Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם פתחו מצערת אלקטרונית עם מברג וניקוי זה עשה נזק? מזדה 3 2008

admtaynov13?
שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזדה 3 2008 ספיריט אם זה משנה.

בדרייב יש רעידות כי המנוע יורד בסלד לאזור ה400-500.

היום הגעתי למוסך שהייתי מטפל בעבר והוא ניקה לי את המצערת

המצערת כמה שידוע לי אלקטרונית ככה לפי הבנתי מישהו לוחץ על דוושת הגז ואחד מנקה עם ספריי קרבורטור,

בטפשותי השארתי את הרכב שם כי סמכתי עליהם, לבסוף הם ניקוי מצערת וחיישן MAF עם ספריי הזרקות (לא ראיתי שהיה רשום קרבורטור)

והוא פשוט בא עם מברג פתח את המצערת וניקה, אחרי איפוס מחשב(מנתק מינוס לכמה דק) זה עדיין לא פתר את הבעיה של הרעידות והטורים הנמוכים אבל על פניו לא נראה שום נזק למצערת או לרכב כי אני מרגיש שהוא נוסע כמו קודם, איך אפשר לאבחן אם יש נזק למצערת או לא?

חיישן MAF ידוע לי שצריך ספריי מיוחד בשבילו אבל בכל זאת הוא ניקה עם ספריי הזרקות, האם יכול להיות לזה נזק?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לנקות מצערת שהיא מורכבת על הרכב לא תמיד מנקה כמו שצריך. עדיף לפרק את המצערת ולנקות אותה יסודי. לא מקצועי ומסוכן לפתוח בכוח עם מברג מצערת חשמלית. אם לא הרגשת שינוי כלשהו בעבודת המנוע לפני הניקוי אני לא מאמין שניגרם נזק. להבא תעמוד ליד הרכב ותראה מה עושים ולא בושה ללמד בעל מקצוע דבר או שניים כמו לנקות מצערת חשמלית...דווקא יש מצב שהוא ייקח זאת כטיפ טוב שאפשר להשתמש בדוושת הגז לצורך פתיחת הפרפר שהמצערת חשמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לנקות מצערת שהיא מורכבת על הרכב לא תמיד מנקה כמו שצריך. עדיף לפרק את המצערת ולנקות אותה יסודי. לא מקצועי ומסוכן לפתוח בכוח עם מברג מצערת חשמלית. אם לא הרגשת שינוי כלשהו בעבודת המנוע לפני הניקוי אני לא מאמין שניגרם נזק. להבא תעמוד ליד הרכב ותראה מה עושים ולא בושה ללמד בעל מקצוע דבר או שניים כמו לנקות מצערת חשמלית...דווקא יש מצב שהוא ייקח זאת כטיפ טוב שאפשר להשתמש בדוושת הגז לצורך פתיחת הפרפר שהמצערת חשמלית.

לרגע הלכתי והוא כבר בצע את זה וכשהגעתי ראיתי שהוא לקראת סיום ועדיין עם מברג בפנים פותח וסוגר אותה כדי לנקות, ישר קפצתי והסברתי לו את זה התגובה: "אני מנקה 20 כאלה ביום אל תדאג" כנל לגבי חיישן MAF שהוסבר לו שצריך ספריי מיוחד, היום בעל מקצוע שומע את דעתך בנושא והוא מזלזל ומתייחס אלייך אחרי זה בצורה לא עקומה.

בכל מקרה, יש אפשרות לעשות בדיקה לתושבות מנוע לבדוק את מצבם?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלקח במצבים שכאלה הוא לא להשאיר את הרכב לבד אלא לראות בדיוק מה נעשה באותו הרגע ולעצור מכונאי מלפעול בדרכים שכאלה. עצוב שהוא פועל עם שיטה שכזו על 20 מצירות ביום...לא מבין חוסר אחריות שכזו! אופציה שניה היא לא לחזור לאחד שכזה. אופציה שלישית ללמוד לבצע לבד זה חוסך הרבה כסף והרבה דאגות. בעניין התושבות אם אתה חושד שנם הגורמות לרעידות אז צריך להביט עליהם ויזואלית ואתה יכול עם גק לתמוך פלטת עץ מתחת לאגן השמן ולהתחיל קצת להעלות את הגק ולהרגיש אם הרעידות פוחתות. מחלה נפוצה ברכבים האלה זה התושבת העליונה הימנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלקח במצבים שכאלה הוא לא להשאיר את הרכב לבד אלא לראות בדיוק מה נעשה באותו הרגע ולעצור מכונאי מלפעול בדרכים שכאלה. עצוב שהוא פועל עם שיטה שכזו על 20 מצירות ביום...לא מבין חוסר אחריות שכזו! אופציה שניה היא לא לחזור לאחד שכזה. אופציה שלישית ללמוד לבצע לבד זה חוסך הרבה כסף והרבה דאגות. בעניין התושבות אם אתה חושד שנם הגורמות לרעידות אז צריך להביט עליהם ויזואלית ואתה יכול עם גק לתמוך פלטת עץ מתחת לאגן השמן ולהתחיל קצת להעלות את הגק ולהרגיש אם הרעידות פוחתות. מחלה נפוצה ברכבים האלה זה התושבת העליונה הימנית.

