Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אני ממש לא מבין את הפוסטים וכל המשחק הזה עם מספרים בראש שלך (שהוא ספקולטיבי לחלוטין, אתה זורק פנימה הנחות לגמרי חסרות בסיס) שמגיע בסוף כל פוסט לאיזשהו תרחיש אימים, כקורא ממוצע בפורום, זה ממש נראה כאילו אתה רוצה, ממש מחכה ולא יכול להתאפק, שתתפרץ פה איזו אפוקליפסה.

chaos is a ladder

יכול להיות שהוא מוביל את קמפיין שיווק המסכות של chemguy

הקמפיין הסתיים לפני שלושה שבועות.

לצערי אחרי שהגדולים שלפו את הפאלוס התאגידי שלהם לדגיגונים כמוני לא נשאר מלאי. אבל הרחתי את זה בא! הרחתי!! אני צריך ללמוד לסמוך על האינסטינקטים שלי. אני עד היום מייסר את עצמי שלא רכשתי מניות של AMD אי שם ב-2016 כשאר מניה שלהם נסחרה ב-2$ ליחידה. היום מנייה של AMD נסחרת ב-55$. אני הרגשתי שהחברה תעבור התחדשות אדירה בשנה - שנתיים הקרובות, אבל לא היה לי מספיק אומץ לקפוץ למים.

בכל אופן היה כיף, למדתי המון, זו הייתה אחלה חוויה והרווחתי מספיק כסף ל-3-4 טיולים טובים בחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ככה עובד הסגר, "הסגר" הוא ליצור סביבה מבודדת מהסביבה שבחוץ. ואכן, בכל התקופה הזו אף אדם מהספינה לא הדביק אף אדם על אדמת יפן, אז ההסגר עובד יופי טופי.

לגבי מה שקורה בתוך הספינה- זו כבר שאלה טובה. אין דרך לדעת מי נדבק מתי, ומה כמות ההדבקות החדשות לאחר כניסת מדיניות ההסגר לתוקף, את זה נדע בעוד כשבוע בערך.

אני ממש לא מבין את הפוסטים וכל המשחק הזה עם מספרים בראש שלך (שהוא ספקולטיבי לחלוטין, אתה זורק פנימה הנחות לגמרי חסרות בסיס) שמגיע בסוף כל פוסט לאיזשהו תרחיש אימים, כקורא ממוצע בפורום, זה ממש נראה כאילו אתה רוצה, ממש מחכה ולא יכול להתאפק, שתתפרץ פה איזו אפוקליפסה.

(ובנימה לא קשורה- נסה בבקשה לכתוב בלי שימוש מוגזם ב ... , הקול הקטן בתוך הראש שקורא את ההודעות בפורום בדיוק עשה rage quit בגלל זה)

אתה יכול להבין מה שאתה רוצה להבין .. ולכתוב מה שאתה רוצה על המצב ועל הקרונה.

אבל לכתוב על מישהו שהוא ממש מחכה ולא יכול להתאפק ... הגזמת קצת ..

זה נקרא העלבת חבר פרום .... אתה עלול לקבל אזהרה או וירוס למחשב בגלל זה.

אני אמשיך לכתוב את העובדות כפי שאני רואה אותם... אתה יכול להבין מזה מה שאתה רוצה.. אבל מבקש לא להעליב.

כעיקרון אני מקווה לטוב ביותר.. וכולי תקווה שהוירוס הזה יעלם באותה מהירות כפי שהוא בא..

בדיוק כמו שכולי תקווה שהגיר הרציף של הקורולה שלי יחזיק כל חיי הרכב.. אבל בכל זאת אני מחליף שמן גיר רציף כל 60 או 70 אלף ק"מ.

האם זה אומר שאני מחכה שהוא יגמר?

אם אני מחליף שמן מנוע כל 10,000 במקום כל 15,000 .. זה אומר שאני פסימי ורק מחכה שהמנוע ילך..

