Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

קראתי שצריך סינון 0.1 מיקרון.

זה אומר שכל המסכות שאנשים רוכשים לא שוות כלום.

ההמלצה הכי טובה היא להקפיד על שטיפת ידיים לעיתים קרובות, לא לגעת בפה ובאף ולהתרחק ממקומות המוני אדם.

לא, זה לא אומר שהמסיכות לא שוות כלום. זה אומר שהן לא יכולות לספק לך הגנה של 100%. הוירוס מתפשט דרך אירוסולים למיניהם, כידוע, אם מישהו מתעטש לידך- המסיכה תסנן את כל החלקיקים מעל הגודל הנקוב, שהם למעשה הרוב המוחלט. הסיכוי שלך לחטוף "מנת הדבקה" יורד, גם אם מדובר רק על 50% ולא על 99.

ברוב המסיכות פתח הפילטר מופנה הצידה/אחורה/למטה, כך שהסיכוי של כל ג'יפה שבאה מקדימה להיכנס אל הפילטר הופך לקטן יותר גם כן.

בהתחשב בעובדה שברוב המדינות הנגועות מספר הנגועים כרגע עומד על כמה עשרות בלבד (יודע מה- בוא נגיד כמה מאות, ננפח ונגיד ש 90% מהמקרים עדיין לא התגלו), הסיכוי להידבק גם ככה מזערי, והסיכוי להידבק עם מסיכה בתקן גבוה- הופך לקטן עוד יותר. לא 0, אבל קטן מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוירוס מתפשט חזק ומהר , לכן ההתפרצות העולמית תהיה מהירה ובאותה מהירות היא תיעצר.

נניח במקרה הקשה ביותר מדובר על שנה של הקפאת הפעילות הכלל עולמית.

אבל !! אחרי כמה חודשים יהיו מאות אלפים שהבריאו מהמחלה והם יחזרו לפעילות,

העולם כבר ימצא דרך לטיפול (פלסמה של הדם ממבריאים ) ויפחיתו את יחס המתים.

אני אומנם לא יודע לנבא את העתיד אבל מתפשט חזק ומהר?

מעל ל-97% מהמקרים הם בסין (ורוב הנפטרים מהמחלה נמצאים במחוז אחד ויחיד).

בשאר העולם מדובר כרגע בכ-1700 חולים ו-17 נפטרים (1%).

כדאי להפחית במעט את מינון סדרות האפוקליפסה.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שדווקא אתה משליך את מה שאתה רואה בסרטים על המציאות,

בסרטים מריצים שבועות בכמה דקות , אז חושב שמהר במציאות זה שאתה הולך לישון בלילה וקם בבוקר עם 50,000 הרוגים.

אתה באמת מזכיר את יונית לוי מהחדשות לפני 10 ימים , היא אמרה משהו כמו:

זה עדיין לא הגיע לישראל אחרי שבועיים , עיקר המקרים בסין ויש רק כמה בודדים בעולם עם 3 מתים בעולם,

אז סביר להניח שזה לא יגיע לארץ.

במציאות זה לא רץ ככה, תתעלם מסין ותסתכל רק על העולם.

לפני שבועיים היו 457 מקרים , את רובם היה אפשר לקשר למפגשים סינים.

לפני שבוע הגענו בעולם ל 897 מקרים , עדיין ניתן היה לייחס אותם למפגשים אם נגועים אחרים שקיבלו את המחלה מסין

היום יש בעולם מעל 2000 מקרים , אולי אפילו 2400 לפי הדיווח האחרון,

עכשיו כבר את רוב המקרים כבר לא ניתן לקשר לאירוע מסין , אפילו לא הדבקה של הדבקה , אלא הדבקה מקומית כבר.

אתה יכול להיצמד לעובדה ש97% מהמקרים הם בסין, ולהתעלם מהעובדה שהעולם צועד בהכפלה כל שבוע.

אתה יכול כמו יונית להגיד- שאם שבועיים שבעולם היו רק 497 זה לא הגיע לישראל אז כנראה לא יגיע.

אבל עכשיו יש מעל 2000 בעולם

בעוד שבוע 4000

בעוד שבועיים 8000

בעוד חודש 32,000

מבחינתי זה מתפשט מהר, הלוואי וזה יעצור.

אני מנסה לחפש תקווה שמשהו יעצור את הדבר הזה, בהתחלה חשבתי שאולי הקיץ והחום יעצרו אותו.