מה שהיה היה והלקח נלמד

לבצע לבד ניקוי מצערת לא בעיה בשבילי, רק רוצה להבהיר נושא קטן, יש אפשרות ממש לפרק את כל החתיכה החוצה ולנקות או ממש חייב להשאיר את הקונקטור כדי שנתן "גז" שהמצערת תפתח ולהתיז? מעוניין לבצע ניקוי יסודי,

עוד שאלה ראיתי שיש ספריי מיוחד למצערות של ליקוי מולי האם הוא חובה או אפשר ספריי קרבורטור?

על הדרך לנקות חיישן MAF עם ספריי יחודי או שאין צורך? (הוא ניקה גם את החיישן הזה עם ספריי INJECTOR ואני פוחד שהוא עשה לחיישן הזה גם נזק.

לגבי התושבת העליונה היא הוחלפה למקורית,

העניין שהמוסך שניקה את המצערת הוא מוסך שהומלץ בפורום פה והוא אמור להיות ממש אמין ומשום מה זה לא המצב ואפילו לא קרוב...

לא רוצה להוציא שם לבנאדם אבל חוסר מקצועיות

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לנקות מאף עם ספריי ייחודי בצבע לבן כתום של ליקווי מולי.

אתה מנתק את כל המצערת מהבעפת ואז רק מחבר קונקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לנקות מאף עם ספריי ייחודי בצבע לבן כתום של ליקווי מולי.

אתה מנתק את כל המצערת מהבעפת ואז רק מחבר קונקטור.

קבלתי.

אחרי הניקוי ניתוק מינוס עשר דק לאפס מחשב, ואז צריך לבצע לימוד מצערת באמצעות ברקס ?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדרך כלל עומד בסרק כמה דק וזה מתייצב לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהיה היה והלקח נלמד

לבצע לבד ניקוי מצערת לא בעיה בשבילי, רק רוצה להבהיר נושא קטן, יש אפשרות ממש לפרק את כל החתיכה החוצה ולנקות או ממש חייב להשאיר את הקונקטור כדי שנתן "גז" שהמצערת תפתח ולהתיז? מעוניין לבצע ניקוי יסודי,

עוד שאלה ראיתי שיש ספריי מיוחד למצערות של ליקוי מולי האם הוא חובה או אפשר ספריי קרבורטור?

על הדרך לנקות חיישן MAF עם ספריי יחודי או שאין צורך? (הוא ניקה גם את החיישן הזה עם ספריי INJECTOR ואני פוחד שהוא עשה לחיישן הזה גם נזק.

לגבי התושבת העליונה היא הוחלפה למקורית,

העניין שהמוסך שניקה את המצערת הוא מוסך שהומלץ בפורום פה והוא אמור להיות ממש אמין ומשום מה זה לא המצב ואפילו לא קרוב...

לא רוצה להוציא שם לבנאדם אבל חוסר מקצועיות

לא צריך להוציא שם רע בפרהסיה זה עניין שלך מולו. בכל מיקרה תבצע אתה ניקוי יסודי עם פירוק של המצערת בלי מברגים ועל פי נוהל פתיחת מצערת חשמלית בצורה הנכונה. יש מספיק סירטונים לזה. גם לגבי חיישן האויר קנה ספריי יעודי אסור לנקות אותו עם ספריי קרבורטורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להוציא שם רע בפרהסיה זה עניין שלך מולו. בכל מיקרה תבצע אתה ניקוי יסודי עם פירוק של המצערת בלי מברגים ועל פי נוהל פתיחת מצערת חשמלית בצורה הנכונה. יש מספיק סירטונים לזה. גם לגבי חיישן האויר קנה ספריי יעודי אסור לנקות אותו עם ספריי קרבורטורים.

כמובן, כמו שנאמר אפרק את כולה שתהיה בחוץ ותחובר לחיישן אנקה ביסודיות עם ספרי קרבורטור, לגבי חיישן מד כמות אוויר יש לי כבר 2 כאלה כי בעבר היה לי בעיה איתו והוא נוקה עם ספריי יחודי, אנקה אותו על הדרך ואעדכן.

עוד שאלה לא קשורה לנושא

אני צריך להחליף שמן ברקס ברכב ואצל המזדה צריך סופר דוט 4, אצל אבי יש שמן ברקס בתקן SL6 שהוא אומר שהוא מתאים (?)

https://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%91%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D-ate-dot4-sl6-%D7%A8%D7%91%D7%A2-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8

כמובן שאנקז מכל קאליפר בנפרד עם זה:

https://www.aliexpress.com/item/32847232011.html?mb=dPMGvek2ZjywRlj&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&aff_platform=default&cpt=1579445096689&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&rdtUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F32847232011%2F32847232011.html%3Fmb%3DdPMGvek2ZjywRlj%26srcSns%3DCopy%2520to%2520Clipboard%26tid%3Dwhite_backgroup_101&aff_request_id=45ff930b213d4113b93ab27cb9f4ec01-1579445096689-05857-oqyiO2BO&sk=oqyiO2BO&aff_trace_key=45ff930b213d4113b93ab27cb9f4ec01-1579445096689-05857-oqyiO2BO&businessType=ProductDetail&terminal_id=06b5b44b2e164733a75bf68185cfb5ab

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...