Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

בסין פרסמו כמה פרוטוקלים של טיפול בחולים.

הדבקה:

דגירה - בממוצע 5 ימים (95 אחוז מהחולים פחות מ 12 יום , 99 אחוז פחות מ 14 יום , ורק בודדים עד 28 יום).

פיתוח תסמינים ראשונים - יום 0 - בדר"כ חום ושיעול - לרוב מדווח רק בדיעבד.

10 ימים מהיום של התסמינים הראשונים , אחרי 10 ימים של חום, כ-20% מפתחים דלקת ריאות.

דלקת הריאות כ-4 ימים קריטים שחלקם צריכים רק חמצן וחלק קטן צריכים לעבור הרדמה מלאה וחיבור למכונת הנשמה.

14 יום מהתסמינים הראשונים - הדלקת ריאות עוברת (או שמתים מזה) והחום נעלם,

עוד 7 ימים עד שהוירוס כבר לא מופיע בבדיקות.

כלומר סה"כ 21 ימים מהתסמינים הראשונים וכמעט כחודש מההדבקה.

כולם כותבים שאין מספיק מכונות הנשמה באף מדינה - כולל ארה"ב.

אין לי מושג כמה מכונות הנשמה יש בארץ, אבל הבעיה העיקרית היא כמות הנדבקים.

ולכן כל עוד מדובר במספר מיקרים בודדים חדשים ביום , אז המצב עוד יהיה בסדר.

אבל אם פתאום תהיה התפרצות של מאות מקרים ביום, לא ניתן יהיה לטפל ולחבר את כולם לחמצן/מכונות הנשמה.

ופה סגר כללי כן יעזור , כי רק סגר כללי יפחית את כמות הנבדקים היומית למשהו נסבל.

לכן מבחינת משרד הבריאות סגר כללי יוטל רק שנגיע (או שיהיה צפוי להגיע) לכמות נדבקים יומית גבוהה יותר מהכמות שניתן לטיפול.

זוכרים את השפעת מדצמבר ?

אז הגענו ל-300 חולים מאושפזים ומערכת הבריאות הייתה על סף קריסה.

https://news.walla.co.il/item/3331276

הקורונה קשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליפן? עזוב, תבטל כבר עכשיו.

אם תתחיל התפרצות בישראל כנראה לא יתנו לך להיכנס ליפן. אם במקרה תיכנס ליפן תצטרך לשבת בבידוד ברגע שתחזור לישראל.

לא מציק לי הקטע של הבידוד בחזרה לארץ. לגבי לבטל- אין שום היגיון בלא לחכות לרגע האחרון, דמי הביטול זהים גם ככה, אז פשוט אמשיך לעקוב ואעשה החלטה מושכלת.

הבידוד לא כזה מציק לי, האופציה להידבק גם לא ממש מפחידה אותי (בינינו, מעדיף להיות מאושפז ביפן ולא בישראל...), אבל אני ממש לא רוצה להדביק אחרים- וגם לא רוצה לבלות את הטיול בבאסה מול מקומות סגורים. (למרות שהפעם חלקו הגדול בחורים מחוץ לערים ובשבילי טבע)

אם אראה שהמצב עדיין מוכל אטוס, אם אראה שהם איבדו שליטה על הנושא- טוב נו, reschedule לקיץ.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי וקראתי המון בחודש האחרון פיתוח תסמינים בין 14 - 21 ימים. במקרים מסוימים אפילו 28 ימים.

החולה מתחיל להדביק לפני פיתוח תסמינים וממשיך להדביק כ-7 ימים אחרי ההחלמה.

לפי מה שידוע עד עכשיו הוירוס מתפרץ שנית ב-15% מהאנשים שהבריאו והפעם השנייה עלולה להיות יותר קשה ומסוכנת בהשוואה לפעם הראשונה.

הבחור מחנות המשחקים פיתח תסמינים תוך 3 ימים, כך גם אשתו.

כנראה הנתונים של קורולה נכונים יותר.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מציק לי הקטע של הבידוד בחזרה לארץ. לגבי לבטל- אין שום היגיון בלא לחכות לרגע האחרון, דמי הביטול זהים גם ככה, אז פשוט אמשיך לעקוב ואעשה החלטה מושכלת.