אבל "סולל הדרך" מסינגפור מדווח שגם חום לא עוצר את החרא הזה.

אבל אני מבין שלך וליונית יש הרגשה שמשהו כן הולך לעצור את זה?

אני יכול לגלות לך עוד משהו (מקווה שרותם לא מגיע לכן).

הוירוס הזה רץ כמו אש בשדה קוצים בעיקר בקהילות דתיות (לא רק יהודים).

אם אתה מכיר את סדר היום של חרדי מאלעד/בני ברק/קרית ספר אז זה עובד ככה.

קמים בבוקר - תפילת שחרית כחצי שעה (שני וחמישי קצת יותר) בבית הכנסת השכונתי

צהריים - מנחה - במקום התפילה בכולל/בישיבה/בבית הספר עם התלמידים וכדומה

בערב - קופצים לבית הכנסת הקרוב וממתינים ל 10 להתחיל ערבית - וכל פעם מתפללים אם 10 אחרים

שבת - תפילה בקהילה - בדר"כ צפופים בבית הכנסת.

עכשיו - נכון הם לא נוסעים לסין , אבל ברגע שהוירוס יגיע למישהו מהם,

זה יתפשט שם בקצב שלא תוכל לעצור אותו.

ואני לא רואה את הרבנים מבינים את המצב וקוראים להם לא להגיע ?

ההיפך אני רואה תפילות המוניות לעצירת הקורונה.

איך זה משפיע עלינו ? קריסת מערכת הבריאות שלנו ואי יכולת לטפל

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק לעשות אקסטרפולציה של 2 נקודות (!!!!) ולהחיל אותה על פרקי זמן של חודש קדימה.

אתמול היו בחשבון הבנק שלי 4000 שקלים. אחרי שקיבלתי משכורת, היו שם 20 אלף.

הולי שיט, עד ליל הסדר אני פאקינג מיליונר!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעודכן??? ח ח ח .. להיות מעודכן דרך הרדיו בארץ זה כמו לעשות טיפול 10,000 דרך האגזוז.

אל תיקח את זה קשה, שכחתי להוסיף אייקון של קריצה. :wink:

הכול טוב.

בנוגע לאגירת מוצרים - את זה אני עושה כדרך קבע בכל מקרה (נטייה גנטית לאגרנות כפייתית, אל תשאל...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מדינות שהצטרפו למדיניות הישראלית.

דרך אגב, גם טאיוואן והונג קונג הטילו הסגר 14 יום על הנוסעיםהמגיעים מקוריאה הדרומית ובאיזה מקום קראתי כי טאיוואן גם אוסרת כניסת מבקרים מקוריאה, ומאוריציוס אסרה כניסת 70 תיירים איטלקים מהמחוזות הנפגעים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הנוגע לדרום קוריאה ולומברדיה- כל מדינה שפויה תאסור כניסת תיירים כרגע,בדיוק כמו מסין.

תנחומיי לכל עובד באשר הוא בתעשיית התיירות כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק לעשות אקסטרפולציה של 2 נקודות (!!!!) ולהחיל אותה על פרקי זמן של חודש קדימה.

אתמול היו בחשבון הבנק שלי 4000 שקלים. אחרי שקיבלתי משכורת, היו שם 20 אלף.

הולי שיט, עד ליל הסדר אני פאקינג מיליונר!!

שוב, משתתף בצערך שיש לך רק 4,000 ש"ח בחשבון הבנק , לפחות מבחינת השכר 16,000 נטו זה לא רע.

(בהנחה שאנחנו מאמינים לך שתרשום את הפרטים האמיתיים).

אולי אתה תפסיק לדבר מתוך משאלת לב. אולי תחכים אותנו?

תתחיל מהמצב כיום , 2400 חולים בעולם.

סין הצליחה להתגבר ולעצור את ההדבקות - אבל רק ע"י סגר מוחלט והקפאת כל החיים בסין.

תספר לי מה אתה יודע שאני לא? איך לדעתך אפשר לעצור את ה2400 החולים שבעולם להדביק עוד?

אולי זה וירוס מהונדס גנטית רק לסינים ? ובעולם המערבי הוא לא עובד?

אולי הגן היהודי חסין לו? רק אל תשכח שיש יהודים אשכנזים , יהודים מזרחים, יהודים תמנים , יהודים אתיופים ויהודים רוסים.

ויש גם יהודים חרדים , יהודים כחול לבן, יהודים , מרץ עבודה ויהודים של ביבי.

