Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי טיפול שערוריתיים במוסכי רנו

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדקתי פעם את מחיר פילטר המזגןלמכוניות שלי - המחיר במוסך היבואן זהה למחיר שמצאתי במרשתת.

לגבי אותם 1000 ש"ח - העלית שאלה מעניינת. כיוון שדחיה של חודש במכירת רכב בשוק הקשה של ימינו, שנובעת מחוסר תעוד טיפולים במוסך יבואן, תעלה לך יותר מ-1000 ש"ח (ירידת ערך חודשית + רישוי וביטוח לחודש). נקודת האיזון לא לגמרי ברורה ולמעשה לא ניתנת לחיזוי.

אין נקודת איזון בין 2 דברים שהקשר ביניהם לא קיים.

למכור רכב זה מזל ותזמון,אין לזה הרבה קשר למצב הרכב.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הקשר בין מחיר הרכב לטיפול ?

מחיר הטיפול נקבע בהתאם לשעתון היצרן (קרי: זמן הפירוק וההרכבה לחלק, שמשתנה בין מנוע למנוע ובין דגם לדגם של מכונית) ולעלות החלפים.

אין קשר אתה אומר? אז אם הייתי קונה אאודי או מרצדס לדעתך הטיפולים היו יכולים להיות זולים יותר? מתאר לעצמי שלא. כן יש ציפייה שרכב יחסית זול לא יפציץ במחירי טיפולים גבוהים, כולה סופר מיני עממית ידנית.

טיפול שכולל פלאגים ופילטר אויר זה כבר טיפול גדול או לפחות "בינוני".

לא מבין מה אתה רוצה, 1284 שח זה פחות או יותר המחיר של טיפול כזה במוסך, על מה אתה מלין ?

מודה שאני לא השוויתי מפרט אל מול מפרט אבל גם הטיפול הבסיסי הראשון שעלה כמעט 900 ש״ח זה יקר מאוד, אני אכן לא השוויתי מפרטים אבל כשהיה פה בפורום סקר של עלות טיפולים המחיר ששילמתי על טיפול קטן היה מהגבוהים שם, כשרק מכוניות יקרות במיוחד עברו אותו. חוץ מזה שבכל מקום אומרים שקרסו מפרקים במחירי טיפולים, גם את זה אני מדמיין או שסתם נטפלים אליהם?

שוב, לא מבין מה הקשר בין מחיר הרכב לעלות הטיפול.

לכל יצרן יש את עלות החלפים שלו, שעתון עבודה וכמובן תקן השמן המומלץ לשימוש במנוע.

אתה רוצה אוטו טוב (קטן, זריז, מנוע טורבו, חסכוני וכד') במחיר זול, עם אחזקה הכי זולה ושירות ברמה הכי גבוהה וגם לקיחת אחריות חופשי-על-הבר ?

תגיד אתה אמיתי ?

אני תוהה לרגע אם אתה אמיתי, מה בדיוק מופרך בלבקש לקיחת אחריות על דברים שברור שנובעים מפגם בייצור?! הנה כנראה קרסו חשבו כמוך וקיבלו עכשיו תביעה ייצוגית על הראש. מה מיוחד ברכב קטן, זריז חסכוני עם טורבו? זה הסטנדרט היום, לא קיבלתי משהו מיוחד ועדיין מחירי הטיפולים שלי גבוהים יותר משל שאר הרכבים ״הקטנים והחסכוניים עם מנועי הטורבו״ שלהם.

לא ידעתי שלבקש מחיר אחזקה שהולם את מחיר הרכב, שירות טוב ולקיחת אחריות כשזה מוצדק (והרצועות פלוס הגירים המתפגרים זה אכן מוצדק) זו דרישה כזו מופרכת. אין פלא שרמת השירות בארץ כל כך נמוכה כשזו רמת הציפיות של הצרכנים פה.

