Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוח אם לא מזהה את המהירות של הRAM

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 1506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לאחרונה אישתי לחצה עלי שהיא רוצה מחשב שולחני בשבילה, במסגרת התקציב רכשתי לה מעבד AMD ryzen 5 3600, לוח אם MSI B450 gaming pro Carbon ac, ספק חדש וזכרונות של קרוסאייר 2X8 2666

הכל עובד מעולה חוץ מאשר זיהוי הזיכרון, הלוח אם משום מה מראה שהזיכרונות הם במהירות 2130 ורק אחרי OC לזכרונות הלוח מראה 2666.

השאלה מה הסיבה שהלוח לא מזהה את המהירות של הזיכרון?

את הBIOS עדכנתי לגירסה האחרונה.

parts.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה מהאתר של MSI לגבי הלוח אם, בנושא הזכרונות:

1866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)

יכול להיות שהזכרונות לא רשומים 2667 ב-JEDEC על הזכרונות?

האמת אני לא מכיר את JEDEC, אבל לפי ההקשר זה נראה כמו משהו שדומה ל-SPD שהיה פעם (ואותו אני מכיר), יכול להיות שהזכרונות מדורגים 2667MHz אבל זה לא רשום בצורה אלקטרונית על הצ'יפ ניהול וככה הלוח אם לא יודע לקרוא את זה?

אני לא יודע בוודאות כי אני לא מכיר JEDEC אלא מעלה אופציה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אפשרות להגדיר את פרופיל ה XMP לזכרונות ב UEFI (ביוס לשעבר). אחד מפרופילי ה XMP אמור לתת לך את המהירות בלי OC.

בכל מקרה, גם אם הלוח שלך לא מזהה את פרופיל ה XMP הרלוונטי מאיזושהי סיבה, אתה יכול להוריד cpu-z, לבדוק מהם התזמונים המדוייקים שנדרשים עבור מהירות 2666 ולהגדיר אותם ידנית. זה לא באמת משנה שזה לא במצב האוטומאטי.

עריכה:

הוקדמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק טעות שלי (מתרכז בכמה דברים בו זמנית), אבל למה צריך להפעיל את האפשרות אם הלוח תומך במהירות של עד 2667?

Gesendet von meinem HRY-LX1 mit Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זאת אומרת שלא משנה איזה לוח היתי קונה, התהליך יהיה אותו תהליך? את הלוח הזה קניתי בגלל המחיר המצחיק והבלוטות (האישה אוהבת לעבוד עם אוזניות אלחוטיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן.

זכרונות כנראה מגיעים על 2133 ברירת מחדל והיצרן מתחייב על מהירות OC מובטחת באמצעות פרופיל XMP. כלומר גם אם תקנה זיכרון 4000 הוא יעבוד על 2133 עד שתפעיל את הפרופיל. כמובן גם הלוח אם צריך להיות מסוגל לתמוך בזכרונות ב-OC שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זאת אומרת שלא משנה איזה לוח היתי קונה, התהליך יהיה אותו תהליך? את הלוח הזה קניתי בגלל המחיר המצחיק והבלוטות (האישה אוהבת לעבוד עם אוזניות אלחוטיות)

פעם זה היה בחלק מהזכרונות ורק אצל אינטל. היום סוחטים ביצועים בערך כל זכרון אז זה נדרש כמעט תמיד, וזה כמובן קיים גם אצל AMD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות, אחרי שהתקנתי את הכל, התקנתי ווינדוס 10 מחדש, מה שגיליתי שלryzen יש בעיות עם הגרסאות הראשונות של ווינדוס 10, המחשב היה פשוט קופא, בהתחלה חשבתי שזה הזיכרון כי זה התחיל איזה שעה לאחר שהעלתי ל2666, החזרתי את כל ההגדרות כמו שהיו, גם לא עזר.

לבסוף קראתי שצריך את הגרסאות האחרונות של ווינדוס 10 (שכבר כוללות את העידכונים האחרונים), ולבסוף הורדה של ווינדוס מהאתר של מיקרוסופט והתקנה מחדש עזרה, יש רק בעיה אחת קטנה בסטנדביי שגם אותה אני צריך לפתור אבל חוץ מזה הכל עובד כמו שצריך (לבנתיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
דווקא המחשב פועל הרבה יותר יציב כאשר אני מבטל את הXMP, כאשר אני מאפשר XMP אני מקבל המון שגיאות ברגע שהמחשב מתאמץ והודעות Error

Memory.dmp

לגבי התקנה של ווינדוס, בהתחלה חשדתי בכונן קשיח דפוק, אז קניתי חדש והתקנתי הכל מחדש פלוס הורדה של הגירסה האחרונה של ווינדוס 10 וכמובן בדיקת עידכונים.

לגבי הביוס, מעודכן לגרסא האחרונה, מה שעוד עזר לי זה הוזזת הזכרונות לסלוטים אחרים, הסלוטים עצמם תקינים (כל פעם עבדתי עם כרטיס בודד והחלפתי את המקום לסלוט אחר).

לבנתיים יש שקט והמשחק עולה ועובד טוב וחלק, מקווה שזה יהיה כך גם בעתיד.

בהמשך לדיון של הרכבת המחשב- אני מעדיף לענות לך כאן למען שמירה על הסדר,

הפעלת הXMP אכן יכול ליגרום לחוסר יציבות כי הזיכרון הספציפי לא ניבדק\תואם ללוח שלך AMD לפי MSI, לכן תיזמוני הזיכרון בפרופיל לא 100% בשביל הלוח שלך ומכאן הבעיות, יש דרך פשוטה ליפתור זאת באמצעות תוכנה חביבה שבהתאם לזיכרון שיש לך היא תחשב את התיזמונים הנכונים שאתה יכול להכניס בביוס ולהינות מיציבות ותדרי עבודה גבוהים יותר- זה המדריך:

לגבי הסלוטים:האם הם כרגע בסלוטים הנ"ל? DIMMB2, DIMMA2 (יש לך 2 סטיקים נכון?)

MSIB450.JPG

(*בחירת זיכרונות מהרשימה של QVL של הלוח לא מצריכה את כל ההיתעסקות הזאת כמובן והכל עובד ישר מהקופסא).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת, אכן 2, הם היו בסלוטים הכי ימניים, ועכשיו העברתי אותם לאלו שיותר קרובים למעבד.

כרגע וויתרתי על הXMP כל ההתעסקות הזאת, והתקנת הווינדוס (לפחות 10 פעמים) הוציאה לי את הרוח מהמפרשים, מה גם שזה לא תמיד הראה את אותה תקלה (עם XMP ובלי), כל פעם מסך כחול אחר.

האם יש חשיבות לאיך שהסטיקים מסודרים?

לבנתיים העברתי הכל לAUTO, והביוס מזהה 2666 בתור בררת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...