Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אפשר לראות פה:

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

שקצב ההדבקות נמצא בירידה וקצב ההחלמה בעליה. בקוריאה אחוז התמותה הוא זניח לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מבולגריה ביום שלישי ועכשיו התחלתי להשתעל חזק.

אומנם לפני הטיסה עבר עלי שבוע לא פשוט עם ברונכיט, אבל השיעול כמעט הפסיק לפני הנסיעה. פתאום חזר.

לא רוצה להלחיץ את עצמי, אבל במלון בסופיה ראיתי מספר יפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמרים מדעיים וניתוחים של מודולים אפשר לקרוא פה.

https://www.thelancet.com/coronavirus

אבל זה קצת כבד למי שאין ממש זמן.

קראתי מאמר על הנפילות שרואים ברחוב, אלו בדר"כ אנשים שאין להם תסמינים קשים.

אבל הוירוס מתבצר להם בריאות, סוג של בצקות בריאות בלי חום או שיעול קשה.

ופשוט הריאות לא מתפקדות , אין מספיק חמצן בגוף והם קורסים במכה.

זה אמור להיות די נדיר, אם רואים אנשים נופלים ברחובות זה אומר שיש כמויות גדולות של אנשים חולים בלי תסמינים ברחובות.

ChemGuy - תמיד אומרים שהסנדלר הולך יחף, מכרת את כל המסכות לסינים ולך לא נשאר.

תירגע , זאת כנראה רק שפעת , כי הרי אין קורונה בבולגריה כרגע,

צא לבלות , לך לסרט ,אולי לאופרה, הצגה טובה.

תעשה סיבוב בכמה קניונים, לפני שמכניסים אותך ל 14 יום בידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מבולגריה ביום שלישי ועכשיו התחלתי להשתעל חזק.

אומנם לפני הטיסה עבר עלי שבוע לא פשוט עם ברונכיט, אבל השיעול כמעט הפסיק לפני הנסיעה. פתאום חזר.

טיסה מגבירה מחלה. אתה עולה עם צינון קטן לטיסה ויכול לרדת עם דלקת ריאות. זה לא קשור לקורונה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמוך לשעה 20:30 הגעתי לבי"ח כרמל בחיפה בכדי לבקר זוג חברים שנולד להם בן ; המילים הראשונות של השומר בכניסה היו "לא להתקרב למיון הכללי, יש לנו מקרה ראשון של קורונה שנשלח לבידוד".

שמח.

נשמע שהגיע הזמן להציע מודל עסקי חדש - שיעול ראשון ב 300 ש"ח, שני שיעולים ב 500.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לראות פה:

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

שקצב ההדבקות נמצא בירידה וקצב ההחלמה בעליה. בקוריאה אחוז התמותה הוא זניח לחלוטין.

מיני, ההתסכלות שלך לא נכונה.

הוירוס התפרץ חזק בקוריאה רק ב-24 בפברואר. רוב ההידבקויות הן רק בימים האחרונים.

אנשים לא מתים כל כך מהר. (תיאורטית כי בצפון איטליה כן מתים מהר אז אולי יש שני זנים של הוירוס?)

==========================

איטליה - 22 מתים.

אני לא יודע מה הולך שם, אבל לא הגיוני שכל כך הרבה נופלים במדינה כמו איטליה ועוד באזורים היותר מפותחים שלה שדומים יותר לגרמניה/אוסטריה מאשר למדינה ים תיכונית טיפוסית.

אז או ששירותי הרפואה שם פח או שהתפרץ שם זן יותר אלים של COVID-19.

קוריאה עוד 600 מקרים

https://www.bbc.com/news/world-51685908

בינתיים לא נראה שיש בלימה הוירוס מתפשט מהר מאוד ברחבי המדינה

אם זה מה שקורה בדרום קוריאה, מה לעזאזל קורה בצפון קוריאה?!

איראן

שמועות אומרות שמספר המתים באיראן הוא לפחות 200

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-51673053

האם גם שם התפרץ זן אלים יותר?

