Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן דיזל סטיישן, חוות דעת (קצת שונה מהלך הרוח ברשת?)

dorondoron
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה קיבלתי את הרכב הנ"ל, אתחיל מהסוף ובמילה אחת - אכזבה.

וקצת יותר בפירוט:

רקע - אני עובד בתפקיד המחייב רכב צמוד מהמעסיק, נוסע כארבעים אלף ק"מ בשנה,

בכל הארץ, ממג'דל שמס ועד אילת, 95% מהנסיעות הן לצרכי עבודה.

מזה מספר שנים שאני עם רכבי חברה/ליסינג, בעברי מספר רכבים שהיו ברשותי,

הרכב שהכי אהבתי היה פג'ו 508, לצערי האופציה כבר לא קיימת.

אני מחפש נוחות בנסיעות ארוכות, אחיזה ומזגן שמקרר היטב.

ברוב הזמן ההחלטה לגבי הרכבים מתקבלת מלמעלה וכך גם במקרה של הרנו, לא ניתנה אפשרות בחירה לאף אחד.

מדובר ברכב מהדגם האחרון עם מערכות בטיחות מקוריות (ללא צפצפה.)

הטוב - הרכב יחסית מאובזר, כניסה והנעה ללא מפתח כולל פתיחת דלת מטען, מקדם את פני הנהג עם אורות,

תפעול מזגן ידני (ולא ממסך מגע, לטעמי יתרון) המזגן מקרר היטב, אין צורך לכבות אורות, ניתן לבצע מספר התאמות

לפי העדפות הנהג (ענייני תצוגה והתראות.)

תומך באנדרואיד אוטו שבה תפעול הנייד יעיל יותר מהערכת המובנית של רנו.

הרכב משייט היטב בנסיעה מהירה ועושה רושם שניתן להגיע לצריכה של 1:20 די בקלות.

הרע - הרכב רועש, בנסיעה עירונית שאון מנוע הדיזל נשמע היטב, בנסיעה מהירה רעש המנוע פחות מורגש אבל

אז יש רעשי רוח..

קשה למצוא תנוחת נהיגה נוחה, אני במשקל ממוצע אבל התמיכות בצידי משענת הגב מפריעות, בנוסף חתיכת פלסטיק לא ברורה

תקועה ליד הקונסולה של תיבת ההילוכים ומפריעה לברך ימין.

התיבה הרובוטית מהססת בנסיעה איטית, כנראה נמצאת בהילוך אחד למעלה מהרצוי ואז נוצר מצב של השהייה בתגובה

לאחר גלישה או עצירה מוחלטת, בנסיעה מהירה התיבה עובדת מצוין. (ולא, אין לי עניין בתפעול ידני של התיבה)

בירידות ארוכות ממחלפים בהם הייתי רגיל למהירות מסויימות אני כבר לא חושב לנסות עם הרנו, היא פשוט לא משתפת פעולה.

המתלים קשים כמו אבן, מי שמכיר את העבודות בכבישי ירושלים יודע על מה אני מדבר, לעיתים נדמה שעוד רגע הרכב קורס.

אין אפשרות לדלג על באמפים, במקרה של הרנו הבאמפים עושים את עבודתם נאמנה.

והלא נורא - כפי שציינתי למעלה, המערכת תומכת באנדרואיד אוטו (למה שיהיה ניווט מובנה בשנת 2020?)

התמיכה סבירה אבל כאשר מדליקים אורות ביום (כפי שאנו מחוייבים עכשיו) התצוגה של Waze עוברת למוד לילה.

מתחת להגה בצד ימין כפתורי השליטה בווליום ובתחנות הרדיו, מישהו החליט על גלגל להעברת תחנות, כאשר AA מחוברת

הגלגל סורק תחנות במקום להעביר בין תחנות מועדפות (כך הוא מתפקד כאשר AA לא מחובר)

לסיכום, כנראה שמבחינת עסקה עבור המעסיק מדובר ברכב חסכוני, אם היתה אפשרות בחירה ונסיעת מבחן כנראה

שהרנו לא היתה בחירה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה והתובנות המעניינות שציינת.

אני גם שמתי לב לעניין עם מבנה הקונסולה המרכזית וההפרעה לרגל ימין, דבר שלא מאפשר תנוחת נהיגה נכונה וזה כשלעצמו פוסל את הרכב על הסף בשבילי.

