Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך בוחרים קרן נאמנות

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Funder אתר מעולה אבל אני לא יודע עד כמה הוא מעודכן או מתעדכן.

הסולידית דאגה גם לזה: (ניתן לסנן את הטבלה לפי דמי ניהול/מניות וכד').

https://www.hasolidit.com/%d7%9e%d7%90%d7%92%d7%a8-%d7%a7%d7%a8%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%9c-%d7%a7%d7%a8%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%97%d7%a7%d7%95%d7%aa

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WLJJrt7mr3j1i850aAvtaAiMWyy4EknXbCJ47BI8F-c/edit#gid=1593561505

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בתור אחד שמשקיע עזבתי את העצות של יועצי ההשקעות. השאלות הן:

1)האם סכום ההשקעה הוא 100% להשקעה? כלומר אתה לא זקוק לו למחייה? אם כן אתה בכיוון הנכון.

2)האם אתה "שם את הכסף ושוכח" או גם מתערב מידי פעם

2)אין מה לעשות בסוף תצטרך להחליט על כיוון כלשהו. למשל השקעות בישראל בלבד או גם בחו"ל; פיזור ענפי או לא; לבצע את אותה אסטרטגית השקעה אבל בקרנות שונות; משקל מניות לעומת אגח.......

לכן אי אפשר להציע הצעות. אני משקיע בקרנות ממונפות כי אני משחק איתם כל הזמן וכל עליה של 2% מניבה לי רווח אמיתי, וכך יוצא לי אלפי שח בחודש רק מהשטויות האלה מבלי שהפסדתי ולו פעם אחת, כי גם בשוק יורד יש עליות מידי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנון איך אני מעביר לך כסף ? זה בדיוק מה שאני מחפש. אלפי שקלים בחודש רווח בלי להפסיד אף פעם גם כשיש ירידות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות״ש: אם בחרת להשקיע דרך הבנק תדאג להפחית את העמלות. עמלה גבוהה תחתוך את ההפרש בתשואה בין קרן א' לקרן ב'.

כל בנק מחזיק מערכת דירוג. לאחר שבחרת את סוג הקרן שאתה מעוניין להשקיע, תוכל לקבל מהבנק את 2-3 הקרנות הרלוונטיות שיש להן דירוג גבוהה.

ואז מספר האופציות הרלוונטיות יהיה יותר נמוך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנון איך אני מעביר לך כסף ? זה בדיוק מה שאני מחפש. אלפי שקלים בחודש רווח בלי להפסיד אף פעם גם כשיש ירידות.

אתה מודע שיש קרנות פי 2 או 3? עכשיו תעשה חישוב כמה זה 1% מ 100 אש"ח. מבין 4-5 השקעות כאלה תמיד אחד יקלע. ומה אם לא (גם זה קורה)? מחכים!

דגש חשוב: אני לא מתכוון לענפים אלא למדדים מרכזיים שקל יחסית לדעת מה יקרה ביומיים הקרובים.

ולמה לא כולם עושים? תלמד קצת פסיכולוגית משקיעים והטיות וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בלי סיכון? ברור שיש סיכון. מי שאומר שהוא יודע מה יקרה למדד כלשהו בימים הקרובים או משקר או חי בסרט. חוץ מזה שבקרנות ממונפות יש מחיר למינוף, אם ההשקעה עשתה 0% תשואה הקרן תרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודע שיש קרנות פי 2 או 3? עכשיו תעשה חישוב כמה זה 1% מ 100 אש"ח. מבין 4-5 השקעות כאלה תמיד אחד יקלע. ומה אם לא (גם זה קורה)? מחכים!

דגש חשוב: אני לא מתכוון לענפים אלא למדדים מרכזיים שקל יחסית לדעת מה יקרה ביומיים הקרובים.

ולמה לא כולם עושים? תלמד קצת פסיכולוגית משקיעים והטיות וכו'

יש לא מעט יפנים שמתו ולא מעט שעדיין מחכים מ1990.

אם יש לך 100k לשים על קרן עוקבת פי 3 ומקסימום שישב שם עוד 5 שנים אז לבריאות ואין לי כנראה מה ללמד אותך על כסף, אני לא ציני.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שלשים את הכסף חמש שנים בקרן עוקבת פי שלוש גם עולה לא מעט במימון למיטב הבנתי. גם אני הרווחתי בקרן כזו יפה יפה עד שחטפתי זפטה באיזה 100 אלף ש"ח בקרן כזו לפני כשבע שנים. לקח שנתיים עד שהחזרתי את הקרן והרווחתי קצת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הכוונה לקנות כל נייר ערך שבא לי דרך הממשק של הבנק פשוט

למה שאתה תחליט איזה נייר לקנות ?

מה הנסיון שלך ?

אתה מכיר את היסטוריית החברה? אתה יודע מה הכוונות שלה לעתיד? אתה קורא דוחות?

אני לא מזלזל או מפחית בידע שלך, אבל למה אתה חושב שאתה יודע יותר מאותם אנשים שחיים את זה שנים ויושבים בבתי השקעות ?

אני שואל אותך את השאלות שלא שאלתי את עצמי לפני 10 שנים ומחקו לי כמה שקלים

בסוף לאדם הממוצע ההחלטה הכי טובה היא לתת לכרישים לשחק

לאלה שיש להם נסיון וחיים את זה

ויש להם קבלות (בתי השקעות שאתה יכול לבדוק מה הם הצליחו לעשות עם הכסף של הלקוחות שלהם)

2)אין מה לעשות בסוף תצטרך להחליט על כיוון כלשהו. למשל השקעות בישראל בלבד או גם בחו"ל; פיזור ענפי או לא; לבצע את אותה אסטרטגית השקעה אבל בקרנות שונות; משקל מניות לעומת אגח.......