הבידוד לא כזה מציק לי, האופציה להידבק גם לא ממש מפחידה אותי (בינינו, מעדיף להיות מאושפז ביפן ולא בישראל...), אבל אני ממש לא רוצה להדביק אחרים- וגם לא רוצה לבלות את הטיול בבאסה מול מקומות סגורים. (למרות שהפעם חלקו הגדול בחורים מחוץ לערים ובשבילי טבע)

אם אראה שהמצב עדיין מוכל אטוס, אם אראה שהם איבדו שליטה על הנושא- טוב נו, reschedule לקיץ.

טס לבד או מאורגן? אל-על דחו את פתיחת הקו לטוקיו.

בנוגע למחלה אני ממש לא בטוח שעדיף לך להיות מאושפז ביפן ולא בישראל לא מבחינת עלויות טיפול ולא מבחינת איכות הטיפול הרפואי שתקבל.

גם אם תגיע לשם יש סיכוי טוב שהרבה מאוד מקומות יהיו סגורים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמו ביפן למטייל רשימה של מקומות שיהיו סגורים ביפן בזמון הקרוב, וזה כולל את ג'יבלי ואת התצפית מהעיריה בשינג'וקו ועוד כל מיני.

לא יודע אם זו תקופה נחמדה לטייל בה

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק סין היו יכולים לעשות את מה שהם עשו, אף מדינה אחרת בעולם לא הייתה עושה את זה.

אבל, אחרי שסין עשתה את מה שעשתה היא הציבה סטנדרט חדש להתמודדות עם הנגיף, סטנדרט שיהיה קשה למדינות מתוקנות לא לעמוד בו.

כל מה שסין עשתה זה להציב סטנדרט חדש ברמות של הפניקה, בלי שום השלכות חיוביות בפועל למיגור המגיפה או לטיפול בחולים.

כל מה שיצא מזה הוא שהאנשים המפוחדים והחשוכים יוצאים עכשיו מהחורים עם שלל רעיונות טוטליטריים וביטויי גזענות - הנה, עכשיו דרך המחשבה הזאת נתפסת לפתע כלגטימית - לרדוף, לכלוא, לקנוס, לסגור וכו'.

בפועל, במציאות - אין מה לעשות חוץ מטיפול תומך למי שנפגע ו***לא*** צריך לעשות שום דבר חוץ מהכנה של מספיק מיטות ואמצעי טיפול תומך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טס לבד או מאורגן? אל-על דחו את פתיחת הקו לטוקיו.

בנוגע למחלה אני ממש לא בטוח שעדיף לך להיות מאושפז ביפן ולא בישראל לא מבחינת עלויות טיפול ולא מבחינת איכות הטיפול הרפואי שתקבל.

גם אם תגיע לשם יש סיכוי טוב שהרבה מאוד מקומות יהיו סגורים.

לבד, ומי לעזאזל טס עם אל על. הייתי ביפן כבר כמה פעמים, ה-מדינה לטייל בה לבד. לגבי בתי חולים- בעלויות הטיפול הביטוח נושא, פחות מעניין, איכות הטיפול טובה מהארץ בגלל 2 גורמים עיקריים: רמת הצוות הרפואי דומה. אבל בתי החולים פי 5000 מאורגנים יותר (ציוד, נהלים), והרופאים הרבה פחות עייפים, רופא יפני עובד פחות שעות בכללי מרופא ישראלי, ופחות משמרות רצופות.

פרסמו ביפן למטייל רשימה של מקומות שיהיו סגורים ביפן בזמון הקרוב, וזה כולל את ג'יבלי ואת התצפית מהעיריה בשינג'וקו ועוד כל מיני.

לא יודע אם זו תקופה נחמדה לטייל בה

פורסמה רשימה של אטרקציות שיהיו סגורות עד ה 15/3 פחות או יותר, אבל זה ממש לא מה שיכריע את הכף (את היערות, השבילים, הנהרות וההרים אי אפשר ממש לסגור :-D גם הפריחה לא ממש מודאגת מהקורונה)

אבל אם משהו לא ישתנה ומהר, יהיה מאוד לא אחראי לטוס לשם. ממשיך לעקוב....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שסין עשתה זה להציב סטנדרט חדש ברמות של הפניקה, בלי שום השלכות חיוביות בפועל למיגור המגיפה או לטיפול בחולים.

