Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנים ארוכות או להתחדש כל שנתיים? מה נכון יותר כלכלית

shalom111
שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים ,

יש ברשותי טויטה אוריס 2015. קמ עומד על 153000.

הנסועה השנתית שלי היא באזור 40000. נוסע הרבה .

נדמה לי שבעוד שנה יהיה לי קשה למכור את הרכב . ואם אחזיק אותו יותר משנה זה בכלל יהיה קשה יותר .

מה דעתכם -מבחינה כלכלית - עם קמ שנתי כמו שלי עדיף לשדרג כל שנתיים ?

או להשאיר את הרכב עד שיגיע ל300 אלף לפחות ?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תגדיר "קשה למכור". הכל שאלה של מחיר. זה קילומטרז' גבוה ואתה תצטרך לרדת במחיר.

גם עכשיו תצטרך לרדת במחיר והרבה אנשים ייפסלו את הרכב מלכתחילה בגלל הקילומטרז' הנוכחי.

כלכלית - הרכב שלך כבר ספג את הירידת ערך הגדולה שלו, וכדאי לך למשוך איתו כל עוד הוא משרת אותך נאמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב שתיארת עדיף למשוך עם הרכב כמה שיותר עד שהוא מתפגר או עד שעלויות האחזקה יהיה כבדות עליך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של אנשים שאני מכיר, חישובים כלכליים זה נחמד ויפה עד שמגיעות התקלות. ואז כול החישובים הכלכליים ה"קרים", הולכים לפח.

40 אלף בשנה זה לא קל. ובכול צורה אתה לא תצא במצב טוב, בין אם ענייני אמינות, ובין אם הפסדים כספיים גדולים(ירידת ערך, דלק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מושך עוד שנתיים ומוכר לקראת 230K קילומטר.

ורכב הבא הייתי קונה חדש ושוב מושך עד 200K (יחזיק לך 5 שנים שזה סבבה)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית נטו, ברוב חייו של הרכב, ההוצאה הכי גדולה עליו היא ההוצאה הבלתי תלויה קרי ירידת ערך, טסט, וביטוח. כאשר מגיעים למצב בו ההוצאה הזו היא כ-3000-4000 שקל בשנה בסך הכל, תקלה שתדרוש הוצאה משמעותית יכולה להפוך את הרכב הזה ללא משתלם לתיקון. אבל זה מצב שהרכב שווה 5-10 אלף שקל בלחץ.

מכאן, שמבחינת משתלם, עדיף להחזיק את הרכב פחות או יותר כל עוד הוא נוסע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה היברידית? אם כן אז אין סיבה למכור, מדובר באחד הרכבים הכי אמינים שיש, עם מערכת הינע מוכחת, תמשוך אותו כמה שאתה יכול. אין סיבה שהרכב לא ישרת עוד 5 שנים ן200 אק"מ בלי הוצאות משמעותיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בך, יש כאלה שרוכשים רכב ונשארים איתו עד הסוף ויש כאלה שמחליפים כל 2-3 שנים, שמעתי על אנשים משני סוגי המתרס, אני מחליף בדרך כלל כל 5-6 שנים, כמובן שתלוי במצב הרכב והמזומנים הזמינים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש כל שלוש שנים רכב מיד ראשונה עם קלומטרג' נמוך (מאוד), מצריך סבלנות אבל בסוף תדוג אחד,

תקנה תיסע איתו שלוש שנים הקלומטרג' יתאזן מקסימום יחרוג קצת, ותחזור על התהליך,

כך תוכל למכור באופן סביר יחסית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק קורולה 2015 עם 85 אלף ק"מ ואלו החישובים שאני מתבסס עליהם:

אתה עושה 40,000 בשנה, ולכן העלויות השנתיות שלך הם:

דלק 20,000 ש"ח

ביטוח 3500 ש"ח

טסט 1200 ש"ח

טיפולים שוטפים 3 בשנה - 3000 (2 קטנים + 1 עם בלמים)

צמיגים ומצבר ועוד קצת - נניח 1000 שנתי.

יצא לי בערך 29,000 ש"ח לשנה הוצאות ישירות על הרכב נעגל ל 30,000.