לכן אי אפשר להציע הצעות. אני משקיע בקרנות ממונפות כי אני משחק איתם כל הזמן וכל עליה של 2% מניבה לי רווח אמיתי, וכך יוצא לי אלפי שח בחודש רק מהשטויות האלה מבלי שהפסדתי ולו פעם אחת, כי גם בשוק יורד יש עליות מידי פעם.

הוא ממש לא צריך להחליט אם לשים את הכסף בשוק הישראלי או ללכת על שורטים או אופציות.

אם הוא מחליט לשחק אגרסיבי הוא יכול להכנס לתוכנית מניות בכל בית השקעות שיבחר, ולבחור את רמת החשיפה

יחליטו אם הכסף ישחק בחול \ בארץ ואיך בדיוק ישחק

וכל החלטה שיקבלו בטוח תהיה יותר טובה משלי או שלו או שלך.

אגב אתה שוכח שאותן ממונפות גם יודעות לרדת, ואז אתה מפסיד אלפי שח

ובלי לזלזל או לפגוע, קשה לי להאמין שאתה חוזה את כיוון השוק באופן יום יומי

זה ששנת 2019 הייתה מטורפת וכל נייר ששמו עליו כסף עלה- זה מדהים

אבל היו פה שנים נוראיות שיום אחד השוק עולה 2%, למחרת יורד 5% ובטווח של שבוע ירד 15%

אז כאן הפסדת 45%

ושנים כאלה שוחקות את הכסף כשאתה במינוף גבוה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

כל החלק הראשון של ההודעה שלך לא עומד במבחן המציאות. בפועל מעטים יועצי ההשקעות/אנליסטים/מה שלא יהיה שמצליחים להכות את השוק (S&P500 לצורך העניין). ע"ע "התערבות הנערות" של וורן באפט. אלו שכן מצליחים להכות את השוק? כנראה שלך כלקוח פרטי לא תהיה דרך ממשית לדעת מי הם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אבל לבית השקעות יש יתרון אחד מהשקעה על מדד סטייל SP500 לדעתי.

היתרון הוא שבבית ההשקעות קל לך יותר לשכוח מהכסף. אתה לא בודק אותו באופן יומיומי, וגם כשאתה בודק אם הוא זז לפה או לשם אתה לא ״מאשים״ ונוקט עמדה כי גם לרוב אין לך את מי.

כשאתה משקיע באופן ישיר במדד/מניה הסקרנות גוברת, ואז גם המשמעת שלך עומדת למבחן, ואז אתה ״מאשים״ את המניה/חברה/מדד/הבן זונה שהמליץ לך ואז אתה עושה טעויות. מהמעט מאוד שלמדתי עד עכשיו משקיע טוב הוא משקיע ממושמע וסבלני. לא כולנו כאלה.

אז מצד אחד זה נכון להגיד למישהו ״למה בית השקעות? קנה מדד ושכח מזה״.

בפועל זה לא יתאים להרבה אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

כל החלק הראשון של ההודעה שלך לא עומד במבחן המציאות. בפועל מעטים יועצי ההשקעות/אנליסטים/מה שלא יהיה שמצליחים להכות את השוק (S&P500 לצורך העניין). ע"ע "התערבות הנערות" של וורן באפט. אלו שכן מצליחים להכות את השוק? כנראה שלך כלקוח פרטי לא תהיה דרך ממשית לדעת מי הם.

תן לי להבין, אתה אומר לצורך הדוגמא שהאדם הפשוט ישים את הכסף שלו על ה S&P

ומה יקרה בתקופות ש S&P יורד ?

בתי השקעות יכולים לסחור בחסר

וככה להגיע למצב שבשנים ש S&P יורד ימזערו נזקים ואפילו יוציאו אותך ברווח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ממש לא צריך להחליט אם לשים את הכסף בשוק הישראלי או ללכת על שורטים או אופציות.

אם הוא מחליט לשחק אגרסיבי הוא יכול להכנס לתוכנית מניות בכל בית השקעות שיבחר, ולבחור את רמת החשיפה

יחליטו אם הכסף ישחק בחול \ בארץ ואיך בדיוק ישחק

וכל החלטה שיקבלו בטוח תהיה יותר טובה משלי או שלו או שלך.

צודק, אבל לבית השקעות יש יתרון אחד מהשקעה על מדד סטייל SP500 לדעתי.

היתרון הוא שבבית ההשקעות קל לך יותר לשכוח מהכסף. אתה לא בודק אותו באופן יומיומי, וגם כשאתה בודק אם הוא זז לפה או לשם אתה לא ״מאשים״ ונוקט עמדה כי גם לרוב אין לך את מי.

כשאתה משקיע באופן ישיר במדד/מניה הסקרנות גוברת, ואז גם המשמעת שלך עומדת למבחן, ואז אתה ״מאשים״ את המניה/חברה/מדד/הבן זונה שהמליץ לך ואז אתה עושה טעויות. מהמעט מאוד שלמדתי עד עכשיו משקיע טוב הוא משקיע ממושמע וסבלני. לא כולנו כאלה.

אז מצד אחד זה נכון להגיד למישהו ״למה בית השקעות? קנה מדד ושכח מזה״.

בפועל זה לא יתאים להרבה אנשים.

זה ברור

רק מי שהיה שם יבין את זה

אתה רואה חודש שלם של ירידות, מתחיל לקרוא כתבות, לקרוא בפורומים, ה' ישמור האסון הבא מתקרב

זורק את הכסף שלך לתעודת סל שסוחרת S&P בחסר ואפילו מרשה לעצמך למנף

אבל הופ,

תוך יומיים המדד פותח בטיסה

והפסדת גם בזמן הירידה וגם בזמן העליה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...