כל מה שיצא מזה הוא שהאנשים המפוחדים והחשוכים יוצאים עכשיו מהחורים עם שלל רעיונות טוטליטריים וביטויי גזענות - הנה, עכשיו דרך המחשבה הזאת נתפסת לפתע כלגטימית - לרדוף, לכלוא, לקנוס, לסגור וכו'.

בפועל, במציאות - אין מה לעשות חוץ מטיפול תומך למי שנפגע ו***לא*** צריך לעשות שום דבר חוץ מהכנה של מספיק מיטות ואמצעי טיפול תומך.

אתה פשוט כותב שטויות.

הסינים עשו מה שנדרש על פי מה שהם ידעו בזמנו, שזה לא הרבה. שני נגיפי קורונה האחרונים שכבר האנושות חוותה היו קטלניים, במיוחד ה- MERS המזרח תיכוני. משנה הזהירות שנקטו כנראה מנעו תחלואה גדולה יותר בסין עצמה, עד גבול מסוים. עכשיו כשהנגיף מתפשט באירופה אז קל להסתכל בדיעבד. בכל מקרה ברור שאין מה לעשות מלבד טיפול תומך - אבל כן צריך לנסות להכיל את התפשטות המחלה. יותר אנשים חולים בוודאי יביא לקושי רב לתת את אותו טיפול תומך שיכול להציל חיים במקרים מסוימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבורסות בעולם צונחות יותר מהר מתזרים המזומנים של אל-על.

הדאו ג'ונס רשם ב-24 בפברואר את הצניחה היומית הכי קשה בהיסטוריה.

https://www.investmentnews.com/galleries/5-worst-days-ever-for-dow-jones

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/stock-market-news-today-coronavirus-correction-worst-day-since-2011-2020-2-1028947767

אגב, אם סגנו של רוחאני חטף את הוירוס יש מצב שגם רוחאני עצמו נדבק.

תקשיבו אם הוא מת הקורונה צריכה לקבל פרס נובל לשלום לשנת 2020.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחברות העוסקות בחיסונים קפצו פי10 השבוע, רולר קוסטר בבורסה ...

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לטיסת Korean Air

מסתבר שהדיילת על המטוס הייתה חולה בוירוס והיא עשתה מספר טיולים מקוריאה לארצות הברית בבואינג 777 מלא עד אפס מקום.

אותה דיילת ביקרה גם בישראל בטיסת Korean Air שהביאה לכאן את הקוריאנים החולים

https://www.businessinsider.com/coronavirus-koreanair-attendant-reportedly-served-tel-aviv-los-angeles-2020-2

אין כמו דיילת חולה שמסתובבת בין נוסעים במטוס עם אוויר ממוחזר ומחלקת להם אוכל ושתייה.

going to be fun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הטיפול טובה מהארץ בגלל 2 גורמים עיקריים: רמת הצוות הרפואי דומה. אבל בתי החולים פי 5000 מאורגנים יותר (ציוד, נהלים), והרופאים הרבה פחות עייפים, רופא יפני עובד פחות שעות בכללי מרופא ישראלי, ופחות משמרות רצופות.

הייתי בסוף נובמבר ביפן ולמזלי, זה היה רגע לפני שיגעון הקורונה...ולענייננו: לא יודע לגבי שעות עבודה של הרופאים שם. אבל, עם כל זה שאני רוכש ליפנים כבוד ותופס מהם כאנשי מקצוע מצטיינים בכל תחום, דווקא בטיפול באניית הקורונה, הם כשלו לגמרי. אפילו פרופסור יפני מומחה נדהם מרמת החובבנות בסוגיה. דבר נוסף, ביפן לא מדברים כמעט אנגלית. גם הצוות הרפואי. אז אני מניח, שתמיד עדיף לקבל טיפול דווקא אצלנו בארץ, הגם שיש פה הרבה כשלים וחובבנות.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...