Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

^

צוו הבידוד רטרו ניתן היום בצהריים גם אני הסתובבתי עד אז..

אני לגמרי חושב שהפאניקה מוגזמת, בפרט שמוקד ההתפרצות הוא בצפון איטליה

מרחק כמה שעות נסיעה מרומא,

אבל אני לא לוקח על עצמי אחריות של לסכן אנשים אחרים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהצו ניתן רטרו בצהריים, אבל אחרי שנודע לה על הצו לא מעניין אותה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

הייתי מתלונן https://survey.gov.il/he/quarantineviolation

אולי אחרי שכמה חוכמולגים כאלה יככבו בחדשות אנשים יבינו שצריך להקשיב להנחיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי לשמוע את דעתכם, טס בתחילת אפריל למדריד.

לבטל או להמשיך?

אני בגישה של - גם ככה זה יגיע לארץ מאוחר או מוקדם, אני צעיר ובריא אז אני רוצה להאמין שאבריא בקלות כשזה יגיע אלינו.

מצד שני לחץ כבד מצד המשפחה לבטל.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

עד תחילת אפריל יש עוד חודש לפחות, אין לך מה לדון בזה עכשיו,

תגיד למשפחה שאתה מבטל וברור שאתה לא טס, ככה הם ירדו ממך בשלב זה.

תראה מה יקרה בחודש הקרוב (אני מעריך קפיצה של פי 2 כל 5-7 ימים).

אם אני טועה והכל ירגע עד תחילת אפריל סע לשלום,

אם הכל יהיה פי 16 בתחילת אפריל, אז זה ממש לא יהיה תלוי בך, כי לא יהיו טיסות למדריד.

אמרו לי שאין שום הגבלה בזמן השימוש שלהם ואין ירידה ביעילות לאחר זמן,

הכוונה שלהם הייתה שמסיכה חדשה מגינה בדיוק כמו מסיכה משומשת.

בסין ממחזרים מסכות, הבנתי שאוספים מסיכות חד פעמיות , ומוכרים אותם שוב לאנשים.

מדהים שאירופה לא מסוגלים לסגור את הגבולות, איטליה נגועה והם פשוט לא יכולים לסגור את הגבול של איטליה.

לאיטליה מותר לסגור מחוז פנימי , אבל לאיחוד אסור לסגור מדינה.

בסין, הם היו יכולים לסגור מה שהם רצו.

בקליפורניה מופתעים , יש להם מקרה ראשון של קורונה בארה"ב שהם לא מסוגלים להסביר מאיפה הוא נדבק.

הם קוראים לזה נדבק בקהילה, בעבר קראתי לזה ה"הצל האפל" וקצת צחקו עלי פה.

המשמעות היא שיש אנשים שנדבקים, אין להם שום תסמינים , או שהם חושבים שזאת שפעת רגילה,

הם מדביקים אחרים שגם לא מרגישים כלום.

ואז פתאום ה"צל האפל" מדביק מישהו שחוטף את זה קשה ולא ניתן לקשר ולהבין מאיפה זה הגיע.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביטלתי את הנסיעה לפולין בשבוע הבא. לא מפחד מהקורונה, אבל לא רוצה להתקע שבועיים באיזה הסגר. אז אחרי ההצבעה ניסע לאיזה נופש בארץ, ונתבעס בשעה 10 בערב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, מאוד. אמשיך לעקוב, תודה על הלינק.

דיברתי היום עם מד''א (חזרתי מרומא לפני שבוע ויום - אני נכנס להסגר:x:cry:)

אמרתי להם שיש מחסור במסיכות והצלחתי להשיג רק כמה בודדות,

אמרו לי שאין שום הגבלה בזמן השימוש שלהם ואין ירידה ביעילות לאחר זמן,

ולכן אני יכול להיות רגוע מהבחינה הזו.

מאיפה המידע שלך?

דודה שלי, רופאה.