לזה אתה צריך להוסיף את ירידת הערך השנתית ואולי גם ריבית על הלוואה.

נניח אתה מחזיק את הרכב 5 שנים.. אז ההוצאות הישירות הם 150 אלף ש"ח.

טויוטה חדשה תרד 20 אלף בשנה הראשונה.

15 אלף לשנה ב3 שנים הבאות

אחר כך 10 לשנה.

מתי להחליף זה תלוי רק בך.

אתה גם ככה מוציא 30 אלף כל שנה ישירות על הרכב.. השאלה כמה מדגדג לך חיסכון של 5,000/10,000 שנתי.

כי בשנה הראשונה הרכב עולה לך כ-50 אלף ש"ח .

ובשנים האחרונות 40,000 ש"ח לשנה.

אם תחליף כל שנתיים - יעלה לך 95,000 לשנתיים.

תמשוך 4 שנים - יעלה לך בערך 185 ל 4 שנים.

6 שנים תגיע כבר ל 265..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בך, יש כאלה שרוכשים רכב ונשארים איתו עד הסוף ויש כאלה שמחליפים כל 2-3 שנים, שמעתי על אנשים משני סוגי המתרס, אני מחליף בדרך כלל כל 5-6 שנים, כמובן שתלוי במצב הרכב והמזומנים הזמינים :)

בא בנאדם ושואל "מה יותר נכון כלכלית - X או Y" ואתה עונה לו ש"יש אנשים שעושים X ויש אנשים שעושים Y, תלוי בך"

וואלה?! נו שיט שרלוק! תודה, מה היינו עושים בלעדייך?!

תחפש כל שלוש שנים רכב מיד ראשונה עם קלומטרג' נמוך (מאוד), מצריך סבלנות אבל בסוף תדוג אחד,

תקנה תיסע איתו שלוש שנים הקלומטרג' יתאזן מקסימום יחרוג קצת, ותחזור על התהליך,

כך תוכל למכור באופן סביר יחסית...

ולמה השיטה הזו עדיפה מבין השתיים שפותח השרשור העלה כאופציה? אם אפשר, במספרים בבקשה.

חבר'ה, תנסו להיות מועילים בבקשה. נא לא לטחון מים, לעמוס אין אינסוף מקום בארון. אם אין לכם משהו אשכרה מועיל להגיב שיכול לתרום לשרשור, כבדו את השקט והשלווה של החברים.

יצא לי בערך 29,000 ש"ח לשנה הוצאות ישירות על הרכב נעגל ל 30,000.

לזה אתה צריך להוסיף את ירידת הערך השנתית ואולי גם ריבית על הלוואה.

טויוטה חדשה תרד 20 אלף בשנה הראשונה.

15 אלף לשנה ב3 שנים הבאות

אחר כך 10 לשנה.

זאת בדיוק הנקודה. ההוצאה הרגילה לא משתנה, משתנה רק ירידת הערך (לטובה) וההוצאות הלא צפויות (לרעה), השטיק הוא למצוא את נקודת האיזון ביניהן. כשירידת הערך משתווה פחות או יותר להוצאות על תיקונים. מחשבים פעם בשנה, וכשמגיעים לשנה בה הוצאנו יותר על תיקונים מאשר על ירידת ערך, מחליפים את האוטו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי כלכלי זה לקנות רכב חדש ולא למכור אותו בכלל, לנסוע בו כל עוד הוא נוסע ואפשר להשיג עבורו חלקים.

רכב עם ק"מ גבוה זה "לא סחורה" בשוק המשומשות. זה לא משנה אם תמכור אותו אחרי שנה או אחרי שנייים או אחרי X שנים. כל עוד הנסועה השנתית שלך גבוהה, הוא תמיד יהיה "לא סחורה" יחסית למכוניות זהות מאותה שנה עם שליש קילומטרז' ובשביל למכור את ה"לא סחורה" תצטרך להוריד אחוזים נכבדים ביותר ממחיר השוק.

אם תחליף רכב כל שנה, תפסיד את האחזים האלו כל שנה. אם תחליף כל שנתיים, תפסיד כל שנתיים, זאת אומרת תפסיד פחות.

אם תחליף כל 10 שנים, לא תפסיד כמעט שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...