Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

רקוב? גם מדיניות הנשק?

אז פסיכופט אחד רצח 60 איש בווגס - שינה משהו... לא

מידי שבוע איזה פסיכופט אחר נכנס לבית ספר / כנסיה / מסגד / חנות נעלים וטובח חפים מפשע... גם לא משנה

נכון השיטה רקובה, אבל היא בחייייייים לא תשתנה!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי כבר ימנעו עליה לרכבת בנתב"ג? אנשים שחוזרים ממקומות שיש דרישה להסגר- עולים על הרכבת ללא מפריע- מה זה הטימטום הזה?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן יש מאמר של מישהו שהשקיע קצת מחשבה מאוזנת

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי כבר ימנעו עליה לרכבת בנתב"ג? אנשים שחוזרים ממקומות שיש דרישה להסגר- עולים על הרכבת ללא מפריע- מה זה הטימטום הזה?

קראתי לפני מספר ימים שמשרד הבריאות מבקש מהמגיעים לנתב"ג להשתמש ברכב פרטי בשביל לחזור הביתה ולהיכנס לבידוד. אבל.... הם מבינים שלפעמים צריך להיתגמש ולכן אם אין אפשרות אז שיסעו ברכבת \ אוטובוס. :brickwall:

בנתיים, אישתו של הבחור שחזר מאיטליה נדבקה גם. הכניסו אותה לבידוד.

אני שואל את עצמי. הבחור היה בטיסה עם עוד 150-200 איש. היה בשדה תעופה שיש שם מאות אנשים. נסע הביתה כנראה בתח"צ עם עוד מאות אנשים, המשיך לעבוד 3 ימים וכדומה.

כאט הוא בבידוד.

מרגיש לי אחד מהשתיים:

1. במדינה ומשרד הבריאות יושבים אנשים מטומטמים שלא רואים מעבר לאף של עצמם.

2. משרד הבריאות עושה כסת"ח בשביל שהציבור יהיה מרוצה ויחשוב ש"היי, המדינה מטפל בזה!", אבל היעילות של הטיפול שווה לתחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שבו אנשים האחראים למחדל ישבו מאחורי סורג ובריח אז דברים כאלה יפסיקו לקרות, פשוט עצוב...

אני שוקל ברצינות אם לחזור למכללה בשבוע הבא, כיתות של 100+ ללא איוורור שתמיד יש סטודנטים חולים מתים שלא מפסיקים להיתעטש ולהישתעל כל השיעור, ממש חחמה לחיידקים.

פשוט מעצבן שאין לאנשים בוגרים אחריות אישית למה שהם עושים- חולים - תישארו בבית!, למה לבוא ולהדביק 3~4 כיתות שונות של ~100 סטודנטים? פשוט מעצבן.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך ההתיצבות לוקח זמן.

זה נכון שביפן התחילו מאוחר יותר, אבל מההכרות שלי עם העם היפני והצייתנות היפנית הם יצליחו להתאזן... תן להם זמן.

היקום לא שואף כלום חוץ ממלבורו לייט.

מדינות שיקחו את עצמן בידיים עם אכיפה ומשמעת יצליחו. ברפובליקת בננות שלאף אחד לא אכפת... שאלוהים יעזור

ברור שתהליך ההתייצבות לוקח זמן- אבל ביפן הסיפור היה מוכל מאוד. למשך תקופה ארוכה הייתה רק זליגה בתוך מסגרות מסוימות שאפשר להתחקות אחריהן. עם קצת זהירת היה אפשר למנוע מצב של התפרצות ולהישאר על "זחילה" עד שיתחמם קצת ועד שגל הנדבקים הראשון יתחיל להחלים (זה המפתח לכל הסיפור- וזה למה סינגפור מצליחה. יש היום פחות חולים שם מלפני שבועיים)

אני סתם מתוסכל כי אני אמור לטוס בקרוב, 3 הימים הקרובים קריטיים, ויקבעו אם זה ספייק רגעי או התפרצות.

בנוגע להידבקות מחדש- לפי מה שפורסם בנוגע למקרה המדווח ביפן, הידבקות מחדש אפשרית רק במקרה שהאדם היה נשא אבל לא פיתח תסמינים, ולכן לא התפתחו גם נוגדנים בגוף. נמשיך לעקוב.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hwgeek

אני לא מסכים איתך שזה מחדל.

זה לא מחדל, זה טימטום. מצד שני זה מה שהציבור רוצה כנראה.

אתה רוצה הסגר מלא, שלא תוכל לצאת מהבית? לנסוע ללימודים או עבודה? כמו בצפון איטליה שיעמדו חיילים בכניסה לעיר?

מאמין שלא. ולכן צריך לקחת דברים בפרופורציה.