וכן, יש עניין שברכבים עם תדמית מפוקפקת אז היבואן שלהם יעשה את האקסטרה מייל במה שהוא יכול כי הוא רוצה לתקן את התדמית ולפתות צרכנים, כמו שסיטרואן נותנים 5 שנים אחריות כדי להרגיע את התדמית של האמינות ככה אני מצפה שקרסו יתמחרו לפחות בצורה שווה את הטיפולים שלהם כמו שאר היבואנים פלוס- כשיש באמת תקלה שברור שהיא נובעת מאמינות לקוייה של אחד מהרכיבים - לקחת אחריות כמו גדולים, וכן, הרבה בגלל התדמית הצרפתית, והמצב של המותג בארץ בפרט רנו שנמצאים פה בירידה מתמדת בשנים האחרונות. אחרת איך תגרום לאנשים להאמין בך שוב ואיך תשנה את המצב?

ואני לא מאמין שליבואן אין שליטה על מחירי הטיפולים או על שנות אחריות שאפשר לתת.

הימור שלי? הם ימשיכו לדשדש.

הרכב שלי סיים אחריות לפני יום-יומיים ובחודש שעבר (דצמבר 2019) נכנסתי לטיפול פיצפון, לא קטן, פיצפון של החלפת שמן+מסנן שמן מנוע ויצאתי בחשבון של 584 ש"ח וזה אחרי 20% הנחה ! אתה קולט ?

237 ש"ח שמן מנוע, 84 שח פילטר שמן מנוע, 4 שח פקק לבורג ריקון, 300 שח שעת עבודה במוסך... (שזה מסתכם ב 625+מעמ = 731 ש"ח -> אחרי 20% הנחה -> 584 ש"ח)

על הטיפול ה"רגיל" שהיה צריך לכלול סנן אויר למזגן (שעלותו 176+מעמ, אבל רכשתי בחו"ל חלק מקורי בשליש מחיר והרכבתי לבד), הצעת המחיר הראשונית (לפני הנחה) היתה 832+מעמ (973 ש"ח כולל מעמ) רק על פילטר למזגן ושמן+פילטר שמן.

ההצעת מחיר שקיבלת הכוללת גם פלאגים, וסנן אויר למנוע וגם סנן אויר למזגן ב 1284 שח כולל מעמ זה מחיר טוב מאוד, רק צריך לדעת איך להסתכל על זה.

אצלי אם תיקח את ההצעת מחיר הראשונית עם הסנן אויר למזגן (973ש"ח כולל מעמ) תוסיף סנן אויר למנוע (בטח באיזור ה 100-200 שח) ופלאגים (שעולים בארץ באיזור ה 300 שח כי אלו מצתי אירידיום [והמחיר עוד ירד, זה היה עולה כפול...]), תוסיף עבודה ומעמ ואתה מגרד בקלות 1800 שח בטיפול כזה

באיזה רכב מדובר?

איציק

תשובות באדום.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה התלוננתי כאשר היתה לי הפיג'ו 301, רכב פשוט למדינות מתפתחות אך הטיפולים עולים כמו או יותר מאלה של פיג'ו 308.

בכל מקרה, עלות הטיפולים היא יקרה מאוד כמעט לכל (אם לא כולם) מוסך יבואן רשמי, לכן ניתן לחפש מוסך מורשה אחר שמתמחה בסוג הרכב,

הבעיה היחידה שניתן להסכים איתה היא שבמקרה ונדרש תיקון "רצון טוב" יהיה קשה מאוד לקבל אותו במקרה זה.

אני רוצה להגיד שלגבי רנו, אינני חושב שהרכבים שלהם כאלה פשוטים, אני עם רנו 2009 ומרוצה מאוד ממנה, ויש לה רמת נסיעה גבוהה מאוד שאין בהרבה רכבים מאותו סגמנט, עשיתי גם נסיעת מבחן על הקליאו החדשה הדגם האוטומטי INTENSE, הופתעתי מאוד לטובה מרמת הנסיעה והאיכויות שיש לרכב הזה, ואני מאמין שהRSLINE תהיה עוד יותר איכותית וזה בהשוואה לקורולה החדשה שנהגתי עליה לפני שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר פעמיים בנושא הזה אתה מדגיש שזו צרפתייה, לא הבנתי, בוולוו ובפולקסווגן אין את אותם החששות שאתה מתאר? לא יכולים להשתבש שם דברים בסוף תקופת האחריות?

ב.