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שידרגתי את מודל האקסל שלי..

https://www.dropbox.com/s/ridr5nu7bglkesh/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94.xlsx?dl=0

הוספתי לשונית חדשה, בלשונית הזאת ניתן להכניס 2 פרמטרים למודל.

היקף ההדבקה היומי באחוזים . 1.1 מציין 10% הדבקה ו 1.3 מציין 30% הדבקה.

פרמטר שני - גודל האוכלוסייה - אפשר להכניס את אוכלוסיית העולם - אוכלוסיית ישראל , או אוכלוסיית העיר שאתם גרים בה.

למה גודל האוכלוסייה חשוב? כי מקדם ההדבקה מוכפל באחוז הנדבקים עד כה מהאוכלוסייה , אם נדבקו 50% מהאוכלוסייה אז המקדם יורד ב50% , כי יש 50% אנשים להדביק.

מקבלים גרף כזה

קורונה מודל.JPG

על הגרף רואים את כמות המקרים החדשים כל יום בהתאם לזמן שעבר מהחולה הראשון..

להתפרצות של הוירוס יש שיא.. מועד השיא תלוי בגודל האוכלוסייה ובמקדם ההידבקות.

מקדם ההידבקות איננו פרמטר שתלוי רק בוירוס עצמו , הוא תלוי באוכלוסייה , ברשויות , במזג האויר וגם בתכונות של הוירוס עצמו.

למשל , מקדם ההדבקה באם המושבות בפתח תקווה או בשכונות צפופות בראשון לציון יהיה גבוה יותר מאשר במושבים או מצפים בגליל.

באוכלוסייה שעושה שימוש קבוע בתחבורה ציבורית המקדם יהיה גבוה יותר מאשר במקומות שנוסעים ברכב פרטי.

כמדינה - אנחנו צריכים שמקדם ההדבקה הממוצע אצלנו יהיה נמוך כמה שיותר.. מצד אחד זה יגרור את המגיפה זמן ארוך יותר.

אך בתי החולים יצליחו לטפל טוב יותר בחולים.

כבודדים ... אנחנו צריכים לדאוג לא להיות חולים בשיא !!! כי באיזור הזה של השיא אחוז התמותה יהיה גבוה יותר מאשר בהתחלה או בסוף.

הנתונים כיום מדברים על:

80% מהנדבקים - יחוו שפעת קלה ויחלימו בלי בעיה...

20% יפתחו תסמינים קשים יותר ויצטרכו אישפוז

חצי מה 20% --(10%) יחטפו דלקת ריאות ויצטרכו טיפול מהותי (חמצן) במשך 4 ימים.

הבעיה - אין מספיק עמדות/מיטות עם חמצן על מנת לטפל בכולם בזמן השיא של המחלה..

בזמן השיא התמותה תהיה גדולה יותר... בגלל העומס..

בסה"כ למי שנכנס לפאניקה וחושב שמדובר בקטסטרופה .. אז זה לא יהיה ..

כי השיא יהיה רק כחודש!! רק 10% מהאוכלוסייה יהיו חולים בזמן השיא .

ורק 10% מהם יחוו סיבוכים קשים - ולכן רק 1% מהאוכלוסייה יהיו מאושפזים בבתי חולים בזמן השיא

ויהיו בסכנת חיים רצינים (אולי חצי מהם ימותו).

זה לא מהותי כי גם ככה מעל 1% מהאוכלסייה מתים כל שנה.. ויש קורולציה גובה בין המתים של הקורונה ל"מתים הרגילים"

ולכן בשנה של הקורונה יהיו אולי 2% מתים מהאוכלוסייה לעומת 1% בשנה רגילה..

אבל בשנים הבאות התמותה תרד ל 0.7% .. ובעוד 3 שנים תהיה באותו מצב עם או בלי הקורונה.

הבעיה זה רק התנהגות האוכלוסייה שתשתנה..

למשל האם ידעתם שהשבוע מתו בישראל כ- 2300 איש?

