Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה על חסימת פח ירוק בתוך שטח חניה

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום שלום,

תיאור המקרה:החניתי את הרכב בירושלים בתוך שטח חניה, ליד כלוב בקבוקים ופח שירות ירוקים (ראו תמונות) כש:

*הקפדתי להיות במרווח מכל הפחים כך שתתאפשר גישה נוחה ומרווחת.

*אין בקרבת המקום שום תמרור שמורה לא לחנות (וזה בתוך איזור חניה).

*לא חסמתי/הפרעתי לכניסה או יציאה מאזור החניה או לתנועה בתוכו.

ביום המחרת חזרתי לאותו מקום ושוב החניתי את הרכב מהצד השני של הפחים (ראו תמונות). לצערי רק בסוף היום השני ראיתי שקיבלתי שני דוחות- אחד על היום הראשון ואחד על היום השני כשסעיף העבירה זהה:

"העמדת/החנית את רכבך הנ"ל במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב שלא להעלאת נוסעים או הורדתם. בניגוד לסעיף 5א לחוק העזר לירושלים העמדת רכב וחנייתו התשכ"א- 1960. ותקנה 72א4 לקנות התעבורה התשכ"א- 1961."

דחיית ערעור על הדוחות: ערערתי על הדוחות וקיבלתי את התשובה הבאה:

"מרישומי הפקח וצילום הרכב עולה כי הרכב הוחנה תוך חסימת מכולות אשפה ומכולה למחזור בקבוקים בניגוד לסעיף 72(א)(4) לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961 ובכך חסם אפשרות של רכב פינוי לפנות אותן. המדובר בעבירה של אחריות קפידה, המשמעות הינה שעל הפונה להוכיח כי עשה כל שניתן על מנת להימנע מביצוע העבירה, מה שלא נעשה במקרה זה. משאלו פני הדברים, הדוחות ניתנו כדין ואין עילה לבטלם."

2 שאלות בהקשר הזה:

(1) נושא חסימת הפחים לא מצוין בשום מקום מפורשות בתקנות התעבורה ו/או בחוקי העזר העירוניים. האם זה רלוונטי ומוצדק לבקש להישפט בנסיבות האלה?

(2) אם חסימת הפח היא אכן בעייתית, אז ביום השני החניתי את הרכב מאחורי הפחים (ראו תמונות) ולבטח לא חסמתי פינוי אשפה ו/או הפרעתי לתנועה. האם מוצדק לבקש להישפט תחת הטענה הזאת?

בברכה ותודה לעונים,

YEL

18-1.jpg

16.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חיפוש בתקנות שצויינו בדו"ח ונסיון להבין מה בעצם מהות העבירה, הצלחתי להגיע למסקנה (דעתי האישית כמובן), שמדובר על חסימת גישה למשאיות זבל שמגיעות לרוקן את הפחים. הצפרדעים הרי מועמסים לאורך (כלומר המשאית צריכה לעמוד במקום הטויוטה או הסובארו).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהשימוש בתקנה המצויינת בדו"ח הוא מוטעה כיון שהתקנה דנה בחסימת כניסה למגרש חניה וזה לא המקרה.

בד"כ מסמנים מעטפה על האיזור בו עומד מיכל האשפה והוא כולל גם שטח כדי שהמשאית תוכל לבוא ולרתום ולהעמיס את הצפרדע.

מהתמונות לא רואים שיש סימון כזה.

כך שיש מקום לנסות להישפט

ועדיין ההתנהלות שלך לא מובנת , האם היית חוסם רכב שחונה שם?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד לא חנית במקום לא מסומן, מצד שני אין סימון גם לשטח הנדרש לפינוי המכולה.

נראה לי שאם תגיע למשפט זה יהיה מאוד תלוי על איזה צד קם השופט.

נראה לי שהוגן היה לבטל את הדו"ח בו אתה לא חוסם את מתקן הבקבוקים.

זה שחוסם את מתקן הבקבוקים, לא צריך להיות גאון גדול להבין את החסימה.