התופעות בגיר שציינת ממש מעצבנות ומאפיינות בצורה זו או אחרת גירים רובוטיים וחלקן יכולות להתרחש גם בגירים פלנטריים. ברגע שיש צורך בהעברת הילוכים אין מושלם.

גירים ללא התופעות הללו הם גירים רציפים, שבהם הנסיעה חלקה לגמרי, אבל יש חסרון באופי הפעולה שלהם בזינוקים מהמקום ונסיעה עם רגל כבדה על הגז.

לדעתי למי שנוסע רגוע, גיר רציף מאד נעים בייחוד בשילוב ברכבים היבריידים של טויוטה שבהם מנוע החשמל נכנס לפעולה ומפחית מאד את החסרון הנ״ל של הגיר זה.

לגבי הנוקשות בנסיעה, נסה להוריד קצת לחץ אוויר, זה יכול לשפר משמעותית את נוחות הנסיעה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי הוא היה הרבה פחות נוח מהפלטאנס ובגלל זה נפסל.

לגבי התצוגה באנדרואיד אוטו שעוברת למוד לילה זה מובנה באנדרואיד אוטו ולא שייך לרכב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green@ - אכן לחץ אויר זה משהו שתכננתי לבדוק והורדה שלו משפרת את המצב.

Night Driver@ - ניתן והצלחתי לשנות את התצוגה כך שהטלפון קובע את מצב התצוגה.

AA Developer Settings -> Day/Night -> Phone-controlled

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה אני עם הגרנד קופה דיזל כבר שבועיים, אחרי שהייתי לפני זה עם איוניק.

הרושם שלי שהיא הרבה הרבה יותר נוחה מהאיוניק, בפרט הרגשתי את זה כשהיו לי לא מעט נסיעות בירושלים שבוע שעבר, אני חושב ששם האשמה היא בעיקר באיכות המאוד מאוד נמוכה של הכבישים עקב עבודות הרכבת ובכלל, בערים אחרות שיוצא לי ליסוע תדיר (רמלה, מודיעין) הנוחות טובה משמעותית.

גם המושבים מאוד נוחים שם, בפער גדול מהאיוניק (ואני עם מבנה גוף מלא למדי, אבל גובה ממוצע-לא נתקלתי בבליטות שמפריעות בקונוסולה המרכזית, כמו כן התמיכה הצידית ממש נוחה בפיתולים בדרך ליישוב שאני גר בו, הרבה יותר מהאיוניק).

לגבי ההססנות של התיבה, יכול להיות שבנהיגה עירונית זה מפריע יותר, אולי מעבר למצב נהיגה אחר (ספורט/אקו) יכול לשפר את זה, אני מוצא שזה לא כזה נורא והתיבה מתנהגת טוב יותר מאשר באיוניק שהייתה ממש בועטת במהירויות נמוכות.

לגבי רעשי רוח-יש כאלו במידת מה בעיקר מאיזור המראות במהירויות של 100+, אבל זה ממש לא משמעותי. רעשי מנוע הרבה פחות נוכחים.

כאמור בהשוואה לאיוניק ההבדל ממש דרמטי, אבל לדעתי גם בהשוואה לאוקטביה של אבא שלי הגרנד קופה שקטה יותר.

מה שכן הרכב מעודד למוד נהיגה ממש רגוע יחסית, כל התחושה היא של קרוזרית נוחה כזו, ופחות רכב שמעודד לתפירת פיתולים. מה שכן בכבישים מהירים השיוט במהירויות גבוהות מתבצע בצורה ממש נינוחה ונעימה לדעתי.

אבל זה מעניין איך התרשמות מרכב זהה יכולה להיות הפוכה כל כך אצל אנשים שונים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגאן - למדינות העולם המפותח עם כבישים נורמאלים

פלואנס - למדינות עם תשתיות של עולם שלישי כמו טורקיה(שם הוא גם מיוצר) וכן , גם ישראל עם שבילי עיזים בתור כבישים שבנוסף תוקעים באמפרים בכל חור אפשרי , אם צריך או לא צריך ורובם לא מסומנים ובנויים בצורה לא הגיונית עם מדרגה במקום שיפוע , תופעה שבאמת לא ראיתי כמותה בשום מקום אחר...