בהחלט יכולים להשתבש כמעט בכל רכב, רק שהסבירות עולה כשזה רנו ובגיל 5 אחרי אחריות מורחבת.

הדברים נכתבו בין היתר בעקבות משהו קטן שהשתבש בוולבו ונפתר במסגרת אחריות של רצון טוב, כשהרכב היה בן 3.5 ועם 8,000 ק"מ .

[איזה רעש רקע שמתרחש בסל"ד ספציפי וביטולו הסתכם בהחלפת חלק עם תג מחיר מופרך שהיבואן השתתף ב90 אחוז ממנו , אפרט על כך בשרשור האחזקה כשתעבור שנה מרכישת הרכב]

לא מעט זמן לפני כן התלבטתי האם כדאי לשלם בסביבות 1100 ש"ח בחברה על טיפול קטן (טיפול קטן זה פילטר שמן, שמן ,בורג קרטר ופילטר מזגן- אירוע שעל פניו לא צריך לעבור 500 ש"ח)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש קטן בסל"ד מסוים ברכב בן 4 זה משהו שסביר שיקרה ברכב.

בעיקר אם מדובר במיסב כלשהו או פולי.

ואם אפשר לחיות איתו בלי שיחמיר אז זה נטו "שגעון" שלך שאתה מצדיק על ידי תשלום כפול על טיפולים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר אתה אומר? אז אם הייתי קונה אאודי או מרצדס לדעתך הטיפולים היו יכולים להיות זולים יותר? מתאר לעצמי שלא. כן יש ציפייה שרכב יחסית זול לא יפציץ במחירי טיפולים גבוהים, כולה סופר מיני עממית ידנית.

עלות הטיפולים והתיקונים היא נגזרת של:

1. עלות החלק

2. תיכנון הרכב.

רנו ו VW (ולא חסר בעוד הרבה מאוד יצרנים, אבל בגלל שהזכרת רנו ו-VW אני "נטפל" אליהם) ייצרו ותיכננו רכבים, תיבות הילוכים ומנעים, שנכנסים בתוך שילדה מסויימת, וכאשר הכל מורכב וצריך לטפל במשהו - יש בעיה של גישה שמצריכה פירוק מאוד אינטנסיבי של חלקים.

תיכנס לכל מוסך ותראה מה קורה ל VW שצריכה לעשות איזה טיפול שקשור לרצועת טיימינג. כל ה FACING של הרכב בחוץ (פנסים, גריל, רדיאטור, מעבה, הכל) רק בשביל לקבל *גישה* לחלק.

ברנו המצב לא יותר טוב. תשאל איפה שאתה רוצה ותראה שגם שם צריך לחפור עמוק מאוד בתא המנוע ולפרק לא מעט חלקים בשביל לקבל גישה.

זה שהאוטו קטן, לא אומר שיותר קל לטפל בו.

היום עושים הכל בשביל למקסם מרווח פנימי לנוסעים וזה בא על חשבון תא המנוע ותא המטען.

מודה שאני לא השוויתי מפרט אל מול מפרט אבל גם הטיפול הבסיסי הראשון שעלה כמעט 900 ש״ח זה יקר מאוד, אני אכן לא השוויתי מפרטים אבל כשהיה פה בפורום סקר של עלות טיפולים המחיר ששילמתי על טיפול קטן היה מהגבוהים שם, כשרק מכוניות יקרות במיוחד עברו אותו. חוץ מזה שבכל מקום אומרים שקרסו מפרקים במחירי טיפולים, גם את זה אני מדמיין או שסתם נטפלים אליהם?

באופן כללי, אנחנו חיים במדינה מאוד יקרה.

תפרק את עלות הטיפול על 12 חודשים, ותראה שזה בערך 100 שח בחודש. לא קטסטרופה.

למה אתה לא מתלונן על הדלק ? הרי ליטר דלק צריך לעלות לנו רק 3 שקלים, ואנחנו משלמים 6, זה לא מעצבן אותך ?

במקום לתדלק, נניח, 1000 שח בחודש (12000 שח בשנה) היית אמור לתדלק ב 500 לחודש (6000 בשנה) מה שהיה משאיר לך 6000 שח בכיס שהיו מספיקים לך לטיפול וביטוח "חינם" לרכב לשנה שלמה.

