Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ככל הנראה שכפלו לי את כרטיס האשראי בברזיל, מה עליי לעשות?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה בזמן משיכת כסף בכספומט צולם/שוכפל כרטיס האשראי שלי ומאז כבר כמה פעמים נמשכו לי כספים מהחשבון, לקח לי קצת זמן לעלות על זה מאחר שאני משתמש הרבה בכרטיס וקצת קשה לעקוב אחריי העסקאות מפה, אני חייב את הכרטיס הזה בשביל להתנהל פה, כל התשלומים הגדולים על טיסות ומלונות הכל משולם בכרטיס, מה עליי לעשות במצב כזה? למי לפנות?

אני כרגע בפרו ואין לי מקום קבוע ככה שאני לא יכול לעשות אחד חדש ושישלחו לי אותו לכתובת/מלון.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר עלית על עסקה לא כשרה אתה חייב לבטל את הכרטיס במיידי.

זו אחת הסיבות שבגללה לא נוסעים לחו"ל עם לא פחות משני כרטיסי אשראי, אחד זמין לשימוש והשאר מוסתרים. ושבעת משיכת כספים בכספומט מסתירים את האצבע המקישה עם כף היד השניה.

לגבי שליחת כרטיס חלופי - זה עניים די יקר (עד כמה שאני זוכר משוה כמו 150 דולר) והוא נשלח לבנק או סניף של חברת האשראי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בכרטיס עוד כמה עסקאות גדולות(טיסות) שאמורות לרדת לי רק בתאריך החיוב החודשי, מה יקרה איתם אם אבטל עכשיו את הכרטיס?

אין לי בעיה שישלחו לי כרטיס חלופי, הבעיה היא שאין לי מקום/כתובת קבועה פה, כל כמה ימים אני ממשיך הלאה עובר מלון/עיר.

נניח ואני מבטל/חוסם במיידי את הכרטיס, איך אני ממשיך מפה? אין לי אפשרות לעשות כלום בלעדיו.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נבלע כרטיס האשראי באחד הכספומטים בארגנטינה פשוט כי שכחתי אותו בפנים בגלל סדר הפעולות השונה מאשר בישראל. לפחות משכתי מזומן והיה לי קצת להתנהלות למספר ימים. יום למחרת נכנסתי לסניף הבנק כדי לנסות לקבל את הכרטיס חזרה אבל זה לא היה אפשרי.

חישבתי איפה אני אמור להיות ומתי בחודש הקרוב, הרמתי טלפון ושלחו לי כרטיס חדש תוך כדי הבטחה שהוא מגיע תוך שבועיים. נתתי להם כתובת של בית חב"ד באותה העיר והכרטיס באמת חיכה לי שם.

זה לא כלכך מסובך, ולפעמים אין ברירה. אני לא הייתי משאיר כרטיס פעיל כשאני יודע שמישהו שכפל לי את הפרטים ומשתמש בו.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול כרטיס אינו משפיע על חיובים שבוצעו ולא משפיע על עסקאות שבוצעו ועדיין לא חויבו, ולא משפיע על עסקאות תשלומים שחלק מהתשלומים ירדו.

הביטול גורם לכך שלא ייכנסו חיובים חדשים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בכרטיס עוד כמה עסקאות גדולות(טיסות) שאמורות לרדת לי רק בתאריך החיוב החודשי, מה יקרה איתם אם אבטל עכשיו את הכרטיס?

אין לי בעיה שישלחו לי כרטיס חלופי, הבעיה היא שאין לי מקום/כתובת קבועה פה, כל כמה ימים אני ממשיך הלאה עובר מלון/עיר.

נניח ואני מבטל/חוסם במיידי את הכרטיס, איך אני ממשיך מפה? אין לי אפשרות לעשות כלום בלעדיו.

שאלה נכונה, והתשובה לה תלויה בסוג החיוב:

1. עסגות חד פעמיות (כולל עסקות בתשלומים) ימשיכו להיות מחוייבות בחשבון הבנק כאילו הכרטיס קיים. גם תקבל הודעת חיוב חודשית לפי מספרו של אותו כרטיס. מבחינה זו אין לך מה לדאוג.