גם לי הוא היה הרבה פחות נוח מהפלטאנס ובגלל זה נפסל.

לגבי התצוגה באנדרואיד אוטו שעוברת למוד לילה זה מובנה באנדרואיד אוטו ולא שייך לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

netco@ - לא ידוע לי על מצב ספורט בדגם הסטיישן, אקו קיים אבל הוא מסרס את הרכב לגמרי.

הרעש ברובו הוא אכן מהמראות, לטעמי יכול לשגע פילים.

נסעתי הרבה על אוקטביה 1.2 בזמנו, הלוואי והיתה לי אפשרות בחירה לאוקטביה חדשה,

(להבנתי היצע הרכב בנפח 1.5 בלבד מייקר את העסק.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס - למדינות עם תשתיות של עולם שלישי כמו טורקיה(שם הוא גם מיוצר) וכן , גם ישראל עם שבילי עיזים בתור כבישים שבנוסף תוקעים באמפרים בכל חור אפשרי , אם צריך או לא צריך ורובם לא מסומנים ובנויים בצורה לא הגיונית עם מדרגה במקום שיפוע , תופעה שבאמת לא ראיתי כמותה בשום מקום אחר...

אני קונה אוטו בארץ כדי לנסוע בכבישים שלנו.

זה מעבר למתלים. זה גם מושבים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי לא יצאת מספיק מהארץ ואם כן אז כנראה לא נהגת. מבטיח לך שיש מקומות שיגרמו לו להתגעגע לכבישים שלנו ולא רק בדרום אמריקה ובמזרח אירופה. אני גר בבית אשר נמצא ברחוב משולב ואנשים פשוט טסים פה. רק לפני שבועיים הייתה חתולה דרוסה. לא גור אבוד שלא רואה לאן הוא הולך, חתולה גדולה ובוגרת. עם התרבות של הנהג הישראלי טוב מאד שיש באפרים. בקושי יודעים לשלוט על רכב בעקומה אבל טסים כמו משוגעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואנס הייתה לטעמי יותר נוחה מהגרנד קופה, גם יותר מרווחת במונחי מרווח ברכיים לנהג שבגרנד פשוט בעייתי לנהגים מעל 1.90.

המושבים אכן טובים (ובוודאי יותר מהאיוניק שם הם ממש לא נוחים), ואם תסתכל על התמונה הכוללת במונחי מעסיק (צריכת דלק עלות אחזקה) מדובר בעסקה משתלמת מאוד. וכבונוס הוא יכול להציג - מדובר ברנו מכונית נוחה ובטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מעסיק היא פשוט זולה יחסית לתמורה בליסינג.

רציתי לקחת לעובד שלי אחת סטיישן אבל לא היו במלאי ולא היה צפי להגעה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והלא נורא - כפי שציינתי למעלה, המערכת תומכת באנדרואיד אוטו (למה שיהיה ניווט מובנה בשנת 2020?)

התמיכה סבירה אבל כאשר מדליקים אורות ביום (כפי שאנו מחוייבים עכשיו) התצוגה של Waze עוברת למוד לילה.

בגרנד קופה, גם כשהאורות כבויים, התאורה האחורית עובדת יחד עם תאורת היום.

אם גם אצלך האורות האחוריים דולקים כשהאורות כבויים וה-DRL פועל, אינך נדרש להדליק אורות ביום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש פנצ'ר אתה מחליף, זורק בתא המטען ונוסע לפנצ'ריה. הם כבר מחזירים למקום.

ואם כבר מדברים על רזרבי, בספארק הגלגל הרגיל לאנכנס למקום של הרזרבי ואם יש לך עיתון של סוף השבוע בתא המטען הוא לא ייכנס גם לשם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הם" בפנצ'ריה לא רצו להחזיר.. אמרו שהם לא מכירים את זה והלכו..לא ניסיתי להכניס גלגל בגודל רגיל לשם, אבל יש מקרים שהרכב עם נוסעים והתא מטען מלא ( אצלי תמיד יש הרבה הציוד של עבודה ) ובכל צריך לשים אותו מתחת לפני התיקון..

עריכה אחרונה על ידי dor_xd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...