Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשל בצמיגי MICHELIN PILOT SPORT CUP 2 - הפרדות חישוק תחת עומס

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה חודשים, בסיום תחרות טיים אטק עם הקופרה, במסלול מוטורסיטי, זיהיתי ברזל שיוצא מהחישוק הפנימי של הצמיג.

מדובר בזוג צמיגים שעברו כ-4000 ק"מ, וזו הייתה הפעם השניה שלהם במסלול, כששאר הנסיעה איתם הייתה מנהלתית.

Screenshot_3.jpg

הנחתי שנגרם נזק לצמיג כתוצאה מעליה על ה'קרבים' (השוליים של המסלול שבנויים כמדרגות קטנות) - אבל לחץ האויר היה תקין אז נסעתי ככה הביתה ורק למחרת הלכתי לפנצ'ריה לבדוק את העניין. הפנצ'ריה שבה גם קניתי את הצמיגים - צמיגי פרויד בחיפה.

כשפירקו את הג'אנט התגלה מחזה מדהים - כל החישוק ברזל הפנימי התפרק מהצמיג לגמרי. לא ברור איך הוא החזיק לחץ בכלל ואיך לא קרס בנסיעה בכביש מהיר. מה שעוד הפתיע - שגם הצמיג השני (הימני) סבל מאותה תופעה בדיוק, והוא לא ביקר ב'קרב' במסלול.

Screenshot_4.png

היה נראה לי לא סביר שצמיג ברמה כזאת, שמיועד לנהיגת מסלול, יגיע למצב כזה, לא משנה כמה לחצו אותו. ביקשתי משי לשלוח אותם ליבואן לבדיקה.

מילאנו טופס ושלחנו את הצמיגים ליבואן (קוגול) עם בקשה לזיכוי, קיבלנו תשובה שאין אישור מכיוון שיש נזק כללי בסוליה עקב נסיעה ספורטיבית קיצונית ולא פגם בייצור. תשובה שהייתה די צפויה מבחינתי, וחשבתי שבזה זה נגמר.

במקביל הגיעו אליי עדויות מנהגים נוספים שקרה להם אותו דבר בדיוק במסלול, ברכבים שונים עם מידות צמיג שונות.

כולם אמרו לי שאין סיכוי לקבל החזר על דבר כזה ושחבל לי על המאמץ, ודי הסכמתי, אבל זה לא היה מאמץ שלי, אז למה לא לנסות..

שלחתי לשי תמונות של מקרים כאלה והוא הסכים שיש פה בעיה, לא ויתר וביקש מהיבואן לערב את היצרן בצרפת.

Screenshot_5.jpg

זה לא עבר בקלות, הוא הפעיל הרבה לחץ על היבואן ובסוף זה קרה.

חזר אליי טלפונית בוחן טכני של היבואן עם שאלות ספציפיות שהגיעו מצרפת לגבי סוג הרכב, עם איזה לחץ אויר נסעתי, כמה פעמים הייתי במסלול איתם וכו', ממש חקירה לעניין.

היום (3 חודשים עברו מפתיחת התלונה) - קיבלתי טלפון מצמיגי פרויד שיש אישור לזוג צמיגים חדש ב-500 ש"ח כולל התקנה (מחיר של זוג צמיגים כזה הוא כ-2500 ש"ח), וזה 'לפנים משורת הדין'. הם לא מודים שיש תקלה סדרתית או כשל מובנה בצמיג, אבל מודים שזה לא אמור לקרות בעיקרון.

אז כל הכבוד גם לצמיגי פרויד שלא ויתרו ועמדו לצידי, והוכיחו שיש ללקוחות שלהם על מי לסמוך במקרים כאלה. יש להם יכולת השפעה על היבואן כי הם לקוח גדול. כל הכבוד גם ליבואן שבסוף עשה מה שצריך כדי לפתור את העניין, וכמובן למישלן העולמית.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מתחממים לבד :)

יש תמיד מקצי אימון בהתחלה ובהם מתחילים בקצב נמוך יותר ומעלים מהקפה להקפה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה קרה ליצרן המצוין הזה, אבל אני שומע על יותר מידי מקרים של בעיות בצמיגי העילית של היצרן הזה.

נראה לי זה בגלל שיותר ויותר נושאים איתם על המסלול - אז מן הסתם יש יותר שחיקה.