אותי רק מעצבן הסדר פעולה של המדינה. אז הם שלחו יחידת חיטוי למקום העבודה של הבחור מאיטליה. לעומת זאת אני בספק עם המטוסים \ נתב"ג \ רכבות \ אוטובוסים עוברים חיטוי.

הם משקיעים הון תופעות של זמן (וכנראה גם כסף) בשביל לשחזר כל צעד של החולה קורונה. באיזה שעה הוא נחת בארץ, לאן הלך, איפה חירבן, ומתי ולאיזה כיוון התעתש. לעומת זאת הם מכניסים בידוד חובה לחוזרים מאיטליה שאף אחד לא אוכף, ויותר מזה הבידוד הוא רטרו לשבועיים אחורה ולאף אחד לא אכפת איפה אותם אנשים שנחתו לפני שבוע וחצי הסתובבו ועל מי התעטשו.

טימטום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחדל אני מתכוון לזה שאפשר לעלות לרכבת בלי בעיה אפילו שחזרת ממדינה שברשימת בידוד, הגבלה על זה תצמצם בצורה משמעותית את אחוז הנידבקים.

שיהיה שילוט ואזהרה לגבי קנסות ועונשים למי שמפר את הבידוד ושהפקחים יוכלו בצורה אקראית ליראות מהיכן הנוסע עם המזוודה חזר, במידה וממדינה שחל עליה בידוד אז הנוסע חסר האחריות יקבל קנס\עונש בהתאם לקבוע בחוק.

כמובן המדינה גם צריכה לידאוג כיצד מסיעים את אותם האנשים שנידרשים לבידוד.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hwgeek

אני לא מסכים איתך שזה מחדל.

זה לא מחדל, זה טימטום. מצד שני זה מה שהציבור רוצה כנראה.

אתה רוצה הסגר מלא, שלא תוכל לצאת מהבית? לנסוע ללימודים או עבודה? כמו בצפון איטליה שיעמדו חיילים בכניסה לעיר?

מאמין שלא. ולכן צריך לקחת דברים בפרופורציה.

אותי רק מעצבן הסדר פעולה של המדינה. אז הם שלחו יחידת חיטוי למקום העבודה של הבחור מאיטליה. לעומת זאת אני בספק עם המטוסים \ נתב"ג \ רכבות \ אוטובוסים עוברים חיטוי.

הם משקיעים הון תופעות של זמן (וכנראה גם כסף) בשביל לשחזר כל צעד של החולה קורונה. באיזה שעה הוא נחת בארץ, לאן הלך, איפה חירבן, ומתי ולאיזה כיוון התעתש. לעומת זאת הם מכניסים בידוד חובה לחוזרים מאיטליה שאף אחד לא אוכף, ויותר מזה הבידוד הוא רטרו לשבועיים אחורה ולאף אחד לא אכפת איפה אותם אנשים שנחתו לפני שבוע וחצי הסתובבו ועל מי התעטשו.

טימטום!

ענית על השאלה שבסוף - בתחילת ההודעה,

לדעתי משרד הבריאות מנסה ללכת בין הטיפות,

שזה אומר לבודד את כל האנשים מרמת סיכון x,

ומצד שני לא לשלול את החופש לאנשים שמתחת אותה רמת סיכון,

הדרך הכי יעילה לעצור את הנגיף זה לסגור את נתב''ג ולהכניס את כל המדינה להסגר שבועיים,

שזה בערך מה שעשו בסין,

אבל למזלך אתה חי במדינה שהחופש של האזרחים חשוב קצת יותר ממה שהוא חשוב בסין.

אני חזרתי לפני שבוע + מרומא,

אם תשים בהסגר את כל מי שאני נפגשתי איתו בימים האחרונים/ואת כל מי שנפגש איתו וכו'

אתה עובר לשלילת חופש מוגברת מהאזרחים שהיא עצמה דבר בעייתי,

לכן אני בבידוד וכל מי שנפגשתי איתו עדיין לא.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סתם מתוסכל כי אני אמור לטוס בקרוב, 3 הימים הקרובים קריטיים, ויקבעו אם זה ספייק רגעי או התפרצות.

ליפן? עזוב, תבטל כבר עכשיו.

אם תתחיל התפרצות בישראל כנראה לא יתנו לך להיכנס ליפן. אם במקרה תיכנס ליפן תצטרך לשבת בבידוד ברגע שתחזור לישראל.