מהם כ 250 מדלקת ריאות ? בדיוק כמו החולים של הקורונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך עמוד על הוירוס באתר כללית:

"

בדרך כלל לא גורם הנגיף הזה למחלות בבני אדם, אלא בבעלי חיים - יונקים ועופות. אם בני אדם בכל זאת נדבקים בו, הרי לרוב מתבטאת מחלתם בהצטננות קלה או בבעיות קלות במערכת העיכול (שלשולים), והיא חולפת מעצמה ללא שום טיפול. לעומת זאת, אם מדובר באדם שמערכת החיסון שלו מדוכאת מסיבה כלשהי, עלול נגיף הקורונה לגרום למחלה רצינית וקשה יותר.

"

אז בעצם כל מי שעם מערכת חיסונית חלשה, קרי מבוגרים / תינוקות ילדים עלולים לחטוף הכי הרבה?

בגדול כן. זה נכון לרוב המחלות הזיהומיות.

בסוף הקשישים, המוחלשים חיסונית וכו' הם הסובלים הגדולים.

מוחלשים חיסונית זה לא בהכרח קשישים/תינוקות בני יומם. יותר אנשים שטופלו בטיפולים מסוימים, עברו השתלות איברים ועוד כל מיני סיבות שהן לא רק הגיל.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופ' גליה רהב (בריאיון ששמת) רופאה מופלאה. ממליץ לראות ולהתייחס לכל מילה שלה כקודש קודשים, לפחות כשמדובר במחלות זיהומיות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאכלס כן, עבור נשאי MRSA שנמצאים בבידוד טיפתי בבתי חולים מתלבשים ככה.

תסביר לי בבקשה למה בסרטונים ובתמונות מחו"ל העובדים המטפלים באוכלוסיה החשודה בהדבקה עם ציוד של אסטרונאוטים ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופ' גליה רהב (בריאיון ששמת) רופאה מופלאה. ממליץ לראות ולהתייחס לכל מילה שלה כקודש קודשים, לפחות כשמדובר במחלות זיהומיות.

עם כול הכבוד לפרופסורית אבל היא לא חידשה כלום בעניין. רוב התשובות שלה היו אולי, בערך ולא יודעים.:cry:

את זה כבר שמענו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר הוא פשוט, במדינה ישראל חכמים יותר מכל הגויים.

ובשבוע הראשון שרק התחילו לדבר על המחלה, מלא עסקנים מכרו את כל ציוד המיגון שהיה בישראל דרך ebay לכל העולם.

אז בהתחלה זה היה נראה כאילו עשינו עסק לא רע בכלל, אבל שבועיים אחרי כך גילנו שמכרנו הכל בנזיד עדשים,

ועכשיו אפילו לרופאי השיניים אין מסיכות לטיפול.

ואף אחד לא מוכן למכור לנו עכשיו ציוד מיגון.

ונעבור לחזית - דרום קוריאה - כמות הנדבקים עולה בקצב מבהיל.

בסרטון הזה מדברים על אישה נגועה שהייתה בקשר עם מעל 100 אנשים אחרים.

מעניין אם היא בדיוק חזרה מחו"ל למסיבת בר מצווה ונישקה 100 אורחים?

אצלהם אפילו מנקי הרחובות לבושים בציוד מגן יפה יותר משלנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר לי בבקשה למה בסרטונים ובתמונות מחו"ל העובדים המטפלים באוכלוסיה החשודה בהדבקה עם ציוד של אסטרונאוטים ?
כל מה שאני יודע הוא שככה בדיוק אני נדרשתי להתלבש לפני שבכלל הסתכלתי לכיוון של אבי (ז"ל) לכשהייתי מגיע לבקר אותו באיכילוב.

האירוניה היא ש mrsa נרכש משהות בבי"ח ואבי חטף אותו בשל ניתוחון שעבר באחת הבהונות.

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובשבוע הראשון שרק התחילו לדבר על המחלה, מלא עסקנים מכרו את כל ציוד המיגון שהיה בישראל דרך ebay לכל העולם.

זה לא משנה המסכה הרפואית הסטנדרטית לא מגנה בכל מקרה.

מדובר נטו במיגון פסיכולוגי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...