בלי קשר, אני חושב שזה דו"ח קטנוני

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד, קצת הגדלת ראש לא מזיקה, ואישית לא הייתי מעיז לחנות ברדיוס הפעולה של משאית אשפה או אוסף צפרדעים, החבר'ה האלה לא עדינים במיוחד והייתי חושש לספוג מכה. לפני שבועים - שלושה הייתי עד למכה כזו שקיבל רכב שחנה ברחבה שבסוף רחוב ללא מוצא, מקום שבו מקובל מאד לחנות בגלל מצוקת חניה בעיקר בלילה, אבל לא נותר למשאית פינוי האשפה מקום לתמרן.

זאת זאת בלי קשר לעבודה הרשלנית של העיריה, ש"זורקת" את הצפרדעים הפתוחות במקום לא מסומן ומאפשרת לאשפה להתפזר כיוון שהמיכלים פתוחים.

ועניין אחרון, לקח שצריך להלמד בכלל בלי קשר לצד המשפטי, הוא שלפני תחילת תנועה עושים סיבוב סביב הרכב. הפעם פספסת הודעת קנס שאילו מצאת אותה היית חוסך את הקנס השני, בפעם אחרת זה יכול להיות צמיג נקור ,מכה ברכב או ילד שנמצא ליד הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה רבה על התשובות וההתייחסות..

בד"כ מסמנים מעטפה על האיזור בו עומד מיכל האשפה והוא כולל גם שטח כדי שהמשאית תוכל לבוא ולרתום ולהעמיס את הצפרדע.

--יתכן שאוכל להוסיף עוד פרט מידע מהותי לסיפור:

* למעשה בתוך שטח החניה המדובר ישנו אזור שהוקצה במיוחד למיקום הפחים עם סימון של מעטפה (ראו תמונות) והוא עומד באופן קבוע ריק. במקום זאת את מיכל הבקבוקים מיקמו על חניה מסומנת ואת הפח הירוק איפה שרואים.

* מאז המקרה (כ3 חודשים) אני עובר כל יום במקום בדרכי לעבודה ורואה שני רכבים חדשים חוטפים את הדוח הזה. האם לא היה ראוי להציב שם שלט או כל סימון אזהרה אחר ובכלל למקם את הפחים במקום שיועד להם ועומד ריק.

* בסיכומו של יום אני מתרשם שהעירייה כנראה נהנית מהמצב הקיים שבו אנשים עושים את אותה טעות שלי (האיזור סובל ממחסור כבד במקומות חנייה בגלל עבודות תשתית). העליתי את הסוגיות האלה בערעור אבל הן לא זכו להתייחסות.

ועדיין ההתנהלות שלך לא מובנת , האם היית חוסם רכב שחונה שם?

--כמובן שבדיעבד לא הייתי חונה שם מלכתחילה והמעשה נעשה בתום לב אמיתי (ברור שזה לא רלוונטי לדוח אבל אומר זאת לעצמי ולכם).

ועניין אחרון, לקח שצריך להלמד בכלל בלי קשר לצד המשפטי, הוא שלפני תחילת תנועה עושים סיבוב סביב הרכב. הפעם פספסת הודעת קנס שאילו מצאת אותה היית חוסך את הקנס השני, בפעם אחרת זה יכול להיות צמיג נקור ,מכה ברכב או ילד שנמצא ליד הרכב.

--לגמרי, זה לקח חשוב שלמדתי מהמקרה. תודה

שוב תודה על ההתייחסות והעזרה עד כה,

YEL

7.jpg

Inked14_LI.jpg

עריכה אחרונה על ידי YEL
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור התמונה של מיקום הצפרדע

הייתי כותב מכתב נוסף בו מראה את המיקום המסומן של הצפרדע ומבקש לבטל את הדו"ח.

שים לב שיש גם מעטפה וגם תמרור!!

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור התמונה של מיקום הצפרדע

הייתי כותב מכתב נוסף בו מראה את המיקום המסומן של הצפרדע ומבקש לבטל את הדו"ח.

שים לב שיש גם מעטפה וגם תמרור!!

שוב, תודה על המענה,

-- אני אחדד שבמכתב הערעור שכתבתי על הדוח עשיתי בדיוק את מה שאתה ממליץ- שלחתי תמונה של המיקום המסומן (את התמונה שכאן) וכתבתי על זה שהפח לא נמצא במקומו. התגובה שקיבלתי היא זו שציטטתי לעיל והיא מתעלמת מזה לחלוטין.