יפן

מחוז Hokkaido הכריז על מצב חירום

https://www.ctvnews.ca/health/japan-s-hokkaido-declares-state-of-emergency-over-virus-

1.4831463

פיקה, אני לא יודע איפה תכננת לעשות את הטרקים שלך, אבל קח בחשבון שכנראה מחוזות אחרים יכריזו על מצב חירום דומה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המספרים בערך מוחלט הם חסרי משמעות. אולי כל מי שמת באיטליה היה מעל גיל 90 ונשא HIV? או אולי הם כולם גרו במרחק של שעתיים נסיעה מבית החולים הכי קרוב?

ספציפית צפון איטליה הוא אזור מאוד rural, לא בטוח ששירותי הרפואה שם (ככל שהם קיימים בעיירות הקטנות שם) הם כאלה טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה, אני לא יודע איפה תכננת לעשות את הטרקים שלך, אבל קח בחשבון שכנראה מחוזות אחרים יכריזו על מצב חירום דומה.

הוקאידו זה האי הצפוני מ 5 האיים הגדולים של יפן, צפוי להישאר שם קר עד לסביבות מאי. אני לא מופתע שזה המצב. כדור בדולח אין לי לצערי, אבל שבוע וקצת לעקוב עדיין יש לי. עם מצבי חירום עד אמצע מרץ אני יכול להתמודד, זה סה"כ כמה ימים אחרי שאני מגיע.

אבל כמו שאמרתי- הדאגה העיקרית שלי היא שלא אדבק ואדביק סובבים. מה שיכריע הוא לא מדיניות הממשלה שם, אלא התפשטות הנגיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל נמצאת בסיכון גבוה מאוד להעברת מחלות.

בגלל הנוהג של לנשק מזוזות ולהתאסף בצפיפות בבתי כנסת.

אבל לא סביר שלמישהו בממסד הדתי יהיה את האומץ להוציא הוראה שיש לחטא בכהל מזוזות לפני שמנשקים אותן, או לבטל את הנוהג לא היגייני הזה, או לבטל תפילות.

אפילו באירן היו מספיק אמיצים ואחראים כדי לבטל את תפילות יום השישי במסגדים כדי להילחם בהעברת המחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא הבנתי שבאיראן כוהנים דתיים סירבו לבטל תפילות וזה תרם להתפשטות האדירה של הוירוס ברחבי המדינה.

אולי עכשיו הכריחו אותם לבטל תפילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy85 , אפשר לשאול למה הקורונה הזו מטרידה אותך כל כך?

אם אני אדבק אז אדבק.

אין לי שליטה על זה ולא אנעל את עצמי בבית.

כלפי הקורונה הזו אני נוקט בשיטה של בת יענה. מבחינתי - החיים ממשיכים כרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שיש שליטה על זה. היגיינה טובה. שטיפת ידיים. אי הגעה לאירועים המוניים. כל אלה יכולים להקטין מאוד את הסיכויים להדבקות במחלה.

בינתיים, כל החברות הגדולות בעולם עובדות על פיתוחים להלחם במחלה - בדיקות מהירות, תרופות מעקבות ומטפלות בסימפטומים (אין תרופות לוירוסים, אבל יש תרופות שמצליחות לדכא וירוסים ועוזרות לגוף להלחם בו), ואולי בתקווה חיסון יעיל. תמיד יש יותר סיכוי למי שנדבק בסוף המגפה, מאשר בהתחלה שלה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיפך. עדיף להידבק עכשיו כאשר אין עומס גדול מידי על בתי החולים וכל חולה שצריך בידוד מקבל יחס של vip. הסכנה הכי גדולה היא שפתאום יגיעו במקביל עשרות או מאות חולים לחדר המיון ואין דרך לבודד את כולם ובית החולים יקרוס מצפיפות ומעומס.

הקטלן הכי גדול בבתי החולים הוא העומס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל נמצאת בסיכון גבוה מאוד להעברת מחלות.

בגלל הנוהג של לנשק מזוזות ולהתאסף בצפיפות בבתי כנסת.

אבל לא סביר שלמישהו בממסד הדתי יהיה את האומץ להוציא הוראה שיש לחטא בכהל מזוזות לפני שמנשקים אותן, או לבטל את הנוהג לא היגייני הזה, או לבטל תפילות.

אפילו באירן היו מספיק אמיצים ואחראים כדי לבטל את תפילות יום השישי במסגדים כדי להילחם בהעברת המחלה.

אולי דווקא הנוהג של נטילת ידיים אצל הדתיים עשוי למנוע התפרצות נרחבת אצלם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...