Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנים ארוכות או להתחדש כל שנתיים? מה נכון יותר כלכלית

shalom111
שימו לב! השרשור הזה בן 1547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתל אביב:

העני משכיר את זוג הגרביים ל2 עניים שונים, ב5ש"ח לגרב, לשנה.

לאחר שנה, מבין העני שעשה טעות, גוזר את הגרביים ל4 חתיכות שונות כל גרב, ומשכיר ב3 ש"ח לשנה, ל8 עניים שונים.

לאחר שנה נוספת, אחד העניים ששוכרים את חתיכת הגרב, מחליט לסבלט את אותה חתיכת גרב למשך מספר חודשים ב1 שקל לחודש למישהו אחר.

בתמורה, מבקש העני המקורי, אחוזים מהסיבלוט שכן משכיר חדש, גם אם זמני, זה כאב ראש, והוא רוצה שזה ישתלם.

בתמורה לזכות לסבלט, דורש השוכר, שהמסבלט הפוטנציאלי, יקנה ממנו חתולה. ויאכיל אותה ויחזיק אותה למשך 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתל אביב:

העני משכיר את זוג הגרביים ל2 עניים שונים, ב5ש"ח לגרב, לשנה.

לאחר שנה, מבין העני שעשה טעות, גוזר את הגרביים ל4 חתיכות שונות כל גרב, ומשכיר ב3 ש"ח לשנה, ל8 עניים שונים.

לאחר שנה נוספת, אחד העניים ששוכרים את חתיכת הגרב, מחליט לסבלט את אותה חתיכת גרב למשך מספר חודשים ב1 שקל לחודש למישהו אחר.

בתמורה, מבקש העני המקורי, אחוזים מהסיבלוט שכן משכיר חדש, גם אם זמני, זה כאב ראש, והוא רוצה שזה ישתלם.

בתמורה לזכות לסבלט, דורש השוכר, שהמסבלט הפוטנציאלי, יקנה ממנו חתולה. ויאכיל אותה ויחזיק אותה למשך 5 שנים.

זהו. ניצחת את האינטרנט. אפשר לסגור את הפורום.

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד נקח תקופה של 10 שנים.

קנית רכב בן 5 ב 50 אלף, אחרי 5 שנים הרכב בלאי. קנית עוד אחד ב 50 אלף. ונסעת עוד 5 שנים.

או שקנית רכב חדש ב 100 ונסעת 10 שנים.

ברור שאלו סתם מספרים אבל איפה הטעות אצלי?

הטעות היא שירידת ערך של רכב היא לא ליניארית (10% לשנה כפול 10 שנים) אלא מתחילה גבוהה מהממוצע ודועכת עם הזמן.

קח את הדוגמה שלך עם ירידת ערך סבירה ותגיע למסקנות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה לא ליניארי.

אבל אני חושב שלהניח שאחרי 5 שנים רכב עולה 50% ממה שעלה חדש זה לא רחוק מהמציאות (חוץ מדגמים עם שוק גרוע וביקוש נמוך), אז הדוגמא שלי "בסדר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שבגללה הכי משתלם לאנשים כמוך הוא לקנות רכב משומש עם קילומטראז' נמוך מאוד ולנסוע עד שהקילומטראז' מתאזן וברגע הזה למכור היא מהסיבה הפשוטה שתוספת על קילומטראז' נמוך ברכישה מבחינה מסחרית בשוק לא מתקרבת להפחתה בגין חריגה על קילומטראז' באותו שיעור.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי קשה יותר להבין את הנטיה לחפש או את השחור או את הלבן בנושאים האלה ולא לראות את הכמות האין סופית של הגוונים באמצע כולל אלו של האפור.

בעיני זו לא שאלה של מה בהכרח נכון או לא נכון - אלא מה יותר מתאים לי. וזה יכול להשתנות בין רגע.

זו שאלה של יכולת כלכלית לעומת נכונות כלכלית.

זו שאלה של אם אני אוהב את הרכב ורוצה לנסוע בו או בכלל רוצה להחליף אותו וגם אז התחלופה לא תמיד תהיה החלטה שהמקור שלה הוא כלכלי אלא אמוציונאלי -או שילוב של שניהם.

הטענה של רכישת רכב חדש ונסיעה בו עד אשר יגמר יכולה באותה הקלות להשלל כי מבחינה כלכלית - ברגע שהורדת את הרכב הזה על הכביש הוא כבר חווה אבדן ערך מאוד גדול רק מעצם העובדה שהוא כבר לא חדש.

יש טענה שרכב 2-3 שנים על הכביש שעדיין נמצא בטווח האחריות שלו, ידועה עליו היסטוריית טיפולים מלאה וגם מדובר ברכב אמין וחסכוני באופן מעשי\סטטיסטי - היא ההחלטה הכי כלכלית - גם רכשת רכב שספג את ירידת הערך המיידית שלו וגם הוא עדיין במצב נהדר לנסיעה לשנים ארוכות.

וישגם טענה שלקנות ישן במצב נסיעה טוב יחסית ולנסוע עליו עד שיגמר יעלה פחות או יותר אותו הדבר.

בין זה לבין תקלות ובלאי בלתי צפויים יש הרבה יותר מטיפת מזל - לפעמים צריך ים מזל.

אם אתה לא אוהב את הרכב - תחליף אותו ומהר מבוסס על החלטה כלכלית או על החלטה אמוציונלית שהיא גם כלכלית

אם זו רק שאלה של כלכלה נטו - בעיניי - תיסע עם הרכב עד שיגמר - הוא אמין, הוא חסכוני אז תחזיק אותו.