לאיזה יהודים יש את הגן שעמיד לקורונה ?

מי פיתח את הקורונה ? המימד החמישי או המספנות של הצוללות?

עכשיו באמת? תן לי לשתות ממה שאתה שותה.

איך אתה מסתכל על המספרים ויוצא מזה מעודד שזה רק 3% בעולם והרוב בסין?

איך אתה רוצה בספרים שכל שבוע זה מכפיל את עצמו , וצוחק על תחזית של 4 שבועות קדימה ?

אני בכוונה לא כתבתי שאם כל שבוע זה מכפיל את עצמו אז תוך 10 שבועות זה פי 1000 ותוך 20 שבועות זה פי מיליון.

כלומר אם מישהו לא הולך לעצור את ההכפלות כל שבוע , אז תוך 20 שבועות (5 חודשים) יהיו 2 מילארד חולים בעולם.

ומפה זה שבועיים ל 8 מילארד .

אז בכוונה אני לא יודע מה יקרה בעוד 4 שבועות.

אני יודע מה קרה ב 4 שבועות אחרונה , מה שנותר הוא רק לקוות שזה לא ימשיך ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיטליה מדובר על הרבי יותר מלומברדיה, איזה 6-8 מחוזות.

ולגבי איטליה, סגירת הגבולות שלה בעייתית מאד, למרות עצירת הרכבת בגבול האוסטרי.

יש לי כרטיסי טיסה לשבוע הבא למדינה אירופית שבה עד כה לא התגלו מקרי COVID 19 (דרך אגב, זה שם המחלה. הנגיף קרוי SARS-CoV-2). מתלבט האם לבטל את הנסיעה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נסיעות לאירופה, הוירוס עצמו ממש לא מפחיד,

אם זאת נסיעה שלך לבד, לפחות משבוע אני לא רואה בעיה מהותית מבחינת הוירוס.

מקסימום תביא איתך לארץ דוגמית של הוירוס.

יותר מפחיד אותי התנהגות של האנושות,

עלולים לעכב אותך, למדוד לך את החום ולזרוק אותך להסגר בבסיס צבאי מרוחק ללא קליטה סלולארית.

כמעט באתי לשאול האם אתה טס למדינה נורמלית כמו ישראל או מדינה במזרח אירופה.

אבל אז נזכרתי שגם ישראל רצתה לזרוק תיירים לבסיס צבאי ל 14 יום :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, משתתף בצערך שיש לך רק 4,000 ש"ח בחשבון הבנק , לפחות מבחינת השכר 16,000 נטו זה לא רע.

(בהנחה שאנחנו מאמינים לך שתרשום את הפרטים האמיתיים).

שמע, רמות ה "עד כמה הזוי אתה" כבר מגיעות לסף של אושריקו. למה שמישהו יכתוב בפורום ציבורי את מצב החשבון וההכנסות שלו? להתאפס, בנאדם. תקרא את הבליל שכתבת ואתה שואל מה -אני- שותה?

אני לא יודע שום דבר שאתה לא יודע. אני פשוט לא טובל בספקולציות. כרגע יש משהו שכבר ציינתי אינספור פעמים בת'רד הזה, גם בתגובות אליך: בעיית המספרים הקטנים.

עד לפני שבוע וחצי- פחות מ 1000 חולים. ואז יש התפרצות במדינה בודדת (קוריאה) שקופצת מ 30 ל 830 מהר מאוד, והופס, הסטטיסטיקה שלך כל כך מעוותת בגלל גורם בודד שאין ממש מה לעשות עם זה. לבצע מפה אקסטרפולציה קדימה? הזיה.

זה נכון גם שמסתכלים אחורה. אתה יכול לטעון שהמעבר מ 10 ל 20 הוא עליה של 100%, זה יהיה נכון, וזה נתון שעל פניו נראה מאוווד מפחיד.

בפועל, עדיין מדובר סה"כ ב 10 אנשים.

אציע לך עסקה: בקוריאה לפני שבועיים היו כ 20 חולים, כרגע יש 830. לפי המודלים האפוקליפטיים שלך, עוד 3 שבועות יהיו שם מעל 45,000 חולים. אם זה אכן קורה, אני מכניס את הכיתוב "קורולה צדק" בצבע לבחירתך לחתימה למשך חצי שנה, ושולח לך חבילת מסיכות מתנה.