2. עסקות מתמשכות, למשל חיובי סלולר או טלויזיה רב ערוצית. עקרונית חברת האשראי אמורה להעביר את החיוב לכרטיס החדש באופן אוטומטי. אישית אני מעדיף ליצור קשר עם החברות הרלוונטיות ולעדכן אותן, אחרי קבלת הכרטיס החדש.

3. המצב הבעייתי ביותר - חברות השומרות את מספר כרטיס האשראי לצורך עסקות עתידיות. נניח פייפאל או חברות ביטוח. אותן את צריך לעדכן (דרך האתר או בטלפון, בהתאם לחברה), שכן אם, למשל, חברת הביטוח תנסה לחייב כרטיס שבוטל תקבל הודעה על אי כיבוד התחייבות. בדרך כלל זו לא בעיה ומסדירים את החיוב מחדש בטילפון, אבל עם נפלאות דואר ישראל אתה עלול לעמוד בפני מצב בו פוליסה שלך מבוטלת בגלל חיוב כרטיס אשראי שלא עודכן.

בכל מקרה - כפי שכתב M3XXX, מרגע שנחסם כרטיס אשראי אי אפשר להחיות אותו, ואי אפשר לבצע בו פעולה כלשהי. נדמה לי שיש חברות אשראי שמאפשרות הקפאת כרטיס לתקופה מסויימת. אישית היו במשפחתי מספר מקרים בהם חברת האשראי איתרה פעילות בלתי חוקית בכרטיסים, ואז נציג יצר קשר (אפילו בשעה 2 לפנת בוקר) לודא כי אכן מדובר בעסקה לא כשרה, וכאשר התבררה התרמית ביטל את הכרטיס במקום. יש בעולם חברות אשראי שאפילו לא מתקשרות אלא מבטלות או מקפיאות את הכרטיס בלי להודיע למחזיק בו - בישראל לא נתקלתי בכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעתי על אופציה של הקפאת הכרטיס אבל היא לא נשמעת לי רלוונטית כשפרטי הכרטיס נחשפו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר נתקעתי בחול עם כמה כרטיסי אשראי חסומים אחרי שהארנק נאבד לי

הצלחתי למצוא מישהו נחמד שהסכים לקבל כא טלפוני של אבא שלי שהיה בארץ ולתת לי מזומן תמורת החיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה מוכרת.

הטעות היא שלא קראת מספיק לפני, לא באים עם כרטיס אחד לטיול הזה.

ענו לך מספיק פה על ההתנהלות , אקצר לך שיש לדווח על העסקאות ולא לדאוג באשר לעסקאות שאמורות לרדת, יש לעבור על העסקאות ולראות מה שלך ומה לא, את הכרטיס יש לחסום מיידית, תוציא כמות גדולה של כסף (בפרו אי אפשר להוציא מכספומט אחד כמות גדולה, אז תתחיל להסתובב בעיר ולהוציא כמה שאפשר).

עכשיו מוסיף למה שכתבו:

את הכרטיס שלך תשלח ב DHL לבית חב"ד של העיר הבאה או המדינה הבאה שתגיע אליה. תגיע בפייסבוק לכתובת שלהם, הם רגילים לזה.

בפרו יש בקוסקו ובלימה, תבדוק כמה זמן לוקח +- לאשראי להגיע ותתכנן את ההזמנה וההמשך שלך בהתאם.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ 4 שנים כרטיס האשראי שלי שוכפל בכספומט בקניון הגדול בריו דה ז'נירו (ברזיל) אם אני זוכר נכון, 14 אלף ש"ח נמשכו תוך כמה שעות מכמה מקומות בעולם בו זמנית. עליתי על זה כי חברת האשראי שלחה לי SMS שיש פעילות חריגה בכרטיס. מילאתי טופס שמראה איזה עסקאות הן לא שלי וקיבלתי את הכסף חזרה לחשבון בתוך חודש.

לגבי משלוח הכרטיס- היעד הבא היה בוליביה. חברת האשראי שלחה לי את הכרטיס לבית חבד בבוליביה בעלות של 20 דולר, הגיע תוך שבועיים וחיכה לי שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...