זה לא מעצבן ??

אני תוהה לרגע אם אתה אמיתי, מה בדיוק מופרך בלבקש לקיחת אחריות על דברים שברור שנובעים מפגם בייצור?! הנה כנראה קרסו חשבו כמוך וקיבלו עכשיו תביעה ייצוגית על הראש. מה מיוחד ברכב קטן, זריז חסכוני עם טורבו? זה הסטנדרט היום, לא קיבלתי משהו מיוחד ועדיין מחירי הטיפולים שלי גבוהים יותר משל שאר הרכבים ״הקטנים והחסכוניים עם מנועי הטורבו״ שלהם.

לא ידעתי שלבקש מחיר אחזקה שהולם את מחיר הרכב, שירות טוב ולקיחת אחריות כשזה מוצדק (והרצועות פלוס הגירים המתפגרים זה אכן מוצדק) זו דרישה כזו מופרכת. אין פלא שרמת השירות בארץ כל כך נמוכה כשזו רמת הציפיות של הצרכנים פה.

קרסו ידועים בשירות הקלוקל שלהם.

למען האמת, בזמן נסיעות המבחן שעשינו לאחרונה ושקלנו ניסן, אני הייתי היחידי שהטיל וטו לא לקנות רכב שנמצא תחת האחריות שלהם.

מחירי החלפים שלהם מופקעים, רמת שירות הן במכירה והן במוסכים פשוט ידועה לשימצה. למה להסתכן ?

וכן, יש עניין שברכבים עם תדמית מפוקפקת אז היבואן שלהם יעשה את האקסטרה מייל במה שהוא יכול כי הוא רוצה לתקן את התדמית ולפתות צרכנים, כמו שסיטרואן נותנים 5 שנים אחריות כדי להרגיע את התדמית של האמינות ככה אני מצפה שקרסו יתמחרו לפחות בצורה שווה את הטיפולים שלהם כמו שאר היבואנים פלוס- כשיש באמת תקלה שברור שהיא נובעת מאמינות לקוייה של אחד מהרכיבים - לקחת אחריות כמו גדולים, וכן, הרבה בגלל התדמית הצרפתית, והמצב של המותג בארץ בפרט רנו שנמצאים פה בירידה מתמדת בשנים האחרונות. אחרת איך תגרום לאנשים להאמין בך שוב ואיך תשנה את המצב?

ואני לא מאמין שליבואן אין שליטה על מחירי הטיפולים או על שנות אחריות שאפשר לתת.

הימור שלי? הם ימשיכו לדשדש.

למעט סיטרואן (אולי), אף אחד לא עשה אקסטרא-מייל.

גם VW חטפו תביעה ייצוגית עד שבסופו של דבר החזירו כסף לאנשים + נתנו להם בדיקה חינם במוסך (והחלפה על חשבונם) לשרשראות תיזמון.

אצלי אם תיקח את ההצעת מחיר הראשונית עם הסנן אויר למזגן (973ש"ח כולל מעמ) תוסיף סנן אויר למנוע (בטח באיזור ה 100-200 שח) ופלאגים (שעולים בארץ באיזור ה 300 שח כי אלו מצתי אירידיום [והמחיר עוד ירד, זה היה עולה כפול...]), תוסיף עבודה ומעמ ואתה מגרד בקלות 1800 שח בטיפול כזה

באיזה רכב מדובר?

C4 פיקאסו קצרה שנת 2017.

אל תחשוב שיש כאן מקרה נקודתי, כל היבואנים דופקים אותך חזק.

האמת ? לא מאשים אותם.

כמות ההוצאות והמיסוי שיש לעסק ממוצע בארץ היא מטורפת, והמדינה חושבת שהיא דופקת רק את המעסיקים אבל היא לא מבינה שבכל מקרה היא דופקת את כולם כי בשביל לממן את כל זה מישהו צריך להכניס את היד לכיס, וזה בסופו של דבר הלקוח.