לי באופן אישי -

זה כבר לא עניין של נכון או לא נכון

זה כבר לא עניין של כלכלי או לא כלכלי

זה פשוט עניין של רוצה\יכול. (בהתאם לעומק הכיס שלי אבל בסופו של דבר זו שאלה של רצון ויכולת כי כל השאר - הביאו אותי תמיד להחלטות שהשאירו אותי לא מרוצה במיוחד).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי קשה יותר להבין את הנטיה לחפש או את השחור או את הלבן בנושאים האלה ולא לראות את הכמות האין סופית של הגוונים באמצע כולל אלו של האפור.

בעיני זו לא שאלה של מה בהכרח נכון או לא נכון - אלא מה יותר מתאים לי. וזה יכול להשתנות בין רגע.

זו שאלה של יכולת כלכלית לעומת נכונות כלכלית.

זו שאלה של אם אני אוהב את הרכב ורוצה לנסוע בו או בכלל רוצה להחליף אותו וגם אז התחלופה לא תמיד תהיה החלטה שהמקור שלה הוא כלכלי אלא אמוציונאלי -או שילוב של שניהם.

הטענה של רכישת רכב חדש ונסיעה בו עד אשר יגמר יכולה באותה הקלות להשלל כי מבחינה כלכלית - ברגע שהורדת את הרכב הזה על הכביש הוא כבר חווה אבדן ערך מאוד גדול רק מעצם העובדה שהוא כבר לא חדש.

יש טענה שרכב 2-3 שנים על הכביש שעדיין נמצא בטווח האחריות שלו, ידועה עליו היסטוריית טיפולים מלאה וגם מדובר ברכב אמין וחסכוני באופן מעשי\סטטיסטי - היא ההחלטה הכי כלכלית - גם רכשת רכב שספג את ירידת הערך המיידית שלו וגם הוא עדיין במצב נהדר לנסיעה לשנים ארוכות.

וישגם טענה שלקנות ישן במצב נסיעה טוב יחסית ולנסוע עליו עד שיגמר יעלה פחות או יותר אותו הדבר.

בין זה לבין תקלות ובלאי בלתי צפויים יש הרבה יותר מטיפת מזל - לפעמים צריך ים מזל.

אם אתה לא אוהב את הרכב - תחליף אותו ומהר מבוסס על החלטה כלכלית או על החלטה אמוציונלית שהיא גם כלכלית

אם זו רק שאלה של כלכלה נטו - בעיניי - תיסע עם הרכב עד שיגמר - הוא אמין, הוא חסכוני אז תחזיק אותו.

לי באופן אישי -

זה כבר לא עניין של נכון או לא נכון

זה כבר לא עניין של כלכלי או לא כלכלי

זה פשוט עניין של רוצה\יכול. (בהתאם לעומק הכיס שלי אבל בסופו של דבר זו שאלה של רצון ויכולת כי כל השאר - הביאו אותי תמיד להחלטות שהשאירו אותי לא מרוצה במיוחד).

מתחבר מאוד למה שכתבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מדברים על ביטוח בחסר...

יש הרבה פוליסות ביטוח שיש בהם סעיף של חדש תמורת ישן עד 24 חודש.

ולכן להחזיק רכב בשנתיים הראשונות אתם מקבלים ביטוח בעודף...

אם חלילה נגנב או תאונה רצינית מקבלים חדש משודרג..

אבל פרט לכך זה באמת שיקול פרטי וכלכלי של כל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי כלכלי זה לקנות רכב חדש ולא למכור אותו בכלל, לנסוע בו כל עוד הוא נוסע ואפשר להשיג עבורו חלקים.

הכי כלכלי זה לקנות רכב כמה שיותר ישן שעדיין ניתן למצוא במצב מאד טוב - בעלים יחיד פדנט שטיפל תמיד לפני הזמן במוסך יבואן, ק"מ כמה שיותר נמוך, אם יודעים איך לחפש ומוכנים לשלם מחירון או קצת יותר (זה שווה את זה) אז אפשר למצוא רכבים כאלה. עדיף רכב שיוצר לקראת סוף תקופת הדגם שלו שאמינותם מוכחת בעולם לאורך הרבה שנים וקילומטרים. כך ניתן לקנות רכב מצויין במחיר שיכול להגיע לפעמים לשליש-רבע ממחירו המקורי. לקנות ולהמשיך לתחזק ברמה גבוהה עד שיגיע לקץ חייו. זה המתכון הכי זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שיש כאן נקודה שאולי קצת נשכחה: מי שנוסע 40,000 ק"מ בשנה כנראה תלוי ברכב לפרנסתו. כלומר אמינות היא תכונה מרכזית שנדרשת לו.כל יום השבתה של הרכב הוא הפסד כספי, ולכן חישוב של טהור של ירידת ערך מטעה.

אם ההנחה שלי נכונה הרי שהגישה הנכונה תהיה לרכוש רכב חדש (או צעיר מאד) ולהחזיק בו כל עוד הוא אמין. במקביל, יד לאחר רכישת הרכב, יש להתחיל לחסוך לקראת החלפתו, בשעור דומה לירידת הערך הצפויה. אם יהיה כסף ש"צבוע" למטרה זו ה"מכה" ביום בו הרכב יפסיק למלא את ייעודו ויצריך החלפה תהיה הרבה יותר קלה. הסיכום שלי הוא שכבר עם רכישת הרכב צריך להתחיל לתכנן את החלפתו בעוד מספר שנים.

פות"ש - האם ההנחה שלי שהרכב משמש לפרנסתך נכונה? אם כן - האם אתה מזדכה מול רשות המיסים על עלותו ועלות אחזקתו? הדבר הזה בהחלט עשוי לשנות תחשיבים, ואז כדאי להוועץ ברואה החשבון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...