Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן ליף: מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על זה שהדור השני של הליף מגיע לעולם שיותר מוכן לקבל מכונית חשמלית אין ויכוח, אבל האם הליף עצמה עושה את המאמץ כדי שהעולם יקבל דווקא אותה?

*בתמונה: אילוסטרציה של פבל נכשל בהטענת רכב חשמלי...

MAIN-ניסאן-ליף-2020.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הנחת המיסוי הירוק לא באה לידי ביטוי ?

נראה שקרסו החליטו לקחת את רוב ההנחה לכיסם. זו בדיוק הסיבה שטסלה מתעקשת על שיווק ישיר ומסרבת לעבוד עם יבואנים או סוכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו מיותר, היום מכונית חשמלית טהורה שמציגה טווח נסיעה של פחות מ 300 ק"מ היא פשוט לא מענינת. יש כבר צרפתיות עממיות עם טווחים של 300 פלוס ( 208 2008, DS3 החדשות ), קוריאניות עם טווחים גדולים עוד יותר כמו נירו ואיוניק שכבר נוסעות לא מעט זמן ומשום מה לא מגיעות לכאן. אין לי מושג מה יהיה מחירן כשהן סופסופ יהיו כאן, אבל אם יהיו בסביבת המחיר של הליף או אף פחות, אין לאחרונה מה לחפש כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יהיה מי שירכוש, היו כמה שרכשו גם גרייט וול c10 ועוד כל מיני שיקוצים מוטוריים שונים שנחתו בארץ, להבדיל אלף הבדלות לליף כמובן שבמקרה שלה הנושא הוא המחיר שפשוט מרחיק 95% מקהל היעד הפוטנציאלי וזה כאשר אנחנו מדברים על דגם הבסיס ולא על דגם ה-64kWh שכבר היה רושם תג מחיר שקרוב יותר ל-190-200 אלף שקל. למי יש כסף למשפחתית רגילה במחיר כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי קרוב מאוד לקנות ליף לאחרונה (כבר פתחתי הזמנה) אבל לא הייתי שלם עם זה וברגע האחרון נטשתי וקניתי חשמלית טהורה אחרת.

אני מסכים עם השורה התחתונה של פאבל, אבל חולק בדבר עיקרי אחד: חרדת הטווח. ידידי הנוהגים במנוע בעירה, צאו מזה. כמה משפחות עובדות מחזיקות כיום שתי מכוניות? 80% לפחות? העובדה הזו לבדה כבר מורידה מסדר היום את העניין. אומר למי שמחכה שהטווח יגיע לכ-400 ק"מ: זו שטות, ומדוע? ככל שהטווח גדול הסוללה גדולה, הרכב מתייקר בהרבה וכבד בהרבה. הביצועים נפגעים, צריכת החשמל לק"מ עולה. ב-99% מהנסיעות אתה פשוט סוחב מאות קילוגרמים עודפים של סוללה ללא צורך, סוללה ששילמת עליה הון. אז לא - זה לא נכון לחשוב שבגזרת הטווח "יותר ארוך זה יותר טוב" - לכל אחד יש את ה-Sweet spot שלו, בהתחשב בצרכים ובתקציב. אני לדוגמא לא הייתי מוכן לשלם עוד 10,000 ש"ח עבור טווח של עוד 100 ק"מ, אם הייתה אפשרות כזו, כי זו השקעה מיותרת לצרכים שלי. אני נוהג 120 ק"מ ביום ברכב עם טווח של 270 ק"מ, חוזר הביתה מחבר לעמדת טעינה ואין שום קצה חרדה. אילת? שטויות. יש רכב שני במשפחה (ואפשר לטוס או לשכור או לטעון בדרך למי שאין).

כמה מילים על חוויית הקנייה של ליף בקרסו. אם היה להם טיפה מעוף הם היו סוגרים איתי את העיסקה, הייתי בשל לזה לגמרי אחרי שיעורי בית ארוכים. מאמין שגם הייתי נהנה מהאוטו. אבל כמו שפאבל כתב, אם אין לו ייחודיות ושימושיות יוצאות דופן, המחיר בעצם משחק תפקיד. וכאן קרסו טעו שבמקום לתמרץ את חדירת הרכב החשמלי, להתמצב כחלוצי הטכנולוגיה ולבוא לקראת ה- Early adopters עם תמריצים - אז ההיפך, דווקא עם קוני הליף הלכו הכי קשוח שאפשר וגם במבצעי סוף השנה לא הציעו שקל אחד הנחה - לא על הרכב ואפילו לא על עמדת הטעינה שעולה 6,000 שקל. כששאלתי איך זה שעל כל הרכבים האחרים יש הנחה ועל הליף לא, אמרו לי שהליף יובאה בכמות קטנה (קראתי על 40 יח') ולכן אין הנחות. הפוך גוטה, הפוך: הבאתם כמות קטנה? תציעו אותה במחיר השקה מיוחד וצרו קהל לקוחות חשמלי שישמש שגרירים שלכם. בקיצור אפילו במעמד "הנחה או ביטול ההזמנה" נשארנו על 175,000 שקל על הכביש וזה פשוט יותר מדי. עובדה, נישארתי עם עודף אחרי יבוא אישי של BMW i3s, אומנם בת 10 חודשים אבל בליגה אחרת.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי איוניק חשמלית נמכרת בימים אלו במבצע חבר במחיר של 145 אלף ₪ לאחר הנחה של 15 אלף ₪.

מבחינה כלכלית זו עיסקה "מחשמלת", אתה גם מקבל הנחה גדולה, גם מקבל את הרכב בתחילת שנה וגם עלויות הנסיעה והאחזקה יהיו בריצפה.

הקאצ' הוא שמדובר בדגם הישן עם סוללה של 28 קילוואט וטווח מוצהר של 210 ק"מ בתקן wltp (ו- 280 ק"מ לפי תקן nedc).

מדובר בטווח מספיק לנסיעות יומיומיות של רובנו אבל לא מספיק לטווחי נסיעה לטיולים בסופ"ש שחלקנו עושים באופן די תדיר. שילוב של חרדת טווח בטיולים עם המשפחה זה לא דבר אידיאלי :? (כמובן שזה רלבנטי למשפחה שזה הרכב העיקרי שלה ואפילו אם יש לה רכב נוסף סביר להניח שהוא קטן ופחות מתאים לנסיעות כאלה).

אפשר אמנם להטעין 80 אחוז מהסוללה בחצי שעה במטענים מהירים אבל בינתיים יש מעט כאלו.

אני מניח שתהיה לכך השלכה לגבי האצת ירידת הערך של האיוניק ובכלל ייתכן שיהיה קשה למכור רכב חשמלי משומש גם עוד כמה שנים שיגדלו הכמויות של מכירת רכבים חשמליים חדשים.

אבל כנראה שאפילו אם זה יהיה המצב עדיין נראה שמבחינה כלכלית העיסקה תישאר אטרקטיבית.

בקרוב יתחיל להימכר בישראל דגם חדש של האיוניק החשמלית עם סוללת 38 קילוואט וטווח מוצהר של 294 ק"מ לפי תקן wltp שיקטין את חרדת הטווח לרמה סבירה :wink:

בעיה נוספת היא שבדגם החשמלי תא המטען הוקטן לנפח של 350 ליטר בלבד שהוא כמו של רכב מיני וגם החליפו את המתלה האחורי מרב חיבורי לקורת מתח שהוא פחות נוח ופחות מתנהג (אבל יש עוד רכבים רבים עם המתלה הנ"ל).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...