מצד שני, אני מתכוון ליעילות כלובש לא רוצה להידבק- אדם שלא רוצה להדביק רק צריך לדאוג לא לפזר אירוסולים. במקרה הזה, מה שאמרו לך כנראה רלוונטי בהרבה.

http://www8.nationalacademies.org/onpinews/newsitem.aspx?RecordID=11637

https://www.cdc.gov/niosh/topics/hcwcontrols/recommendedguidanceextuse.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפחד מהקורונה, אבל לא רוצה להתקע שבועיים באיזה הסגר.

זאת בדיוק התהיה שלי בנושא. אני לא מעל גיל 60, גם לא 50. אז כנראה שגם אם חס וחלילה אדבק אהיה בסדר.

אבל להגיע לארץ ולהיות בהסגר או בהסגר במדינה אחרת? לא ממש בא לי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקור? לפני משהו כמו 5 ימים התחלתי לתהות בקשר לזה ולחפש מאוד לעומק. לא מצאתי דיווח על מקרה מאושר אחד כזה. אשמח לראות אם יש משהו קונקרטי

דיווחים ראשונים התחילו לזרום מסין לפני חודש בערך. מקרים דומים דווחו גם ביפן. טוענים שזה קורה בערך ב-15% מהחולים.

אני אנסה למצוא מקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי לשמוע את דעתכם, טס בתחילת אפריל למדריד.

לבטל או להמשיך?

אני בגישה של - גם ככה זה יגיע לארץ מאוחר או מוקדם, אני צעיר ובריא אז אני רוצה להאמין שאבריא בקלות כשזה יגיע אלינו.

מצד שני לחץ כבד מצד המשפחה לבטל.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

אני גם בתחילת אפריל טס לסקוטלנד - ביינתים הטיסה היא ללא יכולת ביטול(כרטיס lite) אז אין לי מה לעשות איתו, אם זה יחמיר שבוע לפני הטיסה ויבטלו את הטיסות אז אזיז את הטיסה בחינם למועד אחר ואזיז את שאר ההזמנות ואם לא יבטלו את הטיסות אני כנראה אסע - מקסימום שבועיים אעבוד מהבית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה כתב יוסי פרנקוס ברכב כללי. הפסיק לגלוש פה בגלל התחושה שתמיד מנסים להתנגח בך ולהשתיק אותך. להראות מי צודק יותר למי יש יותר גדול.

לא מוכנים לקבל דעות של אחרים.

+1 ובגדול!

יש קבוצה דומנינטית שמובילה ומנהלת את השיח, לעיתים בחוסר מקצועיות שזועק לשמים. לעיתים מהכוח שניתן להם כ"מנהלים" לעיתים מהרעש וההד שהם מייצרים בפורום בלי קשר לידע המקצועי שלהם, אלא מהרצון להגיב לכל דבר.

לא רק יוסי הפסיק לכתוב... יש יותר מאחד שכמותו ששותפים לתחושותיו.

ולעניין השפעת.

זה מאוד מעניין לראות מה קורה בסינגפור,

מקום שהתחיל כמוקד משמעותי, מצליח ע"י מדיניות מאוד קפדנית לצמצם למינימום את היקיף הנדבקים ולמעשה בשבוע האחרון כמות הנדבקים היתה נמוכה מכמות המבריאים, שזה סימן מעודד על יכולת מערכות מאורגנות להתמודד עם השפעת.

https://experience.arcgis.com/experience/7e30edc490a5441a874f9efe67bd8b89

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצד שני, יפן, מדינה מסודרת מאוד לכאורה- בשרשרת פאשלות שלא תבייש גם את ישראל. אחרי תקופה ארוכה של עליה מאוד מתונה ויציבה בכמות החולים (בין 3-10 ליום, כולל ירידות חזרה, כלומר, משהו כמו 3-7-5-9-4 וכדומה) כבר 3 ימים שכמות החולים החדשים עולה באופן עקבי (ובפעם הראשונה, מעל 20 חולים חדשים ביום אחד)

אנשים עם חשד לא נבדקו והורשו לנסוע בתחבורה ציבורית, חלק מיורדי הספינה ששוחררו לביתם לא נבדקו עקב טעות רישום, בחלקים נרחבים של המדינה לא הוכנו אגפי בידוד ולא הוספו מיטות ייעודיות להכלת הדבקה, חלק מהמחוזות אכן נתפסו עם המכנסיים למטה שהופיע הנדבק הראשון.