====================================

עדכון חם מטמקא

מקרה של הידבקות חוזרת בישראלי שחזר מיפן

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5682816,00.html

אושפז חולה ביפן, "הבריא", חזר לישראל והוא עוד הפעם חולה

מדובר בהתפתחות מאוד לא טובה שרק מחזקת את החששות שהוירוס לא עובר בפעם הראשונה ונשאר רדום בגוף.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני מצאתי את הטבלה הזו -

סטטיסטיקת הידבקות ותמותה ע''פ גילאים,

Screenshot_20200228-160723_Chrome.jpg

יש למישהו סטטיסטיקה שמראה באחוזים

את משך הזמן בימים, ממועד ההדבקה עד פיתוח התסמינים?

יש מידע לגבי הזמן המינימלי שהחולה או הנשא מתחיל לדבק לאחר הידבקותו בעצמו?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק סין היו יכולים לעשות את מה שהם עשו, אף מדינה אחרת בעולם לא הייתה עושה את זה.

אבל, אחרי שסין עשתה את מה שעשתה היא הציבה סטנדרט חדש להתמודדות עם הנגיף, סטנדרט שיהיה קשה למדינות מתוקנות לא לעמוד בו.

ולכן אנו רואים תמונות דומות (לא זהות) מאיטליה , דרום קוריאה.

אירן לא כזאת ולפחות עכשיו הם לא ממש מתנהגים כמו הסינים.

לדעתי האישית , גם אם הממשלה בארץ לא תטיל סגר, ברגע שיתחילו יותר מקרים אז התושבים בעצמם יצמצמו את החשיפה שלהם

החוצה , והרחובות יתרוקנו בלי שמישהו יטיל סגר מלמעלה.

שמעתי שהחנות באור יהודה עברה חיטוי יסודי , אבל האם מישהו חושב לקפוץ לקנות שם תחפושות לפורים הקרוב?

אכן הימים הקרובים הם קריטים (14 יום) , אם יצליחו לבודד את הנדבקים האלה אז אפשר לנשוף קצת לרווחה, עד הנקודה הבאה.

אבל הסיפור הוא ממש לא החולים האלה והבידוד של החולה מאיטליה.

הסיפור שישפיע עלינו יותר הוא המצב בארה"ב, אם ההתפרצות בקליפורניה לא תבלם , אם יופיעו עוד נקודות בארה"ב.

אז נהיה בבעיה יותר רצינית , כי לסגור את הטיסות עם ארה"ב יפגע בנו הרבה יותר.

לגבי הדבקה חוזרת , אני רק אניח את זה כאן

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי חולה ישראלי שלישי אובחן בנגיף הקורונה. הנוסע, שחזר מיפן והיה על ספינת "פרינסס דיימונד" אושפז במדינה ועם חזרתו לישראל נמצא שוב כחולה. הנוסע טס בטיסה מסחרית של חברת טורקיש איירליינס מטוקיו דרך איסטנבול טיסה TK53, ומאיסנטבול לתל אביב בטיסה TK784שנחתה בישראל בשעה 08:55. על כל נוסעי הטיסה שנחתה הבוקר ושהיו עמו על המטוס להיכנס לבידוד בית באופן מידי ל-14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

עריכה: ראיתי ש ChemGuy85 השיג אותי - אז קרדיט ל ChemGuy85

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני מצאתי את הטבלה הזו -

סטטיסטיקת הידבקות ותמותה ע''פ גילאים,

[ATTACH=CONFIG]528180[/ATTACH]

יש למישהו סטטיסטיקה שמראה באחוזים

את משך הזמן בימים, ממועד ההדבקה עד פיתוח התסמינים?

יש מידע לגבי הזמן המינימלי שהחולה או הנשא מתחיל לדבק לאחר הידבקותו בעצמו?

לפי מה שקראתי וקראתי המון בחודש האחרון פיתוח תסמינים בין 14 - 21 ימים. במקרים מסוימים אפילו 28 ימים.

החולה מתחיל להדביק לפני פיתוח תסמינים וממשיך להדביק כ-7 ימים אחרי ההחלמה.

לפי מה שידוע עד עכשיו הוירוס מתפרץ שנית ב-15% מהאנשים שהבריאו והפעם השנייה עלולה להיות יותר קשה ומסוכנת בהשוואה לפעם הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איצי בר,

אז כל מה שמשרד הבריאות עושה, שווה לתחת. אז אתה יושב בבית בבידוד, ואם חלילה אתה נשא אז כל מי שהיה איתך בקשר כבר נשא גם כן. אז למה זה שווה? לעשות "בכאילו"?

ואם נוסיף את מה ש ChemGuy אומר, ולא יצא לי לבדוק א המידע שלו, אם לוקח יותר מ 14 יום לפתח תסמינים ואדם יכול להמשיך להדביק עד 7 יום אחרי שהחלים, כל הבידוד הזה שווה לתחת הרבה יותר.

אבל היי, העיקר יודעים איפה היה הבחור מאיטליה ומה המסלול של הצליינים. Good Job!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...