Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אודה על המלצה וכיוון לטיפול בסאונד במערכת

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי מערכת עם Head unit עם אנדרואיד.

עם החלפה למגבר חזק יותר החלו לי רעשי רקע במערכת.

לדברי המתקין עם מגבר חזק יותר הוא גם מגביר את רעשי הרקע.

הוא התקין מנחת וזה יחד עם הורדת ה-GAIN ביטל את הרעשים....אך כדי לקבל ווליום טוב צריך להגיע לאיזה 25 מתוך 35.

לשאלתי - הוא לא יודע מה צריך לעשות (להחליף את כבלי ה-RCA לאיכותיים יותר? כבל POWER?...) וזה רק לפתוח

הכל ולאתר את מה שגורם לכך (הוא גם חושד שזה האנדואיד שגורם לכך).

אך העלות עבודה - גבוהה, כ-700שח!

באם אני לא רוצה להחליף את ה-HEAD UNIT: האם התקנה מחדש עם כבלי RCA איכותיים, עם בידוד, שיונחו כמו שצריך, יסדרו זאת?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה רע שאתה צריך להגיע ל 25 מתוך 35 בשביל "ווליום טוב"?

Gain במגבר לא נמצא שם על מנת לקבוע עוצמה, הוא שם על מנת להתאים בין יחדת הראש שלך למגבר.

כך שזה מאוד הגיוני שאתה צריך לעלות גבוה בווליום כדי לשמוע גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה רע שאתה צריך להגיע ל 25 מתוך 35 בשביל "ווליום טוב"?

Gain במגבר לא נמצא שם על מנת לקבוע עוצמה, הוא שם על מנת להתאים בין יחדת הראש שלך למגבר.

כך שזה מאוד הגיוני שאתה צריך לעלות גבוה בווליום כדי לשמוע גבוה.

אז לא להתרגש מזה שאני צריך להגביה יותר. אוקיי

שאלה נוספת: הטכנאי כנראה גם החליש את הסאב.

ואני כמעט שלא מרגיש אותו.

האם החלשת ה-GAIN החלישה גם את עוצמה הסאב?

במידה ולא, איזו סיבה היתה לו הנמיך את הסאב?

איך מגבירים את הבאס?

אגב, מה הסיבה שמתקין שביצע כיוונון עשה את זה דרך הברגים שתופסים את הכבלים?

מצ"ב החלק במנואל שקשור לכיוונונים:

תודה רבה

sads.JPG

בתמונה: החלק של המכוונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעיון במדריך המשתמש שהורדתי מהאתר של רוקפורד, יש כמה דברים שהייתי רוצה שתבדוק.

ראשית (בהנחה וההתקנה היא ההתקנה הנפוצה ביותר של שני רמקולים וסאב), שהמגבר מוגדר על עבודה עם ארבעה ערוצי כניסה:

4ch_mode.JPG

שכבל ה RCA שמעביר את הסאונד של הרמקולים מחובר ל 1 ו 2 שמתוארים בחלק העליון של התמונה, ושהכבל שאחראי לסאונד של הסאב מחובר ל 3 ו 4.

לאחר שוידאת את זה, ודא שהמפסק נמצא במצב 4 ערוצים.

אחרי שהכל מוגדר כמו שצריך כאן, צריך לעבור על החיבור של הרמקולים:

3ch_mode.jpg

התמונה כאן מתארת מצב של עבודה בשלושה ערוצים, שני ערוצים לרמקולים, וערוץ "אחד" שהוא בעצם שני ערוצים בגישור.

תוודא שהרמקולים מחוברים לימין ושמאל כמו בתמונה (ישנה גם חשיבות ל + ו -) - ששני הרמקולים יהיו מחוברים באופן זהה.

ותוודא גם שהסאב מחובר ל - של ערוץ ימין ול + של ערוץ שמאל כמתואר בתמונה.

אחרי שווידאת שהכל כאן כשורה, הגיע הזמן לכוון את המגבר:

תסובב את ה Gain במגבר לנקודה הכי נמוכה שאפשר (החוגות שאתה רואה בתמונה הראשונה), גם את ה Rear וגם את ה Front.

לאחר מכן, ביחידת הראש שלך, תאפס כל הגדרה של באס / טרבל / אקולייזר למצב ההתחלתי שלה (0).

תגביר את יחידת הראש לבערך 22-23 מתוך 30.

ועכשיו תתחיל להגביר את ה Gain של ה Front עד שתתחיל לשמוע שהרמקולים מתחילים להרעיש / להתעוות.

תעשה את זה בעדינות כי לא לפגוע ברמקולים!

ברגע שאתה שומע עיוות תנמיך מעט את הגיין.

זהו, הרמקולים שלך מכוונים לגיין הנכון.

בכל הנוגע לסאב, בכיוון בסיסי שכזה, פשוט פותחים את הגיין עד שהעוצמה שלו מספקת אותך.

(בדרך כלל הוא לא מתעוות, ואם כן, תוריד את הגיין עד לרמה שהוא מנגן כמו שצריך).

אחרי שהכל מכוון במגבר כמו שצריך, אתה יכול להתחיל להתאים את הבאס / טרבל / אקולייזר לאיך שאתה אוהב לשמוע.

בהצלחה.

man1527a_punch400-4_man.pdf

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

XVSTI בוקר טוב

המון תודה על הרצון הטוב וההשקעה אך אין לי שום ידע וטאצ' בתחום וחבל לי סתם לפגום ואף להרוס.

הייתי שמח להיעזר במישהו שיש לו את הידע ולשלם על הזמן שהשקיע (אם באיזור שבין רחובות עד נתניה אשמח לקפוץ)

**** למרות שהכיוון הוא התקנה מחדש! (יש לי חבר עם ידע בתחום שגר בצפון...אולי אעשה אליו טיול...למרות שאני מתלבט אם שוב לעשות את הטעות הזו ואולי עדיף לשלם וללכת למקום מסודר)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...