-- בנוסף נכתב לי עם התשובה הנ"ל שהחלטת התובע בעניין היא סופית וכרגע אני צריך להחליט אם לשלם או להישפט.

-- מכיוון שכל הפרוצדורה הנ"ל זרה לי לחלוטין (זאת פעם ראשונה שאני מקבל דוח) אשמח לקבל כל רמז על המשמעות של 'להישפט' (לא ככ הצלחתי למצוא מידע באינטרנט ואשמח שתפנו אותי למקורות):

* האם אני מסתכן בקנס גדול יותר או הסתבכויות בירוקרטיות?

* האם אני נכנס עכשיו לסאגה של התייצבויות כפויות בבתי משפט שפרושים על תקופה ארוכה?

וכו'..

שכן, אם אלו המשמעויות אני כבר מעדיף לבלוע את הצפרדע של הרשויות.

שוב תודה על חוות הדעת עד כה

ושבת שלום,

YEL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תודה על המענה,

-- אני אחדד שבמכתב הערעור שכתבתי על הדוח עשיתי בדיוק את מה שאתה ממליץ- שלחתי תמונה של המיקום המסומן (את התמונה שכאן) וכתבתי על זה שהפח לא נמצא במקומו. התגובה שקיבלתי היא זו שציטטתי לעיל והיא מתעלמת מזה לחלוטין.

-- בנוסף נכתב לי עם התשובה הנ"ל שהחלטת התובע בעניין היא סופית וכרגע אני צריך להחליט אם לשלם או להישפט.

-- מכיוון שכל הפרוצדורה הנ"ל זרה לי לחלוטין (זאת פעם ראשונה שאני מקבל דוח) אשמח לקבל כל רמז על המשמעות של 'להישפט' (לא ככ הצלחתי למצוא מידע באינטרנט ואשמח שתפנו אותי למקורות):

* האם אני מסתכן בקנס גדול יותר או הסתבכויות בירוקרטיות?

* האם אני נכנס עכשיו לסאגה של התייצבויות כפויות בבתי משפט שפרושים על תקופה ארוכה?

וכו'..

שכן, אם אלו המשמעויות אני כבר מעדיף לבלוע את הצפרדע של הרשויות.

שוב תודה על חוות הדעת עד כה

ושבת שלום,

YEL

השופט בהחלט יכול להטיל קנס גדול יותר.

מצד שני יש סיכוי להגיע לעסקת טיעון עם התובע לפני תחילת המשפט.

הסאגה לא תהיה ארוכה מבחינת הזמן שתבזבז. היא כן יכולה לקחת זמן עד שתסתיים. יקבעו תאריך למשפט, שם תוכל להגיע לסיכום כלשהו עם התובע או לטעון לכפירה בעבירה. במידה ותטען לכפירה אז ייקבע מועד דיון חדש להצגת הראיות שם הסיפור אמור להיגמר. סה"כ 2 ימים, אבל כמובן שהתאריכים שיקבעו יכולים להיות עוד חודשים רבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עקרונות חזקים אצלך מבזבוז זמנך בקש להישפט.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות,

כנראה שאנסה לפנות בתלונה לעירייה בנוגע למיקום הלקוי של הפחים לאורך חודשים רבים והטעיית ציבור הנהגים. אזכיר גם את הדוח שקיבלתי בתקווה לנס (אך נראה שהעירייה דווקא מעוניינת בשימור הבלאגן והמפגע הנל)

שבת שלום!

YEL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש -מאיפה הבטחון שהמעטפה נועדה לצפרדעים? בתמונה רואים 2 שערים גדולים מימין ומשמאל -האם אלו כניסות לחניון/חדר זבל? אם כן, אז המעטפה נועדה למנוע הפרעה בעת כניסה ויציאה .

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

הארה / הערה נכונה.

וגם אם אכן זה נעשה כדי לאפשר יציאה כניסה זה רק מלמד שצריך היה להיות ציור מעטפה גם לצפרדעים גם כדי למקם אותם בשטח החניה וגם כדי לאפשר גישה גם להם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...