לי אישית היו די הרבה סטים של PSS, PS4, 2 סטים של קאפ 2 - לא היו לי בעיות אף פעם.

מה שמתאור פה באמת הזוי ולא צריך לקרות....

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מעלה תהיה, שמעתי לא אחת על קונטיננטל ספורט קונטקט שמתפרקים. היכול להיות שיש בעיה בחומרי הגלם שמגיעים למערב אירופה? או שהיצרנים שינו איכשהו את תהליך הייצור (כי יעילות וכסף)?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די מדהים שצמיגי עלית יקרים, שמיועדים לנהיגת מסלול, מתפרקים כל כך מהר. אם חס וחלילה היה קורה משהו לא רצוי על המסלול מעניין איך היצרן היה מגיב.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום (3 חודשים עברו מפתיחת התלונה) - קיבלתי טלפון מצמיגי פרויד שיש אישור לזוג צמיגים חדש ב-500 ש"ח כולל התקנה (מחיר של זוג צמיגים כזה הוא כ-2500 ש"ח), וזה 'לפנים משורת הדין'. הם לא מודים שיש תקלה סדרתית או כשל מובנה בצמיג, אבל מודים שזה לא אמור לקרות בעיקרון.

אז כל הכבוד גם לצמיגי פרויד שלא ויתרו ועמדו לצידי, והוכיחו שיש ללקוחות שלהם על מי לסמוך במקרים כאלה. יש להם יכולת השפעה על היבואן כי הם לקוח גדול. כל הכבוד גם ליבואן שבסוף עשה מה שצריך כדי לפתור את העניין, וכמובן למישלן העולמית.

משוה לא ברור לי. קיבלת זוג צמיגים חדשים מאותו דגם שמתפרק ומהווה סכנה ברורה ומיידית לחיי אדם ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרבים במוטור סיטי גומרים על הצמיג, כמובן שזה לא אמור להוביל לכשל הנ"ל, אבל שאר השחיקה על הצמיג בקולאז' המצורף תקינה לגמריי.

חיפשת ברשת עדויות מחו"ל לגבי העניין? הצמיג דיי נפוץ גם בחו"ל...

קיררת את הצמיגים בצורה תקינה ? שואל על הדרך אבל כמובן שלא משנה אם קיררת או לא כשל כזה לא אמור לקרות...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי עדויות בחו״ל, אני מניח שזה קשור לטמפ יחסית חריגות שיש אצלנו במסלולים בארץ בקיץ ואין ברוב המסלולים בעולם.

יכול להיות גם שמדובר בסידרת ייצור ספציפית.

עליתי על הקרב רק עם הצמיג השמאלי אז לימני אין תירוץ..

הקפת קירור או שתיים זה בנוהל.

הסוליה הייתה במצב סביר יחסית.

הקולאז׳ זה של צמיגים לא שלי, הועבר לי. זה שלי :

d18b867f5174017ba1a0194afdcfcf7e.jpg

עריכה אחרונה על ידי misterb

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משוה לא ברור לי. קיבלת זוג צמיגים חדשים מאותו דגם שמתפרק ומהווה סכנה ברורה ומיידית לחיי אדם ?

יותר מזה - קניתי בכסף מלא זוג נוסף מאותו דגם כבר לפני 3 חודשים. פשוט אין טובים מהם למסלול במסגרת מגבלות התקנון לקטגוריה שלי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מעלה תהיה, שמעתי לא אחת על קונטיננטל ספורט קונטקט שמתפרקים. היכול להיות שיש בעיה בחומרי הגלם שמגיעים למערב אירופה? או שהיצרנים שינו איכשהו את תהליך הייצור (כי יעילות וכסף)?

שלום

אשמח לשמוע על הדגם וסדרת היצור שמתפרקת . ( לי יצא להחליף 6 צמיגים והכל היה בסדר . קונקט 6 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזה גם אני, וחיפשתי מידע בנושא בפורומים מחו"ל, פורסם שם שלפי מישלין זה קורה כאשר נוסעים בלחץ נמוך כאשר הצמיגים קרים. הפתרון להתחיל עם לחץ גבוה ואז כשהם מתחממים להוריד לחץ.

אגב,

בחו"ל הרוב קיבלו צמיגי קאפ 2 חדשים על הדפקט הזה.

עריכה אחרונה על ידי Aדי

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1546 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...