בתמורה, חסוך מאיתנו לתקופה זו את הפוסטים שנראים כאילו הם מצדיקים כובע נייר כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, רמות ה "עד כמה הזוי אתה" כבר מגיעות לסף של אושריקו.

הקשר בין אושריקו לקורולה אינו ניתן לניתוק :-D. נכון שמדובר בדגם 1998, וב-Corolla, אבל אולי יש אקסטראפולציה ל-korola?

וברצינות - בינתיים רוב ההתפרצויות הן באזורים מוגדרים, והקוריאנים מבודדים את דייגו בערך כמו שהסינים את ווהאן.

דרך אגב, אני נוסע למדינה מזרח אירופית שעד כמה שהבנתי התמערבה לחלוטין (פולין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אניח את זה פה:

בידוד ביתי במבחן: התעטשות ואצבע משולשת על פקחי משרד הבריאות | תיעוד

פקחי משרד הבריאות נשלחו לביתו של אדם ששב מתאילנד בעקבות תלונה על כך שהפר את צו הבידוד הביתי, והוא התעמת איתם והתעטש עליהם בכוונה. משרד הבריאות דורש מעורבות משטרתית ויגיש תלונה נגד האיש: "יש סכנה שידביק אחרים"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5683050,00.html#autoplay

תגובת המצולם:

הישראלי שקילל את פקחי משרד הבריאות

שבאו לוודא שהוא בהסגר, אחרי שחזר מתאילנד, מגיב לראשונה:

"מאז חזרתנו מתאילנד אף אחד מאיתנו לא יצא את הבית. זו סיטואציה קשה מאוד, ועם ילדים קטנים זה קשה שבעתיים.

אתמול בשעות הצהריים יצרו עימי קשר מכרים מהיישוב בו אנו גרים, ואמרו כי פקחי משרד הבריאות מחפשים אותנו.

לאחר מספר דקות הפקחים יצרו איתי קשר טלפוני, שאלו איפה אנו גרים. הסברתי להם (בנועם) מה כתובתנו והמתנתי להם.

למרות שאמרתי לפקחים בדיוק איפה אנו גרים, הפקחים עברו בית בית, כשהם מכוסים בחליפות ומסיכות, וביקשו מהעוברים והשבים שיסבירו להם איפה אנחנו גרים.

פעולה זו גרמה בהלה ביישוב, בעקבותיה קיבלנו עשרות שיחות טלפוניות ושאלו אם יש לנו קורונה. בושה גדולה.

חשוב שיובן כי היישוב שלנו קטן, כולם מכירים את כולם, והאופן בו פעלו הפקחים ממש הטביעה עליי ועל משפחתי חותם של "מצורעים". ברגע הגעת הפקחים לביתנו, הם צלצלו בפעמון הדלת ויצאתי אל מפתן הדלת. ראיתי שהפקחים עומדים עם מצלמה ומצלמים אותי. ביקשתי בנועם שלא לצלם אותי מתוך צנעת הפרט, אך הם לא שעו לבקשותיי.

פה החלה התקרית הלא נעימה, שהנני מצר עליה מעומק הלב, והלוואי שלא הייתה מתרחשת.

בסופו של דבר הפקחים עושים עבודתם, אך בזו הפעם (ומבלי שיהא בכך להצדיק תגובתי), אני סבור כי הם לא פעלו ברגישות המתבקשת, הן במהלך הפגישה איתי וצילומה בוידאו, הן בסירובם להפסיק לצלם והן באופן בו עברו ביישוב, כפי שתיארתי לעיל.

אבהיר כי לאחר התקרית הלא נעימה, ביקשתי מאשתי ליצור קשר עם פקח משרד הבריאות שהגיע לביתנו ולהתנצל בשמי על שאירע. אני באותה העת הייתי במצב נפשי שלא אפשר לי לעשות זאת.

הנזק שנגרם לי, למשפחתי ולילדיי הקטנים כבר גדול מספיק, ואני מצר עליו כל דקה מאז אותו אירוע".

מקור: "הצינור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובת המצולם:

הישראלי שקילל את פקחי משרד הבריאות

הנזק שנגרם לי, למשפחתי ולילדיי הקטנים כבר גדול מספיק, ואני מצר עליו כל דקה מאז אותו אירוע".

מקור: "הצינור".

הנזק שנגרם למשפחתך היא אך ורק בגלל ההתנהגות הגסה והמטופשת שלך.

בסיום ההסגר אני מקווה שתגיע לכלא.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...