Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור G12 או G13? ואיך לבדוק שהירידה במפלס טבעית, או בעיה במערכת הקירור?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מעט פרטים על הרכב:

טרנספורטר T5, 2013

דגם 7J0-7EA112 מנוע CAA

84 כ"ס. 1968 נפח.

שמתי לב שהמפלס של מי קירור מנוע ירד מעט מתחת ל-MIN.

אני זוכר שגם לפני שנתיים (פלוס מינוס) הייתה ירידה (לא זוכר אם הרכב הגיע עם מפלס עד ל-MAX. האם בדר"כ רכב מגיע עם מפלסים עד ל-MAX?)

ואז אני זוכר שמילאתי מים מזוקקים (בכדי להחזירו למפלס MIN).

מספר שאלות:

בספר הרכב מדובר על נוזל G13 אך על המיכל אצלי כתוב G12, האם אני צריך לרכוש נוזל קירור מסוג G12 או מסוג G13?

כמו כן בספר מצוין שצבע הנוזל בצבע סגול, ואילו אצלי הוא ורדרד (כמדומני כך היה גם כשהרכב היה חדש). אני לא יודע איזה נוזל יש לי.

האם עלי לשאוב (עם מזרק?) את כל הנוזל ולמלא עד ל-MIN את מי הקירור שאקנה, או לערבב עם מה שיש (יש טעם לרענן את הנוזל כולו לחדש?), ואם כן - כמה? חצי נוזל וחצי מים? אשמח להדרכה קלה.

והאם יש לנתק את החיישן שמחובר אליו או משהו לפני, תוך כדי ביצוע העבודה?

אשמח לקצת הדרכה ולמה לשים לב (חשוב שהרכב יהיה קר לפני נסיעה או שזה לא משנה?)

שאלה אחרונה שהזכרתי בכותרת: בספר רכב מצוין שירידה רבה במפלס עלולה להצביע על בעיה במערכת קירור המנוע.

איך אני יכול לבדוק באמצעים ביתיים על מנת לשלול בעיה שכזאת? מה עלי לחפש, על מה להתמקד? אשמח למספר טיפים.

הרכב 2013, אולי שווה לבדוק קצת יותר למה הוא מאבד ככה נוזל קירור (זוכרים שהוספתי גם לפני שנתיים מעט מים מזוקקים)G12 (1).jpg

תודה רבה חברים

G12 (2).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודע לזה שהצבע זה רק דיו ובמקרים רבים הוא משנה את צבעו עם הזמן .

יש לו תפקיד נוסף כמובן : זיהוי נזילות קל . מים מזוקקים מתאדים ללא סימן אז מוסיפים חומר נוסף שמשאיר עקבות...

דבר שני ממלאים עד לאמצע המיכל. בין min ל max. אצלך יש חבק שחור המסמן את אמצע המיכל. אין בעיה לערבב עם נוזל ישן . בארץ גם המים לא קופאים. אין חשיבות אם זה g12 או 13.ניתן גם לערבב בינהם. זה יותר עניין של שמירה על איכות הסביבה... פשוט גליקול פחות ידידותי לסביבה.

רק אל תוסיף מים מהברז. מים גורמים לחלודה .

דבר שלישי: תעקוב אחרי ירידת המפלס. אם אתה משלים כל חודש קצת, יש חשש לנזילה איטית. יש מצב שמשאבת מים לקראת סוף החיים, סדק קטן בצינורית ,במיכל עיבוי ,אולי דליפה במקום אחר... דורש בדיקת לחץ במוסך. אם יש לך בורוסקופ אתה יכול לצלם את צנרת המים מסביב למנוע ואולי תגלה סימנים מחשידים....

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שני ממלאים עד לאמצע המיכל. בין min ל max. אצלך יש חבק שחור המסמן את אמצע המיכל.

החבק השחור אינו מסמן את מפלס הנוזל.

על המיכל יש סימנים של MAX ו-MIN וביניהם המפלס צריך להיות.

* לפותח האשכול,

אתה צריך למלא נוזל קירור G13 ביחס של 50/50 אחוז מי ברז או מים מזוקקים ונוזל קירור. אין שום צורך לרענן או להחליף את נוזל הקירור ברכבך.

צבע הנוזל הינו וורוד/סגול תלוי איזה מסמך של הייצרן נפל ליידך ומי תרגם אותו לאנגלית או עברית. אדום בהיר די דומה לוורוד G12 ,G12+ ,++ ו-G13 הם כמעט בעלי אותו צבע.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק צודק בעקרון . המקסימום נמצא איזה ס''מ מתחת לחבק השחור. אני ממלא עד החבק כי נח לי למדוד ככה ואין בזה נזק.

בדיוק אמצע הכדור...

אם פעם בשנה המפלס יורד טיפה מתחת למינימום: לא הייתי מחפש כלום. תשלים נוזל ותעקוב או תן למוסך להשלים בטיפול. לא שווה התעסקות .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...