 2012 170א קמ. התייעצות

d195
שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הרכב טופל כמו שצריך ובזמן - רחוק מאוד מסוף הדרך.

תבדוק היסטוריית טיפולים.

יחד עם זאת, חשוב כמה ק"מ אתה הולך לנסוע בשנה. אם מעל הממוצע - הייתי מחפש רכב עם קילומטרז' נמוך יותר.

אם פחות מהממוצע - אז אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי קניתי אימפרזה 4X4 ב 170 אלף ק"מ ומכרתי ב 660 אלף ק"מ עם תקלה ראשונה אמיתית במנוע

אני מניח שהאאוטבק לא טובה פחות מהאימפרזה מבחינת אמינות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אימפרצה עם 380 אלף ק"מ ו B4 עם 270, שתיהן עם אמינות מוחלטת.

אם הרכב טופל כראוי, יש לו עוד הרבה שנים וק"מ של נסיעה באמינות גבוהה מאוד.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי עם אמינות בסובארו:

אני השתמשתי באימפרזה שנת 2000 (אאל"ט) ידנית עם 570 אלף ק"מ עד שחבר מוכשר ריסק אותה.. טופלה בסובארו עד סוף חייה ולא היו תקלות משמעותיות למרות שהיד הראשונה הייתה לימוד נהיגה.

לגיסי יש אימפרזה 2006 עם 300 אלף ק"מ כשלא מעט שנים היא מטופלת בתחזוקת שבר מזעזעת, אין לי מושג איך הוא עובר טסט. ועדיין הרכב בלי תקלה משמעותית. (לפני כמה שנים הוא אמר לי שלא שווה למכור ובתקלה הראשונה הוא יזרוק, אבל זה לא קורה..)

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי הייתה אאוטבק שנת 2012 במשך 7 שנים בה הוא נסע כ 250 אק"מ, מאוד אהבנו את הרכב אבל ציפינו לקצת יותר אמינות מסובארו. אני הייתי לוקח את הרכב למוסך בשבילו ואני חושב שאוכל לתת לך כמה דגשים (אני לא מבין גדול ברכבים - מספר על החוויה שלנו):

1) הייתה לנו בעיה רצינית עם הפנסים הקדמיים (קסנון) - הם נהיו עכורים כל הזמן ובקושי היו מאירים בלילה (גם לא עברו טסט כמה פעמים). הפיתרון הקצר והזמני היה לשייף משום שהחלפת פנסים הייתה יקרה. בסופו של דבר השגתי פנסים מפירוקייה. ממליץ לבדוק את מצב הפנסים.

2) המנוע הוא מנוע מוכר ורץ שנים עם סובארו והוא אמין סך הכל, התיבה לעומת זאת - פחות. היה צורך בשיפוץ מלא של התיבה אחרי ~180 אק"מ, זה היה יקר והתוצאה לא הייתה מושלמת. התסמינים היו תיבה רועשת מאוד.

3) שים לב לאיזו מערכת יש ברכב - באיזשהו שלב היה ניתן להוסיף מסך מולטימדיה "מהחברה" וזה היה מסך ברמה מאוד ירודה (הרמקולים עצמם היו טובים לדעתי)

4)עוד תופעה שקרתה היא מאין קלילות ו"איזור מת" בהגה כשהוא ישר - לא הצלחנו לאבחן לגמרי את התקלה (וניסינו).

אני יודע שזה נשמע רע אבל בסך הכל מאוד אהבנו את הרכב וברוב הזמן היה אמין וזול לתחזוקה אני כותב זאת כי באיזור הק"מ המדובר התחילו חלק מהבעיות ולכן ממליץ לך לשים דגש על זה בבדיקה לפני הקנייה. לאיזון, אציין גם את הפלוסים - המון מקום מאחורה, בגאז' ענק, מושבים רחבים, ההנעה של סובארו ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) הייתה לנו בעיה רצינית עם הפנסים הקדמיים (קסנון) - הם נהיו עכורים כל הזמן ובקושי היו מאירים בלילה (גם לא עברו טסט כמה פעמים). הפיתרון הקצר והזמני היה לשייף משום שהחלפת פנסים הייתה יקרה. בסופו של דבר השגתי פנסים מפירוקייה. ממליץ לבדוק את מצב הפנסים.

אין רכב שחף מהחולה הרעה הזאת כיום, כולל פאר תוצרת גרמניה.

2) המנוע הוא מנוע מוכר ורץ שנים עם סובארו והוא אמין סך הכל, התיבה לעומת זאת - פחות. היה צורך בשיפוץ מלא של התיבה אחרי ~180 אק"מ, זה היה יקר והתוצאה לא הייתה מושלמת. התסמינים היו תיבה רועשת מאוד.

לא יודע מה היה שם, בד"כ הן מחזיקות הרבה יותר.

תיבה רועשת...יכול להיות שבעל הרכב לא הקפיד להחליף צמיגים ברביעיות בלבד?

אני יודע שזה נשמע רע אבל בסך הכל מאוד אהבנו את הרכב וברוב הזמן היה אמין וזול לתחזוקה אני כותב זאת כי באיזור הק"מ המדובר התחילו חלק מהבעיות ולכן ממליץ לך לשים דגש על זה בבדיקה לפני הקנייה. לאיזון, אציין גם את הפלוסים - המון מקום מאחורה, בגאז' ענק, מושבים רחבים, ההנעה של סובארו ועוד.

סה"כ, אם זו רשימת הריג'קטים ל 7 שנות בעלות ו 250 אלף ק"מ, זה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התיבה: לא החלפנו ברביעיות אלא בזוגות. אבא שלי נוהג המון כל יום בכבישים בין עירוניים במהירות שבין 100-110 ובאופן כללי נוהג מאוד רגוע (וגם מבין לא רע ברכבים) וככה הוא הצליח לגרום להרבה מאוד רכבים להגיע לק"מ אפילו כפול ממה שציינתי למעלה ללא תקלות בקנה מידה כזה בתיבה (כולל פורסטר טורבו ועוד כמה סוברואים) וזו הסיבה שציינתי זאת.

לא ידעתי שהקטע עם הפנסים קיים בכל הרכבים היום.. אולי בגלל המחיר (איזור ה 12 אש"ח לשני הפנסים) עשיתי מזה ביג דיל.

זה נשמע מעולה כי הרכב מעולה! פשוט מניסיון עתיר עם רכבים חשבתי שהאאוטבק תוכל לתת קצת יותר אבל אני מבין שהטכנולוגיה מביאה איתה גם קומפלקסיטי מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התיבה: לא החלפנו ברביעיות אלא בזוגות. אבא שלי נוהג המון כל יום בכבישים בין עירוניים במהירות שבין 100-110 ובאופן כללי נוהג מאוד רגוע (וגם מבין לא רע ברכבים) וככה הוא הצליח לגרום להרבה מאוד רכבים להגיע לק"מ אפילו כפול ממה שציינתי למעלה ללא תקלות בקנה מידה כזה בתיבה (כולל פורסטר טורבו ועוד כמה סוברואים) וזו הסיבה שציינתי זאת...

תמסור לאבא שצמיגים בסובארו 4X4 מחליפים אך ורק ברביעיות ואם לא, דופקים את תיבת ההעברה/הילוכים.

סימנים ראשונים של התיבה במצב כזה הם יללה קבועה שהיא מפיקה והתיקון יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון לכל סובארו עם מערכת 4X4 סימטרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...