מאוד לא אופייני. אצלנו יש היסטריה מוחלטת ושם הייתה יותר מדי שאננות כנראה, איכשהו בסופו של יום היקום שואף לאיזון....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך ההתיצבות לוקח זמן.

זה נכון שביפן התחילו מאוחר יותר, אבל מההכרות שלי עם העם היפני והצייתנות היפנית הם יצליחו להתאזן... תן להם זמן.

היקום לא שואף כלום חוץ ממלבורו לייט.

מדינות שיקחו את עצמן בידיים עם אכיפה ומשמעת יצליחו. ברפובליקת בננות שלאף אחד לא אכפת... שאלוהים יעזור

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המקור הזה 14% מהחולים ב-Guangdong חטפו את הוירוס שנית אחרי שהחלימו:

https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/14-of-recovered-coronavirus-patients-in-chinas-guangdong-tested-positive-again

זה סימן מדאיג לכך שהוירוס נשאר רדום בגוף גם אחרי לכאורה החלמה. בנוסף יש סימנים שסיבוב שני עם הוירוס אפילו יותר קשה מהסיבוב הראשון.

=========================================================

סין מנסה להציג תדמית של ירידה במספר הנדבקים וחזרה הדרגתית לשגרה, אבל כאשר קוראים בין השורות מבינים שהמצב לא מעודד. מצד אחד השלטונות לוחצים על פתיחה מחדש של מפעלים ועסקים, אבל מצד שני הקונגרס השנתי של המפלגה הקומוניסטית בבייג'ינג, הכינוס הגדול ביותר ואולי חשוב ביותר אליו מגיעים בכירי מפלגה מכל רחבי סין נדחה עד הודעה חדשה.

https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3051408/why-postponing-chinas-national-peoples-congress-adds-further

כפי שג'ורג אורוול כתב בספרו חוות החיות "כל בעלי החיים שווים אך ישנם כאלו ששווים יותר"

=====================================================================

ארה"ב - ישנם סימנים מדאיגים מאוד שמתחילה התפרצות חזקה. חסרונותיה העצומים של מערכת הבריאות האמריקאית יחשפו בחודשים הקרובים. קרוב ל-30 מיליון אמריקאים חסרי ביטוח רפואי ועוד 50 מיליון מחזיקים ביטוח רפואי שלא שווה את הנייר עליו כתובה הפוליסה.

להערכתי המון, המון, המון אמריקאים לא ילכו להיבדק ולקבל טיפול מחשש להיתקע עם חשבונות עצומים. רבים כנראה ימצאו את עצמם בכל מקרה בבתי חולים ואז נראה המון משפחות קורסות תחת נטל החשבונות. עצוב, אבל אולי זה מה שינער אותם סוף כל סוף להנהיג רפורמה אמיתית במערכת הבריאות שלהם.

נראה לאן העיניים יתפתחו בשבועות הקרובים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ברחתי" פעם מהוריקאן במיאמי, הטיסות בוטלו ונסעתי ברכב עד NY

כביש I95 שהיה חלקו בתשלום נפתח לנסיעה חינם עקב מצב החרום.

זה בדיוק מה שיקרה עם שרותי הבריאות בארה"ב לטיפול בקורונה

כשיגמר יתחילו לגבות כסף שוב...

אופטימיות זה לא הצד החזק שלך אה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...