בנוגע לסיבה לטיפול במורשה יבואן (אפילו שהרכב מסיים אחריות):

הסיבה שהלכתי למורשה יבואן היא האחריות, ולובינסקי ידועים לטובה (מניסיון פנימי בתוך הרשת ועבודה במוסכי הרשת) במחוות של רצון טוב לרכבים שמטופלים אך ורק במוסכים שלהם גם לאחר תקופת האחריות.

לראייה: שבוע לפני גמר האחריות (3 שנים), החליפו לי מצבר AGM 70Ah של וורטה בלי למצמץ (זה מצבר שעולה בשוק הפרטי 1100 שח במבצע, או 1400-1500 מחיר רגיל).

ומעניין לעניין באותו העניין:

לאמא שלי יש פיקנטו חדשה (2017) שלא נוסעת כמעט (רכב בן 3 עם 6000-7000 ק"מ על השעון).

בגלל האחריות אמרתי לה לפחות את הטיפול הזה (שלישי במספר) לעשות במורשה יבואן.

אז פיקנטו מספיק זולה ופשוטה לאחזקה , נכון ? אין שם טורבו או דברים מסובכים נכון ? קל מאוד לטפל, נכון ?

אחרי 2-3 טלפונים והצעות מחיר, כולם היו סביב 600 ש"ח לטיפול שמן+מסנן שמן (ועל הדרך גם אמרו לה שהרכב בן מעל שנתיים וצריך לרענון נוזל בלמים, אז הוסיפו עוד איזה 100 שח).

במוסכים רגילים רצו 550 שח, אז אמרתי לה שבשביל 50-100 שח תלך למורשה יבואן ותסגור את הפינה.

בקיצור - לדעתי אתה מתלונן על העץ הלא נכון.

תבין את שורש הבעיה ואז תבין למה אנחנו משלמים את המחירים האלו.

שורש הבעיה לא במוסכים... הוא במקום אחר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הטיפולים והתיקונים היא נגזרת של:

1. עלות החלק

2. תיכנון הרכב.

לא רק אלו.

3. כמה יצרן הרכב רוצה להרוויח.

4. כמה היבואן רוצה להרוויח.

5. כמה רווח רוצה היבואן לתת למוסכים שלו כדי שלא יעזבו אותו.

ועוד. אם מכירות הרכב של היצרן והיבואן חלשות, יתכן והם רוצים לפצות את עצמם ואת המוסכים ברשת שלהם במחירי חלפים ועבודה גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק אלו.

3. כמה יצרן הרכב רוצה להרוויח.

4. כמה היבואן רוצה להרוויח.

5. כמה רווח רוצה היבואן לתת למוסכים שלו כדי שלא יעזבו אותו.

ועוד. אם מכירות הרכב של היצרן והיבואן חלשות, יתכן והם רוצים לפצות את עצמם ואת המוסכים ברשת שלהם במחירי חלפים ועבודה גבוהים.

כל מה שאתה אומר זה תחת הנגזרת של "עלות החלק".

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש קטן בסל"ד מסוים ברכב בן 4 זה משהו שסביר שיקרה ברכב.

בעיקר אם מדובר במיסב כלשהו או פולי.

ואם אפשר לחיות איתו בלי שיחמיר אז זה נטו "שגעון" שלך שאתה מצדיק על ידי תשלום כפול על טיפולים.

קודם כל, רעש בסל"ד מסויים זה לא סביר ברכב שנסע בקושי 8,000 ק"מ. רמת הרצינות בה הדבר טופל הוא תעודת כבוד ליבואן.

רק מלדמיין איזה יחס הייתי מקבל בצ'מפיון על דבר כזה, קיבלתי צמרמורת . ובגלל זה פולקסווגן גם אם הוא באחריות הייתי מעדיף לטפל אצל רון.

שנית, זו היתה דוגמא כללית. כאן זה היה רעש מסויים, כשהייתי במוסך במקרה צפיתי מהצד במקרה בו החברה באה לקראת לקוח אחר שהלך אצלו גיר ברכב הרבה יותר ישן רק בגלל שטופל כל חייו בחברה.

היום זה רעש , מחר אתה שופך מנוע....

לא מטפלים לעד בחברה אבל בואו נגיד שבשנה הראשונה אחרי האחריות לא הייתי חוסך 300 ש"ח. (זה לא באמת עולה חצי